Město ocenilo nejlepší žáky, mezi nimi studenta Cambridge
Tachov - Sedmašedesát oceněných svědčí podle vedoucího odboru školství o kvalitě.
Tachov - Sedmašedesát oceněných svědčí podle vedoucího odboru školství o kvalitě.
Lausanne - Ani Mezinárodní atletická federace (IAAF) se neodvolá proti ročnímu trestu amerického sprintera Tysona Gaye za doping. Druhý nejrychlejší muž historie se tak může vrátit na dráhu podle plánu 3. července na mítinku Diamantové ligy v Lausanne.
Praha /ROZHOVOR/ - Při náročné cyklistické časovce jí pořádně vyhládlo. „Pardon, já zrovna jím," omlouvala se do telefonu Martina Sáblíková, aktuálně čtyřnásobná mistryně republiky v cyklistické časovce. „Dala jsem si těstoviny."
Mělník – Na základní škole v Mlazicích uspořádali učitelé pro své žáky tradiční atletickou olympiádu. Kvůli nepříznivému počasí se akce musela přesunout do budovy školy, čemuž se přizpůsobily i jednotlivé sportovní disciplíny.
Tloskov – Čtyři dny budou klienti Diagnostického ústavu sociální péče Tloskov bojovat o medaile na jedenácté České letní speciální olympiádě v Brně.
Praha, Náchod – Přebor České republiky České obce sokolské v sokolské všestrannosti starších žákyň, dorostenek a žen hostila Praha.
Praha - Pětiletá práce a postupné krůčky stojí za dosud životní sezonou plážových volejbalistek Kristýny Kolocové a Markéty Slukové. Nejdříve letos ovládly v Praze premiérově turnaj Světového okruhu a o víkendu si připsaly triumf také na grandslamu v Berlíně.
Praha - Hrozí mu až deset let za mřížemi. Městské státní zastupitelství dnes podalo obžalobu na Petra Záhrobského, otce a bývalého trenéra slalomářky Šárky Strachové. Uvedla to mluvčí zastupitelství Štěpánka Zenklová.
Žatec /ROZHOVOR/ - Pět medailí z MČR dorostu, z toho tři zlaté, přivezla do Žatce šestnáctiletá hvězda českého plavání. A další výzvy má před sebou.
Slavkov u Brna - Martina Sáblíková se ve Slavkově u Brna stala počtvrté v kariéře českou šampionkou v cyklistické časovce. Rychlobruslařská hvězda v závodě na 20 kilometrů soupeřky deklasovala, druhá v pořadí Pavlína Šulcová na ni ztratila minutu a 43 sekund.
Praha - Ještě se nestaví. Brzy by se však mělo začít. A vypadá to, že s českou pomocí. Kanál pro vodní slalom na brazilské olympiádě v Riu (2016) sice projektuje britská firma Cundall, ale důležité slovo mají i Češi. Na pražském Českém vysokém učení technickém vznikl model, podle něhož by se měli organizátoři řídit.
Svitavy – Milovníci a ochránci přírody, učitelé Miroslav Sýkora a Jan Richtr dali hlavy dohromady a zorganizovali v minulém týdnu první Biologickou olympiádu mezi základními školami Riegrova Svitavy a Vendolí nazvanou „Přírodovědná stezka".
Dallas - Olympijský vítěz a mistr světa Tyson Chandler mění v rámci NBA dres a vrací se z New Yorku do Dallasu. Americký pivot je hlavní hvězdou trejdu, při kterém změnilo klub šest hráčů.
Pelhřimovsko – Školákům ze základních a středních škol se blíží velký den. V pátek si totiž z rukou svých učitelů převezmou vysvědčení.
Praha /ROZHOVOR/ - Z nosu a z očí jí teče už třetí den. „Mám takovou tu nejvážnější mužskou nemoc," směje se Martina Sáblíková. Den před startem časovky na národním šampionátu v cyklistice rozhodně nejde o nic příjemného. „Je to škoda, protože připravená je dobře," říká i její kouč Petr Novák.
Pittsburgh - Hokejisty Pittsburghu bude trénovat Kanaďan Mike Johnston. Nováček v roli hlavního kouče v NHL podepsal s Penguins tříletou smlouvu a ve funkci nahradí odvolaného Dana Bylsmu.
České Budějovice - Jednačtyřicet úspěšných žáků českobudějovických základních škol ocenil v úterý v obřadní síni radnice náměstek primátora Petr Podhola.
Hranice – Přes šedesát žáků ze čtyř městských základních škol v Hranicích bylo ve středu dopoledne vyznamenáno představiteli radnice. Školáci se o to zasloužili vydařenou reprezentací své školy i města v průběhu právě končícího školního roku.
Karlovy Vary – Junioři karlovarské Energie už v červnu odcestovali na první turnaj nové sezony.
Nové Město nad Metují - V neděli 22. června se v areálu sokolovny v Novém Městě nad Metují konal už desátý ročník výjimečných závodů ve šplhu na čtrnáctimetrovém laně Velká cena Nového Města nad Metují v olympijsko-athénském šplhu.
Region – Atlet z Lukova hájící barvy týmu Cyklogat Zlín Přemysl Žaludek vybojoval čtvrté místo ve 4. ročníku Běhu o pohár města Kunovic. Žaludek na Slovácku dosáhl v 6,8 kilometru dlouhém závodu času 23:25.
Nová Paka – Pod vlajkou ČOS a historickým praporem novopackého Sokola, uspořádali sokolové na Letním stadionu již deváté sokolské olympijské hry těch nejmenších adeptů královny sportu.
Jihlava – Slovinští hokejoví obránci Dukly Jihlava Matic Podlipnik a Miha Štebih prožili sezonu snů. Při reprezentačním úspěchu v Koreji si, jak přiznávají, připadali jako v Jihlavě:
Polička – Psi takzvaných bojových plemen nejsou zbraní. Dokáží být velice poslušní, užiteční, mají potřebu pracovat, vyřádit se se svým pánem a překonávat své limity.
Paříž - Jamajský sprinter Asafa Powell, bývalý světový rekordman v běhu na 100 metrů, se vrátí k závodění 5. července na mítinku Diamantové ligy v Paříži, ale může to být na dlouhou dobu jeho poslední sprint. Závod se totiž koná jen dva dny před tím, než o jeho odvolání v dopingové kauze rozhodne arbitráž CAS.
Praha - Fiasko z mistrovství Evropy je zapomenuto. Dvojka bez kormidelníka lehkých vah Jiří Kopáč, Miroslav Vraštil si o víkendu ve francouzském Aiguebelette ověřila, že na srpnovém mistrovství světa v Amsterdamu může bojovat o medaile. Veslaři z Dukly podruhé v kariéře ovládli závod Světového poháru.
Kitzbühel, Brno /ROZHOVOR/ - Na minulém evropském triatlonovém šampionátu v turecké Antalyi získala Vendula Frintová bronzovou medaili. Na podobné umístění určitě pomýšlela i letos. Páteční závod žen ale významně ovlivnilo počasí. Zhruba polovina startovního pole odstoupila. „Bylo asi dvanáct stupňů a lilo. Je to k vzteku, protože ostatní dny bylo slunečno," neskrývala po závodě rozčarování závodnice brněnského Ekol Teamu, která odstoupila v cyklistické části.
Tokio - Olympijský vítěz v hodu kladivem Kodži Murofuši byl jmenován sportovním ředitelem olympijských her v Tokiu v roce 2020. Úkolem devětatřicetiletého atleta bude být prostředníkem mezi sportovci, organizačním výborem a mezinárodními federacemi.
Rakovník – Studentka septimy rakovnického gymnázia Doubravka Požárová se dostala do finále celorepublikové soutěže Nejlepší student. Je jednou z pěti vybraných finalistů.
Praha - Jediné zlato mu stále chybí. Biker Jaroslav Kulhavý je světovým i olympijským šampionem, mistrem Evropy a celkovým vítězem Světového poháru. Po čem tedy ještě touží? Ve své sbírce zatím nemá titul mistra světa v maratonu.
Ústecký kraj - Náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová, která je zároveň chomutovskou radní, diskutovala uprostřed Atlantiku o zaměstnanosti na pobřeží.
Praha - Největší pocta, které se mu po skončení aktivní kariéry mohlo dočkat. Dominik Hašek je legendou. Ale fakt, že se v listopadu stane prvním Čechem v hokejové Síni slávy, nepřeceňuje. Je si jistý, že jej budou následovat další krajané v čele s nejproduktivnějším Evropanem v historii NHL Jaromírem Jágrem.
Liberec /SOUTĚŽ, FOTOGALERIE/ - Redaktorka Deníku tentokrát vyzkoušela hodinu bootcampu ve Sportparku Liberec u areny. Na tréninku se běhá, posiluje i závodí.
Kraslice – Městské sady v Kraslicích ožijí už sedmým ročníkem akce Try & Play. Ta odstartuje už ve čtvrtek a potrvá do neděle.
Kirkland - Slavná fotbalová brankářka Hope Solová byla propuštěna z vazby po zatčení za údajný útok na svoji sestru a synovce. Dvojnásobná olympijská vítězka tvrdila, že je nevinná. Soud v Kirklandu ji propustil bez kauce. Solová se nyní nesmí stýkat s údajnými oběťmi a musí se dostavit k soudu znovu 11. srpna.
Las Vegas - Předstihl ho - pochopitelně. Dominik Hašek bude uveden do hokejové Síně slávy, ale Jaromír Jágr žádnou závist necítí. Dobře ví, že stejná pocta ho v budoucnu také nemine… Ale zpět k brankáři a jeho slávě - podle slavného útočníka s 68 na dresu si poctu "Dominátor zaslouží. Prý chytal úžasně a byl jako zeď.
New York - Bývalý vynikající brankář Dominik Hašek bude letos v listopadu jako první český hokejista uveden do Síně slávy NHL v kanadském Torontu.
Brno /ROZHOVOR/ - Po delší odmlce opět nahlas promluvila jeho brokovnice. Střelec David Kostelecký na mistrovství Evropy v maďarské Sarlóspusztě získal bronz v disciplíně trap. Na individuální medaili dosáhl po třech letech od stříbra na světovém šampionátu.
Brno /ROZHOVOR/ – Olympijský vítěz z Pekingu David Kostelecký vybojoval na mistrovství Evropy v brokové střelbě bronzovou medaili v disciplíně trap.
Offenburg - Během jediného týdne se stala matkou i druhá velká soupeřka oštěpařky Barbory Špotákové Christina Obergföllová. Německá úřadující mistryně světa porodila o víkendu syna Marlona.
Shenandoah - Americká plavkyně Katie Ledecká vytvořila na mítinku v texaském Shenandoah další vytrvalecký rekord. Po neolympijské trati 1500 m vylepšila sedmnáctiletá hvězda v neděli své vlastní maximum na 800 m, jež má nyní hodnotu 8:11,00.
Ústí nad Labem – Tři dny strávila náměstkyně ústeckého hejtmana Jana Vaňhová (ČSSD) jednáním na vzdálených Azorských ostrovech. Na portugalské území, které leží uprostřed Atlantiku, se vypravila jako členka komise pro přírodní zdroje, což je poradní orgán výboru regionů EU.
Horažďovice – Dva dny plné zpěvu, tance, vzpomínání a hlavně prezentace dovedností dětí a třídních kolektivů má za sebou Základní škola Horažďovice v Blatenské ulici. V pátek a v sobotu tam totiž slavili padesáté výročí svého založení.
Trutnov - Olympijské hry nemusí být jen ve velkých metropolích či sportovních střediscích.
Aiguebelette - Poprvé od olympiády v Londýně potkal velkého rivala. A poznal, že ho čekají ještě krušné časy. Ondřej Synek se v neděli utkal s dlouholetým sokem Mahém Drysdalem z Nového Zélandu a výsledek mluví za vše. Ve francouzském Aiguebelette, dějišti mistrovství světa v roce 2015, český skifař prohrál.
Praha - Vícebojařský šampion Roman Šebrle a miss Gabriela Kratochvílová budou uvádět hlavní zprávy na televizi Prima. Televize to oznámila dnes právě v hlavních zprávách. Držitel několika zlatých medailí z mistrovství světa a Evropy i olympiády Šebrle loni ukončil atletickou kariéru, nyní se věnuje golfu. Kratochvílová loni dosáhla vítězství v soutěži krásy Česká miss.
Berlín - Úspěch jako hrom. Plážové volejbalistky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková vyhrály grandslamový turnaj Světového okruhu v Berlíně. V nedělním finále porazily Brazilky Marii Antonelliovou a Julianu Da Silvaovou 21:14, 18:21, 15:12.
Ústí nad Labem – Tři dny strávila náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová (ČSSD) jednáním na vzdálených Azorských ostrovech. Na portugalské území, které leží uprostřed Atlantického oceánu, asi 1500 kilometrů od evropských břehů, se vypravila jako členka Komise pro přírodní zdroje, což je poradní orgán Výboru regionů Evropské unie.
Pardubice - Rakovina vzala Jakubovi Provazníkovi nohu, ale ne chuť do sportu. Jeho přání běhat se mu splní díky dobrodiní
Kunštát - V erbu tří pruhů. Tak vedení kunštátského zámku pojmenovalo novou středověkou expozici. Návštěvníci o ni měli zájem hned po otevření.