
Úroda brambor je průměrná, ale výkupní cena se drží dole
Pelhřimovsko – Po loňské abnormální úrodě mají letos pěstitelé brambor spíš průměrné výnosy.
Pelhřimovsko – Po loňské abnormální úrodě mají letos pěstitelé brambor spíš průměrné výnosy.
Vysočina – Po loňské abnormální úrodě mají letos pěstitelé brambor spíš průměrné výnosy.
Hradec Králové - Koncem září vyvrcholí celostátní kampaň Den Charity, kterou tradičně pořádá Charita Česká republika u příležitosti svátku sv. Vincence 27. září, patrona charitních zařízení.
Lienz /FOTOGALERIE/ – Sto dvacet pět čtyřčlenných štafet, včetně čtyřiceti profi týmů, se zúčastnilo pětadvacátého ročníku Dolomitenmanna. Jeden z nejtěžších štafetových závodů světa si v rakouském Lienzu u hranic s Itálií nenechalo ujít padesát tisíc diváků. Rodák z Kouta na Šumavě Jiří Voják závodil v Dolomitech počtvrté. A byl famózní. Strach nahánějící Kühbodenthörl zdolal v novém osobním rekordu, z amatérů byl nejrychlejší a dotáhl tým Eurofoam Deflammo na nejvyšší stupínek na bedně mezi pětaosmdesáti neprofesionálními týmy.
Pila – Je zajímavé, že v nevelké chatové oblasti Šnajberk se to dobrými sportovci jenom hemží. Bylo to tak dříve a je tomu tak i nyní. Jmenovat je všechny nebudu, určitě bych na někoho zapomněl a to by mě mrzelo. O Jirkovi Nesvedovi jsem už psal. Dalším z řady sportovních šikulků je Honza Ekstein. Jako sportovní fanda o něm vím, že je výborný volejbalista a bývalý kapitán volejbalového mužstva Jiskry Domažlice a krom toho že hraje i za Plzeň.
Nové Město nad Metují – Společnosti Elton hodinářská, která v Novém Městě nad Metují vyrábí hodinky Prim, se i v době hospodářské recese daří. Firma za první pololetí letošního roku zvedla v sortimentu náramkových hodinek odbyt o 30 procent na asi 18 milionů korun.
Limburg - Zklamaná a s potlučeným tělem skončila rychlobruslařská šampionka Martina Sáblíková po prvním závodě s hromadným startem, který na mistrovství světa v cyklistice absolvovala.
Kladno – Na sedm set dětí se v rámci finále 3. ročníku Atletika pro děti aneb běhej, skákej, házej rád …! Atletem se můžeš stát, setkalo na kladenském Sletišti se svými sportovními vzory.
Nové Město nad Metují – Společnosti Elton hodinářská, která v Novém Městě nad Metují vyrábí hodinky Prim, se i v době hospodářské recese daří. Firma za první pololetí letošního roku zvedla v sortimentu náramkových hodinek odbyt o 30 procent na asi 18 milionů korun.
Limburg - Olympijská vítězka v silniční cyklistice Marianne Vosová z Nizozemska získala v domácím prostředí i titul mistryně světa. Devátá z časovky Martina Sáblíková závod s hromadným startem nedokončila.
Písek – Hostem pondělní akce Najdi svůj sport aneb Kateřina Neumannová podporuje zdravý životní styl na ZŠ J. K. Tyla v Písku, byl účastník letošních LOH v Londýně, tyčkař Jan Kudlička.
Soul - Bývalá tenisová jednička Caroline Wozniacká si v Koreji zahraje o první letošní titul. Klára Zakopalová po boku Rakušanky Tamiry Paszekové finále čtyřhry nevybojovala.
Prostějov – Už pošestašedesáté dorazí do Prostějova elitní čeští překážkáři, které potřiadvacáté doplní i oštěpaři. Na atletickém školním stadionu RG a ZŠ se v neděli koná 66. ročník Velké ceny města Prostějova v běhu na 110 metrů překážek a 23. ročník Memoriálu Dr. E. Rozbořila v hodu oštěpem.
Nové Město nad Metují – Společnosti Elton hodinářská, která v Novém Městě nad Metují vyrábí hodinky Prim, se i v době hospodářské recese daří. Firma za první pololetí letošního roku zvedla v sortimentu náramkových hodinek odbyt o 30 procent na asi 18 milionů korun.
Praha - Světový šampionát cyklistů ve Valkenburgu dospěl ke svému vrcholu. V sobotu ženy, v neděli muži. Čekají je závody s hromadným startem.
Frýdek-Místek - Od samého pátečního rána bylo u atletického stadionu TJ Slezan Frýdek-Místek živo. Konal se tam 16. ročník mezinárodní sportovní olympiády v lehké atletice
Příbram – Rodiče pro malé školáky právě vybírají nebo již vybrali zájmové kroužky. Jak vybrat ten správný a děti zároveň nepřetěžovat? Nejen na to odpovídal dětský psycholog Štěpán Duník z Pedagogicko psychologické poradny v Příbrami.
Zadov - Šumavský Zadov byl v pátek svědkem atletické svatby. Své "ano" si tu řekli tyčkařka Jiřina Ptáčníková a překážkář Petr Svoboda. Životy obou elitních sportovců a mistrů Evropy oficiálně spojil známý farář Zbigniew Czendlik.
Praha - Slavnostní úvod mělo republikové finále projektu Odznak všestrannosti olympijských vítězů. Osmička významných osobností českého sportovního i veřejného života v čele s hlavními organizátory, zlatými olympijskými medailisty Robertem Změlíkem a Romanem Šebrlem jásala: v metropoli totiž přivítala více než sedm set dětí z České republiky, Slovenska a Polska.
Uherské Hradiště – „Na sportovní hry jsem se hodně těšil. Budu skákat do dálky, poběžím trať na šedesát metrů a také štafetu. Z toho běhu mám trochu strach, ale určitě to zvládnu," těmito slovy komentoval svůj start na sportovních hrách pro handicapované sedmnáctiletý Daniel Slavík z Uherského Hradiště.
Kladno – Tři zlaté olympijské medaile v majetku populárních českých sportovců – oštěpařky Barbory Špotákové, skifařky Mirky Knapkové a moderního pětibojaře Davida Svobody přijedou podpořit děti z Kladna a okolí v jejich atletickém snažení.
Soul - Tenistka Klára Zakopalová chybovala ve výměnách od základní čáry a prohrála s Caroline Wozniackou ve dvou setech.
Opava - Od tyčkařského mítinku, který proběhl na opavském Dolním náměstí, uplynul více než měsíc. Jeho vítěz a odchovanec Sokola Opava Jan Kudlička se od té doby stihl účastnit několika dalších významných atletických akcí. Jmenujme například finále Diamantové ligy v Curychu.
Praha - Tímhle kouskem se jen tak někdo chlubit nemůže. Martina Sáblíková si užívá své místo v top desítce už ve dvou sportech kraluje v rychlobruslení a na cyklistickém světovém šampionátu dojela v časovce devátá. „Jak mi to zní? Paráda, dobře se to poslouchá," směje se dvojnásobná olympijská šampionka z Vancouveru 2010.
Písek /FOTOGALERIE/ – Jak už jsme informovali, v pondělí se na hřištích místní ZŠ J. K. Tyla uskutečnila akce nejen pro děti pod názvem Najdi svůj sport aneb Kateřina Neumannová podporuje zdravý životní styl.
Cheb - Krásné zážitky a kontakty na nové přátele si letos přivezly děti z Dětského domova v Chebu, které navštívily šestý ročník letního tábora Eurocamp v jižních Čechách.
Brno /FOTOGALERIE/ - Origami jako seriózní tvůrčí činnost, v níž vyniknou jen opravdoví mistři. A ti jsou pak všeobecně uznáváni. Takové postavení má umění „skládat papír" v Japonsku. Jak je tomu v České republice, napoví nová výstava brněnského Letohrádku Mitrovských.
Pardubice - Po pekingské olympiádě schytával český reprezentant jednu ránu za druhou. Místo příprav na další hry byl nepřímo donucen praštit s plaváním
Praha – Upřímnou poklonu vyslovil na tiskové konferenci po dnešním extraligovém utkání mezi Kladnem a Slavií kouč vítězných Pražanů Vladimír Růžička hvězdě soupeře Jaromíru Jágrovi. Netýkala se hry samotné, ale toho, jak Jágr Slavii pomohl v otázce potvrzení transferkaret pro hráče ze zámořské NHL.
Ústí nad Orlicí, Choceň – Okresní kolo Corny středoškolského poháru v atletice se neuskuteční na stadionu v Ústí nad Orlicí.
Litomyšl – Město bude hostit zajímavou akci, a to Pohár vědy – Koumes 2012. Jde o první ročník Olympiády fyziky a dalších věd s podtitulem Koumes 2012.
Limburg – Český cyklista Jan Bárta obsadil v časovce na mistrovství světa v nizozemské provincii Limburg sedmé místo. Zlato z loňského šampionátu obhájil Němec Tony Martin, Bártovi dnes chybělo k historické medaili 28 sekund.
Jičínsko – Setkávám se s názorem, že mladým lidem dnes chybí živé kladné vzory. Proto je hledají jinde, například ve virtuálním světě počítačových her a fantastických filmů. Přitom nedávno skončená olympiáda v Londýně takových vzorů nabízí bezpočet.
Stráž pod Ralskem, Cvikov /FOTOGALERIE/ - Okresní sousedské derby v rámci krajské I. A třídy pod Ralskem patřilo svěřencům Rudolfa Věcheta.
Hodonín – V Hodoníně vyrostla, v pětadvacetitisícovém městě se naučila pořádně hrát stolní tenis. Ze slováckého klubu sice před několika lety odešla do Rakouska, kde působí dodnes, ale domů se pokaždé moc ráda vrací. Stolní tenistce Ivetě Vacenovské se však na půdě mateřského oddílu nedaří tolik jako v jiných halách. Bídnou bilanci nezlomila rodačka z Ratíškovic ani v úterý, kdy v kvalifikačním zápase proti Německu prohrála oba své duely.
Litomyšl – Město bude hostit zajímavou akci, a to Pohár vědy – Koumes 2012. Jde o první ročník Olympiády fyziky a dalších věd s podtitulem Koumes 2012.
Třebíč - Zastupitelé města Třebíče minulý týden schválili udělení Ceny města Třebíče dvěma významným osobnostem. Cena města bude udělena herci Oldřichu Navrátilovi a také výtvarníkovi Emanuelu Rannému.
Jindřichův Hradec – Česká věda se nemusí bát, že zhyne na úbytě. Osmnáctiletý Vlastimil Hanuš z Gymnázia Vítězslava Nováka v Jindřichově Hradci byl třetí v celostátním kole biologické a ekologické olympiády a další úspěchy na novopečeného studenta Jihočeské univerzity určitě ještě čekají.
Bibione, Brno /ROZHOVOR/ – Konečně si užívá dovolenou. Na pláži v italském Bibione se ale Jana Pechanová moc nezdržuje. „Moře mám dost, asi na rok dopředu. Vždycky jen přijdu, rychle se vykoupu a jdu zpátky," směje se do telefonu nejlepší česká dálková plavkyně.
Praha /ZÁTOPKOVÁ SLAVÍ 90. NAROZENINY/ - Olympijské šampionce v hodu oštěpem zdraví poslední rok tolik neslouží, a tak se raději usadila do pohodlného křesla. V ruce žmoulala květovaný látkový kapesník. Humor ji však neopustil, co chvíli vtipkovala.
Trutnov – Vysokou úroveň měl turnaj O pohár města Trutnova už loni, letošní 13. ročník ale prestiž po celé Evropě uznávané akce ještě navýšil. Není divu, vždyť ve sportovní hale ZŠ Komenského se sešla pětice účastníků Euroligy a vedle nich třeba i vítěz Eurocupu FIBA či obhájce Středoevropské ligy.
Česká věda se nemusí bát, že zhyne na úbytě. Osmnáctiletý Vlastimil Hanuš z Gymnázia Vítězslava Nováka v Jindřichově Hradci byl třetí v celostátním kole biologické a ekologické olympiády a další úspěchy na novopečeného studenta Jihočeské univerzity určitě ještě čekají.
Kladno /ROZHOVOR/ - Jako by z něj spadla zátěž – jiná než na jakou je zvyklý. O slavného Kladeňáka Jaromíra Jágra se při jeho hokejové kariéře starali jiní, aby měl veškeré pohodlí ke střílení gólů a předkládání skvělých pasů. Teď je vše trochu jinak, jako většinový majitel klubu se stará hlavně on.
Limburg - Martina Sáblíková obsadila deváté místo na mistrovství světa v cyklistické časovce. Titul na šampionátu v nizozemské provincii Limburg obhájila Němka Judith Arndtová, na niž česká rychlobruslařská hvězda ztratila dvě minuty.
Brno – Špičky pro drobné nohy balerín jí slušely, ale pro roli princezny Odetty v Labutím jezeře se nehodila. Byla o hlavu vyšší než ostatní baletky.
Znojmo - Pod vedením nového trenéra Vlastimíra Perny absolvuje česká plavecká reprezentace tento týden soustředění ve Znojmě.
Kladno /ROZHOVOR/ – Jako by z něj spadla zátěž – jiná než jakou je zvyklý. O slavného Kladeňáka Jaromíra Jágra se při jeho hokejové kariéře starali jiní, aby měl veškeré pohodlí ke střílení gólů a předkládání skvělých pasů. Teď je vše trochu jinak, jako většinový majitel klubu se stará hlavně on.
Praha - Ministr obrany Alexandr Vondra v úterý přijal pět olympijských medailistů z Dukly Praha, pogratuloval jim a některé z nich povýšil. Předal také květiny olympijské vítězce Daně Zátopkové, která ve středu oslaví 90 let.
Brno - Origami jako seriózní tvůrčí činnost, v níž vyniknou jen opravdoví mistři. A ti jsou pak všeobecně uznáváni. Takové postavení má umění „skládat papír" v Japonsku. Jak je tomu v České republice, napoví nová výstava brněnského Letohrádku Mitrovských.
New York - Plavce Michaela Phelpse a atletku Allyson Felixovou vyhlásil olympijský výbor USA nejlepšími americkými sportovci sezony 2011/12. Cenu pro nejlepší kolektiv obdržela ženská osmiveslice.