
Stavba nadjezdu už začala, opraví i ulici Za Nádražím
Poděbrady - V Poděbradech začali s další investiční akcí připravovanou více než 10 let. Stavbou nadjezdu u Koutecké ulice.
Poděbrady - V Poděbradech začali s další investiční akcí připravovanou více než 10 let. Stavbou nadjezdu u Koutecké ulice.
Praha /VIDEO/ - Potížistu, který na počátku víkendu dělal problémy v metru, zastavili pražští strážníci. O incidentu, který se v pátek hodinu před půlnocí odehrál ve stanici Jiřího z Poděbrad, informoval v pondělí Jan Čihák z centrály městské policie.
Lysice – Jarmark, kostýmované prohlídky, výstava naivního malíře Jana Hrušky a také rytířský turnaj. Dvoudenní Lysické férie nabídly o víkendu na zámku v Lysicích bohatý program.
Dobšice - Velkým překvapením dobšických slavností bylo odhalení archeologického nálezu evropského významu
Zbořený Kostelec- Bitva o brod, tentokrát s podtitulem Hvězda a kalich se po loňské prodlevě způsobené rozvodněnou Sázavou, znovu vrátila na louku pod zříceninou hradu.
Poděbrady - Den záchranářů v Poděbradech otevřel lidem oči. Už vědí, co obnáší ochrana životů v praxi. Akce se zúčastnilo 600 záchranářů a dvě stovky techniky. Jejich ukázkám přihlížely tisíce diváků
Jičín - Poslední školní den byl výjimečný i pro devátou třídu na ZŠ Poděbradova. Když někdo po tak dlouhé době opouští školu i kolektiv, s nímž se střetával pět dní v týdnu, emoce nezůstanou v ústraní. A vskutku, slzy se dostavily téměř okamžitě.
Karlovarský kraj - Sekretariát Regionálního sdružení obcí a měst Euregio Egrensis se do Chebu z Karlových Varů jen tak nepřestěhuje.
Poděbrady - Svůj nový domov naleznou na Huslíku stovky zraněných zvířat. Stavba by měla být hotova v příštím roce
Lipnice nad Sázavou – Našlapaný line-up slibuje letošní 21. ročník Rockové Lipnice.
Domažlice – Mladší dorost basketbalové Jiskry v kvalifikaci o účast v Lize U17 porazil Poděbrady i Spartu B. Pak sice prohrál s Táborem, přesto se nakonec bude v nové sezoně v Domažlicích chodit na ligu! Před rozhodujícím zápasem s Brandýsem totiž soupeř účast odřekl.
Olomouc - /TIPY na VÍKEND 28.-29. 6. 2014/ Pokud ještě nemáte program na tento víkend, mrkněte na náš přehled zajímavých akcí na Olomoucku.
Jičínsko – V pořadí moje již šestá výprava za vrcholky Jičínska zvládnutá na koloběžce má cíl tentokrát na Veliši (429 m n.m.), kde stojí i zbytky zdiva hradu, který zde stával již před rokem 1316. A je z tohoto vrchu krásný kruhový výhled.
Lysice - Jarmark zaplní o víkendu nádvoří lysického zámku. Tradiční Lysické férie lákají také na kostýmované prohlídky a novou výstavu naivního malíře Jana Hrušky, který se v Lysicích narodil. Ta potrvá do konce srpna.
Olomouc – Nové pískoviště pro děti, ale i zbrusu nová a první převlékárna.
Nová Paka – Loňským vítězstvím ve Východočeské basketbalové lize a následně i ve Final Four se pačtí basketbalisté po pěti letech opět probojovali do 2. ligy.
Poděbrady - Delegace thajských starostů, místostarostů a podnikatelů dorazila ve středu odpoledne do lázeňského města Poděbrady na Nymbursku. Důvod měla velmi nezvyklý.
Poděbrady - Delegace thajských starostů, místostarostů a podnikatelů dorazila ve středu odpoledne do lázeňského města. Důvod měla velmi nezvyklý.
Praha /VIDEO/ - Desetitisícová pokuta hrozí ve správním řízení agresivnímu muži, kvůli kterému byl 1. května zastaven na 10 minut zastaven provoz zelené linky A pražského metra. Nejprve je ale třeba dotyčného najít.
Cheb, Poděbrady - Město Poděbrady zorganizovalo další ze série projektů, kterými si letos připomíná 550. výročí mírových misí Jiřího z Poděbrad.
Nové Město nad Metují - V neděli 22. června se v areálu sokolovny v Novém Městě nad Metují konal už desátý ročník výjimečných závodů ve šplhu na čtrnáctimetrovém laně Velká cena Nového Města nad Metují v olympijsko-athénském šplhu.
Poděbrady, Opava – Opavský playmaker Jakub Šiřina má za sebou sezonu snů. Byl hlavním hrdinou při bronzovém tažení. I když už je po sezoně, je šestadvacetiletý rozehrávač na roztrhání. Vedle toho, že řeší svou basketbalovou budoucnost, bojuje v kempu o reprezentační dres a chystá se na červencovou svatbu se snoubenkou Kristýnou.
Malá Strana - Veterinární správa už byla na kontrole chovu na Malé Straně u Chotěšic dvakrát. Porušení zákona prý nezaregistrovala.
Malá Strana - Veterinární správa už byla na kontrole chovu na Malé Straně u Chotěšic dvakrát. Porušení zákona prý nezaregistrovala.
Teplicko - Duchcov se připojil k oslavám 550. výročí Mírové mise krále Jiřího z Poděbrad. Na Zelený plácek (náměstí Jiřího z Poděbrad) přijela v neděli odpoledne družina v podání Divadla M. V programu akce Mírová mise, která proběhla ve stejný čas ve všech městech Česka, kde se nachází místa pojmenovaná po králi Jiřím, bylo ještě vystoupení středověké hudební skupiny a křest knihy Petra Hory-Hořejšího.
Poděbrady - Po několika odkladech, odstoupení firmy, která zakázku získala a nástupu jiné firmy je, zimní stadion v Poděbradech na Nymbursku konečně hotový. V těchto dnech probíhají poslední spíše kosmetické úpravy v hale a kolem ní.
Jihlava - Jihlavský primátor Jaroslav Vymazal dnes pokřtil monografii Petra Hořejše Evropan Jiří z Poděbrad, král do bouřlivých dob. Jihlava se tím připojila k aktivitě města Poděbrady a dalších 16 měst, která si stejnou akcí spojenou s kulturním programem připomněla 550. výročí mírových misí krále Jiřího z Poděbrad. Hromadný křest knihy bude zapsán do České knihy rekordů jako výkon s největší hromadnou účastí měst, řekl Luboš Rafaj z pelhřimovské agentury Dobrý den spravující české rekordy.
Sloveč - Srazu rodáků ve Slovči se zúčastnila i rodina nejslavnějšího rodáka. Hasiči při příležitosti 130. výročí nechali pokřtít vlajku
Poděbrady - Během několika dnů, maximálně týdnů by měl být zkolaudován, město stavbu převzalo.
Kněžice - „Překvapilo mě to. Velmi příjemně mě to překvapilo." Taková byla reakce starosty Kněžic Milana Kazdy na fakt, že Kněžice se oficiálně staly středočeskou Vesnicí roku 2014.
Poděbrady - Město Poděbrady si letos připomíná 550. výročí mírových misí Jiřího z Poděbrad a při této příležitosti celý rok pořádá nejrůznější akce a oslavy. Nejnovějším počinem je hromadný křest knihy o Jiřím z Poděbrad, kterým se zúčastněná města pokusí o zápis do databáze rekordů.
Přínbram /PROGRAMY AKCÍ/ - I tento týden jsme pro vás připravili několik tipů na víkendové akce.
Blanensko /TIP NA VÍKEND/ – Redaktoři Blanenského deníku Rovnost vybrali pro čtenáře několik tipů, jak si užít tento víkend v regionu. Kunštátští v sobotu na zámku otevřou novou expozici věnovanou středověku. V Blansku se sejdou škodovkáři, ve Vilémovicích modeláři.
Olomouc – Prvních pět jmen, se kterými půjde do komunálních voleb, představila ve čtvrtek olomoucká KDU-ČSL.
Slaný – Někdo se při pohledu na ně pohorší, jiný nevychází z údivu. A jsou prý i tací, kteří zaplatí vstupné a nakonec ztratí odvahu vejít dovnitř. Řeč je o výstavě voskových figurín lidí s různými anomáliemi, kteří skutečně žili. Někteří jsou stále naživu.
Nymbursko – V této rubrice sledujeme střelce okresních fotbalových týmů hrajících krajské soutěže a divizi, a brankáře, kteří vychytali čisté konto.
Poděbrady - Neuvěřitelných téměř 54 let patřil k hudebnímu poděbradskému světu, s jeho orchestrem účinkovali známí muzikanti, se kterými se osobně přátelil. Řeč je o kapelníkovi poděbradského Big Bandu Josefu Jínovi, jehož životní svíčka dohořela po náhlé krátké nemoci ve středu 18. června v ranních hodinách
Nymbursko - Své soutěže dohrála také okresní fotbalová mládež. Dorostencům kralovala poděbradská Bohemia, mezi žáky byli nejlepší borci Dymokur.
Podpořte rekord na památku Jiřího z Poděbrad. Hromadným křtem si města a obce připomenou mírovou misi. Zapojí se i Ostrava, a to městský obvod Vítkovice už tuto neděli hromadným křtem knihy o Jiřím z Poděbrad.
Nové Strašecí - Ondřej Balada, student Gymnázia Jana Amose Komenského v Novém Strašecí, zvítězil v zápase s Josefem Šmelhausem z Poděbrad na prvním Strašeckém ringu, galavečeru boxu v Novém Strašecí.
Nymbursko – Poděbradská Bohemia si na cestu do I.B třídy vzala třináct jarních porážek. Naposledy fotbalisté z lázeňského města padli na svém trávníku s Radimí. Ostrá dohrávala sezonu ve velké pohodě. V Červených Pečkách sice ztratila dva body za remízu 2:2, ale smutnit nemusela. Naopak. Nováček postoupil z druhého místa I.A třídy do nejvyšší krajské soutěže.
Kolín – Nejlepším střelcem posledního kola fotbalové sezony se stal Mašanský, který do sítě Staré Boleslavi nastřílel čtyři góly. A i díky tomuto skvělému počinu se dostal mezi nejlepší kanonýry vyšších fotbalových soutěží (ČFL – I. B třída). Vítězem se nakonec stal Slunéčko z Radimi, který se na prvním místě pohyboval téměř celou sezonu a svoji pozici potvrdil dvěma góly v Poděbradech.
Poděbrady, Hranice – Mažoretky hranického Domu dětí a mládeže Panenky a Minipanenky byly úspěšné ve finále Národního šampionátu NBTA 2014.
Poděbrady - Víkendový národní šampionát mažoretek se uskutečnil v Poděbradech.
Nymbursko – Je dobojováno. Až do posledního kola se hrálo o záchranu. Tu nakonec vyválčili fotbalisté Běrunic, Kostomlat a rezervy poděbradské Bohemie. Černý Petr zůstal Krchlebům i přesto, že dokázaly obrat o dva body lídra soutěže a jasného postupujícího, tým Slovanu Poděbrady.
Poděbrady – V utkání krajské I.A třídy skupiny B mezi Bohemií Poděbrady a Radimí o nic nešlo a to se také na zápase projevilo. Oba týmy si v bezstarostném střetnutí vytvořily spoustu šancí. Radim nakonec podle papírových předpokladů zvítězila, sestupující Poděbrady porazila o gól.
Kolín – Stejně jako v předchozích kolech, tak i v tom posledním musela o vítězi jednotlivého kola rozhodnout supertrefa. Vzhledem k tomu, že dva hráči měli shodný počet 14 bodů, muselo přijít na řadu toto pomocné kritérium. A díky němu se z výhry raduje Martin Pícha.
Kunštát – Jak se žilo ve středověku ukáže nová prohlídková trasa na zámku v Kunštátě. Má název V erbu tří pruhů. Páni z Kunštátu a jejich hrad. Otevře se tuto sobotu v jednu hodinu odpoledne.
Kunštát – Jak se žilo ve středověku ukáže nová prohlídková trasa na zámku v Kunštátě. Má název V erbu tří pruhů. Páni z Kunštátu a jejich hrad. Otevře se tuto sobotu v jednu hodinu odpoledne.
Strakonice - Marie Škudrnová učila na ZŠ Krále Jiřího z Poděbrad celý život