Zápas v Kutné Hoře rozhodl jediný gól
KUTNÁ HORA - V 10. kole fotbalové I.A třídy prohrála Sokoleč na hřišti Kutné Hory.
KUTNÁ HORA - V 10. kole fotbalové I.A třídy prohrála Sokoleč na hřišti Kutné Hory.
OLOMOUC - Opět to byl vcelku vydařený víkend: šli kapři (např. Poděbrady 72, Náklo 69 cm), štiky (Morava 82, Poděbrady 74 cm), ale hlásíte i spousty menších okounů a tloušťů nebo cejnů.
NYMBURK - Čtyři týdny zbývají do konce rekonstrukce „železňáku“ . Pěší lávka otevře o deset dní dříve. Nový bezhlučný povrch prý bude i pro psy.
PODĚBRADY - Fotbalisté poděbradské Bohemie porazili na svém hřišti v 10. kole I.A třídy Jesenici a udrželi druhé místo v tabulce.
PODĚBRADY -Milovníci ostré a experimentální rockové hudby si v sobotu večer vychutnali delikatesu. Do restaurace Netopýr dorazily táborské skupiny Deverova chyba a C.
PODĚBRADY - Sportovní rybář Jan Pánek chytána takzvanou přívlač v první rybářské lize. Několik pohárů zdobí i krámek jeho ženy s rybářským náčiním.
OLOMOUC - Kapři už zase berou, hlavně na stojatých vodách. Např. Chomoutov – 57, 55 a 54 cm, Poděbrady – 64, 58, 56.
PODĚBRADY - Silniční most v Poděbradech se uzavře od ledna do konce května příštího roku na celých 5 měsíců. Během této uzavírky se mohou lidé přepravitna druhý břeh motorovým člunem.
CHEBSKO - Bílá pastelka je symbol světa neviditelných linií
PODĚBRADY - Tak takhle si asi basketbalisté Sadské vstup do nové sezony nepředstavovali. Na své palubovce podlehli Liberci.
PODĚBRADY - Československý herec Milan Lasica navštívil na začátku týdne Poděbrady. Nikoliv ovšem jako turista. Byl předsedou jedné z porot v rámci rozhlasové soutěže Prix Bohemia Radio.
SVITAVY - Zahajovací dvojzápas II. ligy mužů v basketbale nepřinesl omlazenému svitavskému týmu (v bílém) úspěch. V sobotu podlehli Nymburku B 64:79, když po nadějném začátku (první čtvrtina 16:7) postupně přebral otěže jejich soupeř.
JIČÍN - Sestavě, v jaké A tým mužů odjížděl k úvodním zápasům 2. ligy, se (upřímně řečeno) moc nevěřilo, a tak je možno říci, že tři body ze hřišť soupeřů jsou milým překvapením a zejména za výkon ve druhém poločase nedělního utkání všichni hráči zaslouží absolutorium.
PODĚBRADY - Basketbalistům libereckých Kondorů se proti Sadské daří.
PODĚBRADY - Vedení města hledá autorizovanou firmu na měření hluku ve městě. Dráhy zatím slíbený návrh na snížení hlučnostinedodaly. Měly to udělat už v srpnu.
KUTNÁ HORA - Basketbalisté Sokola Kutná Hora mají za sebou úspěšný start do nového ročníku krajského přeboru. V sousedském derby o víkendu dvakrát pokořili BC Kolín B.
PODĚBRADY - Dětský muzikál Jaga Baba a tři loupežníci včera přivezli herci pražského Metropolitního divadla do sálu poděbradské kolonády.
PODĚBRADY - Fotbaloví dorostenci poděbradské Bohemie sehráli své zápasy krajského přeboru na svém trávníku s celky AFK Kolín. Starší hráli nerozhodně, mladší vyhráli.
KOLÍNSKO - V úvodním kole krajského přeboru mužů prohráli basketbalisté BC Kolín B své obě utkání s Kutnou Horou. Úspěšněji si počínal Český Brod, který zaznamenal v souboji s Bohemii Poděbrady B jedno vítězství.
PODĚBRADY - Basketbalisté poděbradské Bohemie a nymburské rezervy sehráli první zápasy druhé ligy skupiny B. Basketbalové soutěže byly přejmenovány, proto hrají oba okresní zástupci druhou ligu. Poděbrady dokázaly na své palubovce vyhrát oba zápasy, Nymburk vykázal padesátiprocentní úspěšnost.
CHEB - Do začátku nové turistické sezóny se důstojnějších prostor dočká také infocentrum
OLOMOUC - Slovanské gymnázium v Olomouci změnilo po patnácti letech vedení. Do ředitelského křesla usedl Radim Slouka. Ve funkci vystřídal Vladimíra Zicháčka, který odešel do důchodu.
PODĚBRADY -Dnes začíná rozhlasový festival Prix Bohemia Radio. Program je až do čtvrtka bohatý na koncerty, semináře, výstavy, divadelní hry nebo workshopy.
PRAHA - Stavu, kdy v metru budou všechny eskalátory funkční, se obyvatelé a návštěvníci metropole hned tak nedočkají. Časté opravy, které zdržují a rozčilují cestující, jsou ale podle dopravního podniku (DP) nutné. Na mnoha stanicích jsou totiž ještě původní ruské eskalátory.
PODĚBRADY - Trpaslík se nedostal do desítky symbolů Poděbrad! Za to srdce a květinové hodiny ano. Průzkum ukázal i další zajímavosti. Poděbrady jsou jedním z nejstarších měst, co do věku obyvatel.
SOKOLEČ - Ostře sledované derby I.A třídy pro sebe rozhodli fotbalisté Sokolče. Poděbradům dali rozhodující branku v poslední minutě zápasu.
OLOMOUC - Víkend nakonec nebyl tak nepřívětivý, jak původně meteorologové předpokládali – a vydělali jsme na tom i my, rybáři.
KUTNÁ HORA - Pokud by kutnohorská poslankyně Strany zelených stanula na místě ministryně, tak by pokračovala v práci Dany Kuchtové a spolupracovala s ní.
NYMBURSKO - Dnes začíná nejen v knihovnách na Nymbursku Týden knihoven.
BŘÍSTEV - V pátek na den svatého Václava sev Břístvi u Chotěšic sešli snad všichni místní spolu s chalupáři. Na zvoničku se vrátil vysvěcený křížek.
CHEB - Motocykly zaplnily chebské náměstí Krále Jiřího z Poděbrad
PODĚBRADY - Hudební víkend v Poděbradech. Tak se jmenoval třídenní festival, na kterém vystoupily 4 pěvecké sbory a jeden orchestr v divadle Na Kovárně.
KOLÍN - Narození děťátka je jednou z nejvýznamnějších událostí v životě. Naše redakce by se společně s vámi, našimi čtenáři, ráda připojila ke gratulaci šťastným rodičům k narození jejich potomků v porodnici kolínské nemocnice. Také dnes představujeme zástupce budoucí generace a pyšné maminky. Přejeme jim, aby jejich životy provázely jen samé úsměvy, radost a štěstí.
FRÝDEK-MÍSTEK - Dlouholeté vynikající výsledky mladých gymnastů ze Základní školy Jiřího z Poděbrad ve Frýdku- Místku neunikly pozornosti vedení krajského úřadu Moravskoslezského kraje.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Sekyru zaseknutou do knihy, kožené vazby s mosazným kováním nebo jiné skvosty knihařské práce mohou vidět zájemci do 5. října v budově archivu v Rudolfovské třídě v Č. Budějovicích. Výstava nabízí na pět desítek originálních knižních vazeb.
PRAHA -Stavu, kdy vpražském metru budou všechny eskalátory funkční, se cestující asi nikdy nedočkají. Časté opravy, které zdržují a rozčilují cestující, jsou podle dopravního podniku nutné. Vněkterých frekventovaných stanicích je odbavování na hranici možností, takže každá plánovaná oprava i nečekaná porucha způsobuje kolaps, jako tomu bylo vúterý ve stanici I. P. Pavlova.
CHODOVÁ PLANÁ - Malý pivovar Chodovar zvažuje právní kroky proti plagiátorům svých pivních lázní, ojedinělého projektu, s nímž firma startovala před půldruhým rokem
KLADNO - Fotbaloví dorostenci Poděbrad zažili v krajském přeboru černý víkend. Oba týmy podlehly týmu Novo Kladno na jeho hřišti.
PODĚBRADY -Do prostoru kryté kolonády se včera nastěhovala mezinárodní putovní výstava masek, které ze své druhé strany ukrývají podpisy známých osobností z oblasti kultury a sportu.
NYMBURSKO - Nájemníky v městských bytech čeká od ledna zdražení nájemného. Někde i přes 30 %. Zasáhne všechna města, Nymburk, Poděbrady, Lysou i Milovice.
Letošní festival rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio v Poděbradech na téma Na vlnách se koná od úterý do čtvrtka. Jeho program orámují dva galavečery. V nich se představí řada známých tváří.
Do 15. října prodloužilo město výběrové řízení na provozovatele zimního stadionu. Dočká se konečně změn?
Od zítřka do neděle se konáv lázeňském městě podruhé Hudební víkend. Ten představí pěvecké sbory.
OSTRAVA - V rámci Týdne nízkoprahových klubů, který potrvá až do neděle 30. září v klubech na severní Moravě, čeká na dospívající možnost nahlédnout pod pokličku těchto zařízení.
OLOMOUC - Dnes má být ještě fajn, ale zítřejší ochlazení nás vyžene od vody. Proto zkuste stihnout, co se dá, i když ryby už změnu budou nejspíš cítit a brát příliš nebudou…
PODĚBRADY - Fotbalisté poděbradské Bohemie už nevládnou I.A třídě. Z prvního místa je v 8. kole sesadil jednáctý Bakov. Nyní tak vede béčko Vlašimi, na které Bohemia ztrácí jeden bod.
PODĚBRADY - Divadlo Na Kovárně nabízí abonentům předplatné nově ve dvou přehlídkových řadách: Divadlo náročného diváka a Zábavná řada.
PRAHA - Víkendové slavnosti vína přilákaly stovky lidí na náměstí Jiřího z Poděbrad i do Havlíčkových sadů. Jenom v tomto parku a na náměstí Míru lidé za dva dny vypili kolem 20 tisíc litrů burčáku.
CHEB - Soutěž o volné vstupenky pro čtenáře Chebského deníku. Vážené čtenáři soutěž skončila dnes 2. října. Vylosované výherce upozorníme prostřednictvím SMS
SÁNY/NYMBURK - V krátké době poněkolikáté sena fotbalovém stadionu na Nymbursku objevily rasistické urážky. Tentokrátna hřišti v Sánech, kde si drsné urážky vyslech hráč poděbradského Slovanu.