
Letní prázdniny se kvapem blíží, jak zabavit děti?
Region - Už je to tady! Jako bych slyšel děti školou povinné, jak vzhlíží na konec příštího týdne, kdy konečně začnou dva měsíce letních prázdnin.
Region - Už je to tady! Jako bych slyšel děti školou povinné, jak vzhlíží na konec příštího týdne, kdy konečně začnou dva měsíce letních prázdnin.
Karviná – Letní měsíce budou patřit také turnajům v plážovém volejbale. Jeden z těch významnějších proběhne o víkendu na karvinském koupališti.
Rokycany - Sálavé vedro rozpalovalo včera dopoledne centrum okresního města. Účastníci Dne pro bezbariérové Rokycany se tím spíše ale dokázali vcítit do prožitků, s nimiž se musí vypořádávat handicapovaní spoluobčané.
Dětmarovice – Nepovedený ročník v krajském přeboru zakončili fotbalisté Dětmarovic porážkou na půdě sestupujícího Frenštátu, když nebyli daleko od bodového zisku.
Havířov - Nový sběrný dvůr v Havířově na ploše 2500 čtverečních metrů zahájí svůj provoz v pondělí 24. června.
Praha – Rozsáhlou kauzu šíření dětské pornografie prostřednictvím internetu rozkryli po dvouletém úsilí středočeští kriminalisté. Ve středu operace označovaná jako „akce Klára" vyvrcholila. Policisté udeřili nejen ve středních Čechách, ale také v Praze, na Liberecku, Karlovarsku, Pardubicku, Královéhradecku a na severní Moravě.
Plzeň, Železná Ruda - Plzeňský hasič Roman Vetrák, který žije na Železné Rudě na Klatovsku, dokáže nejen hasit, ale také pořádně rozpálit. A to především ženy. V sobotu se v Praze dokonce dokázal probojovat do finále druhého ročníku unikátní soutěže Hasič roku ČR 2013.
Brno - Muzeum města Brna zahájilo na hradě Špilberk retrospektivní výstavu brněnské malířky a grafičky Vladimíry Sedlákové.
Praha – Rozsáhlou kauzu šíření dětské pornografie prostřednictvím internetu rozkryli po dvouletém úsilí středočeští kriminalisté. Ve středu operace označovaná jako „akce Klára" vyvrcholila. Policisté udeřili nejen ve středních Čechách, ale také v Praze, na Liberecku, Karlovarsku, Pardubicku, Královéhradecku a na severní Moravě.
Postoloprty - Benefiční výstava a prodej obrázků mentálně postiženého tvůrce už přinesly přes 13 tisíc korun.
Volarsko – Pokud se vydáte s průvodcem někam, kde to neznáte, čekáte, že vám řekne nejen to, co vidíte, ale přidá i nějakou zajímavost.
Loket - Na firmu Loketské městské lesy se s největší pravděpodobností valí další vlna policejního vyšetřování. Po kauze 180tisícového manka, kdy kriminalisté obvinili úřední osobu ze zpronevěry, vedení radnice nyní zjistilo závažné nesrovnalosti v majetku na Ekofarmě v Horách na Sokolovsku.
Svitavy – Mechanik strojů a zařízení pro výrobu a zpracování plastů, obráběč kovů, zámečník, nástrojař, instalatér. To všechno jsou obory, se kterými se včera ve Svitavách seznámily děti ze základních škol.
Votice - Vlaky mezi Voticemi a Heřmaničkami na Benešovsku v úterý v noci nabíraly zpoždění. Zloděj se pokusil ukrást kabely traťové zabezpečovacího zařízení, na něž je kromě světelných návěstidel připojený také počítač náprav a přejezdové zabezpečovací zařízení. Chytli ho přímo na místě.
Loket - Podle Jaroslava Hlavsy jde o další kauzu, prostřednictvím které ho chce opozice v čele se starostou Bednářem jen očernit
Votice – Vlaky mezi Voticemi a Heřmaničkami v úterý v noci nabíraly zpoždění. Zloděj se pokusil ukrást kabely traťové zabezpečovacího zařízení, na něž je kromě světelných návěstidel připojený také počítač náprav a přejezdové zabezpečovací zařízení. Chytli ho přímo na místě. Hrozí mu vězení od 3 do 8 let.
Žirov, Veselá – Minulý týden nahlásili Žirovští vloupání do hospody a obecního úřadu, které sídlí v jedné budově.
Microsoft spustil Games with Gold, což majitelům placeného Gold účtu Xbox Live zajistí každý měsíc dvě hry zdarma. První hrou je třetí díl pohádkové RPG série Fable od tvůrčího celku ze studia Lionhead.
Praha – Kriminalisté při razii minulý týden provedli domovní prohlídku i u podnikatele a exšéfa odboru pražských investic Jiřího Tomana. Jeho advokát Bronislav Šerák sdělil, že si odnesli několik dokumentů a počítač. Tomanovo jméno figuruje v dokumentu o stíhání v kauze obviněné šéfky kanceláře odstupujícího premiéra Petra Nečase (ODS) Jany Nagyové. Vyšetřovatelé na její případ přišli při prověřování údajně zločinecké skupiny lobbistů, mezi nimiž je podle policie Toman. Podnikatel nechápe, proč jej policie s těmito lidmi spojuje.
Petrovice /FOTO/ – Divizní fotbalisté petrovické Lokomotivy asistovali v závěru soutěže přerovské radosti.
Havířov – S jistotou záchrany v divizi odehráli Indiáni poslední zápas ve Valašském Meziříčí ve velkém stylu. Havířovským hráčům jako by narostla křídla, které tým ze špičky tabulky nedokázal přistřihnout.
Dětmarovice /FOTO/ – Předposlední okresní derby v krajském přeboru vyhráli fotbalisté Bohumína. Evidentně zapomněli na zklamání z prohraného finále krajského poháru s Vřesinou.
Plzeň – Téměř tři měsíce práce a přes tisíc spojů, které je třeba sletovat, ale výsledek stojí za to. Se svou kostkou složenou z led diod Karel Němeček z Horní Břízy zvítězil v celokrajské soutěži Řemeslo má zlaté dno.
Plzeň - Princezna, skřítci, obři. Správně vyslovit tato slova z říše pohádek je pro stále více předškoláků nesplnitelným úkolem. Nezvládnutí hlásek r, ř, s a š, ale i další vady řeči často bývají důvodem odložení školní docházky.
Vídeň/Mnichov - Český potápěč, který v neděli v Rakousku po příliš rychlém výstupu na hladinu upadl do bezvědomí, zemřel. Podle agentury APA policie po výslechu potápěčova společníka a po prozkoumání počítače se záznamy o ponoru vyloučila cizí zavinění.
Sokolovsko - Všichni milovníci počítačových her, které baví společné souboje ve virtuálním světě, by měli zpozornět. Skupina počítačových hráčů EuroLAN totiž připravuje na první červencový víkend v Královském Poříčí na Sokolovsku velký turnaj, kde bude dominovat strategická fantasy online hra Dota 2.
Stonava – Zajímavé výsledky si na své konto v závěru soutěže připisují fotbalisté Stonavy. Tentokrát viděli diváci v jejich podání osm gólů.
Orlová – Fotbalisté Orlové zakončili své historicky první účinkování v MSFL remízou s rezervním týmem prvoligového Slovácka. Skončili nakonec dvanáctí.
Dolní Lutyně – Tak tohle byla prvotřídní rozlučka s domácím prostředím. Fotbalisté Dolní Lutyně rozstříleli poslední Starou Bělou 9:2 a jsou definitivně zachráněni v I.A třídě. Jejich poslední zápas se odehraje jen z povinnosti.
Východní Čechy, Vrchlabí – Do redakce Krkonošského deníku dorazila v pondělí večer smutná zpráva. Ve čtvrtek 6. června zemřela spisovatelka Marie Kubátová. Autorka, která má na spisovatelském kontě dlouhou řadu knih příběhů a krkonošských pohádek, skonala ve věku nedožitých 91 let.
Drahany – „Jak sem vjedeš, musíš prošlápnout dozadu. Aby sis ty flašky neshazovala šlapátkama. Děcka, jak nejezdíte pravidelně, tak je to strašně vidět," piloval s malou závodnicí drahanský starosta Milan Marek jízdu zručnosti. Trénink je teď skoro každodenní, děti se totiž připravují na celostátní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů, které se bude konat od úterý v Plzni.
Plzeň - Fakultní nemocnice v Plzni zavádí na Lochotíně nový orientační systém. Svým pojetím připomíná stopovačku - pomocí instrukcí na kartičce a systému barevných čar na podlaze dovede pacienta od vchodu budovy až před dveře ordinace, kterou by jinak možná složitě hledal.
Rakovník – Ten, kdo čte rád a také rád poslouchá, určitě si nenechal ujít první společné čtení v roubence Lechnýřovna. Déšť za okny přímo vyzýval k tomu, zaposlouchat se do prvního příběhu známého kocoura Modroočka.
Svitavy – Na třicet dědečků a babiček si převzalo ve středu diplomy o absolvování univerzity třetího věku.
Chodeč - Jolana Vrchlabská z Chodče na Mělnicku má doma rozsáhlou sbírku kuchařek. Nejde však o knihy plné receptů na dobrý koláč nebo domácí pečeni, ačkoliv rad a návodů nabízejí mnoho. Jedná se o vyšívané kuchařky, tedy o jakási plátna, na která kdysi hospodyňky vyšívaly životní moudra, přísloví nebo citáty.
Jablonec n. N. - Náhodný svědek poznal, že magistrát města Jablonce použil k propagaci ilustraci umělce z Velké Británie. Bez dovolení.
Jablonec n. N. - Proč už lidé knihy tolik nekupují, jak velká je konkurence v podobě elektronických knih, nebo jak je to se zájem o četbu mezi dětmi a teenagery. O tom všem se včera ráno mluvilo v jabloneckém knihkupectví Serius, kde se od sedmi do devíti hodin konal knižní čtvrtek s kávou a snídaní pro veřejnost.
Hradec Králové /FOTOGALERIE/ - Obchodní akademie, Střední odborná škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Hradec Králové ve čtvrtek pořádala již 18. ročník soutěže v psaní na klávesnici Hradecká juniorka. Klání se účastnilo 48 žáků a studentů z Královéhradeckého a Pardubického kraje.
Žďár nad Sázavou - „Zvolila sis zajímavé téma, které jsi nám na velmi dobré úrovni také podala. Obzvláště hodnotím to, že ses nenechala zaskočit a nevypadla z rytmu, když ti v průběhu prezentace odcházeli ze třídy spolužáci," ohodnotila výkon Ireny Šustrové, žákyně 9.D Základní školy Švermova ve Žďáře nad Sázavou učitelka Lenka Litochlebová.
Ol Pejeta, Dvůr Králové - Speciální model letadla začne tento měsíc hlídat čtyři nosorožce z královédvorské zoo v africkém parku Ol Pejeta.
Jedenáct nových vyřezávaných valašských úlů přibylo v minulých dnech u 1. slovensko-českého informačního centra na Kohútce v Novém Hrozenkově. O uplynulém víkendu zde kláty, jak se těmto tradičním úlům říká, vyrobili účastníci již třetí řemeslné dílny pořádané Českým svazem ochránců přírody (ČSOP) z Valašského Meziříčí spolu s partnerským slovenským svazem.
Hradec Králové /FOTOGALERIE/ - Obchodní akademie, Střední odborná škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Hradec Králové ve čtvrtek pořádala již 18. ročník soutěže v psaní na klávesnici Hradecká juniorka. Klání se účastnilo 48 žáků a studentů z Královéhradeckého a Pardubického kraje.
Hradec Králové /FOTOGALERIE/ - Obchodní akademie, Střední odborná škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Hradec Králové ve čtvrtek pořádala již 18. ročník soutěže v psaní na klávesnici Hradecká juniorka. Klání se účastnilo 48 žáků a studentů z Královéhradeckého a Pardubického kraje.
Dětmarovice – Už aby byl konec. To si nejspíš přejí fotbalisté Dětmarovic, kteří v krajském přeboru nestačili na postupující Dolní Benešov. O tolik horší ale nebyli.
Přerov – Přerovská nemocnice se může pochlubit novým pojízdným rentgenem za šest set tisíc korun, který je nezbytným pomocníkem zejména při vyšetření nepohyblivých pacientů. Zatím pomáhá lékařům na chirurgické jednotce intenzivní péče. Po dokončení rekonstrukce pavilonu chirurgických oborů pomůže například také lékařům chirurgie, ortopedie nebo urologie.
Ol Pejeta, Dvůr Králové - Speciální model letadla začne tento měsíc hlídat čtyři nosorožce z královédvorské zoo v africkém parku Ol Pejeta.
Žďár nad Sázavou - Od vynesení verdiktu, kterým byl Petru K. ždárským okresním soudem uložen tříletý trest podmíněně odložený na zkušební dobu pěti let za týrání své družky a jejích čtyř dětí, uplynuly bezmála tři týdny. Dlouho ale bude trvat, než oběti násilí na svoje utrpení pozapomenou.
Dolní Lutyně – Fotbalisté Dolní Lutyně jsou po vítězném okresním derby s Albrechticemi krůček od udržení v I.A třídě. Stačí v sobotu doma porazit beznadějně poslední Starou Bělou.
Jablonec n. N. - V jabloneckém knihkupectví Serius bylo včera ráno rušno. Knižní čtvrtek měl úspěch.
Brno /VIDEO/ – Robotickou hostesku, svítící vodní dýmky nebo speciální program, který důchodcům usnadní práci s počítačem, mohou lidé vidět v brněnské Galerii Vaňkovka. Jihomoravské inovační centrum ve čtvrtek zahájilo výstavu s názvem Jak brněnské nápady mění svět. Firmy, které centrum podporuje, tam vystavují šestnáct nápadů do 30. června.