V Javoříčských jeskyních spí tisíce netopýrů. Teď se je snaží spočítat
Olomouc /FOTO/ – Spočítat, kolik zimuje netopýrů v Javoříčských jeskyních, vyrazila v sobotu dopoledne jedenáctičlenná skupina lidí.
Olomouc /FOTO/ – Spočítat, kolik zimuje netopýrů v Javoříčských jeskyních, vyrazila v sobotu dopoledne jedenáctičlenná skupina lidí.
Tachovsko – Spolu s plynovodem Gazela nechal kraj položit kabely pro vysokorychlostní internet.
Cheb - Kdo chtěl ušetřit cestu na úřad a vyřídit si žádost třeba přes počítač, má už smůlu. Do středy je ale možné zařídit si průkaz osobně na chebské radnici a na počkání.
Cheb - Kdo chtěl ušetřit cestu na úřad a vyřídit si žádost třeba přes počítač, má už smůlu. Do středy je ale možné zařídit si průkaz osobně na chebské radnici a na počkání.
Havířov /FOTOGALERIE/ – Vyrovnané utkání sledovali v extralize volejbalistů diváci v Havířově. Domácí SKV po tuhém boji ukořistil v souboji se Zlínem jen bod.
Boskovice /ZE ŠKOLNÍCH LAVIC/ – Počátky odborného školství v Boskovicích sahají až do roku 1887. Tehdy totiž žáci poprvé usedli do lavic Zimní hospodářské školy a hned o rok později zahájila svůj provoz i Živnostenská škola pokračovací. O mnoho let později se tyto dvě školy v Boskovicích sloučily. Nyní, pod názvem Vyšší odborná škola ekonomická a zdravotnická a Střední škola (VASS), vychovává odborníky v ekonomických oborech, zdravotnictví, informačních technologiích, ale například i v gastronomii.
Praha – Studená mléčná polévka se škraloupem. Nevábná dušená kapusta. Čočka „kydnutá" na talíři tak, že vás spolehlivě na dalších deset let přejde chuť na luštěniny. Máte vy nebo vaši blízcí podobnou vzpomínku na stravování ve školních jídelnách?
Havířov – Druhá hokejová liga nabídla v sobotním 34. kole to nejlepší, co nabídnout mohla. K vidění byla konfrontace dvou aktuálně nejúspěšnějších týmů soutěže. V přímém souboji o první místo své síly změřily celky Přerova a Havířova. V napínavém střetnutí se z triumfu radovali hosté, kteří zvítězili 4:2.
Olomouc /FOTO/ – Spočítat, kolik zimuje netopýrů v Javoříčských jeskyních, vyrazila v sobotu dopoledne jedenáctičlenná skupina lidí.
Karviná /FOTOGALERIE/ - Druholigoví hokejisté Karviné porazili doma nebezpečný Frýdek-Místek 3:2 v prodloužení a přiblížili se vytouženému čtvrtému místu v tabulce.
Karviná /FOTOGALERIE/ – Zimní fotbalová Tipsport liga pokračovala na umělé trávě v Karviné soubojem domácího MFK OKD s frýdecko-místeckým týmem. Karviná vyhrála 5:2 a je v tabulce skupiny D druhá za vedoucí Olomoucí.
Plzeň - Zvenku vypadá bývalá jídelna Škodováků v Plzni téměř stejně jako před třiceti či čtyřiceti lety. Uvnitř ale panuje čilý ruch, začaly tam práce na vnitřních prostorách nového planetária. Jeden viditelný rozdíl tu pro pamětníky ale přece jenom je. Budova stojí o tři metry vedle.
Blanensko – Nejmladších čtenářů v řadě knihoven na Blanensku ubývá. Je to kvůli jiným lákadlům, ale třeba i proto, že nečtou rodiče dětí.
Zruč nad Sázavou /ROZHOVOR/ - Expozice Království panenek v půdních prostorách zámku ve Zruči nad Sázavou na Kutnohorsku se připravuje na nadcházející sezonu. Vedoucí Alena Zemanová již nyní připravuje vystavené exponáty na příval návštěvníků i na březnovou výstavu ve Světlé nad Sázavou.
Domažlice – Paní Gabriela Masopustová nejenže stále pilně čte, ale také denně ´mailuje´ s vnoučaty a pravnoučaty.
Jičínsko – Základní školy žijí v těchto dnech zápisy budoucích prvňáčků. V Jičíně mohli rodiče přihlásit své děti ke vzdělání ve čtvrtek a v pátek.
Jestliže si dobře zabezpečíte byt či dům, nejenže uchráníte svůj domov před zloději, ale ušetříte i za pojištění domácnosti. Chcete-li získat od pojišťoven zajímavé výhody, zkombinujte různé bezpečnostní prvky. Tímto opatřením se současně vyhnete problematickému vyřizování případné pojistné události. Prevence není od věci ani z hlediska výše škod na majetku v důsledku vloupání do domů a bytů. Policie tyto škody za loňský rok vyčíslila na 473 milionů korun.
Plzeň – Porno na obrazovkách vystavených počítačů. Přesně s takou scénou se setkali návštěvníci obchodního řetězce na Rokycanské třídě v Plzni. Jako první na to upozornil server TN.CZ.
Plzeň – Porno na obrazovkách vystavených počítačů. Přesně s takou scénou se setkali návštěvníci obchodního řetězce na Rokycanské třídě v Plzni. Jako první na to upozornil server TN.CZ.
Olomouc – Vyzkoušet si přijímačky na nečisto, podívat se jak vypadá simulované soudní jednání, k vidění ale bude i olomoucký Tyranosaurus Rex. Už podruhé se všem zájemcům otevírá Univerzita Palackého v Olomouci.
Tábor – Celý rok jste prostřednictvím Táborského deníku hledali to nejbáječnější miminko, které se narodilo během loňského roku, a teď nastal čas vítěze odměnit.
Havlíčkův Brod: Podle informací jednoho zpravodajského serveru končí ročně tisíce Čechů v exekuci jen kvůli stěhování.
Skuteč – Digitální technologie postupně kolonizují veškerý pracovní i soukromý život a kdo neumí zacházet s počítačem a připojením k internetu, začíná být čím dál více hendikepovaný. V Základní škole Komenského ve Skutči proto navázali na úspěšný počítačový kurz, který zde vedli před lety.
Hlučín - Ředitel Muzea Hlučínska Metoděj Chrástecký v minulém týdnu společně s dalšími zaměstnanci převážel z Rokycan nezvyklou výstavu. Jejími základními stavebními kameny jsou totiž součástky tradiční dírkované stavebnice Merkur. Vše pochází ze sbírky největšího merkurového sběratele na světě Jiřího Mládka, s nímž si povídala i naše redakce.
Břeclav – Břeclavské taneční studio Actiwity D.C. podpořilo iniciativu občanského sdružení Vilík a věnovalo výtěžek svého vánočního projektu dětem z denního stacionáře Utilis. V Břeclavi jej navštěvují děti od tří do dvaceti let s mentálním nebo kombinovaným postižením. V současnosti potřebuje především důstojnější a funkčnější prostory.
Klatovy - Na otázky čtenářů odpovídá archivář, spisovatel a historik Jan Jirák.
Karviná – Hokejisté Karviné nadále bojují o play-off. V posledním utkání zdolali před vlastními fanoušky silný Prostějov 6:2 a vítězně tak odstartovali sérii domácího trojutkání. „Ještě potřebujeme dvě výhry," upozorňuje zkušený Marek Ivan, jenž se na výhře Karviné podílel vstřeleným hattrickem.
Praha – Studená mléčná polévka se škraloupem. Nevábná dušená kapusta. Čočka „kydnutá" na talíři tak, že vás spolehlivě na dalších deset let přejde chuť na luštěniny. Máte vy nebo vaši blízcí podobnou vzpomínku na stravování ve školních jídelnách?
Havlíčkův Brod: S podnikáním začínal v době, kdy to prý nebylo tak těžké.
Reality show Fit s Deníkem postoupila do další fáze. Té nejtěžší. Po konzultacích s dietologem a cvičitelkou totiž záleží už jen na vůli a odhodlání finalistek ke změně životního stylu. Jaké šance jim dávají zmiňovaní odborníci?
Most /FOTOGALERIE/ - Lidé na mosteckých zastávkách a chodnících se zvědavě otáčeli. Bude to první bezbariérová tramvaj jezdící od Intersparu k nádraží. Je to zároveň nejmodernější vůz místní MHD.
Lidé na mosteckých zastávkách a chodnících se zvědavě otáčeli. Bude to první bezbariérová tramvaj jezdící od Intersparu k nádraží. Je to zároveň nejmodernější vůz místní MHD.
Plzeň – Zvenku vypadá bývalá jídelna Škodováků téměř stejně jako před třiceti či čtyřiceti lety. Uvnitř ale panuje čilý ruch, začaly tam práce na vnitřních prostorách nového planetária.
Hlučín /POZVÁNKA/ - Ředitel Muzea Hlučínska Metoděj Chrástecký v minulém týdnu společně s dalšími zaměstnanci převážel z Rokycan nezvyklou výstavu. Jejími základními stavebními kameny jsou totiž součástky tradiční dírkované stavebnice Merkur. Vše pochází ze sbírky největšího merkurového sběratele na světě Jiřího Mládka, s nímž si povídala i naše redakce.
Uherské Hradiště - Cybercomics. Tak se jmenuje první premiéra Slováckého divadla v letošním roce. Diváky zavede do prostředí mafie a počítačových expertů. „Když se podíváme kolem sebe, tak je to přesně to, co hýbe světem," říká představitelka hlavní role Klára Vojtková.
Jako v pohádce, tak to vypadá v posledních dnech za okny, všude je bílo. Ve městech si většina lidí toto počasí neužije a spíše na něj nadává. Nedivím se jim, také se mi nelíbí, když se musím brodit v břečce, které se tam ze sněhu stává. Na horách to ale všechno vypadá jinak, někdy stačí jen zajít trochu stranou od civilizace, třeba do lesa.
Opava - Modernizuje se. A to rovněž u policie. Opavští městští strážníci od nynějška využívají nové digitální vysílačky, díky nimž už nebude možné odposlouchávání jejich hovorů kdejakým radioamatérem. Zároveň však kvůli zabudovaným GPS teď budou nadřízení policistů smět kontrolovat každý jejich krok.
Klatovsko - Na Klatovsku začaly zápisy do prvních tříd, redaktorka Deníku objela některé školy.
Nové Město na Moravě - Od úterý si mohou pacienti v novoměstské nemocnici zapůjčit tablet, moderní malý počítač s dotykovou obrazovkou. Ty do všech pěti zřizovaných nemocnic pořídil Kraj Vysočina.
Most - Lidé na mosteckých zastávkách a chodnících se zvědavě otáčeli. Nová nízkopodlažní tramvaj měla včera v poledne zkušební jízdu. Jela po trase linky č. 2. Tady začne za pár dní jezdit pravidelně.
Sokolov – Muž přišel o věci za tisíce
Nové Město na Moravě - Od úterý si mohou pacienti v novoměstské nemocnici zapůjčit tablet, moderní malý počítač s dotykovou obrazovkou. Ty do všech pěti zřizovaných nemocnic pořídil Kraj Vysočina.
Opava - Modernizuje se. A to rovněž u policie. Opavští městští strážníci od nynějška využívají nové digitální vysílačky, díky nimž už nebude možné odposlouchávání jejich hovorů kdejakým radioamatérem. Zároveň však kvůli zabudovaným GPS teď budou nadřízení policistů smět kontrolovat každý jejich krok.
Strakonice – Osmadvacetiletý Michal Spimmerwimmer ze Strakonic přes den pracuje jako technik, ve volném čase vede skautské středisko. „Někdy je to náročné, ale ta radost ze smysluplné práce to vynahradí," říká.
Vilémov: Žáci Základní školy Vilémov se podílejí společně s obcí na projektu „Nové školní hřiště".
Karviná - Takto si své první volby určitě nepředstavovala. Devatenáctiletá Alexandra Klímová z Karviné strávila ve volební místnosti půl hodiny, než konečně mohla vhodit lístek do urny.
Karviná - Takto si své první volby určitě nepředstavovala. Devatenáctiletá Alexandra Klímová z Karviné strávila ve volební místnosti půl hodiny, než konečně mohla vhodit lístek do urny.
Litvínov - Budoucí školáky základních litvínovských škol čeká začátkem února zápis do prvních tříd. Rodiče mají možnost vybrat v Litvínově jednu ze šesti základních škol, z nichž je jedna soukromá.
Ostrava - Běžným počítačům by takové výpočty trvaly týdny až měsíce. Superpočítače ale zvládnou i skutečně složité operace vyřešit v řádu minut. Jeden takový bude i v Ostravě. Dům pro něj už roste.
Švihov – Festivalem s názvem „Sousedé, pojďme do školy" chtěla Komunitní škola ve Švihově představit své aktivity a přilákat další zájemce například na kurzy, které pořádá.