Výstava Reductive.NL představuje díla geometrické abstrakce a konkrétního umění čtyř generací nizozemských umělců. Neosobní, odtažité a racionální prvky překonávají osobním, poetickým a oduševnělým přístupem a demonstrují, že tento směr v oblasti vizuálního umění má stále ohromné možnosti.
Krakov - Nejlepší český freestylový motokrosař Libor Podmol se poprvé v letošní sezoně prosadil na stupně vítězů v závodě mistrovství světa. V Krakově, kde se konal druhý díl seriálu, obsadil čtvrté a druhé místo. Čtvrtý je i v průběžném pořadí šampionátu.
Severní Čechy - Tři národy oslaví příchod jara turistickou akcí. Navštíví významná místa v Polsku, Čechách i Žitavě. Připravují program pro děti i dospělé.
Planica - Světový pohár skokanů na lyžích vyhrál po nevídaně dramatické koncovce Němec Severin Freund. Stejný počet 1729 bodů v sezoně získal i druhý Slovinec Peter Prevc, ale nasbíral menší počet vítězství. Roman Koudelka skončil celkově sedmý.
Obyvatele Frýdku-Místku už půl roku baví jedinečná umělecká vystoupení, která se konají na neobvyklých místech. Na další se mohou těšit už tento týden v Křížovém podchodu v Místku.
Tallinn - Desítky amerických vojenských vozidel společně s vojáky vyrazily z Estonska na cestu dlouhou téměř 2000 kilometrů zpátky na domovskou základnu v Německu. Konvoj by měl mezi 29. březnem a 1. dubnem projet i Českou republikou. Vojáci se vrací z cvičení v rámci operace Atlantic Resolve (Atlantické odhodlání).
Obyvatele Frýdku-Místku už půl roku baví jedinečná umělecká vystoupení, která se konají na neobvyklých místech. Na další se mohou těšit už příští týden v Křížovém podchodu v Místku.
Hradec Králové /FOTO/ - Špičkové závody v plavání s neméně kvalitním mezinárodním obsazením se během minulého víkendu konaly v padesátimetrovém plaveckém bazénu v Hradci Králové. Klání neslo název Velká cena Hradce Králové a jednalo se o úvodní ročník.
Liberec - Rozhovor s Tomášem Kočkem o jeho kapele, koncertu v Liberci, world music, Andělech i dalších oceněních. V Liberci se zastaví na svém jarním turné v úterý 24. března
Kodaň – Rusko by mohlo vyslat své jaderné střely proti dánským lodím, pokud se skandinávská země připojí k protiraketové obraně NATO. Toto prohlášení ruského velvyslance v Kodani dnes vyvolalo ostrou reakci dánské vlády. Ministr zahraničí označil diplomatova slova za překročení přípustných mezí.
Prostějov – Každý den pracuje se zvířaty. Dříve bydlel v maringotce s medvídětem. Právě medvědi a celkově šelmy jsou jeho koníčkem i prací. Hynek Navrátil z Cirkusu Humberto má na starosti péči o ně, výcvik i cirkusová čísla. „Za dobré chování se vám zvířata odvděčí ne stokrát ale tisíckrát. Důležitý je vždy oboustranný respekt, ne strach," vysvětluje šestadvacetiletý muž a začíná popisovat život cirkusáka.
/HISTORIE/ Před pár měsíci byla slavnostně převezena rakev s ostatky biskupa Nathana z Opavy do polských Branic. Nathan odpočívá v Městečku Milosrdenství, které ve válečných událostech před sedmdesáti lety sehrálo důležitou roli.
Havířov – Na kontě má desítky ligových a druholigových startů, a ač odkojený Vltavou, tedy rodilý Pražan, už více než půlrok je oporou divizního MFK Havířov. Dvaatřicetiletý Jakub Hottek bude na jaře předávat zkušenosti mladším spoluhráčům v dresu indiánů.
Plzeň – Prožil hektickou středu, ale šlo o příjemný stres. Dopoledne se Matěj Machovský hlásil na soustředění hokejové reprezentace a potom večer se stal jednou z hvězd galavečera plzeňského sportu.
Litomyšl /ROZHOVOR/ - Zaplněná Kotelna a na pódiu dvě kapely. Nebe a Jelen spolu vyrazily na společné turné a vzájemně se doplňují. Jejich fanouškům to vyhovuje a společně s nimi zpívají, ať je na pódium ta či ona.
Litomyšl – /ROZHOVOR/ Zaplněná Kotelna a na pódiu dvě kapely. Nebe a Jelen spolu vyrazily na společné turné a vzájemně se doplňují. Jejich fanouškům to vyhovuje a společně s nimi zpívají, ať je na pódium ta či ona.
Varšava - Proces za zavřeným dveřmi začal dnes v polském Wolominu s knězem, který je obžalován ze zneužití osmi dětí v Dominikánské republice a v Polsku. Po úvodním přečtení obžaloby soudce řízení odročil na 25. března, protože obžalovaný Wojciech Gil dal najevo, že chce dobrovolně přijmout trest vězení.
Olomouc – Areál lezecké stěny Flash Wall v Olomouci v neděli hostil závody pod hlavičkou Českého horolezeckého svazu ve sportovním lezení mládeže na obtížnost. Svoje síly mezi sebou poměřili závodníci do čtrnácti let, kteří startovali ve třech věkových kategoriích.
Hranice – Už odmalička měla Tereza Mašlaňová jeden velký sen. Toho se jí po tvrdé dřině nakonec podařilo dosáhnout. Od osmi let se totiž chtěla stát módní návrhářkou.
Thajská centrála pro cestovní ruch otevře v Praze pobočku, která bude mít na starosti střední a východní Evropu. Thajci tak chtějí přilákat do země více turistů z postkomunistických zemí. Pobočka by měla fungovat od začátku příštího roku. Informoval o tom server E15.cz.
Dobrovíz (u Prahy) – Internetový obchod Amazon zatím neplánuje stavbu dalšího distribučního centra v ČR. To, které by mělo zahájit provoz na podzim v Dobrovízi u Prahy, tak bude jediné v republice. Střední a východní Evropu nyní pokrývají i tři nová polská centra, poptávka v regionu ale roste ročně zhruba o 20 procent a podobný je i celosvětový trend. O stavbě dalšího centra ve střední či východní Evropě tak bude společnost podle mluvčího české pobočky Amazon Karla Taschnera teprve rozhodovat. Distribuční centrum Amazonu mělo původně vzniknout i v Brně, po průtazích města ohledně změny územního plánu ale developer od stavby ustoupil.
Sanok - Polský hokej řeší pořádný skandál. Do hlavní role se "obsadil" český trenér Miroslav Fryčer - disciplinární komise tamního svazu ho potrestala za urážlivé výroky na adresu sudích půlroční suspendací. Pětapadesátiletý kouč Sanoku musí také zaplatit pokutu osm tisíc zlotých (cca 52 tisíc korun). Proti verdiktu se může do dvou týdnů odvolat.
Náchod - Jednotky 2. jízdního regimentu americké armády, který nese přezdívku Dragouni, zřejmě na konci března projedou Náchodem. Vesměs kolová bojová vozidla Stryker se budou vracet ze cvičení v Polsku a v Pobaltí na svou domovskou základnu v Německu. Stane se tak zřejmě 29. března. Náchod je podle Ministerstva obrany jedním z předpokládaných míst, kde jednotky překročí hranice.
Kubalovce zná z Opavy asi každý. Ať už z oficiálních vystoupení nebo jako muziku k poslechu v restauraci. Kapela, který ve svém jménu dává hold Romanu Kubalovi, vyráží opět do světa.
Jablonec n. N. - Judo klub Jablonec se v závěrečném pořadí Velké ceny města Jablonec umístil na prvním postu mezi sto šesti zúčastněnými kluby v počtu získaných medailí.
Blansko – Závody dračích lodí v Malajsii jsou v plném proudu. Poblíž jezu se najednou jedna z lodí převrhne a osmnáct členů posádky skončí ve vodě. Někteří se topí. K jejich záchraně povolali i vodní záchranáře z Blanska. Šestičlenný tým má na záchranu lidí jen tři minuty a patnáct vteřin. S událostí si mezi pětadvaceti konkurenty poradil nejlépe.
Příbram – O víkendu 14. a 15. března se v Jablonci nad Nisou konalo druhé kolo Českého poháru judistů. Příbramská výprava tentokrát sice nebyla moc početná, ale i přesto byla velice úspěšná.
Praha - Thajská centrála pro cestovní ruch otevře v Praze pobočku, která bude mít na starosti střední a východní Evropu. Thajci tak chtějí přilákat do země více turistů z postkomunistických zemí. Pobočka by měla fungovat od začátku příštího roku. Informoval o tom server E15.cz.
Praha /FOTOGALERIE/ - V Praze se uskuteční mistrovství světa v kontaktních středověkých bitvách. Šampionátu nazvaného Bitva národů se zúčastní týmy z téměř čtyř desítek zemí. Organizátoři ve středu na tiskové konferenci uvedli, že bojovat se bude v přesných replikách středověké zbroje od 7. do 10. května v aréně, která vyroste na Petříně. Půjde o šestý ročník.
Prostějov – Procházkou po městě začalo v úterý působení Cirkusu Humberto v Prostějově. Zaměstnanci cirkusu, který ve městě pořádá představení od středy do neděle, vzali do centra města trojici slonů. Něco takového je už pro cirkus Humberto pětiletou tradicí. Podle slov Hynka Navrátila z cirkusu jsou sice sloni největším lákadlem cirkusu ale ne jediným. „Kromě slonů máme také velbloudy, lamy či zebry," říká o programu, který nabídne také mezinárodní artisty či klauny. Ti do svých čísel zapojují také diváky.
Svitavy/Hirošima – Svitavští esperantisté vzkazem stejně jako další země dali najevo sounáležitost s japonskými přáteli, kteří si připomněli shození bomb
Tunis - Při teroristickém útoku na budovu muzea v centru tuniské metropole dnes zahynulo 22 lidí, z toho 20 zahraničních turistů. Dalších 42 lidí utrpělo zranění, vyplývá z nejnovější bilance, kterou zveřejnilo tuniské ministerstvo vnitra. Oběti podle něj pocházeli z Polska, Itálie, Jihoafrické republiky a Francie. České velvyslanectví v Tunisu ČTK řeklo, že zatím nemá informace, zda jsou mezi oběťmi i čeští občané.
Divokou mezinárodní autohoničku absolvovali v těchto dnech policisté z ostravského dálničního oddělení. Dopadli řidiče, jenž v Rakousku ukradl vozidlo a snažil se s ním projet do Polska. Za poslední dobu jde již o druhý podobný případ.
Divokou mezinárodní autohoničku absolvovali v těchto dnech policisté z ostravského dálničního oddělení. Dopadli řidiče, jenž v Rakousku ukradl vozidlo a snažil se s ním projet do Polska. Za poslední dobu jde již o druhý podobný případ.
Blansko – Závody dračích lodí v Malajsii jsou v plném proudu. Poblíž jezu se najednou jedna z lodí převrhne a osmnáct členů posádky skončí ve vodě. Někteří se topí. K jejich záchraně povolali i vodní záchranáře z Blanska. Šestičlenný tým má na záchranu lidí jen tři minuty a patnáct vteřin. S událostí si mezi pětadvaceti konkurenty poradil nejlépe.
Letohrad - Železniční nádraží v Letohradu je zastaralé a žádá si modernizaci. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) proto plánuje jeho rekonstrukci a obnovení jednání se zástupci města o nové podobě stanice. Podle vyjádření investora by stavba mohla být zahájena nejdříve v roce 2017. Celkové náklady dosáhnou téměř jedné miliardy korun.
Vyškov /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Jméno si zvolili podle Petra Ivanoviče Bagrationa, generálporučíka, který vedl pátý a šestý pluk ruských vojáků v bitvě u Slavkova. Právě šestý myslivecký pluk byl v té době jeden z nejlepších v carské monarchii. Zmiňuje ho i Lev Nikolajevič Tolstoj ve svém románu Vojna a mír. A právě jemu vzdává hold i devět členů vyškovského spolku vojenské historie šestého mysliveckého pluku Bagration. Vyškovský deník Rovnost ho představuje v dalším dílu seriálu Baví nás z pódia.
Jablonec nad Nisou, Hranice – Druhého Českého poháru Grand Prix Jablonce nad Nisou se v sobotu zúčastnilo dvacet judistů a judistek Femaxu Hranice. Na tatami se představilo celkem 793 mladších a starších žáků a žákyň ze dvou stovek oddílů z České republiky, Polska a Německa. Po skvělých výkonech a zisku tří zlatých a dvou stříbrných medailí se Femax stal nejlepším a nejúspěšnějším týmem sobotní části turnaje.
Letohrad – Železniční nádraží v Letohradu je zastaralé a žádá si modernizaci. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) proto plánuje jeho rekonstrukci a obnovení jednání se zástupci města o nové podobě stanice. Podle vyjádření investora by stavba mohla být zahájena nejdříve v roce 2017. Celkové náklady dosáhnou téměř jedné miliardy korun.
Praha - Odborníci letos čekají invazi klíšťat, nahrává tomu podle prezidenta Fóra infekční, tropické a cestovní medicíny Rastislava Maďara mírná zima. Klíšťata přežívají v mírných zimách v přírodě celoročně. Aktivní jsou od pěti stupňů Celsia. Po zimě jsou hladová, proto budou hledat hostitele, včetně člověka. Český hydrometeorologický ústav oznámil, že vzhledem k současnému charakteru počasí a jeho předpokládanému vývoji obnovuje předpovědi aktivity klíštěte, vydávat ji bude vždy v pondělí a ve čtvrtek.
Hranice – Tři dorostenci JC Železo Hranice bojovali mezi silnou konkurencí na dalším Českém poháru, kterého se účastnili závodníci z Polska a Německa. Na turnaji soutěžilo během soboty a neděle více než tisíc mladších a starších žáků, dorostenců a juniorů.
Chvaletice – Únos, vydírání a nedostižný zaměstnanec. Takovou situaci museli řešit policisté z Chvaletic. Na ně se s žádostí o pomoc obrátil zaměstnavatel jednoho řidiče, který se vydal do Ruska. Unesený ale nebyl řidič, nýbrž samotný kamion.