Pyro Car 2011: velkolepé setkání hasičů
Přibyslav – Pyro Car 2011, setkání hasičských aut, jejich řidičů, strojníků a osádek, se uskuteční od pátku 26. do neděle 28. srpna na letišti v Přibyslavi.
Přibyslav – Pyro Car 2011, setkání hasičských aut, jejich řidičů, strojníků a osádek, se uskuteční od pátku 26. do neděle 28. srpna na letišti v Přibyslavi.
Praha /INFOGRAFIKA/ - Fenomenální Usain Bolt letos sice nezáří, kvůli zranění i dopingu mu ale ubývají soupeři, včetně Powella.
Benešov – V Mateřském centru Hvězdička se toto léto konalo již druhé příměstské soustředění atletického kroužku.
Praha – České synchronizované plavání lze směle nazvat sportovní Popelkou. Popelkami jsou jen stěží druhé nejlepší akvabely republiky, osmé juniorky starého kontinentu, závodnice Neptunu Praha sestry Koubkovy. Dvacetiletá Natálie a o dva roky mladší Aneta pod vedení trojice trenérek Lucie Kryzerové, Kláry Jarenkové a Šárky Štverákové odhodlaně polykají tréninkové dávky, které by je měly v roce 2016 dovést pod pět magických kruhů do Rio de Janeira.
Prostějov – Třináctý ročník napíše Memoriál Otmara Malečka, nejprestižnější český závod v dráhové cyklistice. Jako Grand Prix Prostějov se odjede na velodromu v pátek. Cyklisté ale budou závodit i v sobotu a v neděli, kdy se utkají o cenné kovy v rámci Mistrovství České republiky a Českého poháru mládeže.
Praha -Nejlepší český skifař bude příští týden na jezeře Bled obhajovat titul mistra světa.
Tegu /AKTUALIZOVÁNO/ - Kongres Mezinárodní atletické federace doprovázely technické problémy, hlasování o místopředsedech bylo dokonce přerušeno.
Paříž /AKTUALIZOVÁNO/ - Česká naděje nestačila na domácího spolufavorita Benjamina Darbeleta.
Trhové Sviny /FOTOGALERIE/ - Tábor navštívili také profesionální volejbalisté
Veselí nad Moravou, Brno – S československou reprezentací vybojovala páté místo na olympiádě nebo si přivezla stříbrnou medaili z mistrovství světa. Po rozdělení republiky v roce 1993 na českou a slovenskou část hájila barvy prvně jmenovaného výběru až do svých 43 let a také v něm pracovala jako asistentka trenéra.
Praha /VIDEO/ - Podívejte se, jak britský komediální herec John Cleese natáčel reklamní kampaň pro ČOV.
Kožlany - Osm desítek dětí z Lounska a Žatecka tráví poslední dny prázdnin v Kožlanech.
Hranice /FOTOGALERIE/ – Bronzovou medaili z Evropské olympiády mládeže, která se konala v tureckém Trabzonu, si přivezla teprve šestnáctiletá hranická judistka Marie Holčáková. Drobná opálená dívka nakonec prohrála se Slovinkou, kterou už třikrát porazila, nakonec ale na olympiádě podlehla ona jí. „Mohli jsme tu mít olympijskou vítězku,“ říká její klubový trenér Marek Nádvorník.
Liberec - Jedinečné sportovní klání čeká liberecké hasiče na přelomu srpna a září v zámoří.
Pardubice – Firma Foxconn vyměnila v tomto měsíci svého dodavatele jídla.
České Budějovice – Bývalého ředitele Základní školy ve Volarech Jaroslava Šimana (59) zprostil v pondělí krajský soud obžaloby z ublížení na zdraví s následkem smrti s tím, že žalovaný skutek není trestným činem.
Šen-čen - Sportovní střelkyně Adéla Sýkorová tak zajistila české výpravě v Číně druhé vítězství.
Ostrava /FOTOGALERIE/ - Mistrovství České republiky v požárním sportu, které se konalo od pátku do neděle v Ostravě, hostilo sedm set hasičů. Zvítězili profesionální hasiči z Moravskoslezského kraje. Na druhém místě skončili hasiči z Plzeňského kraje a na třetím jejich kolegové z kraje Olomouckého.
Brno /KDYŽ TADY ZÁŘIL/ – Byl zalezlý v příkopě vedle svého domku ve Vilémovicích. František Ševčík se potil, zrovna kopal kanál a netušil, že večer se zpotí ještě víc. V tu chvíli se vesnici na Blanensku objevila luxusní černá limuzína.
Ostrava −Mistrovství České republiky v požárním sportu, které se konalo od pátku do dneška v Ostravě, hostilo sedm set hasičů. Zvítězili profesionální hasiči z Moravskoslezského kraje.
Szeged - Český kanoista se stal vicemistrem světa v závodě na vytrvalecké trati 5000 metrů.
Pardubice - Tomáš Hrnčál v průběhu července absolvoval dva vrcholné jachtařské podniky. Startoval na ME v Helsinkách a na MS juniorů v Moskvě.
Praha - Nejlepší česká atletka posledních let se zase usmívá a věří, že po pěti dnech v Tegu bude zadaptovaná.
Szeged /AKTUALIZOVÁNO/ - Deblkanoisté Jaroslav Radoň s Filipem Dvořákem se jako druhá česká loď kvalifikovali na olympiádu.
Bučovice, Brno – Antuku ve vrcholných volejbalových soutěžích dávno vytlačily moderní haly. Červený povrch dostává prostor alespoň v létě. Bučovice dnes pořádají nejlépe obsazený turnaj na jižní Moravě.
Szeged /AKTUALIZOVÁNO/ - Česká dvojka na mistrovství světa zabojovala a byla půlvteřiny od brontové medaile, čtyřkajak si zajistil olympijské hry.
Mikulov - Uspěla v konkurenci necelých tří stovek mladých lidí ze sedmdesáti zemí světa. A to, když si z mezinárodní chemické olympiády z turecké Ankary přivezla bronzovou medaili.
Roudnice nad Labem - Na MS v Szegedu se představí Lenka Hrochová z Děčína a chomutovský Branko Tarkulič.
Praha - Česká kajakářka věří, že i přes pokročilý věk vyloví z londýnského kanálu nejcennější kov.
Račice - Česká reprezentace chce na mistrovství světa v rychlostní kanoistice v maďarském Szegedu získat co nejvíce postupových míst pro olympijské hry 2012 v Londýně.
Jihlava – Juniorský mistr světa a Evropy v judu Lukáš Krpálek si získává renomé už i mezi dospělými. Ba co víc, olympijské hry v Londýně jsou pro něj již na dohled.
Vysočina -Rok před největší sportovní akcí na světě mají nejlepší vyhlídky judista Krpálek, překážkář Svoboda, zápasník Švec či plavec Fučík.
Ostrava -Soutěží se zúčastní padesát týmů z celé České republiky, do klání se zapojí na sedm set mužů a žen z řad profesionálů i dobrovolníků.
Peking /VIDEO/ - Basketbalový zápas se přeměnil v bojiště, studenti z USA se nestačili divit, vzduchem létali i židle.
Vysočina – Londýn, tohle slovo se ve sportovním světě začíná skloňovat ve všech pádech. Aby ne, za rok se stane dějištěm už třicátých letních olympijských her (tři z nich se v historii kvůli světovým válkám neuskutečnily). Londýn se bude týkat i několika sportovců z Vysočiny, pro některé by to mohlo být naplnění snu, pro jiné cesta k nesmrtelnosti.
Plzeň /ROZHOVOR/ - Fotbalová sudí Dagmar Damková hovořila nejen o začátcích a úspěších své kariéry, ale také o svém soukromém životě.
Ostrava – Atletický nezmar Zdeněk Benek dosáhl dalších skvělých úspěchů. Na veteránském mistrovství světa v americkém Sacramentu vybojoval v kategorii nad 80 let hned pět cenných medailí. A dvě z nich – za disk a hod břemenem – mají odlesk zlata.
Szeged - Pokud se Ondřej Horský a Jan Štěrba umístí v boji o medaile do šestého místa, zajistí českým kanoistů první účastnické místo na OH.
Příbram – Sportovní centrum mládeže při cyklistickém klubu CK Windoor´s Příbram slaví. A má pro to pádný důvod. Jeho člen a odchovanec příbramského klubu František Sísr je totiž čerstvým držitelem zlaté medaile z mistrovství světa.
Paříž - Bývalý olympijský šampion Pierre Quinon si vzal život ve 49 letech. Příčiny zatím nejsou známy.
Hodonín – Pět známých evropských týmů a interligový Zlín se představí na pátém ročníku Slováckého poháru. Nejkvalitněji obsazený mezinárodní házenkářský turnaj žen se v Hodoníně uskuteční od středy do neděle.
Vídeň - Skandální kouč běžců na lyžích a biatlonistů Walter Mayer si odpyká patnáct měsíců za to, že sportovcům podával doping.
Tachov - Závodníci z Plzeňského centra využívají výborné podmínky tachovského areálu.
Brno /UVNITŘ ROZHOVOR/ - Střelci získali evropský titul družstev v trapu. Jeden z trojice Gach, Kostelecký a Lipták ale přijde o Londýn.
Bratislava /AKTUALIZOVÁNO/ - Vedení slovenského hokeje podepsalo s českým odborníkem smlouvu na jeden rok s olympijskou opcí.
Praha /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Místopředseda ČOV a šéf univerzitního sportu František Dvořák hodnotí Světovou univerziádu.
Karlovy Vary - Na legendárního českého hokejistu a trenéra Ivana Hlinku vzpomínají v Karlových Varech i v Litvínově. Před sedmi lety, 16. srpna 2004, zemřel při tragické dopravní nehodě u Karlových Varů.
Šen-čen, Brno – Brněnské sportovní gymnastka Kristýna Pálešová obsadila na Světové letní univerziádě v Číně sedmé místo na bradlech.
Praha -Český biker Jaroslav Kulhavý se stal s předstihem celkovým vítězem Světového poháru.
Karlovy Vary - Ruští hokejisté vzpomínali na hokejovou legendu