Kreativ

ŠTÍTEK: Poděbrady

Zavěšený most je z předpjatého betonu, rozpětí přes slepé rameno Labe bude mít 122 metrů, přes řeku Labe to bude rekordních 135 metrů. Pro ilustraci, jeho hmotnost odpovídá podle mostního experta Petra Vítka z firmy Hochtief CZ váze dvou stovek tanků.

Těžký jako 200 tanků. Největší lanový most je už na svém místě

Dokážete si představit mostní konstrukci o váze deseti tisíc tun? A ještě s ní posouvat, dokonce rychlostí jednoho metru za minutu? Tak to se přesně dělo na okraji Pardubic. Deník byl v pátek u toho. Bylo to neuvěřitelné. Pouhým okem bylo vidět, že se mostní konstrukce blíží ke svému umístění. Ředitelství silnic a dálnic, coby investor, pozval novináře na finalizaci umístění největšího lanového mostu v České republice. Zážitek to byl nepředstavitelný. Kolos se opravdu pohyboval před zraky ohromených novinářů.

Z oslav v Kostelní Lhotě, když se stala Vesnicí roku 2022.

Kostelní Lhota je nejlepší v Evropě. Jako první česká obec vyhrála Cenu obnovy

Obrovský úspěch, jaký se zatím žádné jiné české obci nepodařil. To má na svém kontě Kostelní Lhota, která tento týden získala prestižní ocenění Evropská cena obnovy vesnice 2024. V soutěži za sebou nechala dalších 20 obcí z celé Evropy, které předtím uspěly v národních soutěžích Vesnice roku. To se v historii evropských klání zatím žádné jiné české obci nepodařilo.

JKMoto v Poděbradech.

Iras a Benefit. Bigbítové legendy to rozbalí v poděbradském JKMoto

Velký svátek motorkářů a zároveň fanoušků tvrdé rockové hudby se chystá už na tuto sobotu do motodomu JKMoto na kraji Poděbrad nedaleko kruhového objezdu u Tesca. V rámci akce Na plnej plyn se představí kapely, které znají fanoušci z více koutů celé země už desítky let.

Finálový turnaj Kába Cupu 2024 v Horních Počaplech.

Desátý ročník Kába Cupu ovládly Roztoky, na Bundesligu pojede i Stehelčeves

/FOTOGALERIE/ Finálový turnaj jubilejního 10. ročníku fotbalového Kába Cupu žáků se tradičně odehrál v útulném areálu v Horních Počaplech na Mělnicku. Po celodenních úporných bitvách čtyřiadvaceti účastníků finálového klání slavili triumf borci FC Roztoky z Prahy-západ. Velkým vítězem turnaje je také malá a bohužel vážně nemocná Magdalenka, na kterou účastníci tohoto ročníku a sponzoři vybrali přes dvě stě tisíc korun. 

Čapí hnízdo. Ilustrační foto.

Zvířata z Boleslavska nacházejí pomoc v Poděbradech. Stanice spoléhá na dárce

/FOTO, VIDEO/ Poděbradská Záchranná stanice Huslík se stará o zraněná a nemocná zvířata z Boleslavska, včetně poštolek, čápů a jezevců. Ročně pomůže více než 2000 zvířatům, z nichž polovina se vrací do přírody. Stanice však potřebuje finanční podporu veřejnosti, aby mohla pokračovat ve své činnosti.

Krajská liga - 7. kolo: HC Junior Mělník - HC Spartak Žebrák (5:4), 14. 10. 2023

Krajská liga se vrací do dvou skupin, hrát se bude nově i v Kladně

K hracímu formátu s šestnácti kluby ve dvou skupinách se v nadcházející sezoně vrací krajská hokejová liga mužů. Staronovou podobu schválily kluby na svém aktivu. Počet účastníků se snížil poté, co se do soutěže nepřihlásil Kolín B. Začínat se bude v polovině září.

Venkovní areál Plaveckého stadionu Olomouc je připravený na vlnu veder. Letos s novým občerstvením. Chystá se i venkovní přístup na populární tobogan, 14. června 2024

Přijdou tropické třicítky. Chystejte plavky, otevírají další koupáky

Tropické třicítky už v úterý odpoledne podle předpovědi meteorologů rozpálí nížiny Olomoucka a po mírném ochlazení by se před víkendem měly teploty v odpoledních maximech opět vyhoupnout ke třiceti stupňům Celsia. Na vedra se chystají koupaliště. Otevře Šternberk i Laškov. V nové letní sezoně najdou návštěvníci například v Olomouci rozšířené gastro, ale i další novinky.

Z fotbalového utkání I.A třídy Bohemia Poděbrady - Luštěnice (2:1)

Vítězná tečka. Dva góly navrátilce Nováka rozhodly o výhře Bohemie

Nejlepším možným způsobem se s letošní sezonou rozloučili fotbalisté Bohemie Poděbrady. Ti vyhráli díky dvěma gólům Nováka na hřišti rezervy Kosmonos a skončili na parádním třetím místě tabulky krajské I.A třídy. „U nás panuje obrovská spokojenost, třetím místem jsme si splnili předsezonní cíl,“ byl nadšený hrající trenér mužstva z lázeňského města Tomáš Kubánek.

Ilustrační foto

Hobik z Odřepes si protáhne dovolenou, dostal stopku na čtyři zápasy

Stopku na čtyři soutěžní zápasy si vykoledoval od disciplinární komise Okresního fotbalového svazu v Nymburce Michal Hobik z Odřepes za pohoršující, urážlivé nebo ponižující výroky na adresu rozhodčího Myšky v zápase třetí třídy na hřišti Slovanu Poděbrady B (5:0). Sezona pro něj skončila a ta další začne o tři kola později. To samé platí Janu Bürgerovi ze Slovanu B, ten ale dostal stopku jen na dva zápasy. Další tresty už byly mírné.

Aerobic team Buterfly Poděbrady slaví úspěchy na Evropě

Aerobic team Buterfly slaví obrovský úspěch na Evropě, hvězdou byla Bedrnová

/FOTO/ Poděbradský Aerobic team Butterfly dosáhl fenomenálních výsledků na nedávném Mistrovství Evropy ve sportovním aerobiku ve Švýcarsku. Svěřenkyně oddílu doslova zářily na nejvyšších stupních vítězů. Hlavní hvězdou se stala Aneta Bedrnová, která se stala dvojnásobnou mistryní Evropy a vybojovala tak pro Českou republiku a město Poděbrady dvě zlaté medaile.

Fotbalová přípravka Bohemie Poděbrady se stala přeborníkem okresu a medaile mladým hráčům předával slávista Jan Bořil

Slávista Jan Bořil předal trofej i medaile hráčům přípravky Bohemie Poděbrady

/VIDEO, FOTO/ Hymna Ligy mistrů, konfety, malé pyro, a velký potlesk fanoušků především z řad rodičů. A pak to hlavní: slávista Jan Bořil. Takové oslavy připravil pro začínající fotbalisty Bohemie Poděbrady jejich klub a hlavně trenéři družstva mladší přípravky, která se stala přeborníkem okresu. Děti si předání poháru a medailí od českého reprezentanta náležitě užily.

Starší žákyně klubu Házená Poděbrady

Starší žákyně zakončily svoji soutěž v Mělníku v parádní formě

Pro tým starších žákyň klubu Házená Poděbrady skončila letošní mistrovská sezona. A je to velká škoda. Jejich výkony mají vzestupnou tendenci. K poslednímu kolu tým vedený trenérem Tomášem Vejvarem zajížděl do Mělníka, kde na ně čekaly soupeřky z druhého resp. třetího místa tabulky Středočeské ligy, tedy Sparta Kutná Hora a Sokol Bělá pod Bezdězem. Poděbradské hráčky oba mače vyhrály.

Ze třináctého ročníku mezinárodního festival běhu na tradičních tratích MarathOn LABE

AKTUALIZOVÁNO: Na třináctém MFB MarathOn LABE byl prolomen traťový rekord

Mezinárodní festival běhu na tradičních tratích MarathOn LABE, 1/2marathOn a 10 km se uskutečnil už potřinácté. Benefiční rámec vytvořil závod Dlouhá míle a nově Medvědí stezka pro nejmenší závodníky. Skvělý charitativní projekt opět pomohl rodinám dětí s poruchou autistického spektra, středisku respitní péče VOLNO, z.ú. Vítězi se stali Karel Splítek a Iva Kroužilová. Oba obhájili loňské prvenství.

Z fotbalového utkání okresního přeboru Polaban Nymburk B - Straky (3:4)

OKRES: Přerov si udržel jarní neporazitelnost, o druhém rozhodne poslední kolo

Pět výher domácích, dvě vítězství hostujících celků. Takové bylo předposlední kolo fotbalového okresního přeboru. O vítězi už bylo rozhodnuto, Křinec o první příčku přijít nemohl a s předstihem mohl slavit postup do krajské I.B třídy. Závěrečné kolo ale rozhodne o druhém místě. U soupeřů vyhrály týmy Sokolče B a Přerova nad Labem. Druhý jmenovaný uspěl na hřišti rezervy Polabanu Nymburk a stále si drží jarní neporazitelnost.

Z fotbalového utkání I.A třídy Bohemia Poděbrady - Luštěnice (2:1)

Domácí derniéra Bohemii vyšla, věkový průměr stlačila pod dvaadvacet let

/VIDEO, FOTO/ S jistotou konečného třetího místa v tabulce I.A třídy skupiny B vstupovali fotbalisté Bohemie Poděbrady ke svému poslednímu domácímu střetnutí, v němž změřili své síly s Luštěnicemi. Jako první se sice trefil hostující Pavlíček, který svoji střelu namířil naprosto dokonale a přesně do šibenice. Za chvíli ale vyrovnal Kalina a gólový účet utkání završil po změně stran poděbradský Zumas, který tak rozhodl o tom, že si domácí připsali šestnáctou výhru v sezoně. A na jaře prohráli jen dvakrát.