Uherské Hradiště - (FOTOGALERIE) Máte pohlednou přítelkyni, sestru, kamarádku, spolužačku, kolegyni z práce, známou nebo například sousedku? Tak neváhejte, vyfoťte ji a pošlete k nám do redakce její portrét.
Holešov - Od založení I. Základní školy v Holešově uplynulo už 120 let. Vedení školy k tomuto jubileu připravilo rozsáhlé třídenní oslavy. Ty začínají už dnes v půl čtvrté odpoledne, pokračují v pátek a sobotu, kdy bude škola otevřená pro veřejnost.
Ostrava - Varováním pro všechny amatérské penězokazce zřad školáků a studentů by měl být případ, který vtěchto dnech uzavřel Krajský soud vOstravě. Na lavici obžalovaných usedlo šest mladíků– současných či bývalých studentů střední školy na Frýdecko-Místecku. Vzhledem ktomu, že většina znich ještě neměla osmnáct let, nemůžeme podle zákona uvádět žádné bližší informace, které by mohly vést kjejich identifikaci.
Pokud způsobíte zaměstnavateli škodu, může po vás chtít náhradu. Ta může být velmi citelná. Například řidičům se proto vyplatí uzavřít „pojištění za škody při výkonu povolání“. A nejen jim.
Ostrava - Salesiánské středisko volného času Don Bosko v Ostravě začalo jako jedna z prvních organizací po roce 1989 pracovat s dětmi a mládeží rómského etnika převážně z Vítkovic, Moravské Ostravy a Přívozu a Mariánských Hor. Jeho posláním je výchova a vzdělávání, která je založena na křesťanských principech, s cílem připravit je na život ve společnosti.
Olomoucko -Hned několik věcí za milion korun si odnesl neznámý pachatel z objektu pily u Zemědělského družstva v obci Krákoříce. Z umývárny odcizil umyvadlové pákové baterie, kompletní sprchovou baterii a několik světel, zásuvky a vypínače zmizely i z chodby.
Pelhřimov - Na Obchodní akademii v Pelhřimově ve středu předvádí své zboží devatenáct společností. Koná se tam totiž školní veletrh firem. Jejich zástupci nabízejí například automobily, svatební šaty, počítače, mobilní telefony nebo šperky. Peníze ale nikdo nepotřebuje. Obchoduje se totiž pouze fiktivně. Jednateli jsou v tomto případě samotní studenti.
Hradec Králové - Skauti odmítají nálepku podivínů, kteří běhají po lese a zkouší vázat uzle. Naopak se snaží přesvědčit veřejnost, že mohou mladé lidi připravit na řadu životních situací a vyplnit jim volný čas.
Ostrava - Na tři a půl tisíce dobrovolníků převážně ze středních škol vyjde ve středu do ulic 235 českých měst, aby pomohli prostřednictvím veřejné sbírky Bílá pastelka získat finanční podporu pro zrakově postižené.
Kutnohorsko - Již devátý ročník veřejné sbírky Bílá pastelka letos pořádá Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých. Ve více než dvě stě padesáti městech se tak ve středu 15. října znovu objeví dobrovolníci v bíločerných trikách a budou prodávat originální bílou patelku.
Kozomín/ Při podzimním dni otevřených dveří měli návštěvníci kozomínské knihovny možnost listovat knížkami i místními kronikami, které obsahují záznamy a snímky od roku 1918.
Komentář - Lékaři na jižní Moravě se vracejí zpátky do školy. Tentokrát je ale neznámkují pedagogové, ale jejich pacienti. Či kolegové, sousedi, známí?
Hradec Králové - Ve středu 15. října proběhne devátý ročník veřejné sbírky Bílá pastelka, kterou pořádá Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR ve spolupráci s obecně prospěšnými společnostmi Tyfloservis a TyfloCentrum. (TISKOVÁ ZPRÁVA)
Horka nad Moravou -Nové šatny, spojovací koridor, specializované učebny a venkovní hřiště budou od příštího školního roku využívat žáci z Horky nad Moravou. Obci se v těchto dnech podařilo na rekonstrukci základní školy získat dotaci přesahující třicet milionů korun.
Mořkov/AKTUALIZOVÁNO/ - Před čtyřiceti lety se v Mořkově otevřel nový pavilon zdejší základní školy. V sobotu 11. října si toto výročí ve škole připomněli za účasti současných i bývalých zaměstnanců.
Šenov u Nového Jičína - Každý rok si studenti z celé České republiky promasírují všech deset prstů a u počítače se pustí do souboje. Celorepubliková soutěž studentů 2. a talentovaných 1. ročníků ve zpracování textů na počítači se letos konala již po šesté, přičemž co dva roky se bojovníci o nejrychlejší prsty scházejí v Šenově u Nového Jičína.
Děčínsko - Zneužívání počítačů a služebních telefonů k vyřizování soukromých záležitostí v případě některých úředníků na radnicích končí i finančními postihy
Chomutov - V chomutovské nemocnici je jeden ze tří moderních přístrojů v celé České republice. Přístroj bezbolestně upozorní na nebezpečí infarktu či mrtvice, a to dlouhodobě dopředu.
Havířov/ Monument stojící uprostřed náměstí Republiky v centru Havířova, Brána s kyvadlem a pramenem, má za sebou další dodělávku. Od středeční noci je nasvíceno čtyřmi reflektory zapuštěnými v dlažbě.
Žďár nad Sázavou - Horolezeckou písničkou Ivana Mládka Prachovské skály otevřely ve středu děti ze základní školy ve Švermově ulici novou lezeckou stěnu ve školní tělocvičně. S mírami dvanáct metrů do šířky a téměř sedm metrů do výšky je to bezkonkurenčně největší horolezecká stěna ve Žďáře.
Kolešovice/ Spojit se příbuznými a přáteli či vyhledávat zajímavé informace mohou už prostřednictvím internetu také obyvatelé Domova důchodců v Kolešovicích.
Hodnověrně nedoložená historka vyprávěná v mnoha podobách sděluje, jak se manželka anglikánského biskupa v šedesátých letech 19. století doslechla o mylném výkladu evoluční teorie, tvrdícím, že se lidé vyvinuli z opic.
Český ráj - Český ráj jako turistický region už zahraniční turisty příliš neláká. Od roku 2005 jich přijelo nejméně. Vadí jim zde nekvalitní služby, málo luxusu a neochota místních lidí.
Poděbrady - Sympatická ilustrátorka Radka Folprechtová z Poděbrad v pondělí navštívila páťáky na Základní škole T.G. Masaryka v jejich mediální pracovně.
Ostrava - Budova gymnázia projde zásadní rekonstrukcí za čtyřiadvacet milionů korun. Některá vylepšení, jako nové sociální zařízení či šatny, si studenti užívají už nyní.
Český ráj - Český ráj jako turistický region už zahraniční turisty příliš neláká. Od roku 2005 jich přijelo nejméně. Vadí jim zde nekvalitní služby, málo luxusu a neochota místních lidí.
Praha /FOTOGALERIE/ - Reproduktor vyrobený z diamantu, největší LCD obrazovka na světě nebo mistrovství České republiky v „esemeskování“. To jsou jen některá lákadla, která letos nabízí osmnáctý ročník veletrhů Invex a Digitex.