Auto Lašák Hyundai Cup má za sebou čtvrtý hobbykrosový závod
Rýmařov - V sobotu se jede v Rýmařově už čtvrtý díl autohobbykrosového seriálu Auto Lašák Hyundai Cup Rýmařov 2013.
Rýmařov - V sobotu se jede v Rýmařově už čtvrtý díl autohobbykrosového seriálu Auto Lašák Hyundai Cup Rýmařov 2013.
Valašsko - Tropické teploty a rekordní počet slunných dní způsobily, že koupaliště na Vsetínsku praskala ve švech. Většina z nich hodlá vydělané finance investovat do vybavení nebo renovací.
Hradec Králové – Přípravy na prestižní a rok od roku populárnější Mezinárodní letecký festival Czech International Air Fest (CIAF), který se koná o nadcházejícím víkendu v Hradci, vrcholí.
Slatiňany - Na dnešek připadla Evropská noc netopýrů. Pro zájemce o tyto noční živočichy si Správa CHKO Železné hory připravila noční komentovanou vycházku na hráz rybníka Hluboký, odkud bude možné pozorovat létající netopýry. Sraz účastníků je v 19 hodin u výletní restaurace Monako.
Milevsko - Mluví se o ní jako o nejproblematičtějším místě ve městě z hlediska kanalizačního systému. Ale ani letos se Švermova ulice obnovy nedočká. I přesto, že Milevští s částečnou opravou počítali a téměř deset milionů korun na to zařadili do rozpočtu.
Nové Město nad Metují – Atletické Mistrovství České republiky družstev mužů a žen bude hostit v neděli 8. září areál Stadionu generála Klapálka v Novém městě nad Metují.
Valtice, Schrattenberg - Funguje od května a současné dny mohou být poslední šancí, jak si ji užít. Důvodem je počasí. Později už se bude těžko někdo zouvat, aby si vyzkoušel její stanoviště.
Nebovidy - S pěkným nápadem přišlo vloni občanské sdružení Nebovidská tvrz. Do areálu historické tvrze umístilo promítání letního kina. Tradice pokračuje i letos a na romantiku promítání pod hvězdami si nachází cestu čím dál více diváků. A pokračuje se i po prázdninách, však meteorologové slibují na víkend letní teploty.
Rychnov n. Kn. – Poslední den prázdnin – v neděli 1.9. – uspořádalo občanské sdružení MTB Team Rychnov nad Kněžnou ve spolupráci s firmou Stalak, za mediální podpory Rychnovského deníku, VII. ročník cyklistických závodů pro děti do 15 let „MALÝ STALAK BIKE CUP".
Hranice – Dalibor Janda. Fenomén české popové hudby, trojnásobný Zlatý slavík a rodák z Drahotuš se po mnoha letech oficiálně představí také v místech svého rodiště.
Česká Kamenice /FOTOGALERIE/ – Až desítky kilometrů jezdí do českokamenické palírny její zákazníci, kteří si zde nechávají proměnit své ovoce, například na mošt.
Hradec Králové – Přípravy na prestižní a rok od roku populárnější Mezinárodní letecký festival Czech International Air Fest (CIAF), který se koná o nadcházejícím víkendu v Hradci, vrcholí.
Mladoboleslavsko - Extrémně dlouhá zima se letos vystřídala s vedry a přívalovými dešti. Jak tyto podmínky ovlivnily výnosy z půdy?
Karviná - Prohlédnout si člun nebo terénní auto strážníků, vyzkoušet si, jak se stříká z hasičské hadice nebo si vyzkoušet umělé dýchání. To vše ve středu čekalo děti ze školek na karvinském letním koupališti.
Frýdek-Místek - Motoristé ve Frýdku-Místku mohou od 7. září očekávat další dopravní komplikace. Po kontrolním dni na opravovaném průtahu městem je jasné nejen to, kdy skončí oprava první poloviny estakády. Stavbaři se už brzy chystají i na vlastní most přes řeku Ostravici.
Louny - Tradiční výstavu doprovodí Potravinářský a nápojový salon.
Český Krumlov - Stalo se již tradicí pro českokrumlovské podnikatele, že se koncem srpna koná tenisový turnaj ve čtyřhrách.
Jihlavsko – Velký zájem měli lidé i o další oblíbené turistické destinace na Jihlavsku.
Hradec Králové – Přípravy na prestižní a rok od roku populárnější Mezinárodní letecký festival Czech International Air Fest (CIAF), který se koná o nadcházejícím víkendu v Hradci, vrcholí.
Mnichov /FOTO/ – Již poosmé uspořádali nadšenci, v jejichž čele stojí Lubošové – Drahoš a Jadlovský, v malé obci na Poběžovicku prakiádu.
Opava /FOTOGALERIE/ – Český ženský beachvolejbal zná své královny pro letošní rok. Martina Bonnerová s Barborou Hermannovou prošly opavským šampionátem bez ztráty jediného setu. Potvrdily roli favoritek a po vítězné finálové bitvě nad párem Tereza Tobiášová a Soňa Nováková se mohly radovat z mistrovského titulu.
Pelhřimovsko – Jen málokdo si totiž nechtěl v parných dnech smočit tělo v chladné vodě. A tak padaly rekordy v návštěvnosti, a tím pádem i v tržbách. „Prázdniny jsem si užila se vším všudy. Léto jsme s kamarády trávili vesměs u vody, buď na Trnávce, u Stráže a párkrát jsme zajeli i do Humpolce na Žabák," pochlubila se Monika Hradecká z Pelhřimova.
Liberec - Když si v srpnu roku 1973 tehdy patnáctiletý Vítězslav Lorenovicz zapisoval do svého novotou svítícího turistického deníčku záznamy o prvním výletě, nemohl tušit, že si podobné zápisky bude dělat příštích čtyřicet let.
Praha – Letošní sklizeň chmele je za polovinou a pěstitelé očekávají, že by měla skončit v průběhu příštího týdne. Produkce bude nejspíše vyšší než loni, přesto z dlouhodobého hlediska podprůměrná a měla by se pohybovat okolo 4700 tun. Na tiskové konferenci to dnes uvedl předseda Svazu pěstitelů chmele Bohumil Pázler. Snížení sklizně podle chmelařů výrazněji neovlivní výkupní cenu komodity. Veškerý vypěstovaný chmel totiž podléhá dlouhodobým smlouvám.
Vyškovsko - Hromada jablek přeměněná v lahodný mošt. To je snem snad každého zahrádkáře, ať už amatéra nebo profesionála. Počasí ovšem letos přeje spíš popadanému ovoci, hrozí tak, že nebude mít na stromech co dozrávat. V mošt přesto doufají třeba v Nemochovicích.
Ústí n. O. – Na konci sezony uvítali v aquaparku jubilejního pětatřicetitisícího návštěvníka. Stala se jím Jaroslava Kulhavá z Ústí nad Orlicí.
Česká Kamenice /FOTO/ – Na Děčínsku pálí ovoce v České Kamenici. Lidé sem jezdí i desítky kilometrů.
Česká Kubice - Pod záštitou amatérského hokejového klubu HP Sršni Domažlice se v sobotu v České Kubici uskutečnila Zumba party.
Přibyslav – Ceny mléčných výrobků v obchodech se zřejmě ještě budou zvyšovat. Mlékárny očekávají, že bude pokračovat zdražování dodávek mléka od chovatelů krav až do příštího jara. Na dnešní tiskové konferenci k sobotnímu Mlékárenskému dnu v Přibyslavi to řekl Jiří Kopáček, předseda Českomoravského svazu mlékárenského.
Pelhřimov – Počasí není v posledních dnech právě přívětivé a moc příležitostí ohřát se na sluníčku už letos zřejmě nebude.
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Nechá počasí v sobotu 7. září etno festival „ve štychu"? „Věříme, že ne," říká pořadatel Planety Jan Kubíček z Poradny pro integraci.
Znojemsko - Desítky tisíc lidí navštívily letos největší koupaliště a plovárny na Znojemsku. Do Louky jich přišlo kolem 75 tisíc. Únanovská Pohoda už zavřela, Krumlov čeká na počasí.
Hodonínsko - Včelaři na Hodonínsku mají málo medu. Museli ho dokonce i zdražit. Za tím levnějším proto míří lidé do obchodů. Jenže s nižší cenou se snižuje i kvalita výrobku. „Letos to byla bída. Obvykle mám kolem pěti tun medu, letos maximálně do pěti metráků," postěžoval si strážovický včelař Jan Andráš.
Zlín – Spokojen byl v cíli Barumky, svého posledního závodu kariéry, Milan Kneifel. Zlínský pilot nakonec vyválčil 22. místo v absolutním pořadí, přičemž v rámci Clio cupu dosáhl na bronz.
Žamberk – Do třetice všeho dobrého i zlého? Potřetí snad bude Dni dětí s dobrovolníky přát počasí. Akce pořádaná Koalicí nevládek Pardubicka, občanským sdružením Cema a DDM Animo se uskuteční v pátek od 15 do 19 hodin v zámeckém parku v Žamberku.
Kropáčova Vrutice - Výstava traktorů a zemědělské techniky v Kropáčově Vrutici má stále bohatší program
Domažlice – Chodník v ulici Msgre B. Staška. Místo na dolní části náměstí, kde byl velký stan s občerstvením. Plocha před Příhodovým parkem u pošty. Na těchto místech je i po třech týdnech od skončení Chodských slavností patrné, kde stánkaři prodávali pokrmy z fritéz a pánví přetékajících mastnotou.
Liberec - Když si v srpnu roku 1973 tehdy patnáctiletý Vítězslav Lorenovicz zapisoval do svého novotou svítícího turistického deníčku záznamy o prvním výletě, nemohl tušit, že si podobné zápisky bude dělat příštích čtyřicet let.
Polná – Půlroční anabáze skončí pro rodinu Bradáčovu z Polné až ve středu. Podobné peklo už prý nechtějí nikdy zažít.
Šamonice – Školu si v Šamonicích užívali sedmdesát devět let. Obec ji nechala postavit v roce 1896 a fungovala do roku 1975. Dnes je budova nevyužívaná a patří soukromému majiteli.
Mutišov - Jezdecký oddíl Hafling klub Mutišov uspořádal o uplynulém víkendu ve spolupráci se sdružením Inspirace Slavonice další ročník Jezdeckých her, které finančně podpořilo i město Slavonice.
České Budějovice - Nohejbalisté Dynama Č.Budějovice byli ve svém domácím areálu U Mlýnské stoky pořadatelem už 26. ročníku memoriálu Jaroslava Veseckého. Fotografie a výsledky najdete také ve středečním vydání Deníku.
O víkendu bylo hezky, a tak mnozí z nás opět vyrazili na houby. V lesích se to houbaři hemžilo, ale hub bylo tolik, že se snad na každého dostalo.
Jeseníky - Desítky úrazů ošetřila horská služba během letošní letní sezony v Jeseníkách. I když na rozdíl od minulých let nebylo zaznamenáno žádné tragické úmrtí, některá zranění byla velmi vážná.
Chebsko - Léto letošního roku, které se už začíná chýlit ke konci, mělo opravdu netradiční průběh. Vystřídaly se v něm tropická vedra i přívalové deště, které sužovaly region. Meteorologové dokonce potvrdili, že se jednalo o nejteplejší léto za poslední roky.
Klatovsko - V květnu a v červnu byla zima a pršelo, prodejnost zmrzliny v té době byla téměř nulová.
Blanensko - Extrémní teploty, které panovaly po většinu léta, nepřály ani houbařům. Ti domů nosili prázdné košíky. Teď to snad bude lepší. Někteří mykologové ještě stále sezónu nepovažují za ztracenou.
Jihlavsko – Nejlepší za poslední tři roky, tak hodnotí zemědělci letošní žně na Jihlavsku. Ještě spokojenější jsou pěstitelé s úrodou řepky.
Polná – Půlroční anabáze skončí pro rodinu Bradáčovu z Polné až ve středu. Podobné peklo už prý nechtějí nikdy zažít.
Chrudimsko - Teplé léto s minimem srážek potěšilo v Pardubickém kraji provozovatele kempů. Jejich návštěvnost se proti loňsku znatelně zvýšila. Spokojeni jsou se sezonou i provozovatelé městských koupališť. Pouze památky vyhledávané turisty, jejichž sezona začíná už v dubnu, negativně ovlivnil chladný a deštivý začátek jara.