Česká pošta loni podle předběžných výsledků hospodařila se ztrátou kolem 1,25 miliardy korun, což je o půl miliardy více než o rok dříve. Důvodem zhoršení výsledku je především neuskutečněný plánovaný prodej budovy hlavní pošty v Praze, který měl vynést zhruba 1,4 miliardy korun. ČTK to sdělil generální ředitel Miroslav Štěpán.
V Kostelci nad Orlicí v těchto dnech probíhá do 28. března velmi zajímavá vzpomínková výstava o kosteleckém rodákovi Karlu Sýsovi (nar. 26. 7. 1946 v Rychnově nad Kněžnou, zemř. 29. 7. 2024 v Praze). Byl českým básníkem, novinářem, překladatelem a spisovatelem a předsedou Unie českých spisovatelů.
Letos 13. března uplynulo 5 let, co již není mezi námi JUDr. Arnošt Herrmann - právník a spisovatel, všestranně vzdělaný obyvatel ústeckého Střekova, rodák z Mladé Boleslavi. Jako spisovatel je znám pod jménem Arnošt Herman. Byl místopředsedou Severočeského klubu spisovatelů. Zemřel ve věku 88 let.
Policisté zasahovali ve čtvrtek 13. března odpoledne u nálezu mrtvého muže v budově Úřadu městské části Praha - Řepy. Později bylo potvrzeno, že se jedná o člena rady MČ Praha 17 Pavla Maxu (ODS). Kriminalisté nyní prověřují okolnosti jeho úmrtí, přičemž jednou z hlavních verzí je sebevražda.
Ceny pohonných hmot v Pardubickém kraji zaznamenaly výrazný pokles, což potěší nejednoho řidiče. Benzin Natural 95 zlevnil o 94 haléřů na průměrných 35,26 Kč za litr, zatímco nafta klesla o 83 haléřů na 34,57 Kč. Tento trend sleduje společnost CCS, která upozorňuje na meziroční úspory v řádu korun.
Už v dnes rozehrají volejbalisté Sokola Bučovice finálovou sérii první ligy doma s Dobřichovicemi. Druhý pokus získat prvoligovou příslušnost zahájí futsalisté Amoru Kloboučky Vyškov rovněž ve své hale. Zítra večer s Nejzbachem Vysoké Mýto. Zimní pauza končí pro nižší fotbalové soutěže. O víkendu odstartují jaro krajské a okresní o týden později.
Českolipští florbalisté po porážce 4:10 od Bohemians zakončí základní část nejvyšší soutěže v domácí hale, kde se utkají s Královskými Vinohrady. „Doufáme, že se nám doma konečně povede zvítězit, aby byli spokojení i naši fanoušci," říká trenér Ladislav Pekárek starší.
Bolševník, křídlatka nebo netýkavka jsou mediálně známé druhy rostlin, které se invazivně šíří do české přírody. Podle biologů je ale podobných druhů mnohem více. Pěstují se v zahradách a parcích, odkud se volně šíří do okolí. Ohrožují tak druhovou rozmanitost přírody. A některé, podobně jako bolševník, mohou působit i zdravotní problémy.
Dálnice obvykle nejsou považovány za destinaci pro gurmány, přesto i na nich lze najít solidní jídlo. Na trase D11 mezi Hradcem Králové a Prahou mají řidiči možnost vychutnat si širokou nabídku jídel, od snídaní až po večeře, včetně tradiční české kuchyně. Kromě jídla čerpací stanice nabízejí i moderní služby, jako je nabíjení elektromobilů a čisté toalety, většinou zdarma. V tomto novém seriálu našich redakčních testů se zaměříme na hodnocení jídel, cen i úroveň čistoty WC na benzínkách podél dálnice D11, a přineseme vám přehled o službách pro řidiče po celé České republice.
Věděli jste, že v Praze existuje organizace, která podle všeho nemá v Evropě obdoby? Jmenuje se Mezi námi. Její jedinečnost spočívá v tom, že v České republice zaštiťuje aktivity přes 200 mezigeneračních skupin, díky nimž se v pohodové atmosféře setkávají lidé ve věkovém rozmezí od školkových dětí až po jedince prožívající pozdní podzim života. Vězte, že nikde jinde taková koncentrace štěstí a radosti není.
Dva skvělé fotbalové zážitky, bohužel ve stejném čase, se odehrají v sobotu v okrese Beroun. Druhý celek divize A Králův Dvůr vyzve na souboj první Aritmu Praha, čtvrtý Komárov pak hostí třetí Milín. Tahle fotbalová sobota bude mít grády.
Teprve oslavila šestnácté narozeniny, ale svět IT už jí leží u nohou. Vášeň pro technologie dostala Alžbětu Matvejovou z Petřvaldu u Karviné až na prestižní stáž v Microsoftu. Dívka má tak našlápnuto k tomu, aby se stala hvězdou odvětví, kterému jinak dominují muži.
Tisíce nablýskaných motocyklů silnějších i slabších kubatur dorazí i letos do Poděbrad. Sláva, která pokaždé vyláká na Jiřího náměstí, kolonádu a další ulice podél trasy příjezdu davy zájemců i ze širokého okolí, už má daný scénář a datum. Příznivci vůně benzinu si tak už jen mohou přát co nejpříjemnější počasí, které bude odpovídat zahájení letošní jarní sezóny.
Fotbaloví fanoušci se mohou těšit na start jarní části nižších soutěží, kde se očekávají napínavé souboje. Největší pozornost přitahuje zápas mezi Protivínem a Týnem nad Vltavou, který slibuje dramatické momenty díky blízké rivalitě obou týmů. Jak si povedou ostatní kluby v píseckém okrese?
Zavítáte-li někdy do ústeckého muzea a vezmete to přes podatelnu či sekretariát, nejspíše potkáte Naďu Pažoutovou, úspěšnou spisovatelku dětské literatury, která má za sebou již tři knihy pro malé čtenáře. „Je velmi těžké dnes konkurovat pohyblivým obrázkům, přesto se snažím, aby si děti cestu ke knihám nacházely,“ řekla Naďa Pažoutová Ústeckému deníku.
/CO NAVRHLI ARCHITEKTI/ Sledování západu slunce u řeky, sportovní klání v centru míčových sportů nebo zhlédnutí filmu v Háječku. Už za pár let by nejen tohle mohla být realita všedního dne. Přinášíme vám přehled nejočekávanějších staveb v Českých Budějovicích pro následující roky. Podívejte se, jak se naše město v průběhu pěti let promění.
/PROGRAM ČTVRTFINÁLE/ Třinečtí Oceláři se ve čtvrtfinále play off Tipsport extraligy střetnou s pražskou Spartou. Série s nejlepším týmem základní části začne v neděli v Praze (17). V Třinci se bude hrát příští čtvrtek 20. a v pátek 21. března. Oceláře poslal na Spartu jejich bývalý obránce Milan Doudera, který dal vítěznou trefu v prodloužení za České Budějovice.
Lucie slaví 40. výročí, Radek Bakalář připravil neopakovatelnou strhující show, chuťové pohárky vám rozjitří festival delikátních chutí. Ať už jste fanoušky hudby, kouzel nebo dobrého jídla, ze široké nabídky akcí v březnu 2025 si určitě vyberete.
Již tento víkend to vypukne. Mužské florbalové áčko klubu FBC Kutná Hora zahajuje play off na Klimešce proti FTC Vysoké Mýto. Zahrají si i další kategorie od juniorů po dorostenky a elévy s elévkami.
O víkendu čeká Prahu 4 dopravní omezení kvůli natáčení zahraničního špionážního seriálu. Vyskočilova ulice bude uzavřena, což ovlivní automobilovou dopravu i trasy autobusů. Objížďky povedou přes Nusle a dojde k dočasným změnám zastávek. Filmaři plánují akční scény s rychlými jízdami a honičkami.
V centru Prahy došlo k dramatickému incidentu, kdy žena spadla z několikametrové výšky na chodník. Předtím se pokoušela vloupat do několika bytů a hotelových pokojů, odkud odcizila stovky eur. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Policie ženu obvinila z krádeže a dalších trestných činů.
„Vždycky mě polilo hrozné horko, když jsem měla říct, kde jsem se narodila. Ta vesnice je u Kácova nad Sázavou a budete se smát, když Vám povím, jak se jmenovala: Polipsy. Víte, když jsem to měla říct, byla jsem rudá jako mák, protože v tom momentě se všechny děti smály. Vždycky mně to vadilo a vadí mně to dodneška,“ podělila se v rozhovoru pro Deník o úsměvnou historku ze školních let stále vitální Jiřina Kameníková. Je to už pořádná řádka let, dnes žije v Kostelci nad Orlicí a v minulých dnech oslavila neuvěřitelné 104. narozeniny.
Na fasádě budovy Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia na rohu ulice V Botanice a Preslova na pražském Smíchově vznikla velká nástěnná malba, takzvaný mural. Obraz znázorňuje děti, které trpí neurodegenerativní Huntingtonovou chorobou, a má zvýšit povědomí o této nemoci. Novinářům dnes dílo představili zástupci školy a dalších organizací, díky kterým malba vznikla. Autorem je bogotský výtvarník DjLu Juegasiempre.
Volejbalisté Karlovarska mají za sebou skvělou základní část extraligy a nyní míří do play-off s jasným cílem – bojovat o medaile. Trenér Stefano Mascia věří, že tým ještě neukázal svůj plný potenciál a rozhodující zápasy teprve přijdou.
V zimních areálech ve středních Čechách je stále dost sněhu, lyžaři se tam ale kvůli nepříznivému počasí příliš nehrnou. Na Monínci u Sedlce-Prčice na Příbramsku proto už chtějí sníh začít shrnovat, aby ho mohli uchovat do příští sezony. "Uskladnění umožní speciální textilie, která se používá proti tání ledovců," vysvětlil ředitel areálu Jaroslav Krejčí.
Zpěvačka Kateřina Marie Tichá představí ve Strakonicích Plamen - novou desku, stejnojmennou píseň i turné. Do Radomyšle, Bavorova a Mladějovic si můžete jít zaplesat a Volyně zve na koncert kapely Hudba Praha. Akcí se ale na Strakonicku chystá ještě mnohem více. Máme pro vás přehled.
Zájemci si budou moci zakoupit novou mapu, která porovná, jak se Českobudějovicko měnilo v průběhu 300 let. Nabídne současnou podobu regionu a vedle ní mapu kartografa Jana Kryštofa Müllera ze začátku 18. století.
Zveme Vás na jízdu historického vlaku z Prahy přes Černošice a Řevnice na Karlštejn a zpět. Přijďte si užít jízdu zvláštního vlaku údolím Berounky po tzv. České západní dráze. Návrh jízdního řádu: Praha hl. n. 9:00 – Karlštejn 9:35, Karlštejn 9:50 – Praha hl. n. 10:30
Krajská veterinární správa se zabývá příčinou úhynu labutí, jejichž těla nalezli občané v Chebu. Několik nemocných zvířat skončilo v péči Záchranné stanice Soos ve Františkových Lázních. "Přijali jsme čtyři nemocné labutě, později ale bohužel zahynuly," uvedla pracovnice stanice Markéta Hrušková s tím, že mrtvých labutí bylo více.
Kuriózní oznámení přijali ve středu po desáté hodině večer pelhřimovští policisté. Volal jim muž, který našel sedícího opilce v křesle pod pergolou na zahradě.
Vyhraje zlínský nápad poznávat místa spojená s odkazem podnikatele Tomáše Bati novým způsobem? Mezi trojici finalistů celostátní soutěže 18. ročníku Velké ceny cestovního ruchu v kategorii o Nejlepší turistický produkt a Nejlepší e-projekt za rok 2024 se totiž dostaly projekt Baťův region a web Památníku T. Bati.
Jarní část Superligy malého fotbalu zvedá oponu. Duelem Mostu s Plzní se v neděli 16. března rozběhne sedmé kolo celostátní soutěže, nabitý jarní program pak nejen pro mužskou, ale pro všechny kategorie vygraduje v sobotu 21. června při Superfinále v Českém Dubu.
O pohraničních periferiích se toho píše mnoho. Opouštějí je mladí lidé, rodí se tu málo dětí, jen tak někdo tady nebude ordinovat. Ale pohnutá minulost, těžké podmínky pro profesní uplatnění nebo třeba chudší kulturní život jsou atributy, které některým jedincům dodávají neviditelnou energii, schopnou vytvořit z pustiny příležitost. A když se k tomu přidá správná inspirace, mohou se v polozapomenutých končinách dít věci, které započnou lepší časy.
Třicetiletá válka začala 23. května 1618 defenestrací královských místodržících v Čechách, kde i skončila, neboť ještě několik dní po podpisu Vestfálského míru probíhaly boje v Praze. Hlavní město zemí Koruny české však nebylo jediné, které prodělalo strategicky významné obléhání.
Litr benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic Jihočeského kraje prodává v průměru za 35 korun, před týdnem byl o 68 haléřů dražší. Nafta zlevnila o 54 haléřů, za litr teď řidiči dají průměrně 34,32 koruny, což je nejméně v republice.
Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl kasační stížnosti obce Zdiby u Prahy a pražské městské části Dolní Chabry, které se domáhaly zrušení souhlasného závazného stanoviska ministerstva životního prostředí k výstavbě úseků 518 a 519 Pražského okruhu mezi Ruzyní a Březiněvsí. Soud potvrdil, že takzvané stanovisko EIA není samostatně přezkoumatelné ve správním soudnictví a lze se proti němu bránit až v rámci řízení o povolení stavby. Oba rozsudky jsou dostupné na úřední desce.
Ze druhého místa s devítibodovou ztrátou na vedoucí Milevsko bude vstupovat do jarní části krajského přeboru Malše Roudné. „Nechceme být na konci sezony horší než druzí,“ ujistí předseda klubu Libor Šolc. V jarní premiéře přivítají Malšané v sobotu od 14:30 Sezimovo Ústí.
Záchranné složky vyjely ve čtvrtek 13. března před polednem k nehodě kamionu na dálnici D7 nedaleko ruzyňského letiště. Nákladní vůz sjel do příkopu, k žádnému zranění naštěstí nedošlo. Nehoda ale zablokovala provoz, dálnice byla uzavřena. Tvořily se dlouhé kolony.
/VIDEO/ V dramatické situaci, kdy prvorodička začala rodit, sehrála klíčovou roli městská policie v Praze. Strážníci si nejdříve mysleli, že jde o bezohledného řidiče. Když zjistili, v jaké situaci pár je, rychle jim pomohli dostat se do nemocnice.
Ceny pohonných hmot v Libereckém kraji klesají již třetí týden v řadě, což přináší úlevu řidičům. Průměrná cena benzinu Natural 95 se snížila na 35,53 korun za litr, zatímco nafta stojí 34,67. Tento trend zlevňování je patrný po celé České republice, přičemž nejlevnější paliva lze natankovat v Ústeckém a Jihočeském kraji.
Geopolitická situace, trend posledních dnů dál přeje motoristům! Pohonné hmoty ve Zlínském kraji za uplynulý týden zlevnily, asi nejvíce za poslední období.
Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic ve Středočeském kraji prodává v průměru za 35,95 Kč, před týdnem byl o 67 haléřů dražší. Nejlevnější benzin ve Středočeském kraji prodávají na Rakovnicku, kde litr v průměru stojí 34,93 Kč. O 62 haléřů na litru zlevnila nafta, řidiči teď za něj v kraji dají průměrně 35,34 Kč.
Po výhrách nad Prostějovem a Olomoucí B je před fotbalisty Zlína třetí jarní mistrovský zápas. Opět po týdnu se představí na stadionu soupeře. V neděli dopoledne hrají v Praze, kde vyzvou pátou Viktorii Žižkov.
Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic Ústeckého kraje prodává v průměru za 34,74 koruny, před týdnem byl o 85 haléřů dražší. Je nejlevnější v zemi. O 63 haléřů na litru zlevnila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 34,46 koruny. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin o 3,17 koruny na litru levnější než před rokem, za naftu tehdy motoristé platili o 3,45 koruny na litru více.
Nejdražší pohonné hmoty na Vysočině jsou na Žďársku. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 zde lidé koupí za 36,65 korun. Cena nafty se pouze na Žďársku vyšplhala nad hranici 36 korun. V průměru pohonné hmoty na Vysočině v uplynulých sedmi dnech zlevnily o více než 80 haléřů.
Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic Moravskoslezského kraje prodává v průměru za 35,23 Kč, před týdnem byl o rovnou korunu dražší. Nafta zlevnila o 90 haléřů na litru, za litr teď řidiči dají průměrně 34,60 Kč. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin o 2,92 Kč na litru levnější než před rokem, za naftu tehdy motoristé platili o 3,73 Kč na litru více.