Knihovny na Pelhřimovsku hledají nejvěrnější čtenáře
Pelhřimovsko – Březen je v celé České republice měsícem čtenářů.
Pelhřimovsko – Březen je v celé České republice měsícem čtenářů.
Stráž pod Ralskem - Kvalitnější a rychlejší fungování rentgenového pracoviště na poliklinice ve Stráži pod Ralskem chtějí pro pacienty zajistit představitelé města.
Svitavy – Město Svitavy a jeho organizace nabízí dříve narozeným občanům zajímavé akce. Učí se pracovat s počítačem a chodí do kina.
Pardubice – /ROZHOVOR/ - Principál Semaforu Jiří Suchý se stal prvním Geniem smíchu. Cenu mu udělila akademie složená z divadelních kritiků, publicistů a teoretiků. Jiří Suchý je i ve svých osmdesáti letech plodným autorem a skvělým hercem. Že si cenu zaslouží předvedl divákům i na Galavečeru smíchu.
Jihlava - Hlasování o soše, která by se Jihlavanům nejvíce líbila v historickém centru města, dnes odpoledne startuje.
Olbramovice – V pořadí druhým Nejsympatičtějším miminkem roku 2011 se stal Adam Kadeřábek z Olbramovic. Klučík, jehož fandové zažívali poměrně perné poslední dva měsíce.
Pardubice - „Je krásné dostat těsně před šedesátkou ocenění za sex,“ vtipkoval herec Dušan Sitek
Brno - Téměř pět tisíc přihlášek si vytiskli rodiče do brněnských mateřských škol prostřednictvím elektronického systému, který spustil magistrát prvního února. Nezúčastní se jej pouze městská část Brno - střed.
Ústí nad Labem, Praha /ROZHOVOR/ - Návrat ke stejnému vydavateli hlásí u své třetí knihy Tomáš Tajchner, ústecký rodák, ročník 1979. Pražské 65. pole po jeho knize „E&J“ (2009) přišlo i s titulem „Slova, která nemám komu vrátit“ (2011). S dobře utajenou sbírkou, v níž básně nemají jména ani názvy…
Brno - Téměř pět tisíc přihlášek si vytiskli rodiče do brněnských mateřských škol prostřednictvím elektronického systému, který spustil magistrát prvního února. Nezúčastní se jej pouze městská část Brno - střed.
Region /Čtěte ve středečním Deníku/ - Ještě před čtrnácti dny se dalo plato s třiceti vejci M koupit za šestasedmdesát korun. V posledních dnech šly ale ceny vajec prudce nahoru. Výjimkou nejsou ani ceny blížící se šesti korunám za vajíčko.
Praha - Několik vloupání na Žižkově má na svědomí trojice, po níž už od ledna pátrá pražská policie. Dvě ženy a jeden muž opakovaně udeřili v Seifertově ulici.
Frýdek-Místek - Přípravy na výstavbu nové víceúčelové sportovní haly Polárka jsou v plném proudu. Rada města vyhlásila veřejnou soutěž na zhotovitele stavby, vítěz bude znám v první polovině května.
V SK Meťák České Budějovice se vyplácí práce s přípravkou
Havířov - Za čelními skly autobusů na linkách městské hromadné dopravy se objevily oranžové cedulky s nápisem SMOG. Dopravce tak ve spolupráci s městem a krajem upozorňuje obyvatele na smogovou situaci.
Severní Čechy, Aalsmeer– Mysleli jste si, že královstvím květin je Holandsko? Ano, ale jen tulipánovými plantážemi a především pak květinovou burzou. Tam se každé ráno v pět strhne bitva o křehkou krásu. A mnohdy si v ničem nezadá s burzou cenných papírů.
Vyšní Lhoty /FOTOGALERIE/ – Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil si prohlédl budoucí věznici ve Vyšních Lhotách. Vznikne z bývalého tábora pro uprchlíky.
Praha - Několik vloupání na Žižkově má na svědomí trojice, po níž už od ledna pátrá pražská policie. Dvě ženy a jeden muž opakovaně udeřili v Seifertově ulici.
Českobudějovicko - Ministerstvo kultury nemá peníze. V problémech je tak 2500 poboček v ČR. Na Českobudějovicku si poradí sami.
Pacov – Moderní, svěží prostory, příjemná atmosféra a hlavně knihy na dvakrát větším prostoru než tomu bylo před rokem.
Uherské Hradiště - Když pracovníci Charity otevřeli v pondělí 20. února dveře Centra denních služeb pro seniory (CDS-S) v hradišťské městské čtvrti Rybárny, zachvátil je pocit zmaru a beznaděje. Celý prostor totiž doslova plaval ve vodě, stěny a stropy hyzdily navlhlé šmouhy.
Uherské Hradiště - Když pracovníci Charity otevřeli v pondělí 20. února dveře Centra denních služeb pro seniory (CDS-S) v hradišťské městské čtvrti Rybárny, zachvátil je pocit zmaru a beznaděje. Celý prostor totiž doslova plaval ve vodě, stěny a stropy hyzdily navlhlé šmouhy.
Chomutovsko - Dětem začaly jarní prázdniny. Někdo vyjel s rodiči na lyže, někdo si užívá pohodu u babičky, doma u počítače nebo na hřišti. Rodiče dalších dětí dali přednost tomu, aby strávily čas organizovaněji, ale také akčněji v zooparku a ve sportovní hale, kde právě probíhají příměstské tábory.
Londýn - Britské děti si umějí bravurně poradit s počítačem a mobilem a na internetu jsou jako doma, praktické dovednosti jim ale chybějí, a tak si spousta z nich neumí zavázat tkaničky, postavit stan nebo uvařit hrnek čaje.
Praha - Magistrát spustil projekt, který má pomoci lidem bez přístřeší najít práci. Motivuje je stravenkami.
Frýdek-Místek /Čtěte v úterním Deníku/ – Primátor města v pondělí přijal rezignaci Michala Nováka (ČSSD), který odstoupil z funkce náměstka. Novák uvedl, že se funkce vzdal z osobních a rodinných důvodů. Podle opozice však jsou za rezignací jiné důvody.
Zlín – Počítače, tablety, telefony, software. To a další výpočetní techniku odcizili zatím neznámí pachatelé z jedné soukromé firmy ve Zlíně. Škody jsou velké. Podle předběžných odhadů dosahují až půl milionu korun.
Karviná /Čtěte v úterním Deníku/ – Dlouholetý prezident karvinského házenkářského klubu Pavel Halada byl minulý týden odvolán z funkce. V čele klubu jej nahradil Roman Farář, dlouholetý hráč Baníku a současný sekretář Karviné.
Žatec /ROZHOVOR/ - Žatecký divadelní soubor Opera uvedl nedávno s úspěchem autorskou hru Požírači leknínů.
Praha - Magistrát spustil projekt, který má pomoci lidem bez přístřeší najít práci. Motivuje je stravenkami.
Opava - Pro paní J. S. byly donedávna některé činnosti tabu. Jednoho dne se totiž do jejího života vetřela zraková vada.
Strakonice – V pokračování Štafety Strakonického deníku předá Štěpán Klučka pomyslný štafetový kolík Miroslavu Chumovi.
Vyškovsko - Knihovny v regionu hledají náhradní zdroj peněz na veřejný internet, který musí poskytovat. Jinak jim hrozí vyškrtnutí ze seznamu.
Klatovsko – Návštěvníci knihoven na Klatovsku se mohou tradičně těšit na spousty zajímavých akcí
Opavsko - Hned čtyři nové případy, kdy se podvodníci snažili vylákat peníze z důvěřivých seniorů, šetří od víkendu policisté na Opavsku, konkrétně v okolí Kravař.
České Budějovice /ROZHOVOR/ - Budějovický prozaik zasadil svou novou knihu Útěk do pekel do období let 1939 - 49. Pavel Vencl je milovník žen, živí se hraním karet a baví boxem. První den okupace tráví v náručí své milenky Katy, jenže osud ho přinutí emigrovat a kvůli své konfliktní povaze zažije brutální věci. Je cynický, arogantní, pohrdá lidmi a neváhá zabít. Takový je hrdina nové knihy Útěk do pekel z pera českobudějovického spisovatele Františka Niedla, jež vyjde 13. března a křest bude mít 27. března v budějovickém knihkupectví Kanzelsberger. „Já mám všechny své knížky rád, ale tuhle nejraději,“ říká v rozhovoru dvaašedesátiletý Niedl, vášnivý jachtař.
Karviná /Čtěte v pondělním Deníku/ – Při požáru chatky v karvinské zahrádkářské osadě našli hasiči dvě těla. O koho šlo, zjišťuje policie.
Přerov – Do nových prostor v Kojetínské ulici se přestěhovalo Kontaktní a poradenské centrum sdružení Kappa-Help v Přerově. To pomáhá osobám, kteří se ve svém životě setkávají s nealkoholovými návykovými látkami, již patnáct let.
Havířov - V Kulturním domě Radost v Havířově byla v sobotu slavnostně zahájena výstava k 150. výročí vzniku prvního českého tělocvičného spolku Sokol.
České Budějovice - Budějovický prozaik zasadil svou novou knihu Útěk do pekel do období let 1939 - 49.
Liberec - Během posledního týden policie vyhlásila pátrání po dvojici osob z Libereckého kraje.
Klatovy - Téměř nutností je v současnosti znalost cizích jazyků. Stále více zaměstnavatelů i většina vysokých škol vyžaduje ověření znalostí prostřednictvím mezinárodně uznávaných zkoušek. Pro stáž nebo studium na zahraniční vysoké škole je taková zkouška nezbytná.
Ústí nad Labem, Praha - Návrat ke stejnému vydavateli hlásí u své 3. knihy Tomáš Tajchner, ústecký rodák ročník 1979. Pražské 65. pole po jeho knize „E&J“ (2009) přišlo i s titulem „Slova, která nemám komu vrátit“ (2011, 81 stran).
Berlín - Čtyři hodiny trvala v pátek večer domovní prohlídka u bývalého německého prezidenta Christiana Wulffa, který je podezřelý z toho, že zneužil své postavení v dobách, kdy byl premiérem spolkové země Dolního Saska.
Štětí - „Nové filmy už se nebudou dodávat na filmovém pásu, ale pouze v digitální formě. Aby kino fungovalo i nadále, musíme digitalizovat,“ vysvětlil starosta Štětí Tomáš Ryšánek. Od příštího roku nastane klasickým kinům problém nebudou moci přehrávat nové filmy.
Znojmo - Poslední utkání základní části první florbalové ligy čeká dnes od osmi hodin znojemské florbalisty. Do Znojma přijede Plzeň, která už nemá šanci probojovat se do play-off. Znojemští postaví hráče, kteří během roku nedostávali tolik prostoru. Plzeň chce nastoupit v plné síle.
Liberec - Během posledního týden policie vyhlásila pátrání po dvojici osob z Libereckého kraje.
Buchlovice - „Obrysové, potkávací, dálkové, mlhovky, výstražné,“ instruuje muž v černé kombinéze stojící před červeným slovenským kamionem jeho řidiče, jak má postupně zapínat světla. Poté s baterkou obchází stroj a nahlíží na brzdové kotouče a tlumiče. Jsou to jedny z mnoha úkonů, které se dějí, když policisté při běžné silniční kontrole zastaví nákladní auto.
Mělnicko - Projekt internetizace knihoven už měl na kahánku. Teď je naděje, že se peníze najdou.
Berlín - Němečtí vyšetřovatelé dnes provedli domovní prohlídku u bývalého prezidenta Christiana Wulffa, který je podezřelý z toho, že v dobách, kdy byl premiérem Dolního Saska, zneužil své postavení.