Olomoucko - Jak funguje hanácká Kobra 11 v akci, si na vlastní kůži vyzkoušeli redaktor a fotograf Olomouckého deníku. Svezli se totiž novým speciálně vybaveným vozem Volkswagen Passat R 36, který používají od začátku letošního února dálniční policisté v Kocourovci.
Smíchov -Scény jako z hollywoodského filmu mohou už několik dní sledovat zaměstnanci i lidé žijící kolem úřadu Prahy 5. Jednoho z radních, Michala Tučka (SNK-ED), totiž do práce doprovázejí bodyguardi.
Nové Město na Moravě - O využití počítačových technologií ve školství se již po šesté radí pedagogové a specialisté v Novém Městě na Moravě. Místní gymnázium Vincence Makovského totiž pořádá šestý ročník celostátní konference Počítač ve škole.
Frenštát pod Radhoštěm - Velkého úspěchu dosáhli žáci 9. C ze Základní a Mateřské školy Tyršova 913 ve Frenštátě pod Radhoštěm. Zvítězili v soutěži internetového serveru Seznam.cz o počítačovou učebnu.
Kolín - Všichni zájemci zřad občanů Kolínska budou moc dostávat informace okolínském dění zdarma pomocí textových zpráv na mobil. Projekt by mohl začít od června.
Klášterec nad Ohří - V únoru vrazila na klášterecký městský úřad policie, zabavila počítače a stohy dokumentů. V březnu pak obvinila místostarostu Tomáše Šroubka a bylo zahájeno trestní stíhání.
Vysočina - Jak to, že když na jednu krabičku léků doplácím třicet korun, tak na tři to není devadesát, ale rovná stovka? Nad podobnými matematickými záludnostmi si teď lámou hlavu pacienti, kteří se v prvním dubnovém týdnu vydali s receptem do lékárny.
Jednoduchá, ale účinná kombinace e-mailu a SMS, doplněná možností telefonování a videokonferencemi s pomocí počítače a internetu, se nazývá „rychlé zasílání zpráv“ nebo-li instant messaging (IM). Je rychlejší než e-mail, pohodlnější než psaní SMS a hlavně – je zdarma.
Český Krumlov - Barokní kašna na Náměstí svornosti, dětské hřiště Smart Us na Plešivci a Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově získaly čestná uznání v přehlídce jihočeských staveb PRESTA jižní Čechy.
Chomutovsko - Všechny obce na Chomutovsku čeká menší revoluce. Nově si každý bude moci na místním úřadě nechat vyjet výpis z katastru, nebo zjistit počet trestných bodů v kartě řidiče.
Hořice - Informativní lekce o internetu pro seniory byly letos v naší hořické knihovně uskutečněny již tradičně v březnu. Účastníků bylo ale oproti loňskému roku více.
Sobětuchy u Chrudimě - Na nedělní bouřku budou dlouho a jistě neradi vzpomínat majitelé novostavby rodinného domku v sobětušské místní části Vrcha. V půl osmé večer jim totiž udeřil do domu blesk, podle názoru hasičů se mohlo jednat i o blesk kulový.
Smíchov -Radnicí Prahy 5 hýbe další skandál. Jeden z radních Michal Tuček (SNK-ED) totiž tvrdí, že je odpousloucháván. Všechno se přitom točí kolem zřízení protikorupční linky. Právě na ní měl radní Tuček pracovat.
Žďársko - Jak to, že když na jednu krabičku léků doplácím třicet korun, tak na tři to není devadesát, ale rovná stovka? Nad podobnými matematickými záludnostmi si teď lámou hlavu pacienti, kteří se v prvním dubnovém týdnu vydali s receptem do lékárny.
Olomouc - Jak dlouho trvá na pracovišti Czech Point pořízení výpisu z bodového hodnocení řidiče? Abychom to zjistili, vydali jsme se na poštu na Horním náměstí v Olomouci.
Kladno - Jestliže někdo chystá velký oheň, je třeba předem informovat hasiče. Takové pálení odpadu či třeba spalování větví z jarního průklestu stromků by si totiž náhodný svědek snadno mohl splést s požárem. A volat linku 150 nebo 112. Pokud je ale pálení předem nahlášeno, hasiči vědí, že nemusejí na místo vysílat cisterny. A jelikož mají i telefonický kontakt na ohlašovatele, mohou se ujistit, zda má plameny pod kontrolou.
Kutnohorsko - Jestliže někdo chystá velký oheň, je třeba předem informovat hasiče. Takové pálení odpadu či třeba spalování větví z jarního průklestu stromků by si totiž náhodný svědek snadno mohl splést s požárem. A volat linku 150 nebo 112.
Olomouc - Pro zhruba dvě tisícovky dětí z Olomouckého kraje by od září příštího roku mohla být výuka některých předmětů zábavnější. Zavedení takzvané interaktivní výuky do základních škol má přinést projekt Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, který odstartoval už začátkem března.
Sobětuchy - Na nedělní bouřku budou dlouho a jistě neradi vzpomínat majitelé novostavby rodinného domku v sobětušské místní části Vrcha. V půl osmé večer jim totiž udeřil do domu blesk, podle názoru hasičů se mohlo jednat i o blesk kulový.
Náchod /VIDEO,FOTO/ - V dnešní době spíš než dítě s knížkou v ruce, uvidíte kluky a holky sedět před televizní obrazovkou nebo monitorem počítače. Tyto vymoženosti moderní doby málem vypudily z dětského světa kouzlo snů a fantazie, které se skrývá za stránkami dětských knížek.
Suchdol - Podruhé během dvou měsíců navštívil zloděj Obecní úřad v Suchdole. Ačkoliv vedení obce po nedávné „vloupačce“ zajistilo důkladně prostory úřadu tak, aby se situace pokud možno nemohla opakovat, v noci z pátku na sobotu se stalo totéž, co před několika týdny.
Kujavy /AKTUALIZOVÁNO/ - Byl pátek 3. dubna kolem půl páté odpoledne a v knihovně v Kujavách se začali scházet místní školáci. Celorepubliková akce nazvaná Noc s Andersenem mohla začít i v Kujavách.
Třešť - Stavební práce ve středu města včetně rekonstrukcí přilehlých ulic, nové fasády včetně budovy radnice i četné drobné úpravy změnily za pár let kolorit centra.
Jindřichohradecko - Po zaplacení poplatku, nápoje nebo zcela bezplatně může návštěvník být už on-line klidně i za barem. Restaurace, kavárny, bary i hotely na Jindřichohradecku umožňují již běžně hostům připojit se k internetu.
Havlíčkobrodsko - Literární soutěž Ddrrááppaannddaa je určena pro žáky 6. – 9. tříd základních škol a 1. – 4. tříd víceletých gymnázií. Tu pro ni připravila Městská knihovna Varnsdorf.
Ostrava - Na převodu starých dokumentů do digitální podoby pracuje nyní Moravskoslezská vědecká knihovna. „Bude to nekonečný příběh,“ říká k projektu ředitelka knihovny Lea Prchalová.
Ústí nad Labem, Trmice - Nekonečný příběh. To je pohádkové téma, které pro letošní Noc s Andersenem, oslavující datum narození slavného dánského pohádkáře, volí dětské oddělení Severočeské vědecké knihovny (SVKÚ).
Ostrava - Třiadvacet let praxe, vědomosti, nadšení, schopnost přesvědčit a v neposlední řadě originální plány a projekty, tak by se dala charakterizovat osobnost učitelky Dagmar Petřkové, kterou tento týden porubští radní ocenili titulem Výrazná pedagogická osobnost.
Ostrava - Na převodu starých dokumentů do digitální podoby pracuje nyní Moravskoslezská vědecká knihovna. „Bude to nekonečný příběh,“ říká k projektu ředitelka knihovny Lea Prchalová.