
Překážkář Svoboda: Tour de France na rotopedu mě nebaví
Praha /ROZHOVOR/ - Halový evropský šampion Petr Svoboda je pět týdnů po operaci achilovky. Nemůže se dočkat, až znovu obuje běžecké boty.
Praha /ROZHOVOR/ - Halový evropský šampion Petr Svoboda je pět týdnů po operaci achilovky. Nemůže se dočkat, až znovu obuje běžecké boty.
Otrokovice – Atletický mítink Obaly Moravia v Otrokovicích ozdobí i letos několik předních domácích závodníků, kterým budou zdatně sekundovat zahraniční soupeři. Již dnešní 14. ročník prestižního podniku slibuje znovu kvalitní konkurenci a dá se čekat i několik pokusů o překonání stávajících rekordů mítinku. Akce se již tradičně uskuteční v Městské sportovní hale s nalitým tartanem u koupaliště.
Hranice – Jak často jste trénovali? Jakou školu jste studovali? Takové i mnohé další otázky pokládali žáci Základní školy Struhlovsko v Hranicích dvěma bývalým úspěšným olympionikům. Gymnastce Matyldě Růžičkové a diskaři Gajzovi Valentovi.
Pardubice – Gymnázium Dašická a Univerzita Pardubice hostily celostátní kolo fyzikální olympiády.
Praha, Jihlava - Jihlavský judista i přes dvouměsíční výpadek exceloval na Světovém poháru v Praze. Krok s ním držel jen Battulga.
Lanškroun – V pondělí byla na zámku vyhodnocena anketa „Mládež reprezentuje město Lanškroun“. Město ji vyhlašuje již od roku 1991 a jejím prostřednictvím oceňuje ty mladé lidi, kteří v různých oborech dosáhli úspěchu a zviditelňují Lanškroun.
Praha - Nejlepší český běžec na lyžích Lukáš Bauer předčasně ukončil sezonu kvůli zranění, s nímž už absolvoval svůj poslední závod Světového poháru v Novém Městě na Moravě.
Hodonín – Nikdo není tak chudý, aby nemohl darovat úsměv… To je podtitul již čtvrtého benefičního plesu Benatura, který se uskuteční v pátek druhého března v hodonínském domě kultury. Moderuje ho sportovní komentátor České televize, účastník olympijských her v Sydney, Pekingu, Vancouveru – Ondřej Tomek.
Praha - Podle šéfa české olympijské mise Františka Dvořáka bude ubytování českých sportovců v metropoli Anglie noblesní.
Jihlavsko - Školáci z Vysočiny mají před sebou týden volna. Jak se můžou během jarních prázdnin zabavit? Nejvíce aktivit na Jihlavsku nabízí krajské město. Například zájem o příměstský tábor je každý rok stejný.
Jihlavsko - Školáci z Vysočiny mají před sebou týden volna. Jak se můžou během jarních prázdnin zabavit? Nejvíce aktivit na Jihlavsku nabízí krajské město. Například zájem o příměstský tábor je každý rok stejný.
Dubaj - Dva roky Švýcar nezískal grandslamový titul. Majitel rekordních šestnácti vavřínů z turnajů velké čtyřky v Dubaji řekl, že důvodem je určitá ztráta sebedůvěry.
Praha - Český reprezentant Lukáš Krpálek i po dvouměsíční pauze dokázal vyhrát všech šest zápasů, ve finále porazil Temuulena Battulgu z Mongolska.
Praha - Vícebojař Roman Šebrle se rozhodl doléčit zraněné stehno. "Nemá cenu riskovat" oznámil s tím, že se chce připravit na mistrovství Evropy a olympijské hry.
Brno /OLYMPIJSKÁ VÝZVA/ - Brněnský dálkový plavec Rostislav Vítek každý rok zvládne ve vodě okolo 2500 kilometrů. Zažil peklo v argentinských řekách, velká vítězství a touží po druhé olympiádě.
Sydney - Česká kajakářka Štěpánka Hilgerová usiluje o šestou účast na olympiádě. Kateřina Kudějová skončila bronzová.
Liberec - Český reprezentant Miroslav Dvořák se v běžecké části závodu Světového poháru dokázal posunout o patnáct pozic výš.
Praha /ROZHOVOR/ - Halová mistryně Evropy Denisa Rosolová se chystá na národní a světový šampionát. "Věřím, že mám ještě nějaké rezervy," říká.
Havířov – Devatenáctiletá Nela Veselá, havířovská ragbistka hrající za Ostravu byla vyhodnocena jako talentovaná hráčka ragby roku 2011.
Hronov /FOTOGALERIE/ - V neděli odpoledne patřil sál Josefa Čapka dětem a jejich tradičnímu velkému maškarnímu reji. Ten se letos nesl v duchu hesla: „Hurá na olympiádu!“.
Praha - Dálkaři Romanu Novotnému zbývá k limitu na halové MS třináct centimetrů. Jan Marcell se soustředí na disk, ale bude startovat v kouli.
Karviná -Sérii závodů má za sebou sjezdařka Ski klubu Karviná a česká reprezentantka Eva Kurfürstová. Po úspěšném vystoupení v Rakousku se dobře uvedla i ve švýcarském Jaunu. V konkurenci 109 startujících z devíti států obsadila třetí a čtvrté místo.
Moskva - Dvě nejlepší české moderní gymnastky Monika Míčková a Nataly Hamříková z GiTy Brno vstoupí o víkendu do nové sezony startem v úvodním závodu osmidílné Grand Prix v Moskvě. Seriál vyvrcholí 3. a 4. listopadu opět v Brně.
Veselí nad Moravou – Bez nich by se už žádná podobná anketa neobešla. Známější trenérskou dvojici na hodonínském okrese totiž nenajdete. I když Antonín Slezák se Zdeňkem Lípou o žádnou popularitu nestojí a radši se na stadionu U Červených domků věnují začínajícím atletům, pro cenu určenou nejlepším trenérům mládeže si vždy rádi přijdou.
Liberec - Liberecká trampolinistka Zita Frydrychová bude jednou z mála sportovkyň Libereckého kraje na OH v Londýně.
Veselí nad Moravou /ROZHOVOR/ – Pokud byl po slavnostním vyhlášení Nejúspěšnějších sportovců Hodonínska někdo unavený, tak to byl hodonínský běžec Filip Sasínek. Mimořádně úspěšný závodník atletického klubu Hodonín si došel pro cenu na pódiu hned čtyřikrát.
Stockholm - Je zpět. Ruská tyčkařka půl roku před olympijskými hrami opět okouzlila atletický svět.
Olomouc, Prostějov – Konečně přišlo jaro, říkají si tenisté Jan Hájek a Jaroslav Pospíšil. Oba se totiž nemohli dočkat prvního antukového challengeru sezony, který začátkem týdne odstartoval v marockém Meknes.
Veselí nad Moravou – Představte si, že se budou v srpnu na stadionu U Červených domků prohánět fotbalisté hájící barvy Schalke 04, Šachtaru Doněck nebo FC Kodaň. Že je to nemožné? Zřejmě ano. Ale v nedaleké sportovní hale TEZA se vždy na konci prázdnin významná evropská družstva utkávají. Jenže v házené.
Klatovy – První tři místa v krajském a zároveň postup do celostátního kola matematické olympiády – kategorie P (programování) vybojovali studenti Gymnázia Jaroslava Vrchlického Klatovy.
Dlouhá Třebová /ROZHOVOR/ – Je mu patnáct, ale IQ má vyšší než Einstein. Miluje matematiku a rád fantazíruje. Sní o studiu na Cambridge. Prozatím boduje ve školních olympiádách a uspěl i v televizní soutěži nadprůměrně inteligentních lidí. I když se nestal Fenoménem, v hlavě to má perfektně srovnané. Takový je Radovan Švarc.
Turnov – Skejťák Štěpán Malý žil „prkýnkem“ od svých dvanácti let, Adam Pelc od čtrnácti. Svou zálibu dokázali přetavit v úspěšnou živnost. Na začátku roku spolu založili firmu a vyrábějí unikátní, české, ručně dělané skateboardy.
Veselí nad Moravou – Je jí sice pouze jednadvacet let, ale už patří mezi stálice okresního sportu. Hodonínská běžkyně Sylva Škabrahovám která v předchozích dvou letech v anketě Nejúspěšnější sportovec Hodonínska triumfovala, dokázala v loňském roce překonat zranění a nemoci. Bez pořádné přípravy ovládla na mistrovství České republiky do dvaadvaceti let závod na osm set metrů.
Brno - Odchovankyně kopřivnické atletiky Lenka Masná vzpomíná na zranění před poslední olympiádou a hodlá se porvat o druhou šanci, nový osobní rekord a minimálně londýnské semifinále.
Dlouhá Třebová /ROZHOVOR/ – Je mu patnáct, ale IQ má vyšší než Einstein. Miluje matematiku a rád fantazíruje. Sní o studiu na Cambridge. Prozatím boduje ve školních olympiádách a uspěl i v televizní soutěži nadprůměrně inteligentních lidí. I když se nestal Fenoménem, v hlavě to má perfektně srovnané. Takový je Radovan Švarc.
Tachov – Okresního kola olympiády v angličtině se v tachovském Domě dětí a mládeže zúčastnilo osm zástupců z tachovského a stříbrského gymnázia. Jiné střední školy své zástupce nevyslaly.
Lyon, Břeclav /ROZHOVOR/ – Dvaadvacetiletá členka břeclavského oddílu Kraso Lucie Myslivečková se podruhé stala nejlepší sportovkyní Břeclavska. S novým tanečním partnerem si rozumí.
Karlovarský kraj –A jelikož se místní Březováci nechtějí nechat zahanbit, chystají se na akci opravdu důkladně. Tvrdí dokonce, že se bude jednat o takovou menší olympiádu.
Turnov – Skejťák Štěpán Malý žil „prkýnkem“ od svých dvanácti let, Adam Pelc od čtrnácti. Svou zálibu dokázali přetavit v úspěšnou živnost. Na začátku roku spolu založili firmu a vyrábějí unikátní, české, ručně dělané skateboardy.
Veselí nad Moravou /FOTOGALERIE/ – Vláda žen nad sportem na Hodonínsku skončila. Nejúspěšnějším sportovcem okresu Hodonín za rok 2011 se stal veselský kajakář Richard Hála. Mistr Evropy sesadil z trůnu hodonínskou atletku Sylvu Škabrahovou, která na hattrick nedosáhla a po dvou vítězství v řadě skončila třetí. Druhou příčku obsadil v oblíbené anketě veslař Milan Viktora.
Českolipsko - Obyvatele regionu trápil prach ve vzduchu i sníh na silnici. Plavkyně Petra Chocová obhájila prvenství v anketě o nejlepšího sportovce uplynulého roku.
Plzeň – Na evropském šampionátu ve střelbě ze vzduchových zbraní ve Finsku sice puškař Rapidu Plzeň Ondřej Rozsypal žádnou medaili nezískal, dokonce se ani neprobojoval do finále, přesto se o jeho vystoupení hodně mluvilo.
Vyškov – Koberec do Síně slávy musí být červený a pro někoho i utkaný z nejdražších vláken. Do Síně slávy ale lze dojít i po červené antuce, hnědých parketách či dokonce šedočerné škváře. Právě takovou cestu mezi legendy sportu na Vyškovsku ušel Bohumír Zedník, vynikající a všestranný sportovec a hlavně dobrý člověk.
Pardubice/Inssbruck –Rozhovor Deníku s nadějným snowboardistou Ondřejem Porkertem, účastníkem Olympijských her mládeže
Opava – Před rokem hlediště Slezského divadla při vyhlášení nejlepšího sportovce opavského okresu dost hlasitě rozesmál. V kategorii juniorů obsadil taekwondista Jan Vrchovecký druhé místo. Letos se objeví mezi dospělými.
Břeclav /FOTOGALERIE/ – Krasobruslařka Lucie Myslivečková ovládla anketu o nejúspěšnějšího sportovce Břeclavska za rok 2011 mezi jednotlivci. Družstvům kralovaly stolní tenistky Břeclavi.
Deštná - Vítěz závodu Red Bull Nordix Dušan Kožíšek si finále užil, ale srandičky už omezil. "Z hůlky mi spadl košíček, takže jsem myslel hlavně na to, abych dojel,“ usmíval se český reprezentant.
Klatovy – Atletika má v Klatovech dlouhou historii, v roce 2010 Klatovy oslavily 90. výročí vzniku organizované atletiky.
Praha /ROZHOVOR/ - Sprinterská naděje Pavel Maslák má na kontě čerstvý český halový rekord na 400 metrů. Umí zaujmout svými výkony s pro něj typickými rukávníky.
Mladá Boleslav /FOTO, VIDEO/ - Doslova studentský „cirkus“ si připravili maturanti na ples Gymnázia Dr. Josefa Pekaře v Mladé Boleslavi.