Ostrava - Policisté vyšetřují smrt muže, jehož tělo bylo v sobotu nalezeno v Klimkovicích na ulici Lidické nedaleko budovy městského úřadu. Nález muže oznámil ostravským policistům krátce po deváté hodině náhodný svědek. Zemřelý ležel na sněhu, u zadního vchodu do bývalého kulturního domu.
DOMAŽLICKO - Senátoři schválili snížení věkové hranice pro trestní odpovědnost a pro počátek zahájení oficiálního sexuálního života. Co tom soudí lidé na Domažlicku?
Litvínov - Tři muži ve věku kolem dvaceti let přepadli a obrali o peníze a osobní věci v Janově poblíž restaurace Permoník v ulici Gluckova ženu, která tudy procházela. Policie po lupičích pátrá.
Studénka - Vlak jedoucí ze Studénky do Jistebníku na Novojičínsku srazil vpátek 9. prosince, krátce před sedmou hodinou večerní, asi čtyřicetiletou ženu. Policisté dosud neznají totožnost oběti neštěstí.
Zlín - Zřejmě do zásoby si chtěl pořídit zubní kartáčky dvaadvacetiletý mladík ze Zlína. V supermarketu na Čepkově šel ve čtvrtek do drogistického zboží, kde si vybral dva kartáčky za celkem sto padesát korun, které strčil do bundy a takto chtěl s nimi nepozorovaně zmizet.
Zlín - Zřejmě do zásoby si chtěl pořídit zubní kartáčky dvaadvacetiletý mladík ze Zlína. V supermarketu na Čepkově šel ve čtvrtek 8. ledna do drogistického zboží, kde si vybral dva kartáčky za celkem sto padesát korun, které strčil do bundy a takto chtěl s nimi nepozorovaně zmizet.
Opava - Na výzvu redakce se sešla řada zajímavých dotazů, které občané prostřednictvím našeho Deníku kladou místním osobnostem. Postupně dotazy i odpovědi zveřejňujeme.
Českolipsko - Do školy nedorazil ve čtvrtek ráno šestnáctiletý Martin Šedivý, který nyní přechodně pobývá u své sestry v Ploužnici, odkud dojíždí na střední odborné učiliště do Doks.
Žďársko - Radar žďárských strážníků leží ladem. Přístroj, který přispíval k bezpečnosti v okresním městě více než dva roky, mohou od 1. ledna z rozhodnutí zákonodárců používat městští policisté pouze na označených úsecích. Ty však ve Žďáře nad Sázavou zatím chybí.
Litvínov - Tři muži ve věku kolem dvaceti let přepadli a obrali o peníze a osobní věci v Janově poblíž restaurace Permoník v ulici Gluckova ženu, která tudy procházela. Policie po lupičích pátrá.
Zlín - Zřejmě do zásoby si chtěl pořídit zubní kartáčky dvaadvacetiletý mladík ze Zlína. Vsupermarketu na Čepkově šel ve čtvrtek 8.ledna do drogistického zboží, kde si vybral dva kartáčky za celkem sto padesát korun, které strčil do bundy a takto chtěl snimi nepozorovaně zmizet.
Policisté nebudou muset vyjíždět k banálním nehodám a budou vytížení pro nehody závažné a ty, které splňují podmínky stanovené zákonem č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu), ve znění pozdějších předpisů (úplné znění vyhlášeno pod č. 465/2006 Sb.).
Hrádek nad Nisou - Radary leží ladem. Tak vypadá situace v městech a obcích nejen na Liberecku po nedávné změně zákona. Městští strážníci totiž nemohou měřit rychlost bez dopravních značek, které by vymezovaly začátek a konec měření.
Frýdek-Místek - Řidiči, kteří budou do Frýdku-Místku vjíždět ze směru od Sedlišť nebo od Příbora, nyní na cestě potkají radarový měřič rychlosti. Ten automaticky změří a na světelné tabuli zobrazí rychlost, jakou vozidlo jede a případně řidiče upozorní, aby zpomalil.
Českobudějovicko - Může, nemůže. Nakonec může, řeč je o městské polici v souvislosti s měřením rychlosti. Strážníci tedy mohou měřit piráty silnic, ale pouze se souhlasem státní policie a měřený úsek musí být označen dopravní značkou.
Chrudimsko - Tříkráloví koledníci se zítra vypraví za sbírkou pro potřebné do chrudimských a do hlineckých ulic. V Chrudimi jim před odchodem kolem deváté hodiny jim požehná arciděkan Josef Smola.
Plzeň - Kusy dřeva, kameny, jablka, ale i výhrůžky a sprosté nadávky létají od sousedů na hlavu 73letého Miloslava Traxmandla a jeho blízkých. Teror v chatové oblasti Na Výsluní snášejí lidé už čtyři roky.
Plzeň - Kusy dřeva, kameny, jablka, ale i výhrůžky a sprosté nadávky létají od sousedů na hlavu 73letého Miloslava Traxmandla a jeho blízkých. Teror v chatové oblasti Na Výsluní snášejí lidé už čtyři roky.
Karviná – Těžba černého uhlí na Karvinsku si přes vysoká bezpečnostní opatření vyžádala další lidský život. V podzemí Dolu Darkov v Karviné došlo v noci ze středy na čtvrtek k nešťastné události, při které byl usmrcen dvaačtyřicetiletý narážeč, tedy pracovník, který u těžní jámy zajišťuje dopravu osob a nákladu.
Most - (Aktualizace: žena již byla nalezena) Již třetí měsíc bezvýsledně pátrají policisté po 35leté Olze Stránské z Obrnic u Mostu, matce šestí dětí. Od poloviny října ji pohřešuje její manžel, který se obává, že mohla být k něčemu zneužita či zavlečena do ciziny.
Vyškov, Dědice - AKTUALIZOVÁNO - Ve vyškovské místní části Dědice se podle mnohých obyvatel rozmohl vandalismus. Město ovšem o potížích neví a policisté jsou prý na výtržníky krátcí.
Příbram/ V Příbrami funguje v současnosti deset kamer, jež jsou součástí Městského kamerového dohlížecího systému a pomáhají se snižováním kriminality ve městě. Od prosince loňského roku zahájily provoz dva nové kamerové body, a to na sídlišti na náměstí 17. listopadu a v Čechovské ulici. Mezi místa pod stálým dohledem kamer patří také například náměstí TGM, Václavské náměstí, ulice Legionářů nebo prostor před kulturním domem. V letošním roce počítá radnice s rozšířením o další dvě kamery.
Náchod - Slavnostním přestřižením pásky byl v úterý 6. ledna krátce po 13. hodině zahájen provoz nově vybudované vstupní recepce do objektu Územního odboru Policie ČR Náchod. Pásku přestřihl a tím i recepci symbolicky uvedl do provozu ředitele Krajského ředitelství Policie ČR Hradec Králové plk. Petr Přibyl.
Region - Legislativní diskuse, která se rozpoutala kolem pravomocí obecních policií k měření rychlosti, úspěšně odvedla pozornost od využívání antiradarů a jejich legálnosti.
Olomoucký kraj - Šokujícím případem se v těchto dnech zabývají hraničtí kriminalisté. O silvestrovské noci byly v jednom rodinném domku ve středu města pohlavně zneužity dvě desetileté dívenky.
Region - Legislativní diskuse, která se rozpoutala kolem pravomocí obecních policií k měření rychlosti, úspěšně odvedla pozornost od využívání antiradarů a jejich legálnosti.
Hranice - Šokujícím případem se v těchto dnech zabývají hraničtí kriminalisté. O silvestrovské noci byly v jednom rodinném domku ve středu města pohlavně zneužity dvě desetileté dívenky.
Hranice - Šokujícím případem se v těchto dnech zabývají hraničtí kriminalisté. O silvestrovské noci byly v jednom rodinném domku ve středu města pohlavně zneužity dvě desetileté dívenky.
Valašské Meziříčí - K sebevražednému pokusu dohnal v úterý osmnáctiletého mladíka z Valašského Meziříčí rozchod s přítelkyní. Informoval o tom mluvčí meziříčské radnice Josef Beneš. Dokonání zoufalého činu zabránil včasný zásah městských strážníků.
Jablonec n. N. - Policie ČR prosí občany o pomoc při pátrání po celostátně hledaném muži jménem Petr Cerman. Petr Cerman se narodil 5. února 1989 v Jablonci. Je svobodný, trvalé bydliště nemá.
Most - Bez placení se pokusili utéct z restaurace v ulici Žatecká v Mostě tři opilí hosté. Pojedli, popili, ale útratu se jim už uhradit nechtělo. Domnívali se, že když rychle ujedou v autě, tak číšníci nebudou mít šanci je dostihnout. Obsluha restaurace však rychle zalarmovala strážníky, kteří povedenou trojici dopadli.
Rychnov nad Kněžnou - Přicházíte na Policii České republiky, nejste zločinec ani jiný delikvent? V minulosti jste mohli mít smůlu a ve dveřích se potkat právě s pachatelem nějakého trestného činu. Od včerejška je to minulost. Policisté totiž oficiálně představili zmodernizované prostory vestibulu a některých dalších pracovišť.
Halenkovice - Jak zlepšit dopravu, bezpečnost či služby vobci, ktomu se mohou vyjádřit občané Halenkovic na Otrokovicku do konce ledna. Tamní zastupitelstvo si chce totiž vyslechnout před sestavením strategie rozvoje obce na deset let podněty samotných obyvatel.
Zlínský kraj - Radary, které doposud používali strážníci ve Zlínském kraji k měření rychlosti, zůstaly od Nového roku uzamčeny na služebnách nebo v kufrech policejních vozů.
Uherské Hradiště - Infarktový stav prožíval majitel novinového stánku v Uherském Hradiště, který našel svou provozovnu vykradenou. Zloděj jeho stánek navštívil v noci na úterý 6. ledna.