Jablonec pořádá Den otevřených dveří na jablonecké přehradě Mšeno
Jablonec n. N. – Na pátek 22. března připadá Světový den vody.
Jablonec n. N. – Na pátek 22. března připadá Světový den vody.
Loučeň – Pouhé čtyři body ztrácí na pátou Sadskou, pouhé čtyři body jsou také od sestupových příček. Takže žádná hitparáda. Ale také žádný důvod k panice. Fotbalisté Loučeně chtějí zamířit do vyšších pater tabulky.
Kolínsko /INFOGRAFIKA/ - Najít si klidné místo u vody a nahodit udici. Poklidnému trávení času u rybaření předchází ale poměrně hodně práce. Rybáře totiž každý březen čeká zarybňování revírů, pro které mají zarybňovací plány.
Benešovsko /INFOGRAFIKA/ - Najít si klidné místo u vody a nahodit udici. Poklidnému trávení času u rybaření předchází ale poměrně hodně práce. Rybáře totiž každý březen čeká zarybňování revírů, pro které mají zarybňovací plány.
Berounsko /INFOGRAFIKA/ - Najít si klidné místo u vody a nahodit udici. Poklidnému trávení času u rybaření předchází ale poměrně hodně práce. Rybáře totiž každý březen čeká zarybňování revírů, pro které mají zarybňovací plány.
Mladoboleslavsko /INFOGRAFIKA/ - Najít si klidné místo u vody a nahodit udici. Poklidnému trávení času u rybaření předchází ale poměrně hodně práce. Rybáře totiž každý březen čeká zarybňování revírů, pro které mají zarybňovací plány.
Kladensko /INFOGRAFIKA/ - Najít si klidné místo u vody a nahodit udici. Poklidnému trávení času u rybaření předchází ale poměrně hodně práce. Rybáře totiž každý březen čeká zarybňování revírů, pro které mají zarybňovací plány.
Kutnohorsko /INFOGRAFIKA/ - Najít si klidné místo u vody a nahodit udici. Poklidnému trávení času u rybaření předchází ale poměrně hodně práce. Rybáře totiž každý březen čeká zarybňování revírů, pro které mají zarybňovací plány.
Mělnicko /INFOGRAFIKA/ - Najít si klidné místo u vody a nahodit udici. Poklidnému trávení času u rybaření předchází ale poměrně hodně práce. Rybáře totiž každý březen čeká zarybňování revírů, pro které mají zarybňovací plány.
Nymbursko /INFOGRAFIKA/ - Najít si klidné místo u vody a nahodit udici. Poklidnému trávení času u rybaření předchází ale poměrně hodně práce. Rybáře totiž každý březen čeká zarybňování revírů, pro které mají zarybňovací plány.
Příbramsko /INFOGRAFIKA/ - Najít si klidné místo u vody a nahodit udici. Poklidnému trávení času u rybaření předchází ale poměrně hodně práce. Rybáře totiž každý březen čeká zarybňování revírů, pro které mají zarybňovací plány.
Rakovnicko /INFOGRAFIKA/ - Najít si klidné místo u vody a nahodit udici. Poklidnému trávení času u rybaření předchází ale poměrně hodně práce. Rybáře totiž každý březen čeká zarybňování revírů, pro které mají zarybňovací plány.
/INFOGRAFIKA/ Najít si klidné místo u vody a nahodit udici. Poklidnému trávení času u rybaření předchází ale poměrně hodně práce. Rybáře totiž každý březen čeká zarybňování revírů, pro které mají zarybňovací plány.
Sadská – Trenér Milan Svoboda byl s přípravou Sadské spokojený. V únoru proběhlo i soustředění na Šumavě, kde se utužila parta. „Dopoledne jsme běhali a odpoledne se chodilo na běžky. Myslím, že jsme si soustředění všichni užili a dohnali fyzičku,“ uvedl za celý tým hráč Sadské Tomáš Plot.
Městec Králové /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Už pošesté se do kulturního domu v Městci Králové sjeli žáci ze škol a učilišť z celé republiky zaměřených na výuku kuchařů a cukrářů. Zúčastnili se gastronomické soutěže s poetickým názvem Srdce na talíři. I letos se předsedkyní poroty stala známá herečka Markéta Hrubešová.
/FOTOGALERIE 2018/ Tři večery, přes 500 interpretů na více než šedesáti scénách. Praha opět zažije Žižkovskou noc, třídenní festival plný hudby, ale také divadla a literatury.
Poděbrady /FOTOGALERIE/ – S jarem se tradičně v Záchranné stanici pro handicapované živočichy na Huslíku objevuje řada mláďat. Před pár týdny jsme psali i dramatické záchraně čerstvě narozeného kozlíka. Ten dostal jméno Matěj a v tyto dny se zvesela prohání po svém výběhu. Další mláďata se dostala do stanice díky všímavým a starostlivým lidem.
Kutná Hora – Na hřišti v Kutné Hoře hostil domácí celek v dalším pokračování nejvyšší krajské soutěže fotbalistů poděbradskou Bohemii. O osudu utkání rozhodly hostující Poděbrady už v prvním poločase, kdy nasázely Kutné Hoře potupných šest gólů. S přehledem si hosté odvezly tři body. Čtyřikrát mířil do černého forvard Matěj Novák.
Poděbrady /FOTOGALERIE/ - V Domově pro seniory Luxor přivítali dalšího zástupce evropské země. Tentokrát přijala pozvání k návštěvě estonská velvyslankyně Eva-Marie Liimets s doprovodem.
Kutná Hora - První jarní domácí utkání kutnohorským fotbalistům vůbec nevyšlo. S týmem Poděbrad sehráli v sobotu svěřenci Radka Kulhánka utkání, ve kterém inkasovali během prvního poločasu šest branek, ve druhém poločase už branka nepadla, Kutná Hora tak vysoko prohrála s desátým celkem tabulky.
Nymbursko /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Přes bariéry s policií. To je název netradiční sportovně charitativní akce, kterou absolvují studenti maturitních ročníků všech středních škol na Nymbursku. Naposledy to bylo v tomto týdnu na Střední zemědělské škole a Střední odborné škole v Poděbradech.
Pelhřimovsko – Naděje kamenických kuželkářů na záchranu II. ligy dvě kola před koncem sezony ožila. Slovan totiž v přetěžkém utkání na domácí půdě přetlačil Olomouc. Pomohly mu k tomu dvě šestistovky - Jakuba Ouhela a Adama Rychtaříka.
Poděbrady – Během příprav na sezonu pódiových skladeb se poděbradské závodnice aerobiku zúčastňují cvičení podle lektora. Trénují tím kondici a také si již několik z nich vybojovalo postup na květnové Mistrovství České republiky v Praze.
Poděbrady - Jsou spokojeni. Zahráli si play off a tím splnili cíl, který si dali před sezonou. Hokejisté Poděbrad nakonec skončili v Krajské lize čtvrtí. „Sezonu hodnotíme jako úspěšnou,“ říká mimo jiné v rozhovoru manažer poděbradského klubu David Kubát.
Střední Čechy – K sobotní návštěvě pivovaru zve Lucie Vurbsová ze Středočeské centrály cestovního ruchu v rámci pravidelných tipů na akce, jež by neměly ujít pozornosti. Vlastně je však řeč o „pivováru“. V Kostelci nad Černými lesy dávají přednost tradiční staré variantě tohoto slova, byť se tam novodobá pivovarská historie začala psát teprve před 18 lety.
Lysá nad Labem – Nové prostory pro společenský sál, v němž by se měly odehrávat plesy, taneční zábavy, schůze spolků a další aktivity. To bylo cílem radnice, když se dohodla s majitelem klubu Calypsso v centru města na jeho odkupu.
Vlkov pod Oškobrhem – Dramatické chvilky zažili muž a žena v pátek po páté hodině ráno. Na starém pražském tahu mezi Vlkovem a Dlouhopolskem ze zatím neznámých příčin havarovali se Škodou Felicií. Zřejmě jen díky duchapřítomnosti náhodného svědka, který místem v tu chvíli projížděl, jsou ještě v tuto chvíli mezi živými.
Jindřichův Hradec - Dva domácí zápasy, které o druhém březnovém víkendu odehráli muži BK Lions J. Hradec, byly pro ně bohužel druholigovou derniérou.
Vimperk – Jarní pohár hokejových mladších žáků byl na programu o víkendu ve Vimperku. Kromě hráčů domácího HC Vimperk se představili hokejisté Milevska, Poděbrad a Slavie Praha.
Sadská - Kvůli velké rekonstrukci úpravny vody v Pístech budou muset domácnosti v Sadské vydržet několik omezení. Občas voda nepoteče nebo bude méně kvalitní. O veškerých výpadcích by ale měly Vodovody a kanalizace (VaK) Nymburk včas informovat, aby se lidé mohli dostatečně vodou zásobit. Omezení potrvají ještě zhruba rok.
Poděbrady /FOTOGALERIE/ – „Náš galavečer již tradičně drží stejný název, prostě galavečer boxu v Poděbradech. Možná neřeknu žádný zázrak, ale již pod názvem si každý představí box a Poděbrady. Na našem galavečeru se v jiné disciplíně soutěžit nebude a jsme zastánci čistého rohovnického sportu, který je tu už dob starého Řecka,“ řekl k dalšímu pokračování boxerského večera jeho hlavní organizátor a trenér poděbradského oddílu Daniel Vencl.
Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Galerie Ludvíka Kuby otevřela retrospektivní výstavu olejomaleb Františka Líbala. Expozice nabízí reprezentativní soubor více než čtyřiceti obrazů nejen jihočeské krajiny, ale také českých i evropských měst, katedrál a portrétů v jedinečném stylu tlumené imprese.
Nové Strašecí - První jarní utkání odehráli v sobotu fotbalisté kutnohorské Sparty. Do brány se kvůli absenci Malého postavil vojtěch Jeřábek a také díky němu porazila Kutná Hora Nové Strašecí 2:1 na pokutové kopy.
Kladensko – Skvěle odstartovali jaro v krajském přeboru fotbalisté SK Slaný. Tým kouče Jiřího Pazdery porazil doma silnou Vykáň 2:0, a protože Poříčany padly v Poděbradech na penalty, vystřídal je v čele soutěže. Góly střílely hlavní hvězdy - borci s prvoligovou minulostí Josef Galbavý a Lukáš Křeček.
Hořice - Po mnoha a mnoha letech planých slibů a oddalování se zahájí revitalizace již havarijních povrchů okolo kašny i liniové zeleně po obvodu náměstí Jiřího z Poděbrad.
Poděbrady – Sobotní derby krajského přeboru se odehrálo na půdě Poděbrad. Bohemia zde uvítala fotbalový tým z Poříčan. První poločas otevřeli domácí brankou Šusty. Hosté ale dokázali za několik minut odpovědět. V druhé půli se nic nezměnilo, i když hosté více tlačili. Utkání rozhodl penaltový rozstřel, kde zazářil Václavík, který lapil tři pokutové kopy a rozhodl o výhře Bohemie.
Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Derniéru představení Vyšetřování ztráty třídní knihy z repertoáru Divadla Járy Cimrmana sehrál Járův poděbradský ochotnický soubor druhou únorovou sobotu v poděbradském Divadle Na Kovárně.
Střední Čechy - Výrazné změny v autobusové dopravě na Nymbursku včetně Poděbradska a na Kolínsku přineslo v neděli 10. března začlenění Křinecka a Velimska do systému Pražské integrované dopravy (PID).
Hlízov /FOTOGALERIE/ - Setkání k příležitosti Mezinárodního dne žen připravili v Hlízově. Během odpoledne se přítomným představil krajský zástupce BESIPu Miroslav Polcák, studenti z Hotelové školy v Poděbradech, k večeru se zpívalo a tančilo na oblíbené české písně.
Jičín - Nepamatuji, že by se v Židovské škole ozývalo tolik smíchu, jako tomu bylo ve čtvrtek 7. března. Přijel slavný komik Pasáček? Ale kdeže.
Nymbursko /FOTOGALERIE/ - Akce Vlajka pro Tibet letos vychází na neděli. Výročí povstání Tibeťanů je každoročně připomínáno 10. března po celé západní Evropě včetně Česka. Jelikož výročí vychází na poslední den týdne, leckde pestrobarevná zástava Tibetu zavlála už na začátku víkendu.
Z důvodu páteční neplánované výluky tramvají v úseku I. P. Pavlova – Otakarova došlo k dočasné změně jejich tras i zastávek. Mimořádná opatření budou trvat během tohoto víkendu. V pondělí 11. března by se měl provoz vrátit do normálu.
Poděbrady – Cíle jara jsou pro poděbradskou Bohemii jasné. To naznačuje už její postavení v tabulce. „Potřebujeme se co nejrychleji dostat ze sestupového pásma do klidnějších vod tabulky. Na úvod nás čekají vesměs soupeři z čela tabulky. Hned prvních pět kol ukáže, jak jsme doopravdy připraveni,“ řekl trenér Ladislav Bobek.
Kam zajít na perfektně ošetřené a špičkově načepované pivo? Tam, kde mají Hvězdu sládků.
Poříčany – O hlavních cílech jarní sezony mají Poříčany jasno. Chtějí se udržet na samém vrcholu tabulky krajského přeboru a hrát fotbal pro fanoušky.
Nymbursko - A je to tady. Kdo čekal na start jarních fotbalových odvet, ten se dočkal. O víkendu se hrají první jarní zápasy divizí, krajského přeboru a I.A třídy.
Nymburk – Tradice vyvěšení tibetské vlajky na budově nymburské radnice trvala dva roky. Současné vedení v rámci celoevropské akce Vlajka pro Tibet pestrobarevnou zástavu letos nevyvěsí.
Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Pátým abonentním koncertem pokračovala pětadvacátá koncertní sezóna poděbradské Společnosti Otakara Vondrovice. Původně se měla představit v modlitebně Českobratrské církve evangelické mladá varhanice Petra Kulajová. Pro náhlé onemocnění ji ochotně zastoupil zkušený pražský varhaník, skladatel a pedagog Michal Novenko. V jeho Varhanním recitálu nejprve zazněly ukázky z tvorby šesti světových mistrů včetně například Johanna Sebastiana Bacha a Johannesa Brahmse.
Kolín – Nejsou v příliš komfortní situaci. Kvůli tomu, že se Kratonohy odhlásily ze soutěže, přišli fotbalisté Kolína v tabulce divizní skupiny C o tři body. Proto se musí dívat pod sebe. Přiblížili se totiž k pásmu sestupu.
Poděbrady /FOTOGALERIE/ - V roce 2013 uspořádal Daniel Vencl (trenér a zakladatel oddílu Boxing Poděbrady) první galavečer boxu v lázeňském městě Poděbrady a letos byl na pořadu již jeho sedmý ročník, který byl specifický tím, že byl zasvěcen pouze olympijskému boxu. Zápasníci z Kutné Hory Sebastien Macháček a Tomáš Laube si vedli dobře, v neděli získali dvě výhry.