
Závod plachtařům zmařilo zaměstnání
NITRA, SLOVENSKO -Účastí na mezinárodních plachtařských závodech Pribina Cup zahájili před několika dny sezonu zástupci Slováckého aeroklubu Kunovice.
NITRA, SLOVENSKO -Účastí na mezinárodních plachtařských závodech Pribina Cup zahájili před několika dny sezonu zástupci Slováckého aeroklubu Kunovice.
JINDŘICHŮV HRADEC - Nad fotbalisty jindřichohradeckého Slovanu se zatahují černá sestupová mračna. Všechno nasvědčuje tomu, že jejich účinkování v krajském přeboru bude mít pouze jepičí život.
NOVÝ BOR - Nedostatek dětských hřišť, rekonstrukce náměstí a kácení lip v ulici Rumburských hrdinů. Těmto tématům se redakce českolipského Deníku věnovala na včerejším Dni s Deníkem, který proběhl v Novém Boru.
BENEŠOV - Šťáry na nepovolenou činnost zahraničních pracovníků budou pokračovat
OSTRAVA - Strojírenský holding VÍTKOVICE spolupracuje s s Vysokou školou báňskou - Technickou univerzitou Ostrava na jazykové výuce studentů technických oborů. Ve spolupráci s univerzitou a jazykovou agenturou organizuje výuku takzvané technické angličtiny přímo ve firmě.
Wolfowitz nechce sám odstoupit
STRAKONICKO - Nejvíce si polepšilo Blatensko, tomu pomohly i kamenolomy
BRNO - Extraligové nohejbalové mužstvo Vyškova uhrálo na půdě favorizovaných Modřic jediný duel.
MOST - Když úředník řekne nezaměstnanému, přijďte 20. května v 11 hodin 15 minut, musí nezaměstnaný přijít 20. května v 11 hodin 15 minut. Jinak bude čekat.
LETOHRAD - Pracovní skupina pro oslavy 700 let města, výročí připadajícího na příští rok, připravuje od počátku roku řadu slavnostních akcí.
CHUDENICE - Třídy chudenické základní školy zůstanou od příštího školního roku prázdné. Minulý týden o tom rozhodlo tamní zastupitelstvo.
Hypotéky jsou oblíbený nástroj na pořízení bydlení. Při jejich uzavírání je však jasné, že se jedná o závazek na dlouhou dobu, často i na desítky let. Během tohoto období se může stát cokoliv. Proto je dobré vědět, co dělat v okamžiku, kdy nemůžete splácet hypotéku. A to se může stát lehce.
RYCHNOVSKO - Úřad práce zveřejnil statisku nezaměstnanosti v regionu a rovněž profese, které jsou takzvaným nedostatkovým zbožím. Trh práce žádá kvalifikované vyučence ve strojařině a další odborné profese. Žáci základních škol však o odborné obory nemají zájem.
KUTNOHORSKO - Dát lidem bez zaměstnání novou šanci. Tak jednoduše zní cíl projektu „Najdi si práci ve Středočeském kraji“. Od listopadu 2005 do současnosti se do něj zapojilo přes 1570 lidí – a díky kvalitní přípravě a zázemí měli reálnou naději na úspěch.
PROSEČ - Sdružení obcí Toulovcovy Maštale přichází s projektem „Vytváření nových pracovních míst v mikroregionu“. Proto zpracovalo také žádost o finanční podporu z operačního programu Rozvoj lidských zdrojů. vyhlášeným krajským úřadem.
KOLÍNSKO - Dát lidem bez zaměstnání novou šanci. Tak jednoduše zní cíl projektu „Najdi si práci ve Středočeském kraji“. Od listopadu 2005 do současnosti se do něj zapojilo přes 1570 lidí – a díky kvalitní přípravě a zázemí měli reálnou naději na úspěch.
CHRUDIMSKO- S nezaměstnaností se potýkají hlavně na Nasavrcku, kde její míra překračuje hranici deseti procent. Například v Hlinsku je na zhruba poloviční úrovni. Průměrná míra nezaměstnanosti v okrese se snížila a ke konci března dosáhla hodnoty 6,59%.
PRAHA - Zatím více než čtyři stovky nezaměstnaných získaly díky nápadu nové místo
LUČANY NAD NISOU - Josef Mička dlouhá léta vede A tým FK Lučany. Týmu vtiskl svoji tvář, a ten se po loňském pádu do I.B třídy dere zpět do I.A třídy. “Myslím, že ta by našemu městu slušela,” říká trenér Josef Mička.
HLINSKO - O uvolněné místo strážníka u hlinecké městské policie je mela. Radnice po vyhlášení výběrového řízení na obsazení tohoto postu zaznamenala celkem dvanáct přihlášek.
LIBEREC - Častou výtkou vůči firmám je velikost státní dotace na vytvořené místo. Příčinou je malá informovanost zaměstnanců ze strany vedení firem.
ČEKÁ LÍPA - Sehnat práci. Takový je cíl stovek zdravotně znevýhodněných občanů. Mizivé procento z nich však zaměstnání skutečně najde.
PRAHA - Trest v podobě obecně prospěšných prací si tak odpykává přes dva tisíce lidí. Stále oblíbenějším trestem mezi pražskými soudci je udělení alternativního trestu v podobě obecně prospěšných prací. Momentálně si tímto způsobem v metropoli plní svůj trest okolo 2100 odsouzených.
BLANSKO - Lidé na Blanensku si mohou oddechnout. Pravděpodobnost, že skončí bez práce je totiž menší. Nezaměstnanost v okrese oproti loňskému roku klesla o 1,25 procenta, dostala se tak pod celostátní průměr.
FRÝDEK MÍSTEK - Nezaměstnaných na Frýdecko-Místecku pomalu, ale stále ubývá.
HRADEC KRÁLOVÉ - Počet strážníků se měl letos zvýšit o pětinu na 120 lidí. Zatím je ale zřejmě opak pravdou. Podle bývalých policistů od sboru odchází řada zkušených policistů.
BENEŠOVSKO - Pod hranici dvou tisíc klesl počet nezaměstnaných obyvatel našeho okresu. Úřad práce jich k poslednímu březnovému dni evidoval 1855. Míra nezaměstnanosti tak na Benešovsku klesla ze 4,21 na 3,87 procent.
ORLICKOÚSTECKO - K 31. březnu bylo na Orlickoústecku evidováno celkem 4728 mužů a žen jako uchazečů o zaměstnání.
KUTNÁ HORA - Neznámý zloděj řádil v uplynulých dnech v kutnohorské městské části Hlouška. Po vytlačení ventilačního okénka vnikl do výrobní haly jedné ze zdejších firem, ze které odcizil 60 hliníkových odlitků na výrobu podvodních světel. Kutnohorské společnosti tím způsobil škodu za 32 tisíc korun. Po pachateli a odlitcích pátrají kutnohorští policisté.
HRANICE - Lidé bez domova, kteří chtějí pracovat, najdou útočiště v azylovém domě.
HRANICE - Lidé bez domova, kteří chtějí pracovat, najdou útočiště v azylovém domě
PŘEROVSKO - Situace na trhu práce se s příchodem jara zlepšila, a to zejména díky zájmu ze stran stavebních firem. Řada společností si však stejně zoufá, že mezi nezaměstnanými těžko hledají kvalifikované profese. Třeba klempíře, pokrývače nebo i zedníky aby s lupou pohledali.
PŘEROVSKO - Situace na trhu práce se s příchodem jara zlepšila, a to zejména díky zájmu ze stran stavebních firem. Řada společností si však stejně zoufá, že mezi nezaměstnanými těžko hledají kvalifikované profese. Třeba klempíře, pokrývače nebo i zedníky aby s lupou pohledali.
TŘEBÍČSKO - Obce, které ještě nestihly sepsat s úřadem práce smlouvu o zaměstnání obyvatel na veřejně prospěšné práce (VPP) a o příspěvku na úhradu jejich mzdy, mají smůlu. Letošní příděl od státu na VPP už třebíčský úřad práce vyčerpal.
Vyškov - Šumperská oděvní firma Pro Len uvažuje o stavbě výrobní budovy ve Vyškově.
LIBEREC/ Nezaměstnaných na Liberecku za měsíc březen ubylo, byť jen o jednu desetinu procenta. Vyplývá to ze statistiky libereckého Úřadu práce.Procento nezaměstnanosti je nyní na hodnotě 7,1. Oproti statistice, pořízené přesně před rokem, se jedná o zlepšení o celé jedno procento.
JABLONECKO - Přestože počet uchazečů o zaměstnání na jabloneckém Úřadu práce poklesl oproti minulému měsíci na 5,7 %, lidé stále hledají zaměstnání.
ŽĎÁR NAD SÁZAVOU - Prestižním úkolem bylo pověřeno Střední odborné učiliště strojírenské ve Žďáře nad Sázavou.
JIŽNÍ ČECHY - Počet lidí bez práce v jižních Čechách v březnu klesl. Jihočeské úřady práce evidovaly celkem 17 814 uchazečů o zaměstnání, což bylo bezmála o 1700 lidí méně než koncem února. Nezaměstnanost se tak v regionu meziměsíčně snížila o půl procentního bodu na 5,4 procenta.
JIŽNÍ ČECHY - Počet lidí bez práce v jižních Čechách v březnu klesl.
HAVÍŘOV - Počet lidí bez práce se v uplynulém měsíci březnu opět snížil. V celém okrese Karviná bylo k poslednímu březnovému dni evidováno celkem 24 085 nezaměstnaných, což je o 614 méně, než na konci února.
PROSTĚJOV - Prostějovský region si tak nadále drží nejnižší nezaměstnanost v kraji.
MLADOBOLESLAVSKO - Neuvěřitelně se zvýšil počet volných pracovních míst! Kdyby nyní lidé bez práce obsadili všechny volné pozice na Mladoboleslavsku, zůstalo by jen 51 nezaměstnaných!
NYMBURSKO - Výrazný pokles míry nezaměstnanosti zaznamenal v uplynulém měsíci Úřad práce v Nymburce. „Klesá dokonce rychleji, než tomu v tomto období obvykle bývá,“ řekl Pavel Krpálek z nymburského úřadu práce.
ZLÍNSKÝ KRAJ- Úřady práce ve Zlínském kraji přicházejí s dobrou zprávou: nezaměstnanost se v březnu snížila a navázala tak na pokračující pokles, který byl patrný už v únoru. Na konci minulého měsíce míra nezaměstnanosti činila 7,4 procenta.
NOVOJIČÍNSKO - Počet lidí bez práce na Novojičínsku v měsíci březnu klesl. Zatímco v únoru evidoval místní Úřad práce 7619 nezaměstnaných, v březnu bylo bez práce 7136 lidí.
Brno - Počty lidí bez práce v Brně a okolí v březnu klesly. Úřady práce navíc nabízí stovky volných míst.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Zatímco absolventům se daří najít si práci, padesátiletí a starší a osoby s handicapem jsou na tom mnohem hůře. Vyplývá to ze statistik úřadu práce.
PLZEŇ - Zmatenou výpověď včera před soudem přednesl devatenáctiletý stavební dělník Tomáš Kopřiva z Chudenína na Klatovsku. Ten se zpovídá z toho, že marihuanu nabízel a posléze kouřil s jednou mladistvou dívkou a dvěma nezletilci.
LIBERECKÝ KRAJ - V celém Libereckém kraji bude osloveno 1800 uchazečů o práci. Ti budou mít šanci absolvovat rekvalifikační kurzy. Minimálně 102 účastníků projektu získá dotované zaměstnání.