Čechy láká golf, paragliding a potápění
Praha - Každý pátý Čech by chtěl hrát golf, lidi lákají také paragliding a potápění. Vyplývá to z květnového výzkumu GE Money Bank, zpracovaného v souvislosti s blížící se olympiádou.
Praha - Každý pátý Čech by chtěl hrát golf, lidi lákají také paragliding a potápění. Vyplývá to z květnového výzkumu GE Money Bank, zpracovaného v souvislosti s blížící se olympiádou.
Brno - Někteří lidé jezdí domů tramvají. A někteří leteckým taxíkem.
Strakonice/ Stolní tenisté ČZ Strakonice Elektrostav mají za sebou nejúspěšnější ročník v historii oddílu. Podařilo se jim umístit ve III. lize na druhé pozici. Ve finále podlehli v rozhodujícím duelu 7:9 Slavoji Praha. Aktéři play off nemohli dlouho zapomenout na výrazné vedení 5:1. Blíží se ale nová sezona. Udělejme sondu do přípravy a plánů oddílu prostřednictvím jeho předsedy a trenéra Vladimíra Havlíka.
Praha - Na jedno dopoledne vyměnil halu a badmintonovou raketu za greeny a golfové hole.
Mogadišo - V pekingské olympijské vesnici se budou střetávat sportovci různých osudů.
Chicago – Americký reprezentant ve sportovní gymnastice Paul Hamm neobhájí olympijské zlato.
Brno - Poslední týden na domácí půdě mají před sebou české basketbalistky.
Hradec Králové - Plavkyně Jana Klusáčková skončí po olympijských hrách v Pekingu s reprezentační kariérou, ale pověstný humor ji neopouští.
New York – Američtí basketbalisté mají jedinou touhu. Odčinit neúspěch v Aténách.
Brno - (ROZHOVOR) Kromě předolympijských starostí teď řeší i příjemné povinnosti. Nejlepší český triatlonista Filip Ospalý se stal hned dvojnásobným otcem.
Praha - To tu ještě nebylo. Česká televize bude vysílat přenosy z olympijských her v Pekingu 16 dní v kuse.
Mont-Saint-Anne (Kanada) - Rozlučka světového poháru cross country v Mont St. Anne byla slunečná, Česko získalo dvě místa v první desítce díky Kateřině Nash a Jaroslavu Kulhavému. Technicky obtížný okruh znamenal obrovské časové rozdíly ve výsledkové listině.
Kostelec - AKTUALIZOVÁNO (FOTOGALERIE) - Takový úžasný sportovní zážitek, už nemusíte jezdit ani na olympiádu, halekal včera do mikrofonu Luboš Xaver Veselý, když moderoval historicky první Černohorskou lávku v Kostelci.
Praha - Poslední měsíc za sebou v bazénu vláčel těžkou kotvu.
Kutná Hora - Olympijská vesnice v Pekingu je už otevřena a vítá první sportovce.
Brno - Cyklista Jiří Daler vyhrál na olympiádě v Tokiu v roce 1964. Brněnská sportovní legenda dodnes nesleze z kola, jak je rok dlouhý.
Praha - Cíítit formu dvacet dní před závodem by byla velká chyba, říká dvojnásobná olympijská vítězka.
Peking - Náměstí a ulice Pekingu v uplynulém týdnu zaplavily plakáty s instrukcemi, jak se správně chovat k cizincům v průběhu olympijských her.
Paříž, Praha - Španělský cyklista Oscar Freire podruhé dokončil slavnou Tour de France a poprvé získal zelený trikot.
Buchlovice – (FOTOGALERIE, VIDEO) Zpívání česnekové hymny, předání česnekových řádů, nakrojení česnekového koláče, soutěž o nejlepšího čichače či mistrovství republiky v plivání česneku, to a mnoho dalšího bylo v sobotu 26. července na programu v zámeckém parku v Buchlovicích.
Karlovarský kraj - Z politiků odjíždí do Pekingu pouze Václav Heřman, starosta Nové Role.
Pardubice - Kdyby se hledal sportovní univerzální talent, hodně vysoko by se dostal pardubický rodák ADAM PTÁČNÍK.
Nová Role / Peking — „Čína je zajímavá země a neláká mě tam jen sport, ale i kultura a bohatá historie,“ tvrdí Václav Heřman, starosta Nové Role.
GLOSA
Pardubice - Softbal – Canada Cup: Ženská reprezentace poprvé v historii postoupila do play off.
Karlovarský kraj - Z politiků odjíždí do Pekingu pouze Václav Heřman, starosta Nové Role
New York – Dvě čínské olympijské reprezentantky jsou údajně mladší, než povolují pravidla.
Pardubice - Plavec Jiří Jedlička se poprvé postaví na start pod vlajkou s pěti kruhy a hned se od něj očekává největší úspěch českého plavání
Kutná Hora/ Pátý ročník „Kutnohorské laťky“ proběhl vsobotu před Chrámem sv. Barbory. Diváci se hlavně těšili na Romana Šebrleho, ten však odstoupil kvůli svalovému poranění.
Peking – Pořadatelé olympijských her seznámili svět s ubytováním pro šestnáct tisíc sportovců.
Karlovarský kraj - „Čína je zajímavá země a neláká mě tam jen sport, ale i kultura a bohatá historie,“ tvrdí Václav Heřman
Praha - V neděli se dojal k slzám z osobního rekordu a hlavně ze splněného limitu pro Peking.
Brada - Mezi 130 sportovci, kteří budou reprezentovat Českou republiku na letních olympijských hrách v Pekingu, má své zastoupení i jičínský okres.
Pardubice - Kdyby se hledal sportovní univerzální talent, hodně vysoko by se dostal pardubický rodák ADAM PTÁČNÍK.
Ostrava - V posledním testu před zahájením ligy vyhráli v sobotu doma fotbalisté Baníku Ostrava nad třetiligovým slovenským celkem z Púchova 3:0.
Peking - Posedávali či postávali v dlouhé frontě, ti odpočatější hráli karty a před sluncem se kryli deštníkem.
Znojmo - Květoslav Svoboda společně s Michalem Rubáčkem odlétají na soustředění do Hong Kongu. Pak už je čeká Peking.
PLZEŇ - Časem 1:53,28 minuty vstoupila před pětadvaceti lety česká běžkyně do historie
Golčův Jeníkov - V sobotuoslaví čtvrt století od světového rekordu vMnichově
Nymburk - DISKAŘKA VĚRA CECHLOVÁ tráví poslední dny před odletem na olympiádu do Pekingu v nymburském sporotvním centru, kde pochopitelně také trénuje.
Zlín - Současný nejlepší český hráč deskové hry Go Ondřej Šilt se chystá do Švédska na evropský šampionát, kterého se zúčastní 900 hráčů. Paradoxní přitom je, že pro zlínského rodáka není důležité získat titul evropského šampióna, ale být ve finále European Masteru, který se uskuteční ve dvou dnech volna během mistrovství. To mu umožní jet do země vycházejícího slunce na profesionální turnaj.
Londýn – „Olympiáda je víc než grandslam,“ těší se do Číny Venus Williamsová. A není sama.
Plzeň - Žádná žena na planetě nezaběhla závod na 800 metrů rychleji než ona.
Kyjov - Aranžování květin, studená kuchyně, cukrářství, pletení, výroba plakátů nebo sudoku. I takové disciplíny se objevily na letošní slovenské Abilympiádě.
Brno - Zítra nasednou čeští olympijští plavci na letadlo směr Hongkong. Kdo bude mít nejlehčí zavazadlo na palubě? Nejspíše dálková plavkyně Jana Pechanová.
Vyškov - Krátce předtím, než rodačka z Vyškova Lada Kozlíková odjede na olympiádu do Pekingu, setká se s představiteli okresního města.
PLZEŇ - Joel Kitur z Keni se stal vítězem včerejšího běhu na pět tisíc metrů na dráze v Plzni, druhého podniku Zátopkova zlatého týdne.
Peking - Výprava čítající 639 sportovců chce na domácí olympiádě ovládnout medailovou bilanci.
Budišov - Účast na loňském mistrovství světa v japonské Ósace mu proklouzla mezi prsty. Letos mu paní štěstěna nastavila vlídnou tvář.
Lefkada/Litomyšl -Řecké letovisko bylo dějištěm druhého ročníku Watersweets Ocean Festivalu 2008. Vedle účastníků mistrovství Evropy ve windsurfingu a kvalifikace na mistrovství světa juniorů sem zavítali rovněž závodníci z České republiky.Závodník z Jiskry Litomyšl bojoval nejenom s českou, ale také s mezinárodní konkurencí