Studio BioWare, které momentálně pracuje na očekávaném čtvrtém pokračování sci-fi série Mass Effect, ukázalo nové video ze hry. Podívat se můžeme na průchod městem na nové planetě, projížďku průzkumným vozidlem Nomad a také souboje s různými protivníky.
Šumperk – Nestandardní chování pedagoga v Základní škole Sluneční v Šumperku vyšetřují kriminalisté. Učitel se koncem minulého týdne zamkl s několika žáky čtvrté třídy v jedné z učeben. Co se za zavřenými dveřmi dělo, je nyní předmětem dohadů. Údajně si kantor na mobilní telefon fotografoval hochy vysvlečené v prádle. Později měl učitel vysvětlovat, že se jednalo o projekt do hodin anglického jazyka.
Jičínsko - V noci na pátek 2. prosince se vloupal neznámý pachatel do objektu jedné z firem v Hořicích, kde z kanceláře odcizil příruční trezorek s několikatisícovou hotovostí a notebook s nabíječkou. Majitel vyčíslil škodu na nejméně 21 tisíc korun. Po pachateli, kterému za přečin krádeže hrozí až dva roky vězení, pátrají hořičtí policisté.
San Francisco - Zní to jako skvělý nápad: zapomeňte na hesla a zamykejte telefon místo nich otiskem svého prstu. Je to pohodlné zabezpečení, i když asi ne tak bezpečné, jak byste si možná mysleli, píše agentura AP.
Volary /FOTOGALERIE/ - Vstoupili jsme do posledního měsíce v roce, a v prosinci patří první víkend Čertovskému reji a Mikuláš s andělem musí čerty krotit.
Česká republika/ Východní Čechy - Je každá hospoda podhoubím pro zlodějnu? Bude elektronická evidence tržeb (EET) tím správným krokem, který pomůže přisypat peníze do státní pokladny? Přijde vhod i majitelům podniků, nebo je naopak donutí zavírat?
Česká republika/ Východní Čechy - Je každá hospoda podhoubím pro zlodějnu? Bude elektronická evidence tržeb (EET) tím správným krokem, který pomůže přisypat peníze do státní pokladny? Přijde vhod i majitelům podniků, nebo je naopak donutí zavírat?
Česká republika/ Východní Čechy - Je každá hospoda podhoubím pro zlodějnu? Bude elektronická evidence tržeb (EET) tím správným krokem, který pomůže přisypat peníze do státní pokladny? Přijde vhod i majitelům podniků, nebo je naopak donutí zavírat?
Brno – Na nové ledové ploše se projedou řícmaničtí zájemci o bruslení už po Novém roce. Plánované kluziště dělníci v současnosti dokončují. Mimo zimní sezonu poslouží prostor jako víceúčelové hřiště pro volejbal, fotbal, badminton, tenis a další sporty.
Nestačí vám velikost jednoho monitoru, ale zároveň vám vadí nevýhody používání dvou či tří monitorů zároveň? Acer má pro vás moderní odpověď z řady Predator. Také se podíváme na monitor pro hráče s obnovovací frekvencí 144 Hz.
Vyškov – Devětaosmdesát ve středu, ve čtvrtek už sto deset. Za menu klasik ve vyškovském Hotelu Selský dvůr si hosté od čtvrtka připlatí jednadvacet korun. Zatímco zákazníci zdražení připisují zákonu o elektronické evidenci tržeb (EET), který začal platit právě ve čtvrtek, majitel Michal Dědek to vysvětluje jinak.
Fanoušci hor, lyžování, snowboardu a tak podobně se konečně dočkali nové hry. Steep vydal francouzský Ubisoft a hra už je na pultech obchodů. Hráče bere především do Alp, ale dostupná je rovněž Aljaška.
Nová Role - Karlovarský kraj vzdal hold svým nejlepším a nejúspěšnějším žákům, kteří bodovali v soutěžích za školní rok 2015/2016. V novorolské základní umělecké škole byly oceněny necelé dvě stovky žáků, kteří si za své úspěchy odnesli hodnotné dary.
Plzeňský kraj – První den povinné elektronické evidence tržeb (EET) mají hospodští za sebou. Systém zatím funguje, jak má, ten největší nápor ale teprve přijde.
Prostějov – První ostrý den pro elektronickou evidenci tržeb (EET) v praxi, útočí na mě ve čtvrtek zprávy ze všech stran. Hned se proto rozhoduji vyzkoušet, jak jsou na to připraveni a co této novince říkají v některém z prostějovských podniků. Vybírám kavárnu Sladká tečka v Netušilově ulici.
Paříž/Berlín - Nejméně pět lidí bylo zadrženo ve středu v rámci mezinárodního policejního zátahu proti pachatelům počítačové kriminality, kteří jsou odpovědní za škody za několik stovek milionů eur. Informovala o tom dnes evropská policejní agentura Europol, podle níž šlo o akci "bezprecedentního rozsahu".
Litovel – Nikdo na světě nedokáže prohánět prsty po klávesnici počítače rychleji než Helena Zaviačičová. Svůj rychlopis předvedla devítinásobná mistryně světa a držitelka světového rekordu ve čtvrtek dopoledne jako exhibici.
Až do půl 11 měl Restaurant 2 Promile v centru Ostravy zavřeno. „To jsme stávkovali, byl to náš protest proti zavedení EET. Obdobně dnes, ve čtvrtek 1. prosince, postupovali i někteří další kolegové z oboru," řekl Deníku majitel restaurace Oldřich Jandač.
Londýn - Kolegové, kteří při konzumaci oběda na pracovišti vydávají hlasité zvuky a dělají nepořádek, patří mezi hlavní důvody stížností kancelářských zaměstnanců. Podobně otravní jsou pro ostatní také ti, kteří si ustavičně na něco stěžují. Za největší problém je nicméně v kancelářích považována kolabující technika. Uvedl to zpravodajský server BBC na základě průzkumu mezi 1000 zaměstnanci menších britských firem.
Havlíčkův Brod - Finové se rozhodli zrušit ve školách jednotlivé předměty. Hlavní myšlenkou je, že studenti by si měli s ohledem na své schopnosti a budoucí ambice vybrat, jaké téma nebo jev chtějí studovat. Týká se to studentů ve věku 16 let.
Hru Watch Dogs 2 postihly při vydání na konzolích Xbox One a PlayStation 4 technické problémy a vydavatel se rozhodl část on-line funkcí prostě vypnout, než se vše vyřeší. Nyní již funguje vše na třech herních platformách. PC hráči navíc za kratší čekání dostali celou řadu grafických vylepšení.
Sokolov - Už padesát let má Miroslav Strohschneider jednoho velkého koníčka. K srdci mu už jako třináctiletému klukovi přirostly mašinky, železnice, zejména rád vyrábí stavby, domky, ale také třeba lom včetně drtící linky. „Je lepší, když si chlap hraje, alespoň nezlobí," říká. Proto také nemohl chybět na Adventním ježdění v domě dětí v Sokolově, kde si malí i velcí na výstavě Model klubu Sokolov mohli hrát celý den.
Region – „Nejdřív jsem se bála a ze začátku to bylo těžké, ale rychle jsem si našla kamarádky, takže teď je to super," říká Hanka Maršálková z Bojkovic, která bydlí přes týden v Domově mládeže Střední zdravotnické a Vyšší odborné školy zdravotnické Zlín.
Stonava – Už dnes začíná další ročník interpretační soutěže zpěváků i pěveckých ansámblů Stonavská Barborka. Organizátoři hlásí rekordní počet přihlášek. „Letos se nám přihlásilo 67 soutěžících, dosavadní rekord byl 62 přihlášených ansámblů," uvedl ředitel soutěže Josef Melnar.
Prackovice - Řidiči už se mohou chystat. Poslední úsek dálnice D8 přes České středohoří je podle mluvčího Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jana Rýdla připraven k otevření. Estakáda u Prackovic dnes prošla zátěžovou zkouškou. „Most bude bezpečný stejně jako celý úsek dálnice," slibuje Rýdl.
Dálnice D8 - Osm plně naložených nákladních vozů o celkové hmotnosti kolem 300 tun zkoušelo v úterý dopoledne připravenost posledního úseku D8 na uvedení do provozu. To je plánované na sobotu 17. prosince.
Operační paměti jsou nedílnou a důležitou součástí vašeho počítače a vyberete-li nesprávně, mohou být příčinou nejednoho problému s vaším PC. Nejlevnější modely „no-name" výrobců dokáží uživatele pořádně potrápit a naopak high-end modely v levných deskách, jsou zbytečnou investicí.
San Francisco - Kvůli útoku hackerů na dopravní podnik v San Francisku byla doprava v tomto kalifornském městě o víkendu zdarma. Informoval o tom dnes portál BBC s tím, že hackeři žádali výpalné 100 bitcoinů (zhruba 1,9 milionu korun).
Milešov - Restaurace na nejvyšší hoře Českého středohoří ke smůle turistů a přátel přírody tuto středu končí. Její současný provozovatel farmář Daniel Pitek se rozhodl, že ji na protest proti Babišově elektronické evidenci tržeb (EET) uzavře.
Praha - Třetina Čechů nepoužívá žádný zámek displeje svého mobilního telefonu. Téměř čtyři z deseti pak občas nechávají svůj mobilní telefon na veřejném místě bez dohledu. Vyplývá to z průzkumu, který v říjnu uspořádala společnost Eset ve spolupráci s portálem Seznam.cz.
Na vánočních trzích v Bohumíně se podařilo vytvořit nový český rekord v počtu dopisů vhozených do schránky Ježíškovy pošty. Lidé do ní během soboty vhodili neuvěřitelných 1240 dopisů. Město se tak stalo držitelem už 12. českého rekordu.
Litvínov - Hanu Marksovou inspirovala k psaní její životní cesta i práce s dětmi ve školce. "Děkujme za každou chvíli, kdy máme důvod se smát," vyzývá ve své knize. Ta i přesto, že nabádá ke sdílení, se netýká sociálních sítí.
Písek - Z televizní obrazovky zpívá černobílý a velmi mladý Karel Gott, o kousek dál je borovička ozdobená figurkami z korálků na ručně vyšívaném ubruse.
Brusel - Evropská komise čelila ve čtvrtek odpoledne počítačovému útoku známému jako "odepření služby" (DoS), potvrdil dnes mluvčí instituce Margaritis Schinas. Není podle něj v této chvíli jasné, kdo byl původcem útoku.
Myš, příslušenství, bez kterého si práci a hraní na počítači nedokážeme představit. Už dávnou jsou pryč doby „kuličkových" hlodavců zato najdeme na trhu bezdrátové, herní, obyčejné kancelářské a také profesionální myši pro eSport.