Nárůst úrazů opilců se na Silvestra očekává
Kutnohorsko - Odvoz opilců na záchytku je až tím nejkrajnějším řešením. Takové jsou instrukce pro městské strážníky v Kutné Hoře, kteří měli to „štěstí“ a připadla na ně silvestrovská služba.
Kutnohorsko - Odvoz opilců na záchytku je až tím nejkrajnějším řešením. Takové jsou instrukce pro městské strážníky v Kutné Hoře, kteří měli to „štěstí“ a připadla na ně silvestrovská služba.
Ostrava - V letošním roce se v našem kraji odehrála řada závažných i kuriózních zločinů. Nejrušněji bylo tradičně v moravskoslezské metropoli, kde ochránci zákona zaznamenali nejvíce zločinů.
Mělník/ Strážníci mělnické městské policie a shrnutí jejich práce za poslední dny.
Bruntálsko, Krnovsko - Policejní reforma mění názvy i územní působnost některých policejních sídel také v okrese Bruntál. Systémové a územní změny v rámci reformy Policie ČR pocítí od Nového roku také obyvatelé Bruntálska a Krnovska.
Frýdek-Místek - Srážka osobního vozu skamionem Scania mírně omezila provoz minulé pondělí po půl desáté dopoledne na Janáčkově ulici ve Frýdku-Místku.
Táborsko - Od 1. ledna postačí k usvědčení opilého řidiče jen dechová zkouška.
Mladoboleslavsko -Povánoční víkendočima strážníků městské policie.
Český Krumlov - Osm Škod Octavií a jeden transportér v nových barvách stojí vyrovnáni na dvoře policie.
Karlovarský kraj -Policisté, Horská služba i hasiči se shodují, že letošní Vánoce byly mimořádně klidné
Prachatice - Přibližně tři a půl promile měl v dechu muž, ke kterému vyjela hlídka městské i státní policie.
Karlovarský kraj — Policisté, Horská služba i hasiči se shodují, že letošní Vánoce byly mimořádně klidné
Kutnohorsko - Připomeňte si události 24. prosince 2008
Trutnovsko - Šedesát lyžařských vleků a lanovek se rozjelo o svátcích v Krkonoších. Technický sníh na Boží Hod doplnila i čerstvá pokrývka.
Karlovarsko — Policisté, Horská služba i hasiči se shodují, že letošní Vánoce byly mimořádně klidné.
Liberecko - Ucpané silnice, ztracené psy, velikou rvačku a plné sjezdovky přinesly právě uplynulé vánoční svátky na Liberecku. Záchranáři i členové bezpečnostních složek je však shodně označují spíše za klidnější. Oproti normálu nikde nezaznamenali zvýšený počet výjezdů.
Trutnovsko - Šedesát lyžařských vleků a lanovek se rozjelo osvátcích vKrkonoších. Technický sníh na Boží Hod doplnila ičerstvá pokrývka.
Trutnovsko - Šedesát lyžařských vleků a lanovek se rozjelo o svátcích v Krkonoších. Technický sníh na Boží Hod doplnila i čerstvá pokrývka.
Kroměřížsko - Které silniční úseky v kroměřížském regionu jsou z hlediska dopravních nehod nejrizikovější? V pomyslném žebříčku vyčnívá nechvalně známá křižovatka u nového dálničního úseku D1 mezi Bezměrovem a Kojetínem. Druhé místo pak patří Kroměříži a tamní třídě 1. máje, třetí je pak čtyři a půl kilometru dlouhý úsek od kojetínské křižovatky směrem na Kroměříž.
Vysočina/ Vánoční svátky byly letos z pohledu záchranných složek klidné. Podle hasičů, policie i zdravotníků nepřekročil počet zásahu běžný průměr v tomto období. Nejzávažnějším případem bylo opařené dítě. Vrtulníkem muselo být transportováno do Prahy.
Filipov - Ve svátečním podvečeru vyhasl pod koly vlakové soupravy nedaleko Filipova u Čáslavi život dosud neznámého muže.
Filipov - Ve svátečním podvečeru vyhasl pod koly vlakové soupravy nedaleko Filipova u Čáslavi život dosud neznámého muže.
Hradec Králové - Půlnoční mše ve svatém Duchu byla opět nejlákavější "atrakcí" i pro stovky nevěřících. Atmosféra hradeckého starého města se při nejsvětější noci v roce příliš nelišila od silvestrovských bakchanálií.
Filipov - Ve svátečním podvečeru vyhasl pod koly vlakové soupravy u Filipova na Kutnohorsku život dosud neznámého muže.
Hranice/Přerov - Mýliti se je lidské. To jsou slova proslulého stoického filosofa Luciuse Annaeuse Seneci. Novinářský šotek čas od času potrápí i naše noviny. Co všechno objevil během tohoto roku před uzávěrkou Hranického a Přerovského deníku korektor Jiří Čtrnáct? Čtěte!
Hranice/Přerov - Mýliti se je lidské. To jsou slova proslulého stoického filosofa Luciuse Annaeuse Seneci. Novinářský šotek čas od času potrápí i naše noviny. Co všechno objevil během tohoto roku před uzávěrkou Hranického a Přerovského deníku korektor Jiří Čtrnáct? Čtěte!
Chrudim/Seč - Těsně před vánočními svátky se konal na Seči výcvik Lezecké skupiny HZS Pardubického kraje územních odborů Chrudim a Svitavy, který byl zaměřen na spolupráci s leteckými záchranáři a posádkou vrtulníku Letecké služby Policie ČR.
Chomutovsko - Podle nového zákona budou mít městské policie od Nového roku ztížené měření rychlosti aut. Informovala o tom úterní MF Dnes.
Zlín - Policisté, strážníci, hasiči, záchranáři. Tyto složky fungují nepřetržitě 24 hodin 365 dní v roce. Jak to ale vypadá o Vánocích, kdy by i pracovníci těchto jednotek chtěli být doma u svých blízkých?
Filipov (Kutnohorsko) - /FOTOGALERIE/ V svátečním podvečeru vyhasl pod koly vlakové soupravy u Filipova život dosud neznámého muže.
Filipov - Štědrý den na Kutnohorsku skončil tragicky. Doposud neznámého muže srazila nedaleko Čáslavi, u obce Filipov, vlaková souprava. Muž byl na místě mrtev, po jeho totožnosti intenzivně pátrá Policie České republiky.
Starém Hamry - /FOTOGALERIE/ Původně vyjížděli jednotky Moravskoslezských hasičů v úterý v noci k požáru horské chaty Armaturka v obci Staré Hamry (FM). Po komplikovaném příjezdu na místo zjistili, že nehoří horská chata Armaturka, ale koliba, která se nachází vedle ní.
Starém Hamry /FOTOGALERIE/ - Původně vyjížděli jednotky Moravskoslezských hasičůve středu před štědrým dnem k požáru horské chaty Armaturka v obci Staré Hamry (FM). Po komplikovaném příjezdu na místo zjistili, že nehoří horská chata Armaturka, ale koliba, která se nachází vedle ní.
Žarošice - Hodně špatný předvánoční žert si někdo udělal z obyvatel Žarošic na Kyjovsku. V úterý dopoledne tam zasahovali hasiči, policie a nakonec i pyrotechnik. Kvůli podezření z výbuchu museli své domy opustit všichni, kdo bydlí poblíž.
Jablonecko - Strážníci městských policií mají pro měření rychlosti splnit několik podmínek. Například označit místo značkami a mít seznam ulic.
Žarošice - Hodně špatný předvánoční žert si někdo udělal z obyvatel Žarošic na Kyjovsku. V úterý dopoledne tam zasahovali hasiči, policie a nakonec i pyrotechnik. Kvůli podezření z výbuchu museli své domy opustit všichni, kdo bydlí poblíž.
Heřmanovice - Hned několik jednotek dobrovolných i profesionálních hasičů z okresů Bruntál a Jeseník vyjelo v neděli 21. prosince večer k požáru balíku sena v Heřmanovicích.
Děčín - Policie žádá o pomoc
Mšecké Žehrovice/ Ne všechny příběhy mají dobrý konec. Tento, který se stal jen tři dny před Štědrým večerem, dobrý konec naštěstí měl.
Praha 5 - Těžké vánoční svátky čekají na Věru Langerovou a její čtyři děti. Ta je již několik let nucena k bydlení v nelidských podmínkách v domě, kde zůstala poslední nájemnicí.
Mladá Boleslav/ Prodavači, policisté i městští strážníci měli v Mladé Boleslaviplné ruce práce.
Návsí - Zraněním několika lidí skončila dopravní nehoda, která se stala 23.prosince kolem deváté hodiny vNávsí. Na silnici 1/11 se srazil osobní automobil sdodávkou, která následně skončila vpříkopě.
Praha - „Přenosné značky by si hlídky mohly nosit na zádech,“ říká v nadsázce náměstek ředitele pražské městské policie Ludvík Klema.
Krnov - Na zloděje, který právě vykrádá auto zaparkované na krnovském sídlišti SPC před blokem H upozornila strážníky obyvatelka nedalekého domu v neděli 21. prosince.
Mladá Boleslav/ Noční honičku mají za sebou ulice v Mladé Boleslavi.
Frýdek-Místek - Vcele vazební věznice vOstravě skončil zvlášť nebezpečný recidivista za znásilnění sedmačtyřicetileté ženy ve Frýdku-Místku.
Třebíč - Opravdový dopravní kolaps prožívá v těchto dnech Třebíč. Centrum města je v dopolední a odpolední špičce beznadějně přeplněno auty. Na křižovatkách stojí fronty. Stoupl i počet přestupků.
Tábor - Jako jediné město okresu si Tábor dovoluje luxus nákupu auta na převoz opilých lidí na záchytku.
Jihlava - Bývalo tam oční oddělení a lékárna. Od ledna tam budou spát, odpočívat a jíst frekventanti policejní školy. V pondělí 22. prosince byly v prostorách bývalé jihlavské nemocnice v Tolstého ulici otevřeny ubytovna s kuchyní.
Mladoboleslavsko - Bezpečnost opět zasahovala u alotrií všeho druhu.
Třinec, Bystřice - Pětatřicet policistů a pět strážníků kontrolovalo opáteční a sobotní noci bary, diskotéky a restaurace vTřinci a Bystřici. Důvodem byla akce, která měla jediný cíl– zjistit, jestli vprovozovnách nenalévají mladistvým alkohol.