
Blues a koně budou na Lodním náměstí
Litoměřice - Začalo léto a litoměřické nábřeží Labe ožilo. Na Lodním náměstí již 3. rokem proběhne seriál kulturních akcí pořádaných občanským sdružením Pískovna pod názvem Hudební léto 2014.
Litoměřice - Začalo léto a litoměřické nábřeží Labe ožilo. Na Lodním náměstí již 3. rokem proběhne seriál kulturních akcí pořádaných občanským sdružením Pískovna pod názvem Hudební léto 2014.
Plaňany - Někdo tomu může říkat náhoda, někdo znamení přízně shůry, každopádně dětský den v Plaňanech spojený se školní akademií musel mít počasí objednané u hodně vlivného strýčka. Ve středu odpoledne se nad Plaňanskem zatáhly mraky, objevily se dokonce i blesky a začaly se snášet šňůry vydatného deště.
Blanensko - Brány koupaliště v Černé Hoře letos zůstanou zavřené. Kvůli dlouhotrvajícímu suchu není k jeho napuštění dostatek vody. Ta se v bazénu navíc ztrácí. „Mysleli jsme si, že půjde o nějakou prasklinu. Bazén jsme tedy vypustili, kompletně prohlédli a zaspárovali. Dostal také nový nátěr. Napustili jsme ho znovu, ale jakmile jsme spustili čističku, voda zase začala mizet," vysvětlil černohorský starosta Ondřej Měšťan.
Polička – /ROZHOVOR/ První festival letní hudební sezony Poličské Rockoupání díky skvělému ročníku ožil. Po letech si na sebe vydělal a vybředl z finančního srabu, do něhož ho dostaly dřívější horší horší ročníky ovlivněné nepřízní počasí.
Řím – Italská horská služba dnes zachránila sedm českých turistů, kteří uvízli při horské túře v Julských Alpách. Češi se údajně ve středu pokoušeli zdolat horu Montasio, na níž je prý jedna z nejtěžších ferrat, tedy lezeckých cest, v italské části horského masivu.
Karlovy Vary - Bouchání, vrtání, řezání. To jsou zvuky nesoucí se karlovarským hotelem Thermal a jeho okolím. Vzhledem k datu je jasné, že to rozehráli svou partii ti méně slavní aktéři, přesto pro Mezinárodní filmový festival velmi důležití řemeslníci. Mají už jen pouhý týden na to, aby centrum festivalového dění připravili na respektovanou přehlídku. Začíná se 4. července.
Příbram - Voda kvapem mizí z krajiny a sem tam nějaká přeháňka koryta potoků a řek do normálu nevrátí. Voda ubývá i ze studní, protože lidé jsou nuceni zalévat svoje zahrádky a zeleninu ve sklenících.
Velký Dřevíč /FOTO/ - Dřevíčské koupaliště přilákalo v sobotním odpoledni, i přes nepříliš ideální počasí, téměř tisícovku návštěvníků.
Praha – Teploty přes den až k 27 stupňům Celsia, ale polojasno až oblačno, občas déšť nebo přeháňky, místy bouřky. Tak vypadají první prázdninové dny. Počasí tak potěší především houbaře.
Rokycansko - Někteří motoristé vybírají naftu a benzín také podle kvality
Plzeň - Plzeňský Prazdroj měl v uplynulém finančním roce zisk před zdaněním 3,643 miliardy korun, což je ve srovnání s předchozím srovnatelným obdobím o téměř pět procent víc. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). Tržby společnosti dosáhly podle listu 13,249 miliardy, naopak tedy meziročně poklesly o dvě procenta.
Nová Paka – Novopacký triatlonista Rudolf Cogan skončil na kvalifikačním dlouhém triatlonu (3,8, 180, 42) v Otrokovicích na pátém místě a postup na mistrovství Evropy mu tak unikl. Závodu za chladného počasí se zúčastnila téměř stovka startujících.
Studenec, Okříšky - Přicházející léto a hezké počasí čím dál více lákají k procházkám do přírody. Vyrazit můžete sami jen s chlebníkem, s rodinou nebo třeba s odborníky, kteří vás naučí něco nového.
Kroměřížsko – I na Kroměřížsku už láká počasí řadu lidí k venkovnímu posezení s rodinou nebo přáteli spojené s grilováním. Upravit tímto způsobem se dá ledacos, většina ale dává samozřejmě přednost masu.
Brusel – Budoucí globální klimatické změny by Evropskou unii v případě nečinnosti mohly stát nejméně 190 miliard eur (přes 5,2 bilionu korun) ročně. Tvrdí to nová studie Společného výzkumného střediska (JRC), tedy poradního vědeckého orgánu Evropské komise. Ta uvádí, že zmíněné škody by bez přípravných kroků přineslo zvýšení celosvětové teploty o 3,5 stupně a že četnost extrémních výkyvů počasí by se zdvojnásobila.
Plzeň - Nejen příznivci bílého sportu se přišli ve středu podívat na výstavu Davis Cupu, kterou už podruhé pořádal SK Sportcentrum Roudná.
Mostecko – /ROZHOVOR/ Požár na skládce, kde se nesmí kouřit, možná způsobilo sklíčko od vyhozené lahve, které zafungovalo jako lupa. Nevyloučil to Jindřich Kauca, předseda představenstva akciové společnosti Celio.
Třešť - V pátek vpodvečer a v noci bude patřit zahrada u Schumpeterova domu hudební produkci třešťských kapel. Vystoupí zde čtyři místní skupiny.
Slovácko /ROZHOVOR/ - Po loňském úspěchu hry Jaroslava Vrchlického Noc na Karlštejně uvede Hoffmanovo divadlo toto představení v areálu hradu Buchlova už příští týden 2., 3., 4. a 5. července.
Blanensko - Brány koupaliště v Černé Hoře letos zůstanou zavřené. Kvůli dlouhotrvajícímu suchu není k jeho napuštění dostatek vody. Ta se v bazénu navíc ztrácí. „Mysleli jsme si, že půjde o nějakou prasklinu. Bazén jsme tedy vypustili, kompletně prohlédli a zaspárovali. Dostal také nový nátěr. Napustili jsme ho znovu, ale jakmile jsme spustili čističku, voda zase začala mizet," vysvětlil černohorský starosta Ondřej Měšťan.
Příbram – Voda kvapem mizí z krajiny a sem tam nějaká přeháňka koryta potoků a řek do normálu nevrátí. Voda ubývá i ze studní, protože lidé jsou nuceni zalévat svoje zahrádky a zeleninu ve sklenících.
Vysoké Mýto – Fotografiemi se vracíme k pátečnímu dnu otevřených dveří ve stanici HZS ve Vysokém Mýtě, kde měli návštěvníci možnost zhlédnout hasičskou techniku.
Hradec Králové /FOTO/ - Rytířské hradiště hradiště, které stojí v malšovických lesích nedaleko lesního hřbitova, si děti hodně oblíbily. Při příznivém počasí jich tvrz „dobývá" hojný počet.
Washington/New York – Americká ekonomika se v prvním čtvrtletí propadla o 2,9 procenta, tedy mnohem výraznějším tempem, než se dosud odhadovalo. Zejména kvůli nezvykle chladné zimě tak zažila svůj nejprudší pokles od poslední recese, která skončila v roce 2009. Uvedlo to v dnešních konečných údajích tamní ministerstvo obchodu. Ekonomické údaje z tohoto čtvrtletí ale ukazují, že na jaře největší světová ekonomika ze zimního útlumu výrazně oživila.
Kroměřížsko – Oproti minulému týdnu teploty hlavně v noci a ráno i na Kroměřížsku klesly, například vedení koupaliště Bajda v Kroměříži se proto rozhodlo plovárnu prozatím uzavřít.
Jablonec n. N. /FOTOGALERIE/ - A nejen dílo W. A. M. ale také řady dalších skladatelů slyšely dvě tisícovky Jablonečanů.
Velký Šenov – Již VI. ročník VelkoŠenovské vařečky vyhrálo mužstvo Flashboys, které ve finále porazilo tým Kádě 5000, jako třetí se umístilo mužstvo Best of Varnsdorf, které nenechalo vstoupit na pomyslnou bednu tým Vajčáků.
Frýdecko-Místecko - Astronomické léto sice začíná teprve dnes, první letošní horké dny má ale region za sebou. Mnozí lidé už se proto zamířili zchladit k vodě. Vodním nádržím na Frýdecko-Místecku se vyhýbat nemusejí, zdravotní rizika podle hygieniků totiž nehrozí.
Velký Dřevíč /FOTO/ - Dřevíčské koupaliště přilákalo v sobotním odpoledni, i přes nepříliš ideální počasí, téměř tisícovku návštěvníků. Nepřišli sem kvůli slunění a koupání, ale pobavit se sledováním odvážných borců, kteří se vydali zdolávat lávky přes vodní hladinu. Osmý ročník „Dřevíčské lávky" nabídl opět spoustu výborné zábavy pro celé rodiny.
Kraslice – Dechová hudba Horalka baví muzikou už dlouhých šestapadesát let. Stejně tomu bylo o víkendu i při Kraslickém setkání v tamních městských sadech, které Horalka uspořádala už počtrnácté. Nechyběl na něm ani její fanklub, který vznikl teprve před pár lety. Více v rozhovoru s kapelníkem Horalky Josefem Novotným.
Česká Lípa - Škroupovo náměstí v České Lípě ve čtvrtek opět obsadí farmáři a pěstitelé.
Kolín – Dvě už tradiční akce vizuálně spojené do jedné obří potěšily v sobotu od rána nejen kolínské děti – v areálu parkoviště kolínského Vodního světa a v přilehlých prostorách se totiž uskutečnil Den pro děti a Streetball Cup Kolín 2014.
Velký Dřevíč /FOTO/ - V nedělním odpoledni se areál místního koupaliště zcela zaplnil dětmi všech věkových kategorií, nepřišly si ale užívat vodních radovánek, ale spousty zábavy na tradičním „Velkém dětském dni".
Svitavy – Žáci Speciální základní školy ve Svitavách se rozloučili se školním rokem Zahradní slavností. Na školní zahradě sešli roztodivní broučci, přivedli s sebou rodiče a společně prožili pěkné odpoledne.
Český Krumlov - Plno úžasných zážitků z přebohatého kulturního programu a velkolepého ohňostroje si odneslo z 28. ročníku Slavností pětilisté růže kolem 23 000 návštěvníků. Se smutkme však odcházela žena, která přišla o příčnou flétnu.
Ostrava – Meteorologové vydali bouřkovou výstrahu, která platí v celém Moravskoslezském kraji od dnešního dne a skončit by měla zítra v brzkých ranních hodinách.
Karlovarský kraj - Vodáci ze všech koutů republiky mohou bez obav vyrazit s lodí nebo raftem na řeku Ohři
Klínovec – Zátěžovými testy prošla v úterý úspěšně nová lanovka na jižní straně Klínovce. Z jáchymovské strany dopraví na vrchol dominanty Krušných hor lyžaře i turisty. Moderní lanovka s odpojitelnými čtyřsedačkami krytými oranžovou bublinou pro případ nepříznivého počasí nahradí historickou jednosedačku ze šedesátých let.
Vyškovsko – Slabá zima a jaro s minimem dešťových srážek zkouší odolnost vinic a sadů, trápí vodáky, vrásky na čele dělá pochopitelně i zemědělcům. Dlouhodobé sucho je strašákem také pro vodohospodáře. Jak dopadne letošní úroda na Vyškovsku, se navzdory suchu zatím podle zemědělců dá jen těžko předvídat.
Žďár nad Sázavou – Přivítání prezidenta republiky a jeho setkání s občany se uskuteční v okresním městě ve čtvrtek před Domem kultury.
Jablonec n. N. - A nejen dílo W. A. M. ale také řady dalších skladatelů slyšely dvě tisícovky Jablonečanů.
Svádov – Cesta pro první místo ve skupině vedla přes pekelné muže z Českých Budějovic. Do té doby je ústecký celek amerických fotbalistů nedokázal porazit, ale letos mají SC Blades formu jako hrom a zápas dovedli k přesvědčivé výhře 34:11.
Kost - Jaká je nejnovější inscenace Městského divadla? Jak proběhla premiéra na hradě Kost?
České Budějovice – Užít si atmosféru jako při plavbě na moři mohou lidé ve čtvrtek večer v Českých Budějovicích. Od 18.30 hodin se před Lobby barem v pasáži Rezidence u Černé věže uskuteční akce Parník Lobby. Jedním z hlavních bodů programu bude módní přehlídka návrhářky Terezy Sabáčkové.
Vyškovsko – Slabá zima a jaro s minimem dešťových srážek zkouší odolnost vinic a sadů, trápí vodáky, vrásky na čele dělá pochopitelně i zemědělcům. Dlouhodobé sucho je strašákem také pro vodohospodáře. Jak dopadne letošní úroda na Vyškovsku, se navzdory suchu zatím podle zemědělců dá jen těžko předvídat.
Jablonec n. N. - A nejen dílo W. A. M. ale také řady dalších skladatelů slyšely dvě tisícovky Jablonečanů.
Dolní Čermná - V sobotu vyvrcholily 26. Čermenské slavnosti. Třídenní mezinárodní folklorní festival byl uspořádaný pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky a hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického.
Nová Paka – Za poměrně chladného počasí, neodpovídajícímu prvnímu letnímu dni, v jedenáct hodin dopoledne vpochodoval směrem od pivovaru na Masarykovo náměstí průvod.
Rakovník - Obyvatelé Rakovníka vyčítají radnici nedostatečnou údržbu veřejné zeleně, zejména pak zarostlé břehy Rakovnického potoka, v některých částech města je i více než metrová tráva. Radnice se ale hájí. Neudržované pozemky nejsou mnohdy v majetku města, stejně jako zmíněné břehy Rakovnického potoka.
Srby /FOTOGALERIE, 2 VIDEA/ – Soutěže v požárním útoku se na hřišti zúčastnili kromě místních i členové sborů z okolí.