Dušan Molitoris, osobnost jablonecké atletiky, oslavil významné životní jubileum. Bez královny sportu si svůj život dovede představit jen těžko. Ze závodníka se později stal předseda atletického oddílu TJ LIAZ. Těší se z každého úspěchů jabloneckých atletů a atletek.
Olympijské hry dětí a mládeže v Jihočeském kraji přinesly nejen sportovní výkony, ale i inspirativní příběhy. Bývalý fotbalový kanonýr David Lafata se zúčastnil jako vlajkonoš a podělil se o své dojmy z akce. Proč je tato událost tak důležitá pro mladé sportovce a jaké zážitky si odnesl Lafata?
Společně přicestovaly na Olympiádu dětí a mládeže, fandily si během závodu a obě také dosáhly na stupně vítězů. Středočeské slalomářky vévodily oběma jízdám. Pro zlato si díky té první dojela Anna Křižková, stříbro získala její kamarádka Adéla Vonešová. Po závodě se shodly: „Chceme spolu na olympiádu!“ A trenér Ondřej Chour by je na největší sportovní události podpořil: „Minimálně jako divák bych rozhodně přijel.“
Olympijské hry dětí a mládeže v Jihočeském kraji přinesly nejen sportovní výkony, ale i inspirativní příběhy. Bývalý fotbalový kanonýr David Lafata se zúčastnil jako vlajkonoš a podělil se o své dojmy z akce. Proč je tato událost tak důležitá pro mladé sportovce a jaké zážitky si odnesl Lafata?
18letý dálkař před půl rokem sekl s fotbalem. Rozhodl se pro atletiku, což zpětně vypadá jako dobrý krok, na červnovém kontinentálním šampionátu skokem 803 centimetrů vylepšil český juniorský rekord. „Na instagramu mi hodně narostla čísla!“ rozesmál se Petr Meindlschmid, kterého už v neděli čeká MČR ve Zlíně.
Karlovarský basketbalový tým slaví, přerušil dlouhou sérii neúspěchů. Naposledy totiž vyhrál zápas na Olympiádě dětí a mládeže v roce 2013. Teď v Českých Budějovicích je sice nejprve Středočeský kraj ještě také porazil, nad zlínským výběrem už ale zvítězili.
Tři roky nazpět v Baťově městě ovládla svůj první zdejší závod. Ve středu do tamějších končin zavítala znovu, už coby místopředsedkyně Českého atletického svazu. „Dlouho mi trvalo, než jsem se tady poprvé objevila. K vítězství jsem ze sebe musela vyškrábnout pořádný výkon,“ vzpomíná Barbora Špotáková, olympijská šampionka z Pekingu a držitelka 11 cenných kovů z velkých akcí před víkendovým startem republikového šampionátu.
O Biokoupaliště v Jincích se od letošního roku stará nový nájemce. Je jím Martin Soukup z berounského Běštína s rodinou, který chystá na letošní sezónu řadu novinek.
Trápení kvůli nekonečným zdravotním trablům je snad u konce. Čtvrtkařce Ladě Vondrové se špatně dýchalo. I když měla kvalitně natrénováno, nemohla pořádně zabrat. Předčasně se vrátila z nedávného mistrovství Evropy v Římě, ale po další léčbě věří, že si letos všechno zlé vybrala a už se bude jen usmívat.
Praha, Brno, Kutná Hora, Kolín, ale také například Krymlov. Ve středu 19. června proběhl na devadesáti místech v republice T-mobile Olympijský běh. Mezi těmito místy byla i malá víska na hranicích kolínského a východopražského okresu.
Plavecká výprava Středočeského kraje se postarala jen v pondělí o šest medailí. Nejvíce do sbírky přispěla závodnice z Berouna Sofie Koníčková, která vyhrála dva závody. A to i přes zdravotní potíže. „Už od soboty mi je špatně. Ale variantu, že bych nejela, jsem nebrala v úvahu,“ popisovala.
/OLYMPIÁDA DĚTÍ A MLÁDEŽE/ První olympijský den se pomalu chýlil ke konci, když výprava z Královéhradeckého kraje zažila další úspěch. V závodě silničního kritéria se prosadili na stupně vítězů oba nominovaní cyklisté. Stříbrnou medaili bral Jakub Zaňka, bronz získal Marek Stiblík, oba jinak jezdci BB Com Cycling Teamu z Pardubického kraje.
Co start, to placka. Něco takového tady ještě nebylo. Barbora Seemanová nastoupila do čtyř disciplín a z každého startu měla medaili. Jen pro připomenutí - tuzemská jednička v Bělehradě triumfovala v závodech na 100 a 200 metrů volný způsob, ve stejné disciplíně na 400 metrů byla druhá a třetí ještě v polohové dvoustovce.
O úspěchu třináctiletého reprezentanta Moravskoslezského kraje Olivera Olejníka na Olympiádě dětí a mládeže nám napsala čtenářka Eliška Halamíčková. Děkujeme!
Když plavec Tobias Student slavil na olympiádě dětí a mládeže první zlaté úspěchy, tak za ním přišel moderátor a dal mu mikrofon před pusu: „Chtěl bych moc poděkovat rodičům a zdravím maminku,“ řekl talentovaný mostecký plavec, v současnosti držitel šesti zlatých medailí z mládežnické olympiády, která teď probíhá v Českých Budějovicích.
Matouš Dittrich má aktuálně skvělou formu. Nezapomenutelný týden, ve kterém zatím získal dvě zlata, může korunovat ve čtvrtek. Poslední den na Olympiádě dětí a mládeže bude součástí štafety Zlínského kraje.
Rodačka z Mostu Klára Marečková, která ve svých 16 letech odešla z domova za sportovní kariérou, je členkou organizačního výboru Olympijského festivalu u jezera Most. Vystudovaná ekonomka a matka dvou dětí už basketbal závodně nehraje, ale během přípravy festivalu, kde má na starosti jeden projekt pro mládež, si odskočila na motivační trénink do Chánova.
Olympijské hry dětí a mládeže v Jihočeském kraji přinesly nejen sportovní výkony, ale i inspirativní příběhy. Bývalý fotbalový kanonýr David Lafata se zúčastnil jako vlajkonoš a podělil se o své dojmy z akce. Proč je tato událost tak důležitá pro mladé sportovce a jaké zážitky si odnesl Lafata?
Tradiční volejbalový turnaj v Českých Budějovicích, konaný na kurtech TJ Lokomotiva U Malého jezu, přitahuje každoročně hráče všech úrovní. Memoriál Jaroslava Rožbouda a Jitky Valentové nabízí nejen kvalitní sportovní zážitky, ale i bohaté občerstvení.
Poslední mohykán mezi kolektivními družstvy. České ragbistky byly posledním týmem, který mohl reprezentovat Českou republiku na nadcházejících olympijských hrách v Paříži. České lvice se rvaly, jak nejlépe uměly. Nakonec nepostoupily, když kvalifikaci završily čtvrtým místem, i tak ale velmi slušný počin. Jedna z největších opor – Anežka Marta Sládková, ukazovala talent již od útlého věku v pražských Petrovicích, kdy mnohdy zastínila hráče opačného pohlaví.
Teprve v neděli vypukl v Českých Budějovicích jedenáctý ročník Olympiády dětí a mládeže a jihomoravští sportovci už sbírají první velké úspěchy. O jeden z nich se postarala i Karolína Číhalová z Plaveckého klubu Znojmo. Na jihu Čech totiž předvedla parádní formu a doplavala si hned pro tři zlaté medaile!
Výprava Kraje Vysočina na své plavce hodně spoléhá. Z bazénu v Českých Budějovicích na olympiádě dětí a mládeže (ODM) už vytáhli tři medaile. Tu nejcennější si odveze David Mazzarese z Třeště, vyhrál závod volným způsobem na osm set metrů.
Zatímco v klasických štafetách nebude mít Česko v atletických soutěžích na olympijských hrách nejspíš žádné zastoupení, v Paříži se představí v nové disciplíně na maratonské distanci (42,195 km) chodci Eliška Martínková a Vít Hlaváč. Na první úseku čeká muže přes dvanáct kilometrů, potom se uskuteční tři desetikilometrové úseky.
Prázdniny se blíží a provozovatelé kempů na poslední chvíli už i za omezeného provozu zvelebují své areály. Reportér Deníku tentokrát mapoval situaci těch méně známých na Pardubicku. Jak jsou kempy v Břehách, v Mělicích a Hluboké u Holic připraveny na sezónu?
/VIDEOGALERIE,FOTOGALERIE/ V Neděli 23. 6. proběhl na Nováku další ročník akce Novák fest, tentokrát nesla akce název Příbram pod olympijským ohněm. Olympijská atmosféra se rozlehla po 35 stanovištích, děti získávaly razítka a soutěžily o medaile.
Síla, ladnost i elegance cvičenců a cvičenek, stejně jako elán dětí či zkušenost seniorů ovládnou zanedlouho pražský Eden. Uskuteční se XVII. všesokolský slet, jemuž bude tamní Fortuna Arena patřit ve čtvrtek 4. července večer a v pátek 5. července odpoledne. Rozhodovat se pro návštěvu až na poslední chvíli však diváci nemohou. Prodejci vstupenek hlásí: je prakticky vyprodáno. A už nyní se Praha připravuje.
Černožice nad Labem nedaleko Hradce Králové, další lokalita seriálu závodů kanoistického Českého poháru benjamínků a žáků, se staly letošní dosud nejúspěšnější štací pro závodníky děčínského klubu.
Jednatřicátý ročník nejstaršího bikemaratonu v ČR se koná už tuto sobotu. První borci startující na Obrovi tradičně vyjedou už v pět hodin ráno, účastníci trasy A se na závod vydají čtvrt hodiny před osmou. Právě na druhé nejdelší trati došlo k mírným úpravám.
Dominik Plhal a Tomáš Ludvík se vydali do Ústí nad Labem, kde se zúčastnili čtyřdenního závodního "maratonu" - Mistrovství České republiky open v plavání. Na závody se sjelo 444 plavců ze 78 oddílů z celé republiky.
Jejich dědeček Petr Kůrka byl mistrem světa, teta Kateřina Emmons má dokonce kompletní sbírku olympijských medailí. Na té dětské teď sbírají cenné kovy ve střelbě i její neteř a synovec.
Sám medaili vůbec nečekal, tipoval, že skončí do 14. místa, tedy v první polovině startovního pole. Navíc sprint není jeho nejsilnější disciplínou. Přesto Jakub Ritter obsadil v orientačním běhu chlapců do 14 let třetí místo a zajistil další medaili pro Karlovarský kraj.
Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova započal na přelomu května a června s proměnou outfitů svých zaměstnanců. Zhruba 250 z nich, převážně řidičů a řidiček autobusů a tramvají, dispečerů, zaměstnanců přepravní kontroly a předprodejních kanceláří oblékne do konce roku nový pracovní oděv.
Tohle je skutečně zajímavý příběh. Zlato ve střelbě ze vzduchové pistole dorostenek získala na Olympiádě dětí a mládeže v Českých Budějovicích neteř olympijské vítězky Kateřiny Emmons Aneta Marečková. Její bratr Štěpán navíc přidal ve stejné disciplíně stříbro.
Kvalifikací prošla sportovní střelkyně Monika Breburdová na Olympiádě dětí a mládeže bez větších problémů na druhé příčce. S výsledkem 368 bodů si navíc stanovila nové osobní maximum. Ve finále na zástupkyni Středočeského kraje dolehla nervozita, která ji možná připravila o medaili. „Mohlo to být lepší. Výsledek z kvalifikace mi ve finále svázal ruce,“ hodnotila čtvrté místo Breburdová.
I když je Karlovarský kraj v zemi nejmenší a tamním fotbalistům se na ODM nedávají velké naděje, jejich trenér věří v překvapení. Dokonce je označil za tajnou zbraň. Celkem bude region reprezentovat v jižních Čechách téměř 200 sportovců, v úspěch věří mimo jiné v atletice, sportovní střelbě a kanoistice. Fotbalisté prošli jedním z nejnáročnějších výběrů, trenér Zdeněk Uhlík je sledoval přes tři čtvrtě roku. Podle jeho názoru jsou skvěle připraveni na utkání o medaile, štěstí jim možná přinese i letošní vlajkonoš.
/FOTOGALERIE/ Sama o sobě říká, že má život sbalený v tašce na kolečkách. Díky biatlonu tráví Lucie Charvátová spoustu času na cestách. Kromě tréninku a závodů však zvládá i studium, před týdnem obhájila závěrečnou práci v oboru Sportovní diplomacie. Jak zvládat školu i sport, může radit právě teď svým následovníkům. Už podruhé se stala vlajkonoškou Královéhradeckého kraje na Olympiádě dětí a mládeže.
Šotola. Tohle jméno má v českobudějovickém volejbalu pořádný zvuk. Starší Miroslav byl v letech 2001 až 2003 kapitánem Jihostroje, dlouhá léta byl nedílnou součástí jeho základní sestavy a výrazně se podepsal pod premiérové dva mistrovské tituly v historii klubu. Jeho syn Marek už ho pak překonal, na českobudějovické dva tituly navázal dalšími třemi v Německu v dresu Berlína a stal se podruhé za sebou českým Volejbalistou roku.
/FOTO, VIDEO/ V olympijskou arénu, kde padaly rekordy ve šplhu na laně jeden za druhým, se na pár hodin proměnilo novoměstské Husovo náměstí. Nové Město nad Metují je totiž jedním z několika málo míst v celé Evropě, kde se šplhá po laně do výšky 14 metrů. A jelikož se předposlední červnovou sobotu konal jubilejní 20. ročník tohoto klání silných paží, tak pořadatelé zařadili do hlavního programu i unikátní délku 20 metrů.
Už jen měsíc zbývá do začátku Olympijského festivalu Paris 2024. Mostecké jezero, u kterého se dvoutýdenní akce bude konat, si klade za cíl stát se atraktivním cílem pro milovníky vodních sportů a rekreace. Nové centrální molo, které je právě ve výstavbě, bude měřit 26 metrů na délku a více než 24 metrů na šířku. Stavba má být dokončena před zahájením Olympijského festivalu, který startuje 25. července.
Zbývá už jen měsíc do začátku Olympijského festivalu Paris 2024. Mostecké jezero, u kterého se dvoutýdenní akce bude konat, si klade za cíl stát se atraktivním cílem pro milovníky vodních sportů a rekreace. Nové centrální molo, které je právě ve výstavbě, bude měřit 26 metrů na délku a více než 24 metrů na šířku. Stavba má být dokončena před zahájením Olympijského festivalu, který startuje 25. července.
Je mládežnickým mistrem republiky ve stolním tenisu v kategorii starších žáků, ale už vozí i úspěchy ze zahraničních turnajů a letos poprvé nakoukne do juniorské reprezentace. Tak válí Filip Račák ze Zlínského kraje, jehož kvality poznali také soupeři na letošní Olympiádě dětí a mládeže.
Olympijské hry dětí a mládeže v Jihočeském kraji přinesly napínavé cyklistické kritérium na českobudějovickém Výstavišti. V kategorii starších žákyň excelovala Nela Drábková, kterou v dramatickém finiši předstihla Sára Škubalová. Závod byl pečlivě organizován a přinesl mnoho emocí a sportovních příběhů.
V pořadí již jedenácté Letní olympijské hry dětí a mládeže byly slavnostně odstartovány v neděli 23. června v Českých Budějovicích. Mezi tisícovkama sportovců je i několik stovek z Prahy. Podívejte se, kdo jsou letošní reprezentanti hlavního města.
Vrátil se na místo činu, jak sám říká. Jako trenér mladých stolních tenistů Moravskoslezského kraje přijel na Olympiádu dětí a mládeže do Českých Budějovic trojnásobný mistr republiky Radek Košťál, který pod Černou věží ještě nedávno velice úspěšně hájil barvy tehdy prvoligového Pedagogu.
Olympijský bronz v Paříži obhajovat nebude. To zasvěcení o oštěpaři Vítězslavu Veselém tušili, protože se už dost dlouho neobjevil v sektoru. Nyní se v 41 letech rozhodl ukončit kariéru, v níž vybojovala dvě olympijské medaile.
Vybojoval dvě olympijské medaile, získal titul mistra světa i Evropy. V neděli ukončí bohatou a úspěšnou kariéru. 41letý oštěpař Vítězslav Veselý tak učiní v neděli na MČR ve Zlíně.
Šestý ročník Tipsport Czech Ladies Open přidal do historie další nové jméno vítězky. Stala se jí Španělka Marta Martín, která ve finále turnaje Ladies European Tour vyrovnala počtem 63 ran (-9) rekord hřiště Beroun Golf Clubu, stejně jako druhá v pořadí, Angličanka Rosie Davies.
Nově se tvořící kádr extraligových hokejistů Kladna se poprvé ukázal na veřejnosti, i když zatím bez hokejek. Hráči si zahráli exhibiční fotbalový duel na hřišti AFK Tuchlovice, kde před slušnou návštěvou remizovali s domácím týmem spojeným se společností Amond 5:5.
Minulý týden "celá" republika byla napojena na radiový signál, který v 18:00 odstartoval na devadesáti místech běžecký závod radosti z pohybu, který se jmenuje T-Mobile olympijský běh. V srpnu budeme všichni držet palce našim sportovcům na světových hrách v Paříži, s olympijskou myšlenkou přicházely v dešti na Miladu desítky lidí, aby podpořily zajímavý projekt.
Olympijský běh na 5,5 kilometru, který se konal ve Stříbře, vyhráli bývalý cyklista Zdeněk Štybar a Patricia Novotná. Běhu se zúčastnily více než tři desítky lidí. Závod byl součástí seriálu Běžec Tachovska 2024.