Praha – Pražskou hromadnou dopravu čeká v druhé polovině března několik krátkodobých tramvajových výluk. Kvůli pravidelné údržbě kolejí bude omezen provoz linek například v úseku Výtoň – Sídliště Modřany a mezi Balabenkou, vysočanským nádražím a zastávkou Starý Hloubětín. Informovala o tom mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.
Praha – Pražskou hromadnou dopravu čeká v druhé polovině března několik krátkodobých tramvajových výluk. Kvůli pravidelné údržbě kolejí bude omezen provoz linek například v úseku Výtoň – Sídliště Modřany a mezi Balabenkou, vysočanským nádražím a zastávkou Starý Hloubětín. Informovala o tom mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.
Pardubice /FOTOGALERIE/ - Důstojný ráz měl Galavečer smíchu ve Východočeském divadle, na němž byly oceněny nejlepší divadelní komedie loňského roku. Cenu studentské poroty převzal herec pražského Divadla pod Palmovkou Dušan Sitek, který v komedii Sex noci svatojánské ztvárnil postavu profesora Leopolda. „Je to krásný pocit, když člověk těsně před šedesátkou obdrží ocenění za sex. Jsem rád, že se v Divadle pod Palmovkou dělají inscenace, které dokážou zaujmout i mladé diváky,“ sdělil Dušan Sitek.
Jičín – Divadlo Pod Palmovkou uvede v Masarykově divadle rafinovanou hru o láce, sexu, nejrůznějších vášních, předsudcích a také o manželských trampotách.
Praha – Postrachem žen v Praze 9 se stal mladistvý lupič. Mladíček, kterého se kriminalistům podařilo dopadnout, jich podle dosavadních zjištění policejních detektivů přepadl šest.
Praha – Postrachem žen v Praze 9 se stal mladistvý lupič. Mladíček, kterého se kriminalistům podařilo dopadnout, jich podle dosavadních zjištění policejních detektivů přepadl šest.
Pardubice – Patronem komedie pražského Divadla pod Palmovkou Sex noci svatojánské, která byla k vidění v úterý večer ve Východočeském divadle v soutěžní části Grand Festivalu smíchu, se stal oblíbený herec Petr Kostka. „Požádal mě o to Petr Dohnal, ředitel Východočeského divadla, kde nyní hostuji v inscenaci Dvanáct rozhněvaných mužů,“ vysvětlil. „Z ochoty sobě vlastní jsem souhlasil. Potom jsem se ale zalekl toho, co to vlastně obnáší, co je povinností patrona,“ líčil Petr Kostka.
Pardubice – Patronem komedie pražského Divadla pod Palmovkou Sex noci svatojánské, která byla k vidění v úterý večer ve Východočeském divadle v soutěžní části Grand Festivalu smíchu, se stal oblíbený herec Petr Kostka
Pardubice - Bohatý program čeká v úterý na návštěvníky pardubického Grand Festivalu smíchu, který pokračuje druhým dnem. Soutěžit bude rafinovaná komedie Sex noci svatojánské, kterou přiveze pražské Divadlo pod Palmovkou. Soutěžní program začíná v budově Městského divadla tradičně od 19 hodin. Autorem hry, která vznikla podle stejnojmenného filmu, je známý herec a režisér Woody Allen. V režii Petra Svojtky se představí Radek Valenta, Simona Vrbická, Jan Teplý či Ivana Jirešová.
Libeň - „Nazdar!“ Tento pokřik si většina z nás pamatuje z hodin tělesné výchovy. Je to také základní pozdrav sokolů, členů organizace, jež v roce 1862 založili Miroslav Tyrš a Jindřich Fügner jako Tělocvičnou jednotu pražskou (později Sokol Pražský).
Praha – Dva měsíce si mohl myslet, že tentokrát je nepolapitelný. Lupič, který v úterý 6. prosince přepadl bar v pražské Libni, ale doplatil na svou hráčskou vášeň. Nyní ho policisté zadrželi v centru metropole, konkrétně v herně u stanice metra Můstek.
Praha - Developerská společnost Orco chce v Praze u Palmovky postavit 142 nových bytů. Začátek výstavby plánuje na duben příštího roku, stavbu chce mít developer hotovou na jaře 2014. Oznámila to v úterý firma. Výši investice nesdělila.
Praha – Máme ho! To mohou říci pražští policisté o pachateli, který na Černém Mostě znásilňoval mladé ženy – a své oběti se navíc snažil oloupit. Kriminalisté v sobotu zadrželi 18letého mladíka, kterého z těchto skutků podezřívají.
Pardubice - /FOTOGALERIE/ - Nová inscenace Východočeského divadla v Pardubicích se může pyšnit skvělými hereckými výkony v čele s hostujícím Petrem Kostkou
Uherské Hradiště - Už dvaadvacátý rok patří k nejatraktivnějším, a tedy i k nejrychleji vyprodaným titulům divadla, během nějž je dovoleno téměř všechno a herci tohoto privilegia patřičně využívají. Řeč je o silvestrovském představení Slováckého divadla.
Zlín - /ZLÍN/A je to zase tady. Odcházím pro děti do školy a tisková mluvčí mě zastavuje na chodbě: Máš pro mě ten blog? Říkám, že jasně, ale ve skutečnosti to není pravda. Zapomněl jsem na to.
Zlín - Městské divadlo Zlín zdaleka nehraje jenom doma. Včera jsme se například představili v pražském Divadle pod Palmovkou v rámci přehlídky České divadlo, která letos vstoupila již do svého šestnáctého ročníku.
Pardubice – /RECENZE/ - Ve Východočeském divadle byl k vidění příběh, který proslavil zejména oscarový film s Dustinem Hoffmanem a Tomem Cruisem. S divadelní adaptací snímku natočeného v roce 1988 přijelo do Pardubic pražské Divadlo pod Palmovkou.
Praha –Pražská policie dnes obvinila osmadvacetiletého muže, který velmi brutálním způsobem napadl 2. srpna cestujícího na nástupišti stanice metra Palmovka.
Praha - Sám se udat na policii přišel muž, který 2. srpna s nebývalou brutalitou zaútočil na cestujícího v metru. Přiměl ho k tomu fakt, že policisté zveřejnili záběry bezpečnostních kamer, na kterých byl útočník zachycen.
Prostějov – Na úterního Českého lva už lístky neseženete. Na jevištní improvizaci v podání trojice Polívka, Liška, Vachler stejně jako na pátečního Mefista Divadla Pod Palmovkou byly vstupenky velmi rychle pryč.
Praha – Zástupci sdružení Auto*Mat na Palmovce a Bulovce upozorňovali kolemjdoucí na chystanou výstavbu městského okruhu, kvůli které by mělo být údajně zbouráno asi 15 domů. Rozdávali letáky, v trase plánovaného okruhu také rozlepili plakáty s nápisem Tady už neprojdete, který měl naznačit, kde budou kvůli stavbě přerušeny cesty pro pěší a cyklisty.
Praha – Po násilníkovi snědé pleti, který brutálně zmlátil pasažéra v metru, pátrají pražští kriminalisté. Incident v libeňském úseku trasy B, který napadenému přinesl zlomeniny a četné pohmožděniny, s nimiž byl pacient převezen do nemocnice, se stal už ve středu po desáté večer – informace o něm se ale objevily až v sobotu.
Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - Jako falešný poplach se ukázala bombová hrozba, kvůli níž policisté v úterý dopoledne uzavřeli část pražské Florence – Sokolovskou ulici od přemostění s Wilsonovou ulicí až po Negrelliho viadukt v ulici Prvního pluku.
Praha, Kolín – Tak se konečně dočkali. Po dvou domácích neúspěších se dojeli pro první body sezony do Prahy. Řeč je o kolínských hokejbalistech. Ti v uplynulém týdnu z pražských hřišť přivezli hned pět bodů.
Libeň – Libeň, srdce městské části Praha 8, v nejbližších letech omládne. Zaslouží se o to zejména dva velké projekty – revitalizace Elsnicova náměstí s proslulým Palácem Svět a novostavba administrativně-obchodního centra Nová Palmovka. Obojí by mělo být hotovo do konce roku 2014 a přijít zhruba na 1,2 miliardy korun.
Praha /ROZHOVOR/ – Že jde o rodinné drama, které nabízí hluboký lidský přesah, zajímavý jazyk a překlad Leoše Suchařípy – všechny tyto skutečnosti lákaly režiséra Martina Františáka k inscenování hry Antona Pavloviče Čechova Tři sestry. Do nové sezony jí ve středu vstoupí pražské Divadlo v Dlouhé, které kvůli dočasným rekonstrukcím objektu, v němž se nachází, našlo útočiště v pražském Divadle pod Palmovkou.
Praha - Ve švédském Stockholmu je metro zároveň nejdelší uměleckou galerií světa. V německém Hamburku mají v metru operní síň. To se zkrátka musí líbit. A komu se líbí prostory pražského metra?
Praha 8 – Dopravní podnik asi dobře ví, proč v uplynulých dnech zahájil kampaň, která se zaměřuje právě na lepší cestování v MHD ve spolupráci s řidiči. Někteří jedinci totiž o spolupráci v hromadné dopravě mnoho nevědí.
Jindřichův Hradec – Republikového finále 10. ročníku soutěží škol „Hokejbal proti drogám“ se zúčastnily i tři týmy z Jindřichova Hradce. Finálové turnaje všech kategorií proběhly tradičně na hřišti pražské Palmovky.
Praha - Místa, kterými procházel slavný spisovatel Bohumil Hrabal, změní svou tvář. Tam, kde ještě vloni byly polorozpadlé haly a prodejci použitého nábytku, kde se nachází autobazary, a kam lidé chodí na ryby, vyroste zcela nová část města.