Strakonice - Vyvenčit psa do strakonického útulku přišla i Michaela Klasová ze Strakonic se svou čtyřletou dcerou Nelinkou. Důvod byl prostý. „Měli jsme doma labradora, ale umřel, než se dcera narodila. Teď dalšího psa mít nemůžeme. Časem si nějakého určitě pořídíme," vysvětlila.
Prostějov - Rodiče, kteří si lámali hlavu nad tím, jak poslední prázdninové dny zabavit své ratolesti, měli možnost navštívit několik výstav i stálých expozic v Muzeu Prostějovska.
Určitě jste někdy zažili špatně izolovaný podkrovní byt, kde bylo v létě doslova nesnesitelně. Ať už dům stavíte, nebo jste se pustili do rekonstrukce, nechte se inspirovat!
Ratibořice – Na dvoře Rudrova mlýna v Babiččině údolí se tento víkend uskuteční Rozloučení s prázdninami aneb Měj svou vlastní plaňku na mlejnským dvoře.Vstup je po zakoupení alespoň jednoho tradičního koláče od panímámy před mlýnem a děti zdarma.
Praha - Prázdninové počasí bylo mimořádně teplé a chudé na srážky. Podle předběžného vyhodnocení Petra Dvořáka z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), byl výjimečný hlavně červenec. Sušší počasí neohrozilo ani úrodu, stěžovat by si prý mohli snad jen vodáci.
Brno – Lidé mají tento víkend poslední šanci navštívit brněnská venkovní koupaliště. Výjimkou zůstane pouze Koupaliště Kraví hora. „Venkovní bazény zavřeme až patnáctého září. Krytý bazén totiž od druhého září vypustíme kvůli údržbě. Lidé se tedy můžou vykoupat alespoň venku. Záleží ale také na počasí. Pokud začne pršet, bazén zavřeme," řekl správce koupaliště Roman Vojáček.
Lužná – Nově opravená automobilová dráha u Lužné dostává pořádný křest. Jede se na ní jeden ze závodů Českého poháru automobilových modelů se spalovacím motorem Large Scale v měřítku 1:5.
Jeseníky – Desítky úrazů ošetřila Horská služba během letošní letní sezóny v Jeseníkách. I když na rozdíl od minulých let nebylo zaznamenáno žádné tragické úmrtí, některá zranění byla velmi vážná.
Hlinecko - Kvůli nepříznivému suchému počasí jsem v těchto dnech trnul, aby v mých lovištích vůbec rostla nějaká ta houba. Ale spadlo tu asi deset milimetrů srážek, což je nadějné.
Stráž pod Ralskem - Dirty jump. Tak se jmenuje jedna z disciplín, ve které soutěží BMX jezdci a jejíž národní mistrovství se o víkendu konalo ve Stráži pod Ralskem.
Žďársko - S končícími prázdninami skončilo i sledování kvality vody ve vybraných rekreačních rybnících. Poslední měření, už nad rámec monitorovacího kalendáře, provedli hygienici v tomto týdnu, protože s klesajícími teplotami opadá zájem o koupání.
Příbram – O víkendu 24. a 25. srpna se na Lipně konalo Mistrovství České republiky v dálkovém plavání. Plavecký klub Příbram na jich Čech vyslal svou výpravu devíti závodníků ve složení Lucie Leišová, Iveta Fairaislová, Barbora Podzimková, Ondřej Topič, Jan Bartůněk, Marek Šálek, Lukáš Kvasnica, Matěj Vlk a Tomáš Zikmund.
Prostějovsko – Výnosy obilovin na Prostějovsku jsou dobré. Ceny potravin prý přesto nejspíš vzrostou. Na zjevný rozpor upozornil Augustin Kohoutek, ředitel Okresní agrární komory pro okres Prostějov.
Teplicko - Vzhledem k malému počtu zájemců o ples v Zahradním domě jsem nucen tuto akci podstatně změnit. Akce bude probíhat pouze v kavárně a na terase Zahradního domu.
Medlovice - Do opravných prací okolo potoka protékajícího obcí se pouští vedení Medlovic. „Jedná se o složitější projekt. V první řadě dojde ke zpevnění a úpravám koryta potoka. Jde nám zejména o to, aby se zpomalil tok vody a zabránil jejímu vylití do krajiny. Toho dosáhneme tím, že zvedneme dno a břeh vyztužíme kameny," popsal postup prací medlovický starosta Bohuslav Klemsa.
Lysice - Na vstupním mostě do hlavního křídla lysického zámku stojí čtyři sochy. Jednou z nich je Herkules. Socha z pískovce pochází z dvacátých až třicátých let osmnáctého století a jejím autorem je barokní sochař Jan Křtitel Diussart.
Mšec - Deštivé a teplé počasí vyhnalo řadu lidí do lesa. Důvod je jednoznačný. Konečně pomalu začíná houbařská sezona. Bohužel, do lesních porostů nemíří jen houbaři, ale také zloději aut.
Žďársko – S končícími prázdninami skončilo i sledování kvality vody ve vybraných rekreačních rybnících. Poslední měření, už nad rámec monitorovacího kalendáře, provedli hygienici v tomto týdnu, protože s klesajícími teplotami opadá zájem o koupání. Chladne i voda v rybnících, ve většině z nich se nyní její teplota pohybuje kolem 17 ° či 18 ° Celsia.
Chropyně – Město krále Ječmínka oslaví o víkendu tradiční hody. Program odstartuje už v pátek večer předhodovou diskotékou, v sobotu od desíti hodin se pak v Chropyni uskuteční šesté setkání historických vozidel.
Domažlice /ROZHOVOR/ – V sobotu se v domažlické Rajské zahradě koná 4. ročník multižánrového festivalu Kulturovar. Do tohoto místa se stěhuje po třech úspěšných ročnících, které proběhly v historické budově domažlického pivovaru. Podrobnosti přinášíme v rozhovoru s Karlem Šmirklem, hlavním organizátorem akce.
Opava /POZVÁNKA/ - Netopýři. Tajemní tvorové, kteří ožívají tehdy, kdy většina lidí tvrdě spí. Jsou častým námětem strašidelných příběhů a hororových povídek, ale o jejich skutečném životě toho mnoho nevíme. Slezské zemské muzeum se proto přidalo k mezinárodní akci, která má pomoci tyto noční tvory lépe poznat.
Kostelany nad Moravou - Čtyřicet dětí ve věku do patnácti let, rybářů i nerybářů, si přišlo obohatit předposlední prázdninovou sobotu pobytem v přírodě, která obklopuje rybářský revír Přední kopaná v Kostelanech nad Moravou.
Zlín – Vladimír Barvík má k Barumce opravdu srdečný vztah. Zlínský pilot na této soutěži absolvoval v roce 1998 svůj první velký závod v kariéře a od té doby na něj nedá dopustit.
Hranice – Na školu radši ještě nemyslet, naopak si co nejvíce užít poslední prázdninové dny. Právě taková myšlenka zřejmě ve čtvrtek doprovázela děti, které poslední srpnový týden trávily v Domě dětí a mládeže v Hranicích. Příměstský tábor s názvem Rozloučení s prázdninami se podle účasti zapojených dětí osvědčil. Ostatně podobně tomu bylo po celé dva uplynulé měsíce.
Slaný – Oblíbený slánský festival Valník stojí před existenčním ročníkem. Už v sobotu se ukáže, zda bude punková a rocková tradice ve Slaném zachována.
Chropyně – Město krále Ječmínka oslaví o víkendu tradiční hody. Program odstartuje už v pátek večer předhodovou diskotékou, v sobotu od desíti hodin se pak v Chropyni uskuteční šesté setkání historických vozidel.
Břeclav - Žánrově pestrý festival Amafest potěší divadlem, hudbou, filmem i klauny. Neformální rozloučení s prázdninami se koná tuto sobotu v areálu hřiště Obchodní akademie Břeclav.
Domažlice – V sobotu se v domažlické Rajské zahradě koná 4. ročník multižánrového festivalu Kulturovar. Do tohoto místa se stěhuje po třech úspěšných ročnících, které proběhly v historické budově domažlického pivovaru. Podrobnosti přinášíme v rozhovoru s Karlem Šmirklem, hlavním organizátorem akce.
Konec prázdnin si mohou již po osmé osladit na Slavnostech medu návštěvníci a obyvatelé Nového Města na Moravě. Ty proběhnou tradičně poslední prázdninový pátek a sobotu na Vratislavově náměstí. Na ochutnávku i ke koupi tam budou nejrůznější medové příchutě - od akátové až po slunečnicovou.
Všeruby – Za účasti šesti týmů se v sobotu ve Všerubech konal volejbalový turnaj. Z vítězství ve druhém ročníku se při neúčasti loňských vítězů z nedalekého Brůdku radovali Křečci, tým z Nýrska.
Chebsko, Karlovarský kraj - „Musím varovat před smrtelně jedovatými muchomůrkami jízlivými, jež někteří mohou zaměnit za žampiony, kterým se podobají," upozornil chebský mykolog Pošmura.
Polom – Posledním bodovaným závodem jubilejního 20. ročníku amatérského cyklistického Dobrušského poháru – Memoriálu Martina Hockého byl závod Silniční okruhy – Velo Vít Sport.Jedenáctý závod cyklistického seriálu se konal na již kultovní trati Polom – Lhoty u Potštejna – Proruby – Polom, kde se amatérští cyklisté sešli již po čtrnácté. Byla to poslední možnost, jak si vylepšit celkové pořadí poháru, protože letos je finálový závod nebodovaný.
Strání - Mistr Evropy, mistr Slovenska, vítěz Zlaté křídlovky. Taková esa v oblasti dechové hudby se sešla ve Strání na 12. ročníku festivalu dechových hudeb Pod Javorinú.
Rakovník – Rakovnické letiště hostilo tentokrát „jen" malá letadla. Ale jejich piloti si v ničem nezadali s piloty těch velkých a při dvoudenní soutěži rádiem řízených polomaket podávali skvělé sportovní výkony. Sjeli se nejen „místní" z Rakovníka a Pavlíkova, ale i z Prahy, Třebíče, Ostrova, Horní Plané, Všetat, Točné a Holubova.