Žďár nad Sázavou /FOTOGALERIE/ – Písničkářka a moderátorka Jana Rychterová zavítala do Žďáru nad Sázavou, aby připomenula místním dětem kouzlo lidové písničky a navštívila památku UNESCO, kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře.
Brno – Může jít o pomyslné předávání žezla. Úřadující šampion Superligy malého fotbalu se představí na hřišti největšího favorita a lídra letošního ročníku aneb Staropramen Praha hraje v neděli od osmi hodin večer v areálu Vysokého učení technického Pod Palackého vrchem v Brně.
České Budějovice - Třicítka veteránů značky Simca z let 1930 -1979 se objevila v rámci celorepublikového srazu Simcaklubu v sobotu na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. Dorazila i simka z roku 1967 a Chrysler z roku 1974, které před pěti lety podepsal v Praze francouzský herec Pierre Richard.
/VIDEO/Centrem Prahy prošel v sobotu odpoledne tradiční průvod odpůrců potratů a zastánců tradičních rodin. Do akce s názvem Národní pochod pro život a rodinu se podle organizátorů z Hnutí pro život zapojilo 10 tisíc lidí. Policie počet účastníků nekomentovala. Na začátku akce u Rudolfina zasahovala proti několika desítkám aktivistek a aktivistů, kteří se snažili průvodu zablokovat cestu. Jeden člověk skončil na policejní stanici. Novinářům to řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.
Česká Lípa – Florbalový turnaj žáků prvního stupně ČEPS CUP, kterého se letos zúčastnilo rekordních 1300 přihlášených škol z celé ČR, je již minulostí. Republikové finále v Ostravě se zúčastnilo 12 nejlepších týmů z celé ČR (6 chlapeckých a 6 dívčích).
Blížící se 11. ročník Svatojánských slavností Navalis slibuje barokní spektákulum na Vltavě. Program zahrnuje mši svatou v katedrále svatého Víta, žehnání koním a jezdcům, koncert na hladině pod Karlovým mostem i regatu skvostných lodí včetně benátských veslic typu bissona a tradičních dřevěných lodí zillen z rakouské „Solné komory“. Právě tam jsme se vydali po stopách historie, která spojuje Alpy s Prahou, Vltavou, ale i třeba italskými Benátkami.
Ostrava - Špičkové restaurace, zajímavá bistra a nevšední koncepty ve stáncích i na kolečkách se představí na Garden Food Festivalu, který se o víkendu koná na Slezskoostravském hradě. Na pódiu se budou střídat účastníci ze soutěže MasterChef Česko.
Ledvice – Vůbec první letos okroužkovaná sokolí mláďata v České republice mají své domovské právo na ochozu komínu Elektrárny Ledvice. Stejně jako vloni jsou tři. Ornitolog Václav Beran jim za hlasitých protestů nasadil odečítací kroužky v pátek 26. dubna.
Vůbec první letos okroužkovaná sokolí mláďata v České republice mají své domovské právo na ochozu komínu Elektrárny Ledvice na Teplicku. Stejně jako vloni jsou tři. Ornitolog Václav Beran jim za hlasitých protestů nasadil odečítací kroužky v pátek 26. dubna.
Ústí n. L. /ROZHOVOR/ – Jedna z hvězd ústecké atletiky, skokan Matěj Ščerba, se rozpovídal o svém sportovním odvětví, ale i o dalších věcech. Věděli jste, že ke skoku o tyči se dostal vlastně náhodou?
Dopravní podnik hl. města Prahy (DPP) od včerejška nabízí cestujícím možnost koupit si jízdenku ve všech tramvajích přímo ve voze pomocí bezkontaktní platební karty. Služba, která je v řadě měst už běžná několik let, se má rozšířit i do všech autobusů, automatů na kartu výrazně přibude i v metru.
Další stovky letů naplánovaných na neděli ruší kvůli stávce pilotů skandinávská letecká společnost SAS. Po celé Skandinávii tak bude zrušeno 587 letů, což se dotkne zhruba 64 tisíc cestujících, oznámila dnes letecká společnost. K rušeným spojům patří i ty na trase Praha-Oslo. Časově neohraničená stávka pilotů dnes vstoupila do druhého dne.
Setkání. Tak se jmenuje výstava pastelů akademického malíře Jiřího Jana Grossmana, která se koná ve Středisku hudby a umění Regionální knihovny v Karviné-Fryštátě.
Varnsdorf – Naposledy si připsali skalp silného Brna, bodovat chtějí i na půdě posledního Žižkova, který hraje doslova o všechno. Fotbalisté Varnsdorfu se v Praze představí v neděli od 10.15. Pokud vyhrají, přeskočí Hradec Králové a půjdou na třetí místo.
Psycholožka Dana Němcová byla 27. dubna 1978 u vzniku Výboru na obranu nespravedlivě stíháných. „Cílem tohoto Výboru je sledovat případy osob, které jsou trestně stíhány či vězněny za projevy svého přesvědčení nebo které se stali oběťmi policejní a justiční svévole,“ stálo v ustavujícím prohlášení, které podepsalo 17 disidentů a disidentek.
Benešovsko - Provoz na mezinárodní silnici E55 známé i pod označením I/3 utichne v sobotu 27. dubna v 17 hodin u Čtyřkol na Benešovsku. Od uvedené doby až do neděle 28. dubna do 7 hodin ráno tam neprojede ani kolo. Důvodem je demolice nadjezdu E55 se silnicí III/1096 ze Čtyřkol do Pyšel.
Střední Čechy - Na čistění Berounky se v sobotu již tradičně vypravili dobrovolníci z řad vodáků. Deník na to upozornil jeden z účastníků – starosta Líbeznic na Praze-východ, krajský zastupitel a poslanec Martin Kupka (ODS). Akci pořádá Místní akční skupina Rakovnicko, ale nebylo tomu tak vždy: původně šlo o úklid organizovaný hejtmanstvím.
Český rekordman, mistr republiky, juniorský mistr Evropy, stříbrný medailista z mistrovství Evropy a také pátý z olympiády v Soulu. To je Remigius Machura, bývalý koulař a rodák z Rychnova nad Kněžnou, který vyrůstal na zdejším zámku.
Brno, Pelhřimov – Těsně pod stupni pro vítěze skončily pelhřimovské gymnazistky Barbora Míková a Sara Szczybrová ve středoškolské kategorii v letošním Grandfinále česko-slovenské Prezentiády, která vyvrcholila v pátek 26. dubna v Brně.
Studenti se v sobotu na výstavišti v Letňanech sešli na Pražském Majálesu. Letos se konal 15. ročník této akce pro mladé. Návštěvníkům nabídl zhruba 20 vystoupení na třech hudebních scénách. Těšit se mohli například na kapely Kryštof, Rybičky 48, Mandrage či Jelen. Již tradičně proběhla také volba Krále a Královny Majálesu. Vstupenky se na místě neprodávaly, zájemci si je museli obstarat předem na internetu.
Po měsících náročné rekonstrukce je dokončen železniční viadukt přes Hracholuskou přehradu na trati Pňovany – Bezdružice na Tachovsku. První pravidelný vlak se na trať vrátí v úterý, zatěžkávací zkouška čeká most dnes.
Tachovsko – Po měsících náročné rekonstrukce je dokončen železniční viadukt přes Hracholuskou přehradu na trati Pňovany – Bezdružice. První pravidelný vlak se na trať vrátí v úterý, zatěžkávací zkouška čeká most dnes, v sobotu 27. dubna.
/INFOGRAFIKA/V sobotu odpoledne projeli Prahou účastníci tradiční Velké jarní cyklojízdy, při které upozornili na problematická místa v hlavním městě. Cyklisté vyrazili ze čtyř různých směrů a potkali se na náměstí Jana Palacha. Společně pak pokračovali do Karlína. Happening propagující cyklistiku ve městě pořádá spolek Auto*Mat.
Vyškov - Setkání s biotronikou plánují na sobotu 26. dubna ve Vyškově. Tento směr léčitelství, jehož autorem byl český filosof a léčitel Josef Zezulka, je zatím u nás poměrně neznámý. Napravit to chce Tomáš Pfeiffer, bitronik a Zezulkův žák, který bude na akci přednášet.
Praha – Úvodní finálový duel play off I. ligy jindřichohradečtí basketbalisté nezvládli. Na palubovce pražské Get Better Academy Europe prohráli 79:86 a v neděli musí dohánět sedmibodové manko.
Ještě naposledy tento víkend chtěla první městská část zkušebně uzavřít dopravu v Dlouhé ulici a okolí, aby si ověřila, zda se tím sníží hluk. Omezení platilo od 12. dubna vždy z pátku na sobotu a ze soboty na neděli od 22 do 3 hodin v ulicích Dlouhá, V Kolkovně, Rámová, Rybná, Masná a Kozí. Vjet směli jen ti, kdo mají v občanském průkazu zapsáno trvalé bydliště na některé z těchto adres. Městský soud, ale zakázal Praze 1 ve víkendovém nočním omezení dopravy v Dlouhé ulici a jejím okolí pokračovat. Důvodem jsou formální pochybení při vydání rozhodnutí.
Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - S omezením dopravy na Pražském okruhu čili dálnici D0 (které je na rozdíl od následků páteční havárie kamionů plánované) musí od soboty počítat motoristé projíždějící po tomto dálničním obchvatu hlavního města v blízkosti obce Ořech.
Praha – Pokuta 1500 korun pro jednoho, tři zápasy nepodmíněně pro druhého. Disciplinární účet pro Lužec za vykázání trenéra Pavla Dohnala z lavičky a následnou červenou kartu pro Jana Kučabu. Kouč si vykoledoval finanční postih za to, že ve druhém poločase utkání v Byšicích poslal asistenta rozhodčího „kamsi“, náhradník Kučaba mu měl říct, ať si do stejných míst strčí praporek.
Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Je lepší svezení v historickém vagonu, nebo v plastové kánoi? Takovou volbu nabízejí tipy Středočeské centrály cestovního ruchu pro plánování víkendového programu. Lucie Vurbsová z krajské turistické centrály upozornila na dvě sobotní akce: jednu severně od Prahy, druhou směrem na jih.
Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Je lepší svezení v historickém vagonu, nebo v plastové kánoi? Takovou volbu nabízejí tipy Středočeské centrály cestovního ruchu pro plánování víkendového programu. Lucie Vurbsová z krajské turistické centrály upozornila na dvě sobotní akce: jednu severně od Prahy, druhou směrem na jih.
Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Je lepší svezení v historickém vagonu, nebo v plastové kánoi? Takovou volbu nabízejí tipy Středočeské centrály cestovního ruchu pro plánování víkendového programu. Lucie Vurbsová z krajské turistické centrály upozornila na dvě sobotní akce: jednu severně od Prahy, druhou směrem na jih.
Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Je lepší svezení v historickém vagonu, nebo v plastové kánoi? Takovou volbu nabízejí tipy Středočeské centrály cestovního ruchu pro plánování víkendového programu. Lucie Vurbsová z krajské turistické centrály upozornila na dvě sobotní akce: jednu severně od Prahy, druhou směrem na jih.
Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Je lepší svezení v historickém vagonu, nebo v plastové kánoi? Takovou volbu nabízejí tipy Středočeské centrály cestovního ruchu pro plánování víkendového programu. Lucie Vurbsová z krajské turistické centrály upozornila na dvě sobotní akce: jednu severně od Prahy, druhou směrem na jih.
Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Je lepší svezení v historickém vagonu, nebo v plastové kánoi? Takovou volbu nabízejí tipy Středočeské centrály cestovního ruchu pro plánování víkendového programu. Lucie Vurbsová z krajské turistické centrály upozornila na dvě sobotní akce: jednu severně od Prahy, druhou směrem na jih.
Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Je lepší svezení v historickém vagonu, nebo v plastové kánoi? Takovou volbu nabízejí tipy Středočeské centrály cestovního ruchu pro plánování víkendového programu. Lucie Vurbsová z krajské turistické centrály upozornila na dvě sobotní akce: jednu severně od Prahy, druhou směrem na jih.