
První potvrzené hvězdy festivalu Ostrava v plamenech: Pretty Maids a Citron
Letos v létě přivítala Dolní oblast Vítkovice první ročník mezinárodního rockového festivalu Ostrava v plamenech.
Letos v létě přivítala Dolní oblast Vítkovice první ročník mezinárodního rockového festivalu Ostrava v plamenech.
Jičín – Šesté kolo druhé kuželkářské ligy svedlo k velmi očekávanému vzájemnému duelu oba zástupce našeho okresu SKK Jičín a SKK Hořice. Do vůbec historicky prvního okresního kuželkářského derby nastupoval v roli favorita na domácích drahách Jičín.
Jablonec n. N. - Šestý ročník Mezinárodního trienále Jablonec 2014 navštívilo na čtrnáct tisíc milovníků skla a bižuterie nejen z Česka
Děčínsko – Vrátí se do Děčína hudební autorská soutěž? A jak probíhají přípravy na Mezinárodní hudební festival 2015? Na to odpovídá prezident festivalu Miloslav Zelenka.
Praha – Vážných následků dopravních nehod ubývá. Mezi roky 2007 až 2013 počet nehod na silnicích klesl na polovinu, těžce zraněných při dopravních nehodách pak klesl o 30 procent. V tiskové zprávě to uvedl Český statistický úřad. Přesto se Česko stále drží mezi třetinou zemí EU s nejvyšší mírou silniční nehodovosti.
Michał Franciszek Madaliński. Pětatřicetiletý Polák, který do Zlína přijel jako nevidomý. Domů se však vrací jako člověk, který čte bez brýlí. To vše díky operaci v klinice Gemini.
Severní Čechy - Halloween se slaví 31. října a ve skutečnosti ho vymysleli Keltové a nikoliv Američané, jak je všeobecně vžito. V tento den slavili Keltové začátek zimy a věřili, že při takových změnách v přírodě se mohou vrátit duchové zesnulých, společně s nimi však i nejrůznější démoni.
Jičín – Martina Ahmed Čermáková je hlavní organizátorkou tanečního orientálního festivalu, který se uskuteční v sobotu v Masarykově divadle v Jičíně. Prozradí nám, na co se můžeme těšit a čím diváky překvapí.
Zlín – Michał Franciszek Madaliński. Pětatřicetiletý Polák, který do Zlína přijel jako nevidomý. Domů se však vrací jako člověk, který čte bez brýlí. To vše díky operaci v klinice Gemini.
Harrachov - Jazyková bariéra nemusí být překážkou, zjistily děti z Harrachova.
V rámci setkání byla slavnostně pokřtěna nová obrazová publikace s výstižným názvem „Za přírodními krásami Euroregionu Glacensis"
Cheb - Tradiční akce se tentokrát koná v chebském Kulturním centru Svoboda, a to v sobotu od 8 do 16 hodin. Víc o ní prozradil organizátor Vojtěch Starý
Náchod /FOTO/ - Po silnici mezi Náchodem a Hronovem jezdí denně stovky automobilů. V sobotu však patřila běžcům. Alespoň na okamžik. Uskutečnil se tady už 57. ročník populárního silničního běhu mezi oběma městy. Na trasu dlouhou 8,85 kilometru nakonec vyrazilo více než šest stovek závodníků.
Harrachov - Jazyková bariéra nemusí být překážkou, zjistily děti z Harrachova
Ženeva – Mezi lety 2008 a 2012 přibylo v nejbohatších zemích světa přes 2,5 milionu dětí bezprostředně ohrožených chudobou, nejdramatičtěji v těch státech, které nejvíce zasáhla hospodářská krize. Vyplývá to z dnes zveřejněné zprávy Dětského fondu OSN (UNICEF). Počet dětí pod hranicí chudoby stoupl o více než 50 procent třeba v Irsku, Chorvatsku, Řecku či na Islandu. Naopak v Polsku či na Slovensku chudých dětí výrazně ubylo. V Česku se množství chudých dětí prakticky nezměnilo.
Nahradí stávající mateřinku, ve které se v nevyhovujících prostorách tísní 28 dětí. Výstavba nové MŠ má být dokončena ještě v říjnu.
Náchod /FOTO/ - Po silnici mezi Náchodem a Hronovem jezdí denně stovky automobilů. V sobotu však patřila běžcům. Alespoň na okamžik. Uskutečnil se tady už 57. ročník populárního silničního běhu mezi oběma městy. Na trasu dlouhou 8,85 kilometru nakonec vyrazilo více než šest stovek závodníků.
Antalya - Tři roky po mistrovství světa bude Polsko hostit také evropský šampionát volejbalistů. V Katovicích letos v září polská reprezentace získala po 40 letech druhý titul v historii a v roce 2017 bude mít výhodu domácího prostředí znovu v bojích o kontinentální primát.
Jak jsou polské tržnice připraveny na nadcházející uctění Památky zesnulých? Někteří trhovci už vyhlásili výprodeje. Lidé se za posledními nákupy mohou vydat ještě tento týden
V sobotu odpoledne jsem zastavil před supermarketem. Čekal mě nákup. Znáte to, mají tam spousty věcí různých druhů. Pochází z Polska, Argentiny i dalších zemí velkého světa a občas nějaké i z Česka. Tedy ne, že bych cestování a exotické krajiny neměl rád. Naopak za hranicemi naší krásné země jsem strávil pár let. Jen doma je mi bližší české jablko než to španělské.
Východní Čechy, Náchod - Naděje opět svitla. Městský úřad v Náchodě obnovil pozastavené územní řízení na stavbu potřebného obchvatu ucpaného Náchoda. Dotčené subjekty, účastníci řízení i veřejnost nyní mohou v příslušné lhůtě podat úřadu svá stanoviska, připomínky a námitky.
Liberec - Vít Peřina pracuje již více jak deset let coby dramaturg Naivního divadla Liberec a zároveň je autorem řady divadelních her či dramatizací nejen pro své domovské divadlo.
Frýdek-Místek - O budoucnosti frýdecko-místeckých textilek sice není rozhodnuto, plány na jejich oživení ale dávají naději, že pozůstatky textilního průmyslu ve městě nebudou jen chátrat.
Blansko – Tečky kam jen oko dohlédne. Tak to v sobotu vypadalo v blanenském dělnickém domě. Konala se tam totiž Speciální výstava Dalmatin klubu České republiky. Na výstavu se sjeli chovatelé dalmatinů z celé České republiky i ze zahraničí. Jednou z úspěšných chovatelek, která na výstavu přivezla své dalmatiny byla i Yveta Holatová.
Konferenci hostí krumlovské gymnázium. „Jsme rádi, že se tak významná událost uskuteční na naší škole," ocenila Hana Bůžková, ředitelka gymnázia.
Mirna, Český Krumlov - Dvojice mladých badmintonistů z okresu bojovala na turnaji Tem Slovenia Junior.
Liberecký kraj - Na přihlášky na příměstské tábory už je pozdě. Vyrazte raději na výlet nebo se inspirujte tipy na skvělou zábavu na poslední chvíli.
Svobodná Ves /ROZHOVOR/ – Jurášovi jsou tak trochu výjimečná rodina. Dvě starší dcery Bára a Eliška se věnují kickboxu a téměř okamžitě začaly bodovat nejen na státních, ale také mezinárodních soutěžích. Nejmenší čtyřletá Anežka s největší pravděpodobností půjde v jejich šlépějích. „Doufala jsem, že by se alespoň jedna mohla věnovat tanci," povzdychla si jen naoko maminka Markéta Jurášová. Na profesionální úrovni závodí i tatínek Štěpán Juráš, který je zároveň i trenérem obou děvčat.
Plzeň – Dohromady na osmadvacet let a tři měsíce do vězení poslali v pátek soudci Okresního soudu Plzeň-město šestici lidí, kteří se různou měrou podíleli na distribuci pervitinu po Plzni.
Krnov - Naučná stezka Staré Hliniště u Krnova, přírodní památka ležící blízko hranic s Polskem, čelila během začátku týdne útoku zatím neznámých vandalů.
Praha /FOTOGALERIE/ - Nepohodlného svědka nechtěl „odklidit", ale šlo mu pouze o jeho „uklizení". To byl argument, s nímž u pražských soudů vystupoval Václav Špaček z Rokycanska, který podle obžaloby z vazby v ruzyňské věznici chystal vraždu.
Havlíčkův Brod – Ve dnech 11. – 17. 10. 2014 se šest studentů stavební průmyslovky s učitelským doprovodem vypravilo do tureckého města Manisa, aby zde pracovali za český tým v rámci multilaterálního projektu Comenius.
Slaný – Největší úspěch české ploché dráhy v tomto roce přišel na závěr sezony. Trenér reprezentačního celku Milan Špinka dal ve finále mistrovství Evropy mužů v Divišově na Benešovsku šanci dvěma juniorům a ti se mu odvděčili úžasným výkonem a hlavně – ziskem mistrovského titulu.
Varšava - Bývalý polský premiér Donald Tusk dnes popřel, že mu prý ruský prezident Vladimir Putin v roce 2008 v Moskvě navrhl rozdělit Ukrajinu mezi Rusko a Polsko. Že se tak stalo při jeho tehdejší návštěvě Ruska tvrdil nedávno předseda dolní komory polského parlamentu Radoslaw Sikorski v rozhovoru s americkým serverem Politico. Kreml začátkem týdne Sikorského tvrzení také popřel a označil ho za nesmysl.
Tanvaldsko - Nová stezka má propojit Tanvaldsko s polským regionem Stara Kamienica. První vlaštovkou je výstava tradičních výrobců.
Rýmařov – Největší metalová událost roku v bruntálském okrese je tady. Dlouho očekávaný letošní ročník festivalu Prometalfest vypukne v sobotu 25. října od 16 hodin ve velkém sále rýmařovského střediska volného času.
Travčice – Linky na zpracování ovoce a zeleniny ve společnosti Severofrukt Travčice se téměř nezastaví.
Brusel – Česká republika podpoří snížení emisí skleníkových plynů o 40 procent, které chce Evropská unie dosáhnout do roku 2030 oproti hodnotám z roku 1990. Na závazek týkající se zvýšení poměru elektřiny vyráběné z obnovitelných zdrojů však hodlá Česko přistoupit pouze tehdy, pokud jej neomezí v rozhodování o vlastním energetickém mixu či nepovede k přílišnému nárůstu cen energií. Českým novinářům to dnes řekl premiér Bohuslav Sobotka před začátkem bruselského summitu EU.
Brno - V Brně se konal mezinárodní turnaj v zápase ve volném stylu, Stříbrští na něm nechyběli.
Plzeň – Na Euro Grand Prix do Plzně (900 závodníků z Belgie, Švýcarska, Německa, Slovenska, Polska, Dánska, Švédska, Finska, Nového Zélandu, Slovinska, Ruska, Ukrajiny, Itálie) vyrazil také zástupce lovosického karate, junior Petr Marschall. Jako jediný totiž splňoval výkonnostní kritéria pro start na tak vysoké soutěži.
Pacientovi, který se stal druhým člověkem s úspěšně transplantovaným umělým srdcem na světě, se daří dobře a překročil již o tři dny dobu přežití prvního pacienta, který zemřel začátkem roku 74 dní po operaci. Uvedla to dnes francouzská média s odvoláním na nemocnici v Nantes, kde byl druhý pacient v srpnu operován.
Havlíčkův Brod – O víkendu se konal v prostějovské Sokolovně XXVII.ročník Gustava Frištenského.
Varšava – Polská premiérka Ewa Kopaczová chce Radoslawa Sikorského zbavit jeho funkce předsedy dolní komory polského parlamentu. V dnešním vydání to napsal deník Rzeczpospolita. Důvodem je prý Sikorského nezvládnutá úterní tisková konference po jeho výrocích, že ruský prezident Vladimir Putin v roce 2008 navrhoval rozdělit Ukrajinu mezi Rusko a Polsko. Sesadit Sikorského, který donedávna stál v čele polské diplomacie, chce podle agentury APA také opozice.
Praha - České dráhy (ČD) zmodernizují vagony pro vnitrostátní i mezinárodní vlaky EuroCity a InterCity. Celkem dopravce chystá rekonstrukci až 62 vagonů, které by nově měly získat klimatizaci, elektrické zásuvky pro dobíjení běžné elektroniky a nový interiér. Zakázku za více než miliardu korun získala společnost Pars nova patřící do skupiny tuzemského výrobce Škoda Transportation. V tiskové zprávě to dnes uvedly ČD.
Liberec - Tragédie v obchodní škole ve Žďáru nad Sázavou, při které minulý týden psychicky narušená žena napadla nožem několik studentů a jednoho z nich zabila, má dohru.
Vyškov - Letos slaví dvacáté výročí od svého vzniku. Na domácí i zahraniční půdě předvádí šermířské souboje, ale i historií inspirované divadelní scénky. Své nástupce vychovává skupina v šermířském kroužku v Domě dětí a mládeže ve Vyškově. Právě vyškovské skupině historického šermu Armet se věnuje další díl seriálu Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia.
Svatá Kateřina – Několik desítek historických vojenských vozidel se sjelo už v pátek do Svaté Kateřiny. Základní tábor si utvořili v místní sokolovně, ze kterého většina odjížděla až během neděle. Jedním z účastníků srazu byl i Zdeněk Táborský, který pochází z Uhlířských Janovic.
Staré Město, Loštice – Dvě firmy z okresu Šumperk se mohou od čtvrtku 16. října pyšnit titulem Odpovědná firma. Cenu za odpovědné podnikání v Olomouckém kraji si odnesli majitelé staroměstské společnosti Pro-bio. Titul Top odpovědná malá firma 2014 získala loštická společnost ZLKL.
Singapur, Praha - Petra Kvitová nezvládla vstup do Turnaje mistryň. Česká tenistka dnes ve večerním utkání Bílé skupiny v Singapuru prohrála s Agniezskou Radwaňskou z Polska 2:6 a 3:6. Znatelně tak klesly její šance na postup do semifinále.
Praha - Společnosti MasterCard a Zwipe připravují první bezkontaktní platební karty, které se ověřují pomocí otisků prstů. MasterCard to dnes oznámil s tím, že nyní se chystá příští generace karty, která bude mít stejný formát jako standardní karta a bude fungovat ve všech platebních terminálech. Na trh by měla být uvedena v roce 2015.