Praha - Nejen medailemi a rekordy se Emil a Dana Zátopkovi nesmazatelně zapsali do dějin domácí i světové atletiky. "Ťopci" vytvořili jeden z nejslavnějších manželských párů, navíc je spojovalo i stejné datum narození.
Québec - Česká tenistka Lucie Hradecká si na turnaji v Québeku zahraje o titul. V semifinále osmá nasazená hráčka porazila Kristinu Mladenovicovou z Francie 7:5 a 7:6. Ve finále proti Kirsten Flipkensové z Belgie se stříbrná medailistka z olympijské čtyřhry pokusí na pátý pokus získat premiérový triumf ve dvouhře.
Bruntál, Londýn /FOTOGALERIE/ – Sportovcem duší i tělem je Pavel Kubeša z Bruntálu. Sám se jako atlet věnoval vrcholově chůzi. Letos si poprvé v životě splnil velký sen a setkal se s českými sportovními hvězdami olympiády v Londýně.
Brno – Jubilejní desátý titul v olympijském triatlonu získal v sobotu při Ekol Superprestige na Brněnské přehradě triatlonista Filip Ospalý. Závodník brněnského Ekol týmu zopakoval výkon z loňského roku a udržel neporazitelnost od českých soupeřů na domácích tratích od roku 2001, i když na startu plavecké části mu chyběly brýle. Mezi ženami dominovaly jeho oddílové kolegyně. Zlato získala Vendula Frintová, stříbro Radka Vodičková.
Brno /KDYŽ TADY ZÁŘIL/ - Bývalý hokejový útočník Zdeněk Návrat musel na vojně překonat zákeřnou žloutenku, v Kometě měl být jen „údržba", pak patřil k tahounům mužstva.
Česká Lípa Čtyřicet nejdůležitějších chemických prvků zábavně rozebírá ve své nové knize Milan Bárta, středoškolský učitel z Gymnázia v České Lípě. Knížka Chemické prvky kolem nás je dalším kouskem ze série populárních učebnic a doplňkového učiva, jež chemikář napsal.
Čachovice - Děti z Čachovic, Všejan, Vlkavy a Lipníku se konečně dočkaly. Ve čtvrtek 13. září jim bylo předáno nové školní hřiště, kterým se nemůže pochlubit leckterá městská škola.
Québec - Tenistka Lucie Hradecká porazila ve čtvrtfinále turnaje v Québeku osmnáctiletou Američanku Lauren Davisovou 6:4 a 6:2. Stříbrná olympijská medailistka ze čtyřhry bude hrát semifinále dvouhry na okruhu WTA podruhé v sezoně, předtím do něj postoupila v květnu v Madridu.
Plzeň – Druhým dnem dnes pokračuje na Armádním střeleckém stadionu v Plzni-Lobzích mistrovství České republiky ve sportovní střelbě v kulových disciplínách.
Trutnov - S jistotou postupu mezi nejlepší čtyři celky turnaje mohly jít do sobotních bojů Mekr´s Cupu svěřenkyně kouče Petrovického. Jenže proti maďarskému mistru minulé sezony nezvládly koncovku zápasu a s ostatními soupeři se tak po porážce 70:75 srovnaly na třech bodech ze dvou duelů.
Brno – Deset startů, devět titulů. Úchvatnou bilancí v republikovém mistrovství se pyšný český triatlonista Filip Ospalý. Závodník brněnského Ekol týmu věří, že v sobotu na Brněnské přehradě svou bilanci zakulatí. „Stárnu, obhajoba vítězství proti mladým dravcům je stále těžší. Snad se s tím i letos úspěšně porvu," přeje si triatlet.
Caephilly - Cyklista Leopold König vyhrál královskou šestou etapu závodu Kolem Británie. Český jezdec německé stáje NetApp ve finiši kopcovitého úseku dlouhého 189,6 kilometru zvítězil o sekundu před domácím Jonathanem Tiernanem-Lockem, jenž poskočil před závěrečným víkendem do čela celkového pořadí.
Praha, Valašské Meziříčí /ROZHOVOR/ – Byl to povedený comeback. Česká bikerka Tereza Huříková ukázala všem škarohlídům dlouhý nos. Juniorská mistryně světa totiž prožívala těžké roky, které vyvrcholily neúspěšnou kvalifikací na olympiádu v Londýně a mnozí ji odepsali.
Brno – Právě dnes, v pátek 14. Září, slaví šedesátiny střelec zlatého gólu českých fotbalistů na olympijských hrách v Moskvě 1980 a mistr ligy z roku 1978 se Zbrojovkou Brno Jindřich Svoboda.
Brno – Titul neoficiálního mistra Evropy, stříbrná a bronzová medaile putují do Vyškova ze sedmého ročníku Evropských dětských atletických her, které proběhly v areálu Pod Palackého vrchem. Dva nejcennější kovy vybojoval Filip Navrátil, bronz přidala Anisa Filali.
Šumperk – Váží dvě a půl kila, její rodičové na ní pracovali čtyři roky a rodila se v těžkých bolestech. Tak vznikala unikátní publikace, která mapuje historii sportu v Šumperku. Její křest se odehrál ve čtvrtek 13. září a přišli jí popřát slavní kmotři.
Záboří n. Labem – Olympionička z Kutnohorska Aneta Hladíková odložila na čtrnáct dní po olympiádě bikrosové kolo. Svou slávu z Londýna si užila i doma v Záboří nad Labem, kde besedovala s tamními spoluobčany.
Tovačov – Bohatě zdobené kroje, vystoupení folklórních souborů a celá řada doprovodných akcí – tak bude vypadat letošní Setkání Hanáků na Svatováclavských hodech, které se uskuteční v pátek 28. září v Tovačově. Ojedinělá akce má představit hanácké zvyky a tradice, takže kromě záplavy bohatě zdobených výšivek můžou návštěvníci spatřit také vystoupení těch nejlepších souborů z okolí.
Jičín – V minulých dnech se v mongolské metropoli Ulánbátaru uskutečnila první významnější akce judistů po olympijských hrách – Světový pohár mužů a žen.
Písek – V pondělí 17. září se na Základní škole J. K. Tyla v Písku uskuteční sportovně vzdělávací akce Najdi svůj sport aneb Kateřina Neumannová podporuje zdravý životní styl.
Québec - Česká tenistka Lucie Hradecká porazila ve druhém kole v Québeku domácí Eugenii Bouchardovou 7:6, 2:6, 7:6 a postoupila do čtvrtfinále. V něm se turnajová osmička utká se 129. hráčkou světa Američankou Lauren Davisovou.
Domažlice – Mistr Evropy v hodu oštěpem Vítězslav Veselý, který se před týdnem vrátil z Itálie s parádním výkonem 85,66 m, což by mu na olympiádě stačilo k zisku zlata, bude jednou z atletických hvězd, které dnes, v pátek 14. září, uvidíme v Domažlicích.
Buenos Aires - Tenista Radek Štěpánek půjde do prvního zápasu semifinále Davisova poháru proti Argentině jako outsider, ale z pozice černého koně se pokusí překvapit.
Buenos Aires – Jde do boje. Radek Štěpánek půjde do prvního zápasu semifinále Davisova poháru proti Juanu Martínovi del Potrovi jako outsider, ale z pozice černého koně se pokusí překvapit.
Slaný - Týden s armádou, který se ve Slaném od pondělí těší velkému zájmu diváků, se ve středu uslkutečnil z velké části v prostorách 3. základní školy ve Slaném. Publikum tvořily ponejvíce děti. A bylo nač se dívat.
Praha - Čtveřice úspěšných sportovců z olympijských her v Londýně se dočká povýšení. Ministr obrany Alexandr Vondra v úterý propůjčí vyšší hodnosti zlatým medailistům oštěpařce Barboře Špotákové a pětibojaři Davidu Svobodovi. Povýšení se dočkají také stříbrný skifař Ondřej Synek a bronzový kajakář Jan Štěrba.
Zákupy – Robert Změlík a Roman Šebrle, olympijští vítězové v desetiboji, královské atletické disciplíně, se rozhodli připravit pro žáky základních škol atraktivní pohybový program s názvem Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů – OVOV.
Zlín – Účastník letošních letních olympijských her v Londýně v olympijském triatlonu Jan Čelůstka ze Zlína zvítězil časem 34:22 ve 29. ročníku krosového běhu Strojařská desítka. Druhý v deset kilometrů dlouhém zlínském běhu na trati mezi Kudlovem, majákem, Salaší a zpět skončil se ztrátou jedné minuty a dvaceti sekund Přemysl Žaludek (Titan SC Zlín), třetí příčku obsadil Antonín Gajdoš (SCMT Zlín, 35:55).
Havlovice - Pozornost v souvislosti s olympijskými soutěžemi se poslední dobou upírala především k Londýnu. Stranou ale nezůstal ani region Jestřebích hor. Vždyť na čtvrtý ročník Olympiády pro starší a pokročilé přijelo téměř 160 soutěžících z regionu.
Boise - Americká cyklistka Kristin Armstrongová přišla o časovkářský speciál, na kterém vybojovala olympijské zlato v Londýně, a ještě jedno závodní kolo.
Plzeň – Zajímavé chemické pokusy, ke kterým se děti během běžného školního vyučování nedostanou, či exkurze na zajímavá místa, jež se opět pojí s prací chemiků. To byla náplň týdenního chemického kempu, kterého se zúčastnila jedenáctka středoškoláků se zájmem o tento obor.
Brno /ROZHOVOR/ - Lenochod patří mezi nejlínější zvířata na světě. Už kvůli svému jménu, ale také proto, že prospí denně suverénně nejvíc času – přibližně dvacet hodin. Jako takový lenochod si nyní připadá i triatlonistka Radka Vodičková.
Olomouc – Sedmý ročník Hanácké laťky se stal kořistí rekordmana olomouckého skokanského mítinku Jaroslava Báby. Český reprezentant měl ale na Horním náměstí silnou konkurenci v podobě Poláka Piotra Slebody i skokanů ze Slovenska.
Nové Strašecí – „Ta naše písnička česká" se nesla jídelnou při zahájení oslavy narozenin. A zpívali všichni a s chutí. Slavily se už sto patnácté. Před tolika lety totiž vznikl Domov seniorů v Novém Strašecí. Nejprve vznikl okresní chorobinec, takže po celou dobu existence tu pobývali vždy senioři.
Rožnov pod Radhoštěm - Patnáct set malých sportovců z mateřských a základních škol zaplaví ve čtvrtek a v pátek Rožnov pod Radhoštěm. Uskuteční se zde V. Rožnovská olympiáda dětí a mládeže.
Piombino, Brno - Jana Pechanová z brněnské Komety vybojovala na mistrovství Evropy v dálkovém plavání bronzovou medaili v závodě na olympijské trati 10 kilometrů. Česká reprezentantka zaostala v italském Piombinu o 2,8 sekundy za domácí vítězkou a majitelkou bronzu z olympijských her v Londýně Martinou Grimaldiovou, jež obhájila titul. Od stříbrné Němky Angely Maurerové českou reprezentantku dělilo 1,4 sekundy.
Brno – Lenochod patří mezi nejlínější zvířata na světě. Už kvůli svému jménu, ale také proto, že prospí denně suverénně nejvíc času – přibližně dvacet hodin. Jako takový lenochod si nyní připadá i triatlonistka Radka Vodičková.