Zlínský kraj – Nastávající víkend přeje hlavně těm, kteří si rádi zajdou na koncert – ať už na festival, do kulturního domu, nebo své oblíbené hospůdky. Vystoupení si na nadcházející dva dny v regionu připravila zpěvačka Radůza, skupina Plavci, bratři Nedvědové i Pepa Nos.
Trélazé /ROZHOVOR/ - Tohle by mohl být sladký návrat. Skoro jako domů. Ilona Burgrová si Francii během dvou sezon v Bourges zamilovala a teď se tam vrací s basketbalovou reprezentací, kde v sobotu začíná mistrovství Evropy. „Jsem po přípravě trochu unavená, ale možná je to jen předstartovní horečka," usmála se 29letá pivotka pražského USK.
Zlínský kraj – Nastávající víkend přeje hlavně těm, kteří si rádi zajdou na koncert – ať už na festival, do kulturního domu, nebo své oblíbené hospůdky. Vystoupení si na nadcházející dva dny v regionu připravila zpěvačka Radůza, skupina Plavci, bratři Nedvědové i Pepa Nos.
Praha /FOTOGALERIE/ – Patnáctý ročník Kinderiády je minulostí. Na stadionu v Edenu se utkalo 42 školních družstev z celé republiky o absolutní vítězství na jediné atletické soutěži pro děti druhých až pátých tříd základních škol. V běžeckých a technických disciplínách změřilo své síly na čtyři sta dětí, které do finále postoupily z jarních a podzimních regionálních kol.
Slovácko - Více než 1500 kilometrů dlouhá cyklotour na pomoc onkologicky nemocným dětem skončí zítra v podvečer na Velehradě. Akci Na kole dětem pořádá letos již počtvrté desetinásobný mistr světa na vysokém kole Josef Zimovčák.
Teplice nad Metují – Vítězem sedmého ročníku silničního cyklistického závodu Specialized Sudety Tour se stal Jaroslav Kulhavý. Ano, právě ten Jaroslav Kulhavý, který v posledním dni londýnské olympiády vybojoval pro Českou republiku zlatou medaili v závodě horských kol. „To, že bude patřit mezi favority, jsem čekal, ale že vyhraje takovým způsobem, to jsem tedy nečekal," neskrýval překvapení Tomáš Čada, ředitel závodu Specialized Sudety Tour.
Plzeň - Jméno Martin Henry dostal syn olympijských vítězů ve střelbě Kateřiny (29) a Mathewa (32) Emonsových, který se narodil ve čtvrtek odpoledne v plzeňské porodnici.
Oslo – Překážkářka Zuzana Hejnová a oštěpař Vítězslav Veselý jsou po mítinku v Oslu ve svých disciplínách nadále nejlepšími atlety v Diamantové lize. Bronzová olympijská medailistka potvrdila svou letošní neporazitelnost a vyhrála ve svém nejlepším výkonu sezony 53,60 sekundy. Veselý předvedl v druhé sérii hod 85,96 metru, který nikdo z jeho soupeřů nepřekonal.
Minsk – Bývalý mistr světa a Evropy ve vrhu koulí Andrej Michněvič dostal od běloruské antidopingové agentury doživotní zákaz startů. Šestatřicetiletý vrhač patří mezi šestici atletů, u kterých zpětné kontroly vzorků z atletického mistrovství světa v roce 2005 v Helsinkách odhalily doping.
Liberec - Zvukomalebná italština je slyšet v těchto dnech ve skokanském areálu na Ještědu. „Spinta lunga", „presto tardi", „salto bello," zní z úst trenéra osmi italských skokanů na lyžích, kteří jsou zde na svém soustředění. Jenže trenérem reprezentace není Ital, ale Čech Jakub Jiroutek. A to již čtyři roky.
Madrid – Španělsko se ve stínu rozsáhlé aféry Operación Puerto rozhodlo přitvrdit v boji s dopingem. Vláda schválila nový zákon, podle kterého užívání zakázaných látek sice stále není považováno za zločin, sportovci však mohou být kontrolováni i v noci a za porušení pravidel jim nově hrozí pokuty až do výše 400 tisíc eur (asi 10,3 milionu korun).
Kopřivnice, České Budějovice – Během uplynulého víkendu se uskutečnila dvě Mistrovství České republiky žactva. Z Kopřivnice přivezla prostějovská výprava dvě zlaté medaile a nového mistra republiky v disciplínách 100 a 200 metrů prsa Lukáše Řehořka. K dvěma mistrovským titulům přidal Řehořek ještě tři stříbrné medaile. Stříbro přivezla z Českých Budějovic i plavkyně Míša Petrželová za disciplínu 100 metrů volný způsob.
Praha – V tomto týdnu vyvrcholí druhý ročník projektu „Neberte nám naši hru", jehož organizátorem je Pražský fotbalový svaz. K hlavnímu tématu projektu, tedy k problematickým projevům chování rodičů při sportování jejich dětí, se velice otevřeně vyjádřila uznávaná sportovní psycholožka Eva Šauerová, jež spolupracuje i s olympijskými medailisty.
Šumperk - Parádního úspěchu dosáhla šumperská plavkyně Leona Lysáková na Letním mistrovství České republiky mladšího žactva, které se konalo v Kopřivnici a po dlouhých letech přivezla do Šumperku mistrovský titul.
Atény – Řecký rychlostní kanoista Andreas Kiligkaridis podlehl v 37 letech leukémii. Trojnásobný účastník olympijských her, jenž se připravoval na závody v Bydhošti, byl v polské nemocnici v kómatu od té doby, co ho minulý týden našel v bezvědomí v hotelovém pokoji jeho reprezentační kolega Michalis Papasavvas.
Dřevěnice, Žampach – V Dřevěnici u Jičína se o víkendu sjeli sportovci se zdravotním postižením z celé republiky, aby změřili své síly na Národním turnaji v přehazované. Turnaj Českého hnutí speciálních olympiád tradičně pořádá Domov pod hradem Žampach ve spolupráci s TJ Sokol Dřevěnice.
Uherské Hradiště – Nelehký úkol čeká na pracovníky hradišťské produkční agentury, která dostala za úkol zajistit dodávku nápojů pro všechny účastníky blížících se dětských olympijských her na Slovácku.
Leuggern - Pátou etapu závodu Kolem Švýcarska vyhrál v hromadném spurtu norský cyklista Alexander Kristoff. Roman Kreuziger je dál na průběžném druhém místě.
Brno /ROZHOVOR/ - Domů do Brna se dostane jen občas. Zlatá skifařka Miroslava Knapková bydlí a trénuje v Praze. Jenže kvůli velké vodě musela přesídlit na Brněnskou přehradu.
Brno /ROZHOVOR/ - Domů do Brna se dostane jen občas. Zlatá skifařka Miroslava Knapková bydlí a trénuje v Praze. Jenže když přišla velká voda, byla ráda, že může jet na Brněnskou přehradu.
Lichnov - Loni uspořádalo lichnovské muzeum vidlí Vidlácké olympijské hry. Po zákroku Českého olympijského výboru, který si nechal patentovat slova „olympijský" a „olympiáda" se zrodily Vidlácké neolympijské hry.
Praha - Olympijský šampion Jaroslav Kulhavý schází v nominaci českých bikerů pro mistrovství Evropy v cross country, které se uskuteční od 20. až 23. června v Bernu.
Přerov – Nevšední konfrontace čeká házenkářská družstva Přerova a Hranic. Účastníci, které zastihla letošní sezona v rozdílném rozpoložení, si zpestří období příprav přátelským zápasem s reprezentací Egypta.
Chomutov, Č. Lípa - České reprezentantky a účastnice loňských olympijských her v Londýně Simona Baumrtová z Chomutova a Petra Chocová z České Lípy mají výbornou formu, kterou prokazují i na mezinárodní scéně.
Bruntál /ROZHOVOR/ - Bruntálský plavecký klub Slavoj má už více než třicetiletou tradici. Za tuto dobu vychoval mnoho plavců na špičkové úrovni. Z nich můžeme jmenovat například Milana Kašpaříka, Petra Gregora nebo Tomáše Bradu. Řadu úspěšných bruntálských odchovanců, kteří se prosazují i na republikové úrovni, by v budoucnu mohl rozšířit i Roman Procházka.
Londýn - Dobrý pohyb je pro tenistu Tomáše Berdycha základem úspěchu na travnatých kurtech. Na nich má sedmadvacetiletý Berdych ze všech povrchů největší úspěšnost v kariéře (70 procent).
Praha - Tři týdny oštěpař Vítězslav Veselý nezávodil, jen trénoval a léčil bolístky, a v pondělí při návratu do soutěžního sektoru vyhrál ve svém nejlepším výkonu roku 86,94 metru na Memoriálu Josefa Odložila. V Praze na Julisce zvítězili i překážkářka Zuzana Hejnová (54,55) a čtvrtkař Pavel Maslák (45,40).
Klatovy - Uzená kolena, masové špízy, kachna se zelím a knedlíkem, klobásy, grilovaná kuřata, masa a další speciality české i mezinárodní kuchyně a k tomu pivo mnoha druhů hned od dvaceti renomovaných, ale i malých regionálních pivovarů. A k tomu všemu vyhrávala jedna kapela za druhou.
Vídeň - Český krasobruslařský svaz neuspěl s kandidaturou Ostravy na pořádání mistrovství Evropy v roce 2016. Šampionát přidělila mezinárodní unie ISU Bratislavě. Světová elita bude za tři roky usilovat o medaile na MS v americkém Bostonu.
Klatovy – Uzená kolena, masové špízy, kachna se zelím a knedlíkem, klobásy, grilovaná kuřata, masa a další speciality české i mezinárodní kuchyně a k tomu pivo mnoha druhů hned od dvaceti renomovaných, ale i malých regionálních pivovarů. A k tomu všemu vyhrávala jedna kapela za druhou. Takové byly letošní pivní slavnosti v Klatovech, které se konaly o uplynulém víkendu u bývalého ČSAD.
Šumperk – Uplynulý víkend na Šumpersku patřil hokeji. V oblíbené restauraci Trámky ve Vikýřovicích se totiž v sobotu sešla téměř šedesátka hráčů, trenérů a funkcionářů, kteří se výrazně zapsali do historie šumperského klubu.
Hradec Králové /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ – Podruhé se zúčastnila závodu běžeckého seriálu Česká pojišťovna Mizuno RunTour, podruhé ve „svém" Hradci a podruhé vyhrála. Na pětikilometrové trati nenašla devětadvacetiletá reprezentantka v triatlonu Vendula Frintová přemožitelku.
Praha - Do konečné nominace českých basketbalistek na mistrovství Evropy ve Francii se překvapivě dostala devatenáctiletá Tereza Vyoralová. Čeká ji první velká akce v dospělé kategorii stejně jako Kateřinu Hindrákovou. Trenér Lubor Blažek naopak z týmu vyřadil Kateřinu Křížovou a účastnici loňských olympijských her Lenku Bartákovou.
Krakov - Dvacetiletý vodní slalomář Jiří Prskavec se stal v Krakově historicky prvním českým mistrem Evropy v kategorii kajakářů. Ve finálové jízdě porazil o 63 setin Švýcara Michaela Kurta. Třetí byl rovněž trochu nečekaně Němec Sebastian Schubert, který na českého vodáka ztratil 2,45 sekundy.
Přerov – Prestižní sošku s nápisem Scholar a další věcné ceny obdrželo v pátek v koncertním sále ZUŠ Bedřicha Kozánka v Přerově celkem sedmadvacet žáků z devíti přerovských základních škol. Ceremoniál desátého ročníku akce zpříjemnilo hudební vystoupení dětí ze Základní školy Trávník.
Praha 1 – Oděvy visí na věšácích, ve výloze se vyjímají předměty s cenovkami, poličky jsou plné zboží… Na první pohled to uvnitř vypadá jako v běžném obchodě či second-handu. Podíváme-li se ale blíže, zjistíme, že fotbalový míč ve vitríně vlastnil Petr Čech, vystavené šaty oblékala Veronika Žilková a fajfka sloužila Karlu Schwarzenbergovi. Všechny předměty jsou navíc umístěné na speciálně konstruovaných věšácích a u pultu vás přivítá prodavačka na vozíčku. Vítejte v Hvězdném bazaru!
Ostrava - Pusy pro štěstí. Stály po boku Marka Jankulovského během úspěšné kariéry a jiné to nebude ani při dnešní benefici. Manželka Jana i dcery Karolína a Kristýna přijdou vyprovodit Marka Jankulovského k poslednímu utkání na vyprodaných Bazalech.
Brno - Druhý ročník sprinterských závodů Velká cena Jihomoravského kraje v dráhové cyklistice odstartovali v pátek na brněnském velodromu úspěšně závodníci domácí Dukly. Ve sprintu jednotlivců vyhrál účastník olympijských her v Londýně Pavel Kelemen před brněnským kolegou Adamem Ptáčníkem a Franceskem Cecim.
Hranice – Mladí sportovci ze základních škol znovu změří své síly v rámci nadcházejícího programu akce Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů (OVOV). Na programu je totiž krajské kolo, ve kterém se představí vítězové a nejlepší jednotlivci a družstva z předchozího okresního kola. Akce se koná ve čtvrtek 13. června od 9 hodin na stadionu SK Hranice.
Paříž - České tenistky Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou skončily stejně jako před rokem na grandslamovém French Open v semifinále. Stříbrné olympijské medailistky v utkání o postup do finále prohrály ruskou dvojicí Jelena Vesninová, Jekatěrina Makarovová ve dvou setech 4:6 a 5:7.