Policisté v Praze začali „odchytávat“ vytipovaná auta, která doprovází na STK. Při středeční kontrole bylo zastaveno 26 aut, u čtyř z nich byla zjištěna technická závada a u jednoho překročení stanovené hodnoty emisí. Od léta by mohli měřit emise přímo v ulicích.
Volnost, nezávislost, svoboda. To jsou synonyma pro cestování v karavanu nebo obytném autě, které je u Čechů rok od roku oblíbenější. Jestli i vy patříte mezi milovníky takového cestování, pak byste si neměli nechat ujít další ročník veletrhu FOR CARAVAN, který od 8. do 10. března 2019 obsadí letňanské výstaviště PVA EXPO PRAHA.
Poděbrady - Boxerská show se opět řítí do Poděbrad. A bude v pořadí již sedmá. Tyto akce se staly již tradicí, které přihlíží na pět až sedm stovek diváků. První ročníky vznikaly ve sportovní hale Bios, poté se přestěhovaly na Golf Poděbrady a nyní budou nově v srdci Poděbrad, a to přímo na kolonádě.
Dohady o tom, kdy a kde v Praze otevře první prodejna populárního irského řetězce Primark nabírají na obrátkách. Novou vlnu spekulací zvedlo potvrzení realitní poradenské společnost Cushman & Wakefield, že vstup této sítě s levnou módou na český trh je opět aktuální.
Dohady o tom, kdy a kde v Praze otevře první prodejna populárního irského řetězce Primark nabírají na obrátkách. Novou vlnu spekulací zvedlo potvrzení realitní poradenské společnost Cushman & Wakefield, že vstup této sítě s levnou módou na český trh je opět aktuální.
Je to téměř přesně na den rok, kdy tehdejší radní pro dopravu v Praze Petr Dolínek (ČSSD) slíbil, že do roka bude mít město stavební povolení na stavbu nové lávky přes Vltavu v Troji, která měla nahradit stavbu zřícenou do řeky. Přesně po roce však má stavební úřad jen všechny materiály pro stavební řízení.
Litoměřicko - Také ve středu 27. února panovalo v Česku počasí připomínající spíše jarní měsíce než konec února. Nejvíce meteorologové naměřili ve Stříbře na Tachovsku a Kopistech na Litoměřicku, kde teploměr vystoupal na 18,6 stupně Celsia. Nové maximum dosáhlo i pražské Klementinum, kde se počasí sleduje soustavně od roku 1775. Dohromady teplotní rekordy pro 27. únor zaznamenala třetina ze 151 stanic, které měří alespoň 30 let, řekla Blanka Gvoždíková z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Ještě tepleji má být podle předpovědi ve čtvrtek, další den se mírně ochladí.
Třinec /FOTO/ – Dohrávka 48. kola hokejové extraligy mezi pražskou Spartou a třineckými Oceláři dopadla lépe pro Slezany. Dvěma góly se na výhře Ocelářů podílel Vladimír Dravecký.
Střední Čechy - Bývaly doby, kdy měl Středočeský kraj vlastní zastoupení v Bruselu. Od roku 2004 po deset let; do rozhodnutí o zrušení v roce 2014. Odstřiženo od kontaktů s děním v sídelním městě Evropské unie však hejtmanství není ani nyní, když se středočeská mise v Belgii už prakticky vytratila i ze vzpomínek.
Děčín - Nespoléhali se na to, že pražská Kobra zakopne. Uhráli si to sami. Děčínští hokejisté v posledním kole základní části porazili Bílinu a dali definitivní razítko na postup do play-off.
/VIZUALIZACE/ Hluk, prašnost, mnoho starých neopravených domů, neutěšené prostředí. Okolí Plzeňské a Vrchlického ulice na území Prahy 5 není zrovna výstavním kouskem metropole. Motolské údolí se však má proměnit v rekreační oblast a zmíněné rušné silnice v městskou třídu. Druhou etapu architektonické studie nyní radnice vystavuje v Malé galerii ve Štefánikově ulici.
Autorskou hru nazvanou tajuplně Kocourkov-Brod začal minulý týden ve Slováckém divadle připravovat režisér Šimon Caban. „Nazval jsem to komickou operou, kde není nikomu moc do zpěvu o věcech, kterým by bylo nekorektní se smát,“ řekl režisér.
I ve středu panovalo v Česku počasí připomínající spíše jarní měsíce než konec února. Pražské Klementinum dosáhlo nového maxima, počasí se zde přitom sleduje soustavně od roku 1775. Dohromady teplotní rekordy pro 27. únor zaznamenala třetina ze 151 stanic, které měří alespoň 30 let, řekla Blanka Gvoždíková z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Ještě tepleji má být podle předpovědi ve čtvrtek, další den se mírně ochladí.
I dnes panovalo v Česku počasí připomínající spíše jarní měsíce než konec února. Nejvíce meteorologové naměřili ve Stříbře na Tachovsku a Kopistech na Litoměřicku, kde teploměr vystoupal na 18,6 stupně Celsia. Nové maximum dosáhlo i pražské Klementinum, kde se počasí sleduje soustavně od roku 1775. Dohromady teplotní rekordy pro 27. únor zaznamenala třetina ze 151 stanic, které měří alespoň 30 let, řekla Blanka Gvoždíková z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Ještě tepleji má být podle předpovědi ve čtvrtek, další den se mírně ochladí.
/ROZHOVOR/ Neznámé nebo méně známé zajímavosti a příběhy pražských míst publikuje David Černý už několik let na oblíbeném webu i facebookovém profilu MilujuPrahu.cz. Výběr z nich se objevil v nové knize. Podle Černého je materiálu dost i pro další díly.
Nynější americký prezident Donald Trump vedl obchodní jednání v Rusku i po začátku stranických primárek před prezidentskými volbami v roce 2016. Dnes to pod přísahou před výborem Sněmovny reprezentantů pro dohled a reformu prohlásil Trumpův někdejší a nyní již odsouzený osobní právník Michael Cohen. Ten zároveň popřel, že by navštívil Prahu, kde měl navazovat kontakty s Kremlem.
/FOTOGALERIE 2018/ Čistě statisticky loni navštívila Manifesto Market v Karlíně skoro polovina Prahy. Na sociálních sítích si gastronomicko-kulturní koncept získal okolo čtyř milionů fanoušků. Manifesto Market se chlubí i titulem Obchodník roku za nejlepší zákaznický zážitek. Do nové sezony vstupuje zakladatel Martin Barry se silným investorem v zádech. Menšinový podíl získala investiční skupina Rockaway mladého podnikatele Jakuba Havrlanta, který dělá byznys také s miliardáři Petrem Kellnerem, Danielem Křetínským a Patrikem Tkáčem.
Svitavy - Nepřehlednou a frekventovanou křižovatku výpadovky na Prahu a Poličku nahradí kruhový objezd. Stavební práce začnou v březnu, hotovo má bý tpočátkem června.
Byl to nešťastný moment. Smolný obranný zákrok, který slovenskému volejbalistovi Peteru Bartákovi přinesl nepříjemné zranění i předčasný konec letošní sezony.
Benešovsko - Dělníka, který u dálnice D1 kácel stromy, zasáhl padající kmen a zranil ho. Kmen navíc také poškodil nákladní auto. Zraněného transportoval do nemocnice vrtulník. K události došlo ve středu 27. února před polednem na 42. kilometru ve směru na Prahu.
Byl to víc než symbolický objev. Koncem zimy roku 2004 vylovili potápěči z Vltavy u Karlova mostu torzo sochy anděla. Šlo o chybějící část sousoší sv. Václava z Karlova mostu (dříve Kamenného), která skončila na dně řeky po poškození mostního pilíře katastrofální povodní. Ta udeřila na Prahu 27. února 1784 a dosáhla až ke Staroměstskému náměstí.
Rychnovsko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - V Opočně ve středu od 18 hodin zasedne zastupitelstvo města. Schvalovat bude rozpočet města na rok 2019, darovací smlouvu na budovu bývalé chirurgie a porodnice, ale i smlouvu o dílo na rekonstrukci koupaliště.
Agentura pro evropský globální navigační družicový systém (GSA) sídlící v Praze se přejmenuje na Agenturu pro vesmírný program a bude se rozšiřovat o stovky nových zaměstnanců. V úterý večer se na tom v Bruselu shodli zástupci unijních institucí. Českým zástupcem ve vyjednávacím týmu byl europoslanec a místopředseda ODS Evžen Tošenovský.
Vozidla taxislužeb už nebudou muset být vybavená taxametrem a střešní svítilnou. Řidiči navíc nebudou muset podstupovat zkoušky z místopisu. Novele silničního zákona dnes vláda dala zelenou.
Děčínsko /ANKETA/ – Do českého zdravotnictví ročně nateče jen ze zdravotního pojištění více než 325 miliard korun. Tedy tolik, kolik Děčín, Varnsdorf a Rumburk spotřebují při současných rozpočtech za více než 190 let. Dohromady. Další více než tři desítky miliard přihodí na spoluúčasti samotní pacienti. Zdravotnictví na první pohled nijak podfinancované není. Ale jen na první.
RegioJet od 15. března otevře nové autobusové spojení mezi Vídní a Berlínem. Díky nočnímu spoji současně rozšíří i počet nabízených míst mezi Prahou a Berlínem. Informaci přinesl server Zdopravy.cz.
Pardubický kraj /FOTO/ - Na veletrhu Holiday World v Praze nechybělo ani Ústí nad Orlicí, které se letos představilo graficky upraveným stánkem, který nově zdobí aktuální fotografie města a okolí.
Co má společného socha Bruncvíka na Karlově mostě se Staroměstským jezem? Na to, mimo jiné, odpovídá kniha 25 tajemství Prahy, jejíž už druhý dotisk leží na pultech knihkupectví. Publikace se skvělými fotkami pojednává o zákonitostech města, které upadly v zapomnění. A také o dobře známých místech, jež skrývají příběhy běžnému návštěvníkovi nedostupné.
Benešov - Pouze dva z celkem dvaceti přítomných zastupitelů se při poslední schůzi zdrželi hlasování o poskytnutí finančního příspěvku 1,5 milionu korun ve prospěch Římskokatolické farnosti Benešov. Pro příspěvek se nakonec vyslovilo 18 komunálních politiků. Částka má posloužit na opravu střechy kostela svaté Anny na Masarykově náměstí v centru města.
Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ – Vratislav Kulhánek se opět vrací na Mladoboleslavsko. V knihkupectví Luxor v Bondy centru podepisoval svoji knihu Cestou na Hrad. Navíc pracovně zakotvil v bakovské firmě Emerge.
Ten, kdo chtěl jet včera vlakem do Prahy ve směru od Benešova a Vraného nad Vltavou, buď nedorazil do cíle své cesty včas, nebo musel hledat náhradní dopravu. Některé spoje byly zcela zrušeny, jiné nabíraly zpoždění až půl hodiny. Provoz linek do Benešova, Čerčan a Dobříše totiž komplikuje rozsáhlá porucha trakčního vedení, která potrvá nejméně do 11. března. Vedení je ale poměrně nové, podle Správy železniční a dopravní cesty (SŽDC) byla příčinou problému nárazová porucha.
Teplice - Po celý únor mohou senioři plavat pro své zdraví a zároveň zapisovat uplavané metry pro celostátní soutěž. Jejich cílem je, aby po sečtení uplavaných vzdáleností všech účastníků byla výsledná vzdálenost jako kdyby překonali La Manche (34 kilometrů).
Konstantinovy Lázně – Statečný školák nezaváhal ani chvilku a když se pod čtyřletým chlapcem na rybníčku v parku v Konstantinových Lázních prolomil led, bez otálení pro něj skočil do vody a vytáhl ho.
/ROZHOVOR/ No Name jedou české jarní turné. Budou také jednou z hlavních hvězd festivalu Benátská!, který se uskuteční v termínu od 25. do 27. července v Liberci.
Metropole byla v roce 2017 sedmým nejbohatším regionem Evropské unie podle hrubého domácího produktu (HDP) přepočteného na obyvatele. Česká metropole obhájila pozici z roku 2016, kdy těsně před ní skončila Bratislava, která je nyní o příčku horší. Vyplývá to z údajů Eurostatu. Výrazně nejlépe je na tom stále bohatnoucí Londýn, jehož HDP představoval předloni 626 procent průměru EU.
Pardubice – V polovině března začne stavba prvních plánovaných 27 kilometrů dálnice D35 z mimoúrovňové křižovatky v Opatovicích nad Labem do Ostrova před Vysokým Mýtem.
/FOTOGALERIE/ Pražská zoologická zahrada prožívá doslova plodné období. Během krátké doby se v Troji narodila dvě mláďata žirafy severní núbijské. Samička už dostala na slavnostních křtinách jméno Nela. Sameček se v pondělí připojil ke zbytku stáda v Africkém domě. Úspěchu Zoo Praha si všímají i světová média.
Roudnice n. L. - Roudnická Galerie moderního umění připravila na jarní měsíce výstavu, respektive instalaci světelného objektu Václava Ciglera a Michala Motyčky.
Silniční okruh kolem Prahy má šanci pouze v původním (jižním) návrhu, který zahrnuje okrajové městské části metropole. S těmi je třeba jednat o přijatelné variantě, která na ně bude minimalizovat dopady. To je závěr pracovní skupiny, kterou k Pražskému okruhu zřídili náměstek primátora pro územní rozvoj a územní plán Petr Hlaváček a náměstek pro dopravu Adam Scheinherr.
Střední Čechy – Nejlepší kvalitu v autobusech příměstské dopravy mohou cestující očekávat ve vozidlech společnosti Martin Uher z Mníšku pod Brdy jezdící hodně na Příbramsku, jež společně Dopravním podnikem hl. m. Prahy v rámci systému Pražské integrované dopravy (PID) splňuje všechny požadavky definované v takzvaných standardech kvality. Do skupiny dopravců s vysokou kvalitou se dále řadí ČSAD Polkost z Kostelce nad Černými lesy a pražská firma Stenbus. Ukazuje to hodnocení všech 19 dopravců vozících lidi na linkách zařazených do systému PID (z nichž 18 jezdí po různých koutech středních Čech).
Praha, Brno – Prezentoval se něčím, co na ledovou plochu rozhodně nepatří. Hokejový útočník Martin Erat v utkání Komety proti Karlovým Varům nebezpečně sestřelil hitem do hlavy Tomáše Havránka. S odvoláním proti šestizápasovému trestu nakonec neuspěl.
O víkendu 23. a 24. února proběhl v KD Ládví tradiční Tříkrálový trh pro dobrou věc. Letošní ročník vynesl 38 814 Kč na pomoc Klokánku Chabařovická. Výtěžek bude použit na tábory, které organizace pořádá.