Berlín - Krádež přístupových dat k 16 milionům e-mailovým účtům, kterou tento týden oznámily německé úřady a která se dotkla i někerých českých uživatelů internetu, mají pravděpodobně na svědomí pachatelé z východní Evropy. Ve svém aktuálním vydání to napsal německý zpravodajský magazín Der Spiegel s odvoláním na státní zastupitelství v dolnosaském Verdenu.
Praha - Stěhování čeká policejní pracoviště, které má z Prahy ten nejaktuálnější přehled o malérech velkého rozsahu po celé republice. Ano, operační středisko policejního prezidia. To v současné době působí v Olšanské ulici, bude ale přemístěno do holešovické policejní centrály.
Praha - Stěhování čeká policejní pracoviště, které má z Prahy ten nejaktuálnější přehled o malérech velkého rozsahu po celé republice. Ano, operační středisko policejního prezidia. To v současné době působí v Olšanské ulici, bude ale přemístěno do holešovické policejní centrály.
Karviná – Druholigoví fotbalisté Karviné pomalu spějí k polovině zimní přípravy. V minulém týdnu odehráli další dva duely, ten páteční s prvoligovou Olomoucí v rámci Tipsport ligy byl z karvinského pohledu solidní.
Písek – Jak název rubriky napovídá, ti, kteří se v ní objevují, si otázky předávají jako štafetový kolík. Dnes na otázky podnikatele a píseckého zastupitele Zdeňka Kuliče odpovídá podnikatel a předseda osadního výboru v Semicích Milan Smola.
Havlíčkův Brod - Tentokrát se neměřily síly v závodech, ani se nesoutěžilo v lesní moudrosti. Skautský výroční krajský sněm, který se konal v sobotu v Havlíčkově Brodě, řešil, kromě jiného, i otázku, zda bude mít skautská organizace svoje místo ve společnosti ještě i v roce 2022.
Mladá Boleslav - Líčí, češe, fotografuje a zpívá. Vizážistka Lucie Soumarová pochází z Mladé Boleslavi, vystudovala ekonomii nejen na střední, ale i na vysoké škole. „Ale vždycky jsem věděla, že sedět v kanceláři by mě zabilo," vypráví sympatická drobná blondýnka.
Český Krumlov – Ve čtvrtek měl premiéru nový film režiséra Tomáše Vorla Vejška. Ovšem už dva týdny před tím uspořádal režisér projekci v Českém Krumlově. Nebylo to poprvé, co tak učinil. Deníku odpověděl mimo jiné i na otázky, proč poskytuje rozhovory tisku zásadně jen písemně, nebo co vlastně dělá, když nenatáčí.
New York - Přenosné počítače s osobními údaji až 74.000 zaměstnanců a dodavatelů přechodně zmizely z vedení amerického nápojového gigantu Coca-Cola Company v Atlantě. V pátek to podle listu Wall Street Journal (WSJ) sdělila firma. Data v ukradených laptopech prý zahrnovala i jména nebo adresy. Počítače se později podařilo získat zpět. Nic prý nenaznačuje, že osobní data někdo zneužil.
Vyšehrad - Ti čtyři se dali dohromady úplnou náhodou. Spojil je handicap. Čtyřicetiletá Valerie Machová je už od dětství kvůli genetické vadě upoutána na vozík. Pětatřicetiletý Jan Rajznover se na vozík posadil o něco později - v patnácti letech po operaci srdce.
Praha - U televize děti tráví dvakrát víc času než sportem, až třikrát víc času než pohyb školákům zaberou počítače a počítačové hry. Ukázala to průzkum Asociace amatérských sportů ČR mezi 2188 žáky základních škol a nižších gymnázií. V dotazníku ohledně trávení vánočních prázdnin se ke sportu přihlásilo 28 procent dětí.
Lukov - V bývalém školním bytě v blízkosti školy v Lukově vznikne Kulturně společenské a informační centrum. „Do Lukova na hrad míří stále více turistů. Centrum jim poskytne potřebné zázemí," sdělil starosta obce Lukov Jiří Jangot.
Praha - Tři čtvrtiny lidí s přístupem na internet si zatím nepořídily žádnou knihu v elektronické verzi. Čtenářskou zkušenost s ní nicméně mají čtyři z deseti. Vyplývá to z výzkumu společnosti MEDIARESEARCH ve spolupráci s Českým národním panelem.
Žďár nad Sázavou - Žďárská Stará radnice se na týden konání Her VI. zimní olympiády dětí a mládeže proměnila v jejich oficiální sídlo, v olympijský dům. Pomyslné útočiště poskytla všem příchozím, ať už to byli členové olympijských výprav nebo náhodní kolemjdoucí.
Lego je fenomén, který už delší dobu neznamená pouze nespočet stavebnic. Už 6. února se do českých kin přiřítí nový film nazvaný Lego příběh. O den později pak u nás vychází také hra, která se ale bude jmenovat podle originálu The Lego Movie Videogame. Názvy se u nás sice liší, ale příběh je shodný.
Praha /INFOGRAFIKA/ - Na stránkách společnosti Microsoft hodiny pomalu odpočítávají čas, kdy firma přestane podporovat operační systém Windows XP. Stane se tak 8. dubna, tedy za 73 dní. Tento operační systém má přitom instalováno ve svém počítači ještě zhruba dvacet procent českých domácností a na „XPéčkách jedou" třeba bankomaty peněžních ústavů. Máme se toho dne bát?
Světlá nad Sázavou – Od února letošního roku bude v Základní škole Komenského ve Světlé nad Sázavou, konkrétně v budově v Jelenově uli-ci, fungovat třída pro děti se zdravotním postižením.
Žďár nad Sázavou - Žďárská Stará radnice se na týden konání Her VI. zimní olympiády dětí a mládeže proměnila v jejich oficiální sídlo, v olympijský dům. Pomyslné útočiště poskytla všem příchozím, ať už to byli členové olympijských výprav nebo náhodní kolemjdoucí.
Jihlava - Zatím jen minimum prodejců tvrdého alkoholu na Jihlavsku si vyřídilo potřebnou koncesi na prodej lihu a lihovin. Podle novely živnostenského zákona, která zavádí novou koncesovanou živnost prodeje kvasného lihu, konzumního lihu a lihovin, si prodejci musí vyřídit koncesi do 17. dubna tohoto roku.
Podíval se do hlavy nespočtu lidí. Doslova. Specializací docenta Miroslava Vaverky je neurochirurgie. Obor, kde se léčí onemocnění postihující nervový systém, tedy mozek, periferní nervovou soustavu, páteř a míchu. Také je to profese, která je možná nejnáročnějším zaměstnáním vůbec.
Písek – Nejúspěšnější rok za posledních třináct let má za sebou písecká knihovna. Zároveň se již začíná připravovat na stěhování do nových prostor bývalé Komenského školy. Na otázky odpovídal ředitel Městské knihovny Písek Roman Dub.
Washington/Praha /ANIMACE/ - Před 30 lety, 24. ledna 1984, uvedla americká společnost Apple na trh novinku v podobě počítače Macintosh 128K. Díky rozumné ceně a intuitivnímu ovládání si tento přístroj získal velkou oblibu zákazníků. Název Macintosh, respektive jeho zkrácenou formu Mac, používá Apple pro část svého produktového portfolia i v současnosti.
Poděbrady - Využívat zařízení typu iPad je pro děti s autismem větším pomocníkem, než by si kdokoliv z laiků myslel. Dává možnost pomocí speciálních aplikací zlepšit rozvoj a komunikaci dětí, které nemohou komunikovat mluvenou řečí. iPad je pro ně možností alternativní komunikace.
Liberec - Až uvidíte na ulici městského strážníka, který něco ťuká do žlutého mobilního telefonu, buďte si jistí, že nepíše vzkaz domů. S největší pravděpodobností posílá online informace do nového informačního systému městské policie nebo je z něj zjišťuje. A možná právě narazil na hledaného člověka nebo kradené auto.
Praha – Využívat svůj vlastní počítač či tablet i pro pracovní účely (BYOD) mohli v Česku v minulém roce zaměstnanci 14 procent firem. To je zhruba o dva procentní body více, než byl průměr ve střední Evropě. Ve světě průměr dosahuje až 50 procent, vyplývá z průzkumu výrobce mikročipů Intel.
Karviná /FOTO/ – Prvoligoví junioři basketbalové Karviné dávají letošními výkony zapomenout na loňskou nepovedenou sezonu s účastí v baráži o udržení. V dalším dvoukole si připsali opět aspoň jednu výhru, přičemž o tu druhou smolně přišli.
Praha - Ty věci jsou k nepřehlédnutí, shoduje se trojice kamarádek, které vymýšlejí, samy vyrábějí (nebo šijí s pomocí klientů chráněných dílen) a prostřednictvím internetu a v kamenné prodejně v Opatovické ulici na pražském Jižním Městě také prodávají originální dětské oblečení se značkou Little Rock Star.
Obrnice - Mateřská škola v Obrnicích získá v letošním roce od ministerstva školství 42 tisíc korun na vybavení kvalitními logopedickými pomůckami a literaturou včetně počítače s dotykovou obrazovkou a speciálním výukovým programem. Školka totiž uspěla se žádostí o dotaci z rozvojového programu Podpora logopedické prevence v předškolním vzdělávání v roce 2014.
Praha – Obrat internetových obchodů v letošním roce stoupne o dalších 15 procent. Loni Češi v e-shopech celkem utratili 70 miliard korun. Tržby za zboží stouply meziročně o 16 procent na 50 miliard korun. Za služby lidé utratili na internetu o 11 procent víc, celkem 20 miliard korun. Vyplývá to z údajů Asociace pro elektronickou komerci (APEK). Dosud asociace obrat sektoru služeb nezveřejňovala.
Berlín - Neznámí pachatelé ukradli přístupová data k 16 milionům e-mailových účtů, z čehož více než polovina nejspíš patří Němcům. Oznámil to dnes německý Spolkový úřad pro bezpečnost v informační technice (BSI), podle něhož na odcizení takto velkého množství e-mailových adres a hesel narazili vyšetřovatelé při analýze sítí užívaných kyberzločinci. Úřad zřídil i webové stránky, kde si uživatelé mohli nechat prověřit, zda jejich účet nebyl napaden. Ty ale záhy pod náporem žadatelů zkolabovaly.
Nezáleží na tom, jak dlouho jste na úřadu práce zaregistrováni. A nemusíte čekat na to, co vám úředníci nabídnou. Rekvalifikační kurz si můžete vybrat sami.
Mladá Boleslav - Líčí, češe, fotografuje a zpívá. Vizážistka Lucie Soumarová pochází z Mladé Boleslavi, vystudovala ekonomii nejen na střední, ale i na vysoké škole. „Ale vždycky jsem věděla, že sedět v kanceláři by mě zabilo," vypráví sympatická drobná blondýnka.
Region - Místo vysedávání u počítačů nebo u televize je třeba vést školáky či předškoláky k pohybu. Stačí jim pořídit vhodné brusle a vydat se společně s nimi na ledovou plochu. V našem regionu jich máme dost.
Praha – Prodej počítačů v Evropě, na Středním východě a v Africe loni klesl o 16 procent na 88,3 milionu kusů. Odbyt stolních počítačů se snížil o desetinu, přenosných o 19 procent. V samotném čtvrtém čtvrtletí byl pokles o šest procent. Uvedla to analytická firma IDC.
České Budějovice – Tiché soustředění, pokrové výrazy ve tváři a vějíř karet v rukou. Tak to vypadalo o víkendu v sále českobudějovické Besedy. Konala se tu totiž nejvyšší celostátní soutěž v bridži Velká cena Českých Budějovic, na niž se sjelo více než sto hráčů ze všech koutů České republiky.
Ústí nad Labem - Méně času by měli Ústečané trávit vyřizováním záležitostí na magistrátu a obvodních radnicích. Úředníci by po nich také neměli požadovat tolik dokumentů jako v minulosti. Mohou si je totiž najít sami. Umožňuje to nový systém, kterým jsou ústecké radnice vybavené od letošního ledna.
Pardubice - Bonté znamená ve francouzštině dobré. Ovšem tříchodové menu, které v pardubickém restaurantu Bonté připravili pro pátý ročník Grand Restaurant Festivalu, je více než jen dobré. Je vynikající.
Brno - Po dlouhé přestávce zase lidé pravidelně uvidí filmy v Kinokavárně v brněnských Černých Polích. Biograf zatím promítá dva dny v týdnu a diváky láká na nízké ceny.
Ústí nad Labem - Méně času by měli Ústečané trávit vyřizováním záležitostí na magistrátu a obvodních radnicích. Úředníci by po nich také neměli požadovat tolik dokumentů jako v minulosti. Mohou si je totiž najít sami. Umožňuje to nový systém, kterým jsou ústecké radnice vybavené od letošního ledna.
Havířov – Divácky atraktivní utkání odehráli v sobotu na své palubovce extraligoví volejbalisté SKV Havířov. V boji o zachování naděje na play-off však podlehli Brnu, i když naznačili velké zlepšení.
Skleněné lahvičky roztodivných tvarů, některé vzácnější, ale i ty obyčejné například od džusu, ukrývající v sobě neobvyklý obsah. Tím jsou druhy drcených kamínků, škebliček a převážně písků různých barev i velikosti zrn. Kdyby se vše sesypalo na jednu hromadu, dalo by to pořádné pískoviště. To by ale pro majitele cestovní agentury Zdeňka Černého byla doslova katastrofa. Už roky totiž sbírá zmíněné písky, pečlivě třídí, eviduje…