Hradní kozy mistry útěků. Plot není překážka
Loket – Atrakce v podobě oblíbených koz kamerunských pod středověkým hradem Loket poutají pozornost široké veřejnosti.
Loket – Atrakce v podobě oblíbených koz kamerunských pod středověkým hradem Loket poutají pozornost široké veřejnosti.
Vitiněves – Místní hřiště se opět stalo místem setkáním děti. Přestože počasí příliš nepřálo a schylovalo se každou chvíli k dešti, neodradilo stovku dětí od soutěží a jiných pořádaných aktivit. Pilně sbíraly bodíky, aby vyluštily skryté slovo a získaly zaslouženou odměnu.
Olomouc – Vydařený zápas odehráli fotbalisté Sigmy proti Opavě, které v sobotu nasázeli pětku. Pod dvěma brankami byl podepsaný olomoucký útočník Jakub Rolinc, který v obou případech vlétl do pokutového území jako uragán. Poprvé z toho byla penalta a v druhém případě už pěkná gólová střela dvaadvacetiletého dravého útočníka, který se nebojí vletět do žádného souboje. „Myslím, že v druholigové sezoně na obránce bude síla určitě platit," uvědomuje si Jakub Rolinc.
Nízká Srbská - S příchodem prázdnin se sjeli k hospodě U Božky vyznavači starých jízdních kol brzděných torpédem. Recesistický závod Tour de Torpédo je stále oblíbenějším, a tak letošní už osmnáctý ročník měl opět rekordní účast.
Plzeň - Náměstí Republiky se v sobotu stalo kulisou předpremiéry komedie Lhář.
Strážnice – Téměř dva tisíce účinkujících vystoupilo v uplynulých čtyřech dnech na devětašedesátém ročníku Mezinárodního folklorního festivalu ve Strážnici. „Šestnáct set účinkujících bylo z České republiky, dalších dvě stě padesát přijelo ze zahraničí," sdělil tajemník festivalu Petr Horehleď. Program složený z tradičních i nových pořadů přilákal letos do Strážnice třiadvacet tisíc návštěvníků.
Karvinsko - Chorvatsko, Řecko, Turecko. To jsou země, kam na svou letní dovolenou nejčastěji míří lidé z Karvinska. Podle zástupců zdejších cestovních agentur a poboček cestovních kanceláří je tato situace už několik let víceméně stejná a výjimky se objevují spíše zřídka.
Příbramsko – Nelze si nevšimnout, že letos obilí zezlátlo dříve než je zvykem. Může za to jarní sucho a teplo.
Kolín – Lesopark Borky se zaplnil dětmi s rodiči a také pohádkovými postavičkami na akci pojmenované Přes pohádky do útulku za zvířátky organizované společně pracovníky Kolínského domu dětí a mládeže a psího útulku Alíkov.
Praha - Festival české a moravské dechovky Hraj kapelo, hraj měl o víkendu na programu svůj osmnáctý ročník. Na holešovické Výstaviště se u Křižíkovo fontány vystřídala řada interpretů a i přes trochu chmurnější počasí si to diváci nadšeně užívali.
Chodová Planá – Vojtěch Plevka a Miroslav Vašina, to jsou jména sedmnáctých mistrů světa v koulení pivních sudů – soutěži, kterou pořádá Rodinný pivovar Chodovar v Chodové Plané a která je ve světě ojedinělá. Letos se na ni sjelo třicet týmů.
Prachatice - Helenu Vondráčkovou měli návštěvníci Slavností Zlaté stezky možnost vidět hned několikrát.
Jižní Morava – Teplé počasí, slunečná sobota a začátek prázdnin. Kombinace, která láká lidi na jižní Moravě k vodě, přidala o víkendu práci jihomoravským hasičům. Několikrát vyjížděli k tonoucím. V jednom případě ani jejich zásah nepomohl. A dvaačtyřicetiletý muž z Žabčic na Brněnsku zemřel.
Zbořený Kostelec- Bitva o brod, tentokrát s podtitulem Hvězda a kalich se po loňské prodlevě způsobené rozvodněnou Sázavou, znovu vrátila na louku pod zříceninou hradu.
Vratislavice nad Nisou – Vratislavický pivovar Konrad slaví 15 let. O víkendu uspořádal nejen pro své příznivce již tradiční slavnosti, kterým přálo i počasí.
Ústí – Jen málokterá jednorázová akce na Hranicku dokáže pravidelně přilákat zhruba tisícovku návštěvníků. Tradičnímu utkání ústeckých fotbalistů proti Výběru hvězd se tento atribut daří naplnit už několik let.
Břeclav /REPORTÁŽ/ – Křik desítek dětí, kteří na začátku louky pod zámkem bubnují, malují nebo hází míčky na cíl, mě na chvíli znejistěl. Než jsem si všiml obsazených lavic a stolů plných plastových kelímků o kousek dál. Ano, jsem správně. Je sobota odpoledne a areál pod břeclavským zámkem se změnil v ráj milovníků piva. Dorazily jich tisíce, a to nejen z okresního města.
Chicago - Triatlonistka Vendula Frintová díky osmému místu vybojovala v Chicagu nejlepší výsledek v letošním seriálu mistrovství světa.
Praha - Spotřeba pivních mixů v Česku druhý rok po sobě klesá o desítky procent, roste naopak zájem o klasické pivo. Růst o stovky procent zaznamenává kategorie ciderů. Vyplývá to z údajů, které poskytla společnost Nielsen. Prodej těchto částečně zkvašených jablečných moštů od začátku roku vzrostl o 400 procent.
Knovíz – Neuvěřitelných sedm stovek lidí se sešlo v sobotu odpoledne na fotbalovém hřišti v Knovízi. A není se co divit. K dispozici bylo tradičně parádní počasí, spousta zajímavého občerstvení a hlavně fotbalový turnaj za účasti kladenských hokejových hvězd z NHL.
Prachatice - Až do rána ze soboty na neděli se mohli bavit návštěvníci Slavností Zlaté stezky. Déšť poznamenal jen část koncertu Heleny Vondráčkové.
Terezín - Sobotní slunečný den přilákal na Dny Ohře do areálu Sboru dobrovolných hasičů v Terezíně širokou veřejnost. Hlavním bodem šestého ročníku akce byl Terezínský triatlon.
Havířov – Jedni znečišťují, druzí po nich čistí. Tak tomu bylo i v sobotu dopoledne, kdy se úklidu koryta řeky Lučiny a jejího okolí ujala havířovská pobočka české neziskové organizace Arnika pod taktovkou jejího předsedy Jana Nezhyby.
Opavsko – V poslední době se však víc kácí, než sadí, a úředníci se správci silnic se v těchto dnech inspirují v Moravskoslezském kraji. Při své spanilé jízdě, na níž je provázejí odborníci z Arniky a zaměstnanci Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, zjišťují, jak o aleje pečujeme.
Brno - V Brněnské přehradě se objevily řasy. Nejsou to ale obávané sinice, které vyvolávají u lidí alergické reakce a ještě přednedávnem nádrž každoročně zamořily. Přesně naopak. Zelené rostliny hlásí, že voda v oblíbeném rekreačním cíli je mimořádně čistá.
Jeseníky - V jesenických horách i nadále žije silně ohrožený rys ostrovid. Jde však o jedince, kteří se pohybují v oblasti Jeseníků, Králického Sněžníku i Rychlebských hor. Vyplývá to z výsledku letošního jarního mapování pohybu této šelmy, do kterého se zapojilo rekordních čtyřicet hlídek.
Brno - V Brněnské přehradě se objevily řasy. Nejsou to ale obávané sinice, které vyvolávají u lidí alergické reakce a ještě přednedávnem nádrž každoročně zamořily. Přesně naopak. Zelené rostliny hlásí, že voda v oblíbeném rekreačním cíli je mimořádně čistá.
Redaktorka Deníku tentokrát vyzkoušela hodinu bootcampu ve Sportparku Liberec u areny. Na tréninku se běhá, posiluje i závodí.
Praha - Červenec bude celkově spíše chladnější, teploty zřejmě nestoupnou nad 30 stupňů. Chladněji bude hlavně ve druhé polovině měsíce. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Srážek naopak spadne asi nadprůměrné množství, a to především v příštím týdnu.
Bělá nad Radbuzou /FOTOGALERIE, VIDEO/– Ve chvíli, kdy Město Bělá připravovalo letní sraz turistů, přišla volba na řemeslo, jež bylo v Českém lese tradiční.
Kralupy – Čeští mladí hráči a hráčky basketbalu ze sportovních líhní z celého Česka budou mít možnost trénovat v Kralupech nad Vltavou pod vedením Američanů, kteří dosáhli snu každého basketbalisty – hrát v severoamerické národní basketbalové lize (NBA).
Teplá zima a deštivé počasí posledních dní napomohlo slimákům k rozvoji jejich populace. Na zahradách bez milosti likvidují veškerou zeleninu i květiny.
Svitavy – Už od dob Marie Terezie dostávají děti na konci školního roku vysvědčení. Za víc jak dvě stě čtyřicet let se sice hodnocení trochu změnilo, ale princip zůstává stejný. Ocenit celoroční práci školáků.
Vysoký Chlumec /ROZHOVOR/ – Pavel Bekeni (na snímku), ředitel Pivovaru Vysoký Chlumec, se na stoupající rtuť teploměru dívá s potěšením. Pivovar ve dnech 4. až 6. června v Českých Budějovicích na degustační soutěži Pivo České republiky v kategorii polotmavých piv získal první cenu se svým Démonem. Více si přečtěte v rozhovoru, který nám poskytl.
Jeseníky - V jesenických horách i nadále žije silně ohrožený rys ostrovid. Jde však o jedince, kteří se pohybují v oblasti Jeseníků, Králického Sněžníku i Rychlebských hor. Vyplývá to z výsledku letošního jarního mapování pohybu této šelmy, do kterého se zapojilo rekordních čtyřicet hlídek.
Liberecký kraj - Zhoršenou kvalitu vody má v Libereckém kraji pět vodních ploch a přírodních koupališť, nevhodné ke koupání je jedno Sluníčko v Chrastavě u Liberce.
Kunovice - Potravinářská společnost Hamé letos díky teplému počasí zahajuje oproti loňsku o dva týdny dříve okurkovou sezonu. V třísměnném provozu nyní zpracují stovky zaměstnanců bzeneckého závodu firmy 300.000 sklenic okurek denně. To z tohoto závodu dělá největšího výrobce v Česku, řekl dnes mluvčí Hamé Petr Kopáček.
Borotín - Mistrovství v turistických sportech přineslo Borotínským další důležité body. Získávali je i mladí i ženy.
Rožnov pod Radhoštěm – Šestý ročník Školy mladých odzemkářů se v těchto dnech koná ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.
Litoměřice - Vítězem jubilejního desátého ročníku Kocourovského triatlonu se stal libochovický Marek Bušek, který za sebou nechal dalších 62 účastníků.
Východní Čechy - Městská společnost Tepelné hospodářství Hradec Králové (TP) zvýší od 1. srpna cenu tepla o 2,51 procenta na 469 korun za gigajoule (GJ). Teplo v Pardubicích a v Chrudimi, kam jej dodává přímo společnost Elektrárny Opatovice (EOP), od srpna zdraží ještě výrazněji, o 3,8 procenta na 444 Kč za GJ.
Bukov - Pískové kolbiště na Bukově hostilo čtvrté kolo Amatérských jezdeckých hobby závodů. Mladí talentovaní jezdci se pěkně rvali o své místo na slunci.
Děčín /OBRAZEM/ – Aby se líbil turistům. Aby se hasiči procvičili. I to jsou důvody, proč byl v pátek v Děčíně očištěn tak zvaný Hladový kámen.
V koncentraci a složení vzdušných alergenů nenastaly v minulých dnech téměř žádné změny.
Assen - Motocyklový závodník Karel Hanika zajel v kvalifikaci na sobotní Velkou cenu Nizozemska v třídě Moto3 osmý čas a do závodu vyrazí ze třetí řady. Jakub Kornfeil byl čtrnáctý a na roštu bude v páté řadě. Nejlepší kvalifikaci v sezoně zajel v královské MotoGP Karel Abraham, který byl třináctý.
Hradec Králové - Středeční recitační maraton nejen herců divadelního souboru Jesličky Josefa Tejkla skončil předčasně, z plánovaných dvanácti hodin vydrželi přednášet texty zpaměti sedm a půl hodiny.
Vranov nad Dyjí - Atraktivní sportovní událost konající se v malebném prostředí nedaleko Vranova nad Dyjí bude mít i letos na programu šest sportovních dnů a bohatý doprovodný program. Vznikne tak jedinečná možnost setkání neregistrovaných a závodních hráčů na jedné akci za účasti mnoha tisíc diváků. Konat se bude již pětačtyřicátý ročník.
Svitavy – V koncentraci a složení vzdušných alergenů nenastaly v minulých dnech téměř žádné změny.
Poděbrady - Svůj nový domov naleznou na Huslíku stovky zraněných zvířat. Stavba by měla být hotova v příštím roce
Opava /POZVÁNKA/ - Slezská metropole opět potvrzuje, že je velkou baštou českého volejbalu. Fanoušci v městské víceúčelové hale v minulosti několikrát udělali národnímu týmu doslova fantastickou atmosféru.