Do lázní putovalo pět zlatých
Nymburk – Bohemia Aerobic Tour zakotvila v Nymburce a pořádal ji oddíl aerobiku TJ Sokol Poděbrady.
Nymburk – Bohemia Aerobic Tour zakotvila v Nymburce a pořádal ji oddíl aerobiku TJ Sokol Poděbrady.
Nymbursko - Výletní loď Král Jiří kotvící pod poděbradským zámkem začne brázdit Labe mezi Kolínem a Nymburkem opět od 1. května. Vloni podepsal Nymburk a Poděbrady Memorandum o spolupráci při budování veřejných přístavišť a přidaly se další obce na Nymbursku.
Nymbursko - V násedujícícm přehledu vám nabízíme fotbalové menu tohoto víkendu.
Nymburk – Zima již opravdu skončila a definitivně za sebou zavřela dveře a už se vesele hraje na upravené antuce. A tak nastal čas poohlédnout se za zimní tenisovou sezonou.
Poděbrady - Lázně Poděbrady, ve kterých se léčí zejména srdeční onemocnění, letos očekávají pokles návštěvnosti kolem 10 až 15 procent. Dosud se do Poděbrad na Nymbursku jezdilo léčit ročně kolem 16 tisíc pacientů. Nová pravidla hrazení lázeňské péče ale jejich počty s velkou pravděpodobností sníží.
Nymbursko - Chystáte se na delší cestu na dovolenou? Pak vám jistě přijdou vhod naše dnešní informace o cenách pohonných hmot na Nymbursku
Nymbursko – Do prvního kola Poháru Fotbalové asociace České republiky vstoupilo pět okresních celků hrajících krajské soutěže. Postup do dalšího kola vybojovali borci Libice nad Cidlinou a Semic.
Nymbrusko - Fotbalová sezona běží na plné obrátky.
Poděbrady - Kvůli novým pravidlům hrazení lázeňské péče očekává vedení Lázní Poděbrady odliv pacientů až o 15 procent
Poděbrady - Jedenáct traktorů vyjelo ze školního statku v Poděbradech na Nymbursku, aby se jejich řidiči - absolventi střední zemědělské školy rozloučili se studiem. Originální poslední zvonění letos uspořádali absolventi oboru Agropodnikání spolu s ředitelem školního statku Janem Kocmánkem poprvé.
Nymbursko – Pouze fotbalisté Semic ze tří okresních zástupců v krajském přeboru bodovali. Doma porazili celek Spartaku Příbram vysoko 5:2. Zbylým dvěma týmům se vůbec nedařilo. Polaban Nymburk prohrál na trávníku posledního Jílového 2:3, Poděbrady dokonce prohrály doma, když nestačily na Beroun, kterému podlehly 1:2.
Nymbursko – Pět okresních fotbalových týmů hrajících krajské soutěže si zahraje první kolo Poháru FAČR, které je na programu dnes od 17.30 hodin.
Nymburk - Životní příběh staré paní z Poděbrad, která prožila dětství v Lidicích a přežila tragické události s nimi spojené, stala se tak jedním z mála přeživších „lidických dětí".
Poděbrady - Jedenáct traktorů vyjelo v úterý dopoledne ze školního statku v Poděbradech, aby se jejich řidiči – absolventi Střední zemědělské školy Poděbrady rozloučili se studiem.
Kostelní Lhota /FOTO/ - Netradiční přírodní dětské hřiště. To mají v plánu v progresivní Kostelní Lhotě u Poděbrad.
Ústecko - Město husité po masakru Na Běhání obsadili, důkladně ho vyrabovali a spálili na popel.
Nymbursko – Fotbalisté v okresním přeboru mají za sebou sedmnáct odehraných zápasů. V posledním kole se dařilo domácím týmům. Čtyři zápasy vyhrály, tři skončily nerozhodně.
Žehuň - Ahoooj! na letošní Želviádě křičím zase jen ze břehu s foťákem na krku. Humorem a zimou nasáklé atmosféře se ale ani na žehuňském břehu Cidliny ubránit nejde.
Poděbrady - Kanalizačních svodů se v Poděbradech dočkají nejprve na „Jiskře" a okolí, příští rok Zámostí a koupaliště Jezero.
Poděbrady /GALERIE/ - Den Země. Tak ten s plnou parádou v pondělí oslavili na více místech v Poděbradech. Například na Jiřího náměstí, u Havířského kostelíka či na školním statku.
Poděbrady – Velice důležité utkání fotbalisté poděbradské Bohemie na svém trávníku nezvládli. Prohráli s týmem Berouna a jejich situace už je hodně vážná.
Nymbursko - Fotbalový okres zná výsledky dalšího kola jednotlivých soutěží.
Nymbursko - Výletní loď Král Jiří vypluje z Poděbrad 1. května, v Nymburce chtějí mít do roka veřejné přístaviště.
Praha – Prahou v sobotu projely zhruba dva tisíce účastníků akce Velká jarní cyklojízda. Lidé na kolech vyrazili odpoledne z náměstí Jiřího z Poděbrad přes magistrálu například na Nuselský most. Cílem jedenáctikilometrové trasy bylo Nákladové nádraží Žižkov, které ministerstvo kultury nedávno prohlásilo za kulturní památku. Organizátoři chtějí tradiční jízdou upozornit na to, že by metropole měla být k lidem na kolech přívětivější.
Nymbursko - Dnes jsme pro vás připravili fotografie opět ulice.
Středočeský kraj - Ve Středočeském kraji se teprve v poslední době začínají rozvíjet specializované obchody, které zákazníkům nabízejí velký výběr piv. Kamenné pivotéky jsou nejspíš pouze v Berouně, Poděbradech a Novém Strašecí.
Poděbrady - V některých ulicích centra Poděbrad už nové parkování platí, jinde ho dolaďují. Policisté prý budou zatím mírní.
Praha – Prahou dnes odpoledne projedou účastníci dopravní akce Velká jarní cyklojízda. Lidé na kolech pojedou z náměstí Jiřího z Poděbrad mimo jiné přes magistrálu a Nuselský most. Cílem zhruba desetikilometrové trasy je Nákladové nádraží Žižkov, které ministerstvo kultury nedávno prohlásilo za kulturní památku. Na předchozí ročníky dorazily zhruba 2000 lidí.
Benecko, Turnov - Další utkání byla o víkendu sehrána v rámci fotbalových soutěží žen. Zatímco Benecko venkovní zápas se soupeřkami z dolní poloviny tabulky zvládlo, Turnov se na domácím hřišti v Pěnčíně musel sklonit před Čechií Tuklaty.
Hodonín – Hodonín je jedním ze signatářů výzvy, která podporuje snahu o záchranu českého léčebného lázeňství. S tímto prohlášením přišlo Sdružení lázeňských míst České republiky, které je nevládní organizací šestatřiceti měst a obcí.
Nymbursko - Fotbalový víkend je plný zajímavých střetnutí.
Poděbrady – V Mladé Boleslavi se konalo postupové kolo master class květnového Mistrovství republiky v Praze v aerobiku. Z pražského kola již v březnu postoupily z poděbradských děvčat sestry Aneta a Simona Sluťákovy a v tomto kole se přidalo dalších jedenáct závodnic.
Slovácko – Hodonín je jedním ze signatářů výzvy, která podporuje snahu o záchranu českého léčebného lázeňství. S tímto prohlášením přišlo Sdružení lázeňských míst České republiky, které je nevládní organizací šestatřiceti měst a obcí.
Poděbrady - Na poděbradském hřbitově v Kluku byly hroby při kontrole 10. února 2013 v pořádku. Do 14. dubna se do nich vloupali tři muži, které konečně dopadli ústečtí kriminalisté ve spolupráci také s policisty z Obvodního oddělení Poděbrady na Nymbursku.
Nymbursko – V této rubrice sledujeme střelce okresních fotbalových týmů hrajících krajské soutěže a divizi, a brankáře, kteří vychytali čisté konto.
Praha – V sobotu 20. dubna budou ulice Prahy patřit lidem na kolech. Na Velkou jarní cyklojízdu společně vyrazí zástupci všech věkových skupin, nejrůznějších povolání či politických názorů. Spojí je touha po svobodném pohybu městem.
Poděbrady, ČR - Kromě poděbradského hřbitova v Kluku kradli v celé ČR a ve třech si vydělali 170 tisíc korun za dva měsíce.
Poděbrady - V Poděbradech se konala mezinárodní soutěž Gastro Poděbrady 2013
Nymbursko - Fotbalový víkendu nabídne řadu velice zajímavých střetnutí.
Nymbursko – Pět okresních fotbalových týmů si zahraje první kolo Poháru FAČR, které je na programu ve středu 24. dubna od 17.30 hodin.
Nymbursko – Tak to je malér. Fotbalisté Semic a Poděbrad potřebují každý bod k záchraně v krajském přeboru, ale v posledním odehraném utkání nezískali ani bod. Jediným okresním zástupcem, který získal alespoň bod, byl Polaban Nymburk. Ten hrál doma, takže remíza je pro něj také málo.
Poděbrady – Lucie Pelantová a Pavel Schrom se stali v Poděbradech domácími šampiony v chůzi na 20 kilometrů. Pelantová získala titul počtvrté za sebou a celkově popáté, v mezinárodní konkurenci došla do cíle na druhém místě. V osobním rekordu 1:32:08 prohrála jen s Mexičankou Monikou Equihuaovou, jež byla o třináct sekund rychlejší.
Praha – V sobotu 20. dubna budou ulice Prahy patřit lidem na kolech. Na Velkou jarní cyklojízdu společně vyrazí zástupci všech věkových skupin, nejrůznějších povolání či politických názorů. Spojí je touha po svobodném pohybu městem. Jízda je předzvěstí soutěžní fáze celostátní kampaně Do práce na kole. Sraz účastníků je v 15 hodin na náměstí Jiřího z Poděbrad. Odtud se vyrazí přes centrum Prahy a Nuselský most a jízda skončí na Nákladovém nádraží Žižkov, kde je připraven kulturní program.
Praha – V sobotu 20. dubna budou ulice Prahy patřit lidem na kolech. Na Velkou jarní cyklojízdu společně vyrazí zástupci všech věkových skupin, nejrůznějších povolání či politických názorů. Spojí je touha po svobodném pohybu městem. Jízda je předzvěstí soutěžní fáze celostátní kampaně Do práce na kole. Sraz účastníků je v 15 hodin na náměstí Jiřího z Poděbrad. Odtud se vyrazí přes centrum Prahy a Nuselský most a jízda skončí na Nákladovém nádraží Žižkov, kde je připraven kulturní program.
Nymburk - Rozhovor s organizátorkou 1. ročníku běžeckých závodů v Nymburce na 21,1 km a 10 km Miladou Šandovou
Sokoleč - Vesnička u Poděbrad na Nymbursku je znovu středem zájmu. Po pokácení borku, s kterým někteří občané a ochránci přírody rozhodně nesouhlasili, přichází další boj, lépe řečeno - verdikt obce. Na kurtech končí sdružení Tenis Sokoleč, obec je začne rekonstruovat.
Poděbrady - Zastupitelé se seznámili s nákupem podzemních velkoobjemových kontejnerů na tříděný odpad s dotací.
Frýdek-Místek- Počasí změnilo termíny blokového čištění a celého jarního úklidu ve Frýdku-Místku. Technické služby ale vše spustí ve druhé polovině dubna.
Poděbrady, Kolín - Finalistky mladší kategorie Miss Polabí 2013 se poprvé setkaly po výběrovém castingu v sobotu v Poděbradech a Kolíně
Čáslav – Pět zápasů – nula gólů. Žádnou branku nedali fotbalisté Poděbrad ani na hřišti čáslavské rezervy v dalším díle krajského přeboru a domů odjeli s prázdnou.