Kreativ

ŠTÍTEK: počítač

Praktickou ženu už můžete číst elektronicky

Podařilo se! Volání čtenářek po stále oblíbenější Praktické ženě také v elektronické podobě bylo vyslyšeno. Pokud zrovna nemáte poblíž dobrou trafiku s tištěnou Praktickou ženou a nezvolila jste ani výhodné předplatné, případně žijete v zahraničí a je pro Vás obtížné tento kreativní časopis získat, máte nyní možnost si listovat Praktickou ženou na počítači, v laptopu i na iPadu. Stači si už jen vytvořit vlastní elektronickou knihovnu, kde budete mít časopis pořád po ruce. Jediné, co potřebujete je internetové spojení. A to už přece není žádný problém.

Nebojte se malování

Malování není až tak složité, pokud jste jen trochu zruční, pečlivě si nachystáte místnost, připravíte stěny a vhodné pomůcky. Tak směle do toho!

Vymeťte zimu, je tu jaro!

Vymeťte zimu, je tu jaro!

Sluníčko nakukuje do oken a kromě toho, že zlepšuje náladu, tak bohužel i odhaluje zimní šmouhy. Je čas na důkladnou domácí očistu. Ale hlavu vzhůru, poradíme vám, jak předvelikonoční úklid zvládnout rychle, v klidu a s noblesou. Aby vám šla práce pěkně od ruky.

Dáreček s visačkou a bílou růží

Dáreček s visačkou a bílou růží

Balení dárečků se může stát velkou zábavou. Nemusíte ani kupovat luxusní papíry a stuhy a přitom můžete vykouzlit něco velmi svátečního co jistě obdarovaného potěší.

Na Vánoce jděte chytře

Nestrašíme, jen pohled na kalendář napovídá, že pokud se nechcete nechat zaskočit, je dobré s přípravami začít už teď. Na svátky si chcete užít klidu a pohody, a to se dá těžko, pokud nakonec schvácení upadnete k prostřenému stolu. Takže je nejlepší si věci rozmyslet, naplánovat a pak se krůček po krůčku se všemi nástrahami vyrovnat.

Jak si hravě poradit s vánočním kaprem

Jak si hravě poradit s vánočním kaprem

Porcování vánočního kapra je otázka, kterou teď řešíme. Většinou víte a dovedete si poradit. Ale pokud řešíte jak naložit s kaprem vůbec poprvé, pak se jistě hodí návod, který pomůže zvládnout všechno naprosto hladce a vy můžete bez nehody připravit klasickou štědrovečerní večeři. Přejeme hodně zdaru a dobrou chuť.

Doma vyrobená lepená kniha A5

Jednoduchý návod, jak si udělat doma autorskou knížku – ať si píšete do „šuplíku" nebo si jenom chcete uspořádat třeba rodinné recepty.

Hravě zkrocená šuplata!

Hravě zkrocená šuplata!

Vládne ve vašich věcech chaos a zmatek? Máme pro vás pár dobrých a osvědčených nápadů, jak si udělat (ale také udržet) pořádek, především ve skříni a na pracovním stole.