Lucemburské dveře jsou dokořán
Od listopadu mají čeští občané v Lucembursku stejná práva při hledání práce jako místní. Odpadá tak povinnost mít pracovní povolení.
Od listopadu mají čeští občané v Lucembursku stejná práva při hledání práce jako místní. Odpadá tak povinnost mít pracovní povolení.
KRAJ - Naštvaní byli řidiči, kteří se dnes ráno stěží dostávali do zaměstnání. Na většině komunikací se totiž hromadila kašovitá břečka a řidiči měli co dělat, aby svá auta udrželi na vozovce. Nejhorší situace byla v noci na Karvinsku, Frýdecko-Místecku a Novojičínsku, kde hasiči vytahovali z příkopů a okrajů silnic několik kamionů.
OSTRAVSKO - Naštvaní byli řidiči, kteří se dnes ráno stěží dostávali do zaměstnání. Na většině komunikací se totiž hromadila kašovitá břečka a řidiči měli co dělat, aby svá auta udrželi na vozovce.
OSTRAVA - Naštvaní byli řidiči, kteří se v pátek ráno stěží dostávali do zaměstnání. Na většině komunikací se totiž hromadila kašovitá břečka a řidiči měli co dělat, aby svá auta udrželi na vozovce. Pokud chtěli předjíždět nebo přejet do vedlejšího pruhu, riskovali, že skončí ve svodidlech.
VYŠKOV - Vyškovská radnice plánuje rozvoj cykostezek na území města. Na jednu má už vypracovanou projektovou dokumentaci. Povede z Mlýnské ulice do průmyslové zóny Sochorova.
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Dnes se ptáme Radka Jančáře, ředitele Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti.
TEHERÁN - Stejně jako ženy po celém světě stojí i mladé Íránky každé ráno před rozhodnutím co si obléci na sebe. A jestli se nalíčit či vyjít na ulici bez make-upu. Na rozdíl od Evropanek se ale ženy v Íránu při probírání šatníkem neřídí jen podle počasí či toho, zda jdou do zaměstnání, do školy nebo na schůzku.
HAVÍŘOV - Proti verdiktu okresního soudu se Miroslav Ruský odvolal.
ZLÍNSKÝ KRAJ - Pobíhající děti, které čekají venku na odpolední vyučování, to je obrázek, který bývá často k vidění před školami na Slovácku. Ne každý však ví, kdo v tu dobu nese za školáky zodpovědnost.
PEČKY - Vážnou operací dolních končetin skončilo pracovní úsilí osmačtyřicetiletého muže ze Slovenska.
OLOMOUC - V ulicích města jsme jsme kladli mladým maminkám jednoducou otázku: Víte už, jak budete od nového roku řešit mateřskou? Jejich odpovědi byly následující.
ZLÍN - Pozici sedmého nejlepšího krasojezdce na světe si z nedávného šampionátu ve švýcarském Winterthuru přivezl zlínský zástupce Ludvík Písek. Pro 24letého sportovce byl letošní start na MS již třetím v kariéře. Ve své premiéře ve Freiburgu byl Písek pátý, loni v německé Saské Kamenici až devátý.
TÁBORSKO - Rodiče, kteří chtějí v příštím roce dostávat rodičovský příspěvek, čeká cesta na úřad. Do konce ledna si totiž o něj musejí nově požádat. A to i rodiny, které ho již nyní pobírají.
ZLÍNSKÝ KRAJ - Pobíhající děti, které čekají venku na odpolední vyučování, to je obrázek, který bývá často k vidění před školami na Slovácku. Ne každý však ví, kdo v tu dobu nese za školáky zodpovědnost.
LIBEREC - Zájem studentů Technické univerzity v Liberci (TUL) o studium v zahraničí sice postupně narůstá, stále však ani zdaleka neodpovídá široké nabídce.
PRAHA - Šestatřicet tisíc pražských rodin, které od státu pobírají rodičovský příspěvek, čeká vpříštích dvou měsících zásadní rozhodnutí. Nový systém vyplácení dávek přináší tzv. vícerychlostní mateřskou a rodiče si musí závazně vybrat, kolik let chtějí rodičovský příspěvek pobírat. Od toho se bude odvíjet i výše měsíční částky, jakou od 1. ledna dostanou, a to vrozmezí od 3800 až po 11400 korun.
MĚLNICKO - Je to v lidech. Někde nejsou téměř žádná pracovní místa a bez práce je minimum osob. Jinde shání desítky pracovníků už měsíce a nezaměstnanost tam paradoxně stoupá.
PÍSECKO - Počty pracovníků v písecké průmyslové zóně a v ZVVZ Milevsko posílí Vietnamci.
VELKÝ OSEK - Petr Kureš z Jestřabí Lhoty nezaváhal ani na okamžik. Má podle svých slov co vracet.
TLUMAČOV - Obyvatelé Tlumačova musejí kvůli nečinnosti ZKD Sušice vozit nákupy odjinud
SLOVÁCKO - Pobíhající děti, které čekají venku na odpolední vyučování, to je obrázek, který bývá často k vidění před školami na Slovácku. Ne každý však ví, kdo v tu dobu nese za školáky zodpovědnost.
ÚSTÍ NAD LABEM - Výzvu ústeckým radním, aby nerušili jesle na Střekově, sepsali rodiče. Teď sbírají podpisy a do čtvrtka ji doručí radě města.
SOKOLOVSKO - I když se čekárny na úřadech práce na konci prázdnin pravidelně plní nezaměstnanými absolventy, letos jich přišlo shánět místo mnohem méně než loni.
LIBEREC - Hráči Sedmihoří Oplotce normálně chodí každý den ráno do zaměstnání a fotbal mají jako koníček.
KLATOVY - Poslední dny opět prožívali cestující na trase Klatovy – Plzeň – Praha ve shonu. Kvůli pokládání asfaltu na křižovatce ulic Plzeňská a Pod Koníčky nezajížděly autobusy městské hromadné dopravy ani linkové autobusy na zastávky Pod nemocnicí. Informovanost cestujících o náhradních zastávkách však prý byla nedostačující, mnohde dokonce chyběla a cestující, ani řidiči autobusů nevěděli, kde náhradní zastávka ve skutečnosti je.
ČESKOBUDĚJOVICKO - Jen tři poslední učni se připravují na povolání čalouníka v Středním odborném učilišti v Lišově. Na škole, která si kdysi na nedostatek zájemců o nábytkářské obory rozhodně stěžovat nemohla, dobíhá poslední ročník čalounictví. Nové zatím nebyly otevřeny.
VÝCHODNÍ ČECHY - Vytváření internetového obsahu samotnými uživateli zasáhlo i Českou republiku. Projekt Blog.cz, který umožňuje snadné vytváření webových stránek, se zařadil mezi deset nejnavštěvovanějších serverů u nás.
OSTRAVA - Sedm z celkem osmi účastnic rekvalifikačního kurzu Romský pracovník v sociálních službách pro nezdravotnická zařízení složilo počátkem listopadu závěrečné zkoušky.
JINDŘICHOHRADECKO - V evidenci Úřadu práce v Jindřichově Hradci bylo k 31. říjnu 1839 dosažitelných uchazečů o zaměstnání. Bylo to o 174 méně, než na konci září. Míra nezaměstnanosti klesla na 3,75 procenta.
Ústí nad Labem/ Nad inzerátem, kterým Městská policie v Ústí nad Labem hledá nové posily do svých řad, se pozastavila Ústečanka Gabriela Malá. Konkrétně nad zněním, že Statutární město Ústí nad Labem – Městská policie přijme muže do funkce strážník MP.
FRÝDEK-MÍSTEK – Míra nezaměstnanosti na Frýdecko-Místecku znovu poklesla, ke konci října dosahovala už jen „pouhých“ 7,56 procenta. Ve stejném období před rokem bylo v okrese nezaměstnaných více než deset procent.
PRACHATICKO - Zhruba čtyři a půl tisíce korun byla průměrná výše nároku na podporu v nezaměstnanosti v říjnu.
BENEŠOVSKO - K nejnižší nezaměstnanosti letošního roku přispěli také absolventi
CHEBSKO - Nejen řidiči, ale i chodci musí dávat pozor. Kloužou totiž i chodníky
Od loňského června můžete pobývat v Dánsku až půl roku bez povolení k pobytu. Během této doby si můžete hledat práci i bydlení.
ZLÍN - Prostorem plným imaginace a nevšedních uměleckých nápadů se stala od čtvrtka zlínská Galerie pod Radnicí. Na svědomí to mají severočeské výtvarnice Blažena Fořtová a Taťána Ruprichová. První z nich ozdobila sál galerie hliněnými plastikami, druhá obrazy.
OLOMOUC - Osmnáctý ročník festivalu amatérských loutkových divadel Čechova Olomouc o víkendu uspořádali členové loutkového divadla Kašpárkova říše. Zájem českých a moravských loutkářů byl tak velký, že organizátoři museli dokonce účast několika souborů odřeknout.
LITOMĚŘICKO - Nezaměstnaných opět ubylo. Zaměstnavatelé si stěžují, že do svých provozoven velmi obtížně hledají nové zaměstnance.
ALBERTOVEC - Třiačtyřicet let. Tak dlouho se již setkávají bývalí sportovní jezdci z různých koutů na Opavsku, ale i celé republiky. „Patří mezi nás parkúroví, drezurní, dostihoví a military jezdci,“ vysvětluje Mirek Koláček, který se účastní těchto setkání od samého začátku v roce 1971.
HOLEŠOV - Víc jak sedm stovek zájemců mělo možnost seznámit se v sobotu s prostředím a studiem na Střední policejní škole v Holešově. Její pracovníci tam pro ně připravili den otevřených dveří.
TÁBOR - Panika, strach o místo, nervozita. Taková nálada v těchto dnech vládne mezi zaměstnanci v táborské provozovně Tesca. Zatímco jinde před blížícími se svátky řady pracovníků posilují, v Tescu se propouští.
BRUNTÁL - Osmdesát korun každý den platí ubytovaní v Azylovém domě Bethel. Kapacita bruntálského Bethelu je 27 lůžek a útočiště zde hledají hlavně muži z Bruntálu a z nejbližších obcí. V těchto nevlídných dnech je v azylovém domě 24 lůžek obsazených.
ZLÍN - Prostorem plným imaginace a nevšedních uměleckých nápadů se stala od čtvrtka zlínská Galerie pod Radnicí. Na svědomí to mají severočeské výtvarnice Blažena Fořtová a Taťána Ruprichová. První z nich ozdobila sál galerie hliněnými plastikami, druhá obrazy.
LETOHRAD - S novým školním rokem se opět rozběhla další část vzdělávacího programu z projektu „Vzdělávací program pro osoby znevýhodněné při vstupu na trh práce“.
ORLICKOÚSTECKO - K 31. říjnu evidoval Úřad práce v Ústí nad Orlicí celkem 3763 uchazečů o zaměstnání, z tohoto počtu bylo 3410 uchazečů dosažitelných: tedy evidovaných nezaměstnaných, kteří nemají žádnou objektivní překážku pro přijetí zaměstnání. Meziměsíčně klesl počet dosažitelných uchazečů o 301, meziroční pokles činil 1109 osob. Ke konci října 2007 evidoval úřad práce 2122 žen, což tvoří 56,4 procent z celkového počtu nezaměstnaných.
LIBERECKÝ KRAJ - Na úřadech práce v Libereckém kraji se objevilo v uplynulém měsíci několik firem, které zde ještě nedávno pomoc s obsazováním volných pracovních míst nehledaly. Nyní se ale obracejí i na úřady práce.
PRACHATICKO - Se snižující se mírou nezaměstnanosti a úbytkem nezaměstnaných jde ruku v ruce odhalování těch evidovaných, kteří o zařazení do pracovního procesu nestojí.
JIŽNÍ ČECHY - Patnáct tisíc nezaměstnaných a zhruba osm tisíc volných míst. To je statistika jihočeských úřadů práce za říjen. Podle analytiků trhu práce je to zároveň nejpříznivější situace pro nezaměstnané na jihu Čech za posledních deset let.
ČESKOBUDĚJOVICKO - Prodavačky, řidiči automobilů, montážní, stavební a strojírenští dělníci, zedníci a kuchaři, to jsou profese, po kterých je na Českobudějovicku největší sháňka.
VSETÍN - Firmy ve Vsetíně začaly nabízet práci místním Romům. Od letošního srpna, v rámci projektu Ukážu, že umím, dostaly možnost získat nové zaměstnání téměř dvě desítky členů tohoto etnika. Nabídnutou pomoc nakonec využilo prozatím šest Romů, kteří jsou zaměstnáváni především v dělnických profesích.