Lékárnice: Pacienti se e-receptů obávat nemusejí
Někteří lékaři svou novou povinnost, e-recepty, kritizují. Stěžují si, že jejich práci zpomalují a jejich vypsání trvá déle než v případě klasického receptu.
Někteří lékaři svou novou povinnost, e-recepty, kritizují. Stěžují si, že jejich práci zpomalují a jejich vypsání trvá déle než v případě klasického receptu.
České Budějovice – Nový pavilon univerzity bude stát 58 milionů korun.
Ústí nad Labem – Kdyby mrtví mohli mluvit, asi by se hodně divili, co se to děje v ústeckém krematoriu na Střekově. Jediná provozuschopná pec pro nebožtíky je tady od začátku roku odstavena z provozu.
Ústí nad Labem – Kdyby mrtví mohli mluvit, asi by se hodně divili, co se to děje v ústeckém krematoriu na Střekově. Jediná provozuschopná pec pro nebožtíky je tady od začátku roku odstavena z provozu.
Přestože lékaři na Opavsku měli od začátku nového roku vydávat elektronické recepty, u většiny to tak není. Chybí totiž přístupové kódy.
Jablonec n. N., Smržovka – Pozadu nejsou ani ve využívání aplikací, které se osvědčují.
Hejtman Jiří Čunek kontroloval funkčnost zavedení nového systému eReceptů, který vstoupil v platnost od 1. ledna 2018. „Ve všech nemocnicích Zlínského kraje začalo fungovat vydávání elektronických receptů bez větších problémů.
Karlovy Vary - Osočen z podvodu a porušení etiky zastupitele, diskreditován a lživě nařčen. Kdyby si Otmar Homolka (O co jim jde) toto vše od vedení města nechal líbit, v Karlových Varech by si před ním zřejmě několik desítek lidí odplivlo.
Ocitnete se na čas bez peněz, nedostanete se do svého počítače nebo zůstanete na holičkách bez mobilu. To vše může nastat, pokud zapomenete nějaké ze svých hesel nebo PIN. A že už si jich musíte pamatovat požehnaně!
Jižní Čechy /ANKETA/ - Pokud je vám líto, že jste si dosud nadali žádné novoroční předsevzetí, pak vězte, že toho až tak litovat nemusíte. Jednak máte pořád ještě čas to dohnat, ale i proto, že většina hlasujících je pro si žádné předsevzetí nedávat.
Severní Čechy - Od ledna se rozšíří počet benefitů. Kromě poukázek to budou třeba knihy. Nasaďte si nové brýle, obujte boty a přečtěte si u toho pěknou knihu. Vše zadarmo, respektive placené vaším zaměstnavatelem.
Jince - Dosud neznámý pachatel vypáčil mezi Štědrým dnem v době od 10 hodin do 8:15 hodin dalšího dne neznámým předmětem visací zámek na mřížích, který poté odcizil.
S Novým rokem vstupuje v platnost novela zákona o daních z příjmů, která rozšiřuje počet tzv. zaměstnaneckých benefitů. Tedy věcí, které mohou firmy svým pracantům (a často i jejich rodinným příslušníkům) zaplatit a jsou osvobozeny od daně. Dosud šlo o různé příspěvky na rekreaci, kulturu či sport. Teď přibudou dioptrické brýle (nebo čočky), zdravotní obuv a knihy.
Odborníci na média už před mnoha lety věštili brzký zánik tištěných novin. Předpokládalo se, že je nahradí elektronická média anebo internet.
Český Krumlov /ROZHOVOR/ – Čelí kritice, že kláštery vyjdou občany Krumlova na miliony korun, a někteří zastupitelé volají po jejím odvolání.
Lanškroun - Na základních a středních školách se mohou žáci těšit na nové počítače a tiskárny. V Lanškrouně podporují technické vzdělávání žáků od základní školy a v příštím roce chystají novinky i pro děti v mateřských školách a družinách. Nebude chybět nový kroužek. A zastupitelé města schválili speciální fond pro technické vzdělávání.
Kyjov /ROZHOVOR/ – Knihkupectví na náměstí v řádku vedle kostela bylo už za minulého režimu. Počátkem devadesátých let tam zahájili své podnikání manželé Bůžkovi z Kyjova. Krám býval často plný nejen knih, ale také čtenářů. To už se teď nestává. Přesto lidé oceňují, že se knihkupectví stále drží, i když… „Dobře už bylo,“ prohlašuje majitel obchodu Jan Bůžek.
Deník vyzval své čtenáře, aby poslali vánoční přání, které redaktoři Deníku v těchto dnech doručí do vídeňské katedrály svatého Štěpána, kde je umístěna schránka, kam se přání ze všech koutů světa hází.
/ROZHOVOR/ Bývalá vicemiss, modelka, moderátorka a manželka slavného fotbalisty Sparty (Tomáš Rosický před pár dny ohlásil konec kariéry) Radka Rosická se modelingu už pár let nevěnuje. Svoji kamarádku, návrhářku Naďu Moravcovou, ale na její vánoční přehlídku přijela do Teplic podpořit ráda.
Písek - Krásné a pohodové vánoční svátky a všechno dobré do nového roku si v současné době lidé stále více přejí prostřednictví e-mailů nebo SMS. Ale mnohem vřelejší a upřímnější vedle osobního přání jsou vánoční a novoroční pozdravy na pohlednicích.
Teplice /ROZHOVOR/ - Bývalá televizní rosnička a manželka slavného fotbalisty Radka Rosická se věnuje vaření.
Ke sledování televizního vysílání už řadu let nepotřebujete jen klasickou anténu, kabelovku nebo satelit. Prostřednictvím služby Lepší.TV můžete sledovat své oblíbené televizní programy také díky internetu. A nyní dokonce s vánočním dárkem.
Jizerské hory – Závodníci, kteří si budou chtít před odstartováním letošního ročníku slavného běžkařského závodu natrénovat jeho trasu.
Střední Čechy – Hned několika významných zlepšení a rozšíření možností nabízejících se uživatelům se v uplynulých týdnech postupně dočkal veřejně dostupný mapový portál Středočeského kraje.
Česká Skalice - Nečekaná, překvapující, originální a nevšední… Tak by se dala nazvat aktuální výstava v Galerii Luxfer zaměřené na současné české umění. Tentokrát se zde představuje brněnský umělec David Možný (1963), který svou instalační expozici nazval Miss You.
Chodová Planá – Talentovaná dívka z Chodové Plané ráda zpívá už od čtyř let. V jejím repertoáru jsou písně věhlasných autorů a ve svých teprve dvanácti letech dokáže doslova oněmět publikum přednesem písně Ave Maria.
Říká se sice, že změna je život, ale i z tohoto pravidla existuje výjimka. Vánoce. Ideální Vánoce jsou kopií těch minulých, předminulých a těch před nimi. Vánoční recepty a vánoční zvyky se nemění, podobně jako se ve sportu nemění vítězný tým.
V projektu Dětský čin roku zabodoval mimo jiné i příběh Vítka Šachteliho, jehož otec nešťastnou náhodou oslepl a chlapec na sebe převzal důležité povinnosti v rodině.
Češi v prosinci strávili v zaměstnání mimopracovními aktivitami v průměru sto minut denně, což je o pět minut více než loni. Zároveň je to o čtvrt hodiny více než v roce 2013. Z analýzy společnosti truconneXion vyplývá, že během této doby zaměstnanci nejčastěji nakupují vánoční dárky.
Svatobořice-Mistřín - Znají se už čtyřicet let, jejich folklorní propojení přerostlo až v přátelství. Historik a etnograf František Synek ze Svatobořic-Mistřína zapsal životní vzpomínky Antonína Pavluše, zakladatele a bývalého kapelníka legendární Mistříňanky. Tato dechová hudba posbírala nespočet ocenění doma i v zahraničí a patří do zlatého fondu lidové tvorby.
Od ledna budou doktoři muset vydávat léky pouze prostřednictvím elektronického receptu. Vůči novince jsou ale lékaři v kraji skeptičtí. Podle nich je nefunkční a zatěžující.
Pardubice – V Pardubicích mizí bariéra v komunikaci na úřadech. Prostřednictvím nové služby Tichá linka zde budou moci své požadavky vyřizovat i lidé se sluchovým handicapem. Služba funguje nonstop bez nutnosti objednání a je zcela zdarma.
Škodu za více než dvě stě čtyřicet tisíc korun způsobil zloděj, který se někdy v rozmezí od 15. do 17. prosince vloupal do jedné z prodejen s potápěčskými potřebami na Olomoucku.
Příbram /FOTOGALERIE/ - Sedmého ročníku soutěže v logických hrách na svatohorském gymnáziu se koncem minulého týdne zúčastnilo osm pětičlenných družstev z příbramských základních škol.
Zapojte se s Deníkem do soutěže. Stačí jen správně odpovědět na otázku: Jakou vyváženou kombinaci účinných látek obsahuje Lutein Premium?
Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil, jak účelně čerpala policie prostředky z investičních programů v letech 2012 až 2016. Zjistil, že hlavní problém není v nedostatku peněz. Policie mohla získat mnohem více, kdyby ministerstvo vnitra mělo pořádek ve vlastním majetku, důkladně jednotlivé investiční akce připravilo a vyhodnocovalo a stanovilo si, co vlastně potřebuje.
Severní Čechy - Česká republika je zemí s nadprůměrným podílem mladých hráčů videoher. Z okolních států mají videohry radši pouze Němci.
Teplice - 18letý muž nejprve doma ukradl z dětského pokoje svého bratra notebook v hodnotě přes pět tisíc korun a prodal ho.
Švábenice /CO SOUSED, TO SBĚRATEL/ - Betlémy mu učarovaly už jako malému, velmi si přál jeden vlastnit. Tehdy ho však nebylo možné sehnat, a tak se sen jednasedmdesátiletého Libora Pištělky ze Švábenic na Vyškovsku splnil až v roce 1957. Bylo mu jedenáct a dostal národopisný betlém malířky Marie Fischerové-Kvěchové. To ještě netušil, že o šedesát let později bude jeho sbírka čítat 1540 rozmanitých betlémů. „Přitom do roku 1990 jsem jich měl jen patnáct,“ vzpomínal Pištělka, o němž pojednává další díl seriálu Deníku Rovnost Co soused, to sběratel.
„Kdybych to byl věděl…“ Tak nějak v posledních týdnech hledí nejenom finanční investoři na vývoj hodnoty nejznámější kryptoměny Bitcoin. Na začátku října se 1 Bitcoin prodával ani ne za 5 tisíc dolarů, koncem listopadu už prolomil hranici 10 tisíc. A za prvních 14 prosincových dnů vyšplhal až na 16 a půl tisíce dolarů.
Záliba nakupů přes e-shopy u nás nadále roste. Potvrzuje to analýza mBank provedená na více než 36 milionech platbách kartou. Do listopadu tohoto roku Češi nakupovali přes internet více než za celý loňský rok. Nejvíce přitom navštěvují čínský e-shop AliExpress, za kterým následuje Alza.cz. Mezi oblíbené nákupy u Čechů patří elektronika a počítače.
Třebíč – Téměř půl roku trvala rekonstrukce části budovy A Střední průmyslové školy Třebíč.
Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!
Česko je zemí s nadprůměrným podílem mladých hráčů videoher. Z okolních států mají videohry radši pouze Němci. Naopak v předlitavském Slovinsku většině populace, a to včetně mladých mužů, hraní her na počítači, telefonu či tabletu nic neříká. Hravou statistiku přinesl Eurostat.
Více než dvě stě padesát metrů kolejí, po nichž se prohánějí vlakové soupravy, které brázdily železnice až do roku 1990. To je kolejiště ve Lhotě, jediné svého druhu v kraji.
Heřmanův Městec – Na začátku toho týdne před pátou ráno vyjeli policisté do Heřmanova Městce, kde v jedné z tamních firem lapili zloděje přímo při činu. Nicméně, dotyčný byl v takovém stavu, že byl zázrak, že se do budovy vůbec dostal.
Nefunguje, jak má. Navždy pohřbí desítky soukromých ambulancí, takže lidé přijdou o lékaře. To jsou jen některé z argumentů, kterými se část poslanců snaží na poslední chvíli zabránit povinnému elektronickému receptu. Ten má začít platit už za necelé tři týdny.
Příbram – Už téměř desetiletí finančně přispívají žáci ZŠ Jiráskovy sady na dětské oddělení příbramské nemocnice penězi ze školních projektů. Ani letošní rok není výjimkou. V pondělí 11. prosince předali zástupci žáků částku 9 103 korun řediteli příbramské nemocnice Stanislavu Holobradovi a primáři dětského oddělení Pavlu Marčekovi.
Kladno – Stolní fotbal, v Kladně velmi populární a hraný jako slavná španělská LA LIGA, se chystá na svou vánoční super akci. Čtrnáctého ročníku velkého turnaje ve sportovní hale v Kyšicích se v sobotu 16. prosince od 15 do 23 hodin může účastnit až padesát dvojic z celého Kladenska!
Český Krumlov - Návštěvníci středečního koncertu ZUŠ Český Krumlov k 25. výročí zápisu města do UNESCO, který se koná v Zámecké jízdárně, si budou moci za 200 korun koupit krásný vystřihovací a skládací betlém z dílny žáků výtvarného oboru.