Žižkovský klub oslavil 115 let od svého vzniku. Hrálo se druholigové utkání s Českými Budějovicemi a exhibice se Slavií. Den věnovaný výročí se nicméně příliš nevyvedl – soutěžní zápas FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY skončil porážkou 1:2 a na střetnutí bývalých hvězd přišla jen hrstka diváků. Žižkovská Viktoria tak zavzpomínala na sto patnáct let rozpačitě.
Na Facebooku funguje skupina, v níž spolu lidé sdílí vtipné či zajímavé útržky rozhovorů z ulic metropole. Sbírka těch nejlepších vyšla knižně, správci skupiny věnují výtěžek nedoslýchavým na nákup kompenzačních pomůcek.
Rok 2018 je pro naši republiku významný. Uplyne totiž přesně sto let od vzniku Československa. Pokud byste chtěli toto významné datum nějak cestovatelsky oslavit, vydejte se po stopách našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka.
Brno – Provoz na dálnici D1 u Brna a na Brněnsku v pondělí dopoledne komplikovaly rovnou tři nehody. Na 179. kilometru u Ostrovačic havarovala čtyři auta. Na 190. kilometru u sjezdu do Bohunic motorkářka. Na 188. kilometru havarovala bez zranění dvě osobní auta a kamion.
/ROZHOVOR/ Ještě koncem zimy plánovala vést hnutí ANO do říjnových komunálních voleb současná primátorka Adriana Krnáčová. Od záměru ale ustoupila a pražská organizace zvolila volebním lídrem poslance Patrika Nachera. V červnu ale přišel zásah shora, když premiér a předseda ANO Andrej Babiš navrhl do čela pražské kandidátky podnikatele a manažera Petra Stuchlíka. Zakladatel a dosluhující ředitel poradenské společnosti Fincentrum nabídku přijal.
Martina Děvěrová je ředitelkou Magistrátu hlavního města Prahy od roku 2015. Stojí v čele instituce, jejíž náplní je poskytovat veřejné služby ke spokojenosti občanů i k všestrannému rozvoji hlavního města Prahy. Cílem Martiny Děvěrové je vést moderní společensky odpovědný úřad, což se jí daří. Za své největší úspěchy považuje Martina Děvěrová zavedení systému benefitů, zřízení práce z domova a vznik školky pro zaměstnance.
Už půl roku si můžete díky projektu Dolej si ve vybraných podnicích nechat dolít kohoutkovou vodu zdarma. V Olomouci tento projekt rozjela univerzitní studentská organizace Udržitelný Palacký.
V souvislosti s připravovanou rekonstrukcí Malostranského náměstí byla v posledních měsících provedena zjišťovací archeologická sonda v jeho horní části. Náměstí dnes díky dobře zachovalému nadloží pod současným povrchem patří mezi nejcennější archeologické lokality Prahy. Pod kostkami malostranské dlažby se ukrývají archeologické skvosty. Některé nálezy sahají až do devátého století.
Během školního roku se Pražský deník ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy ptal studentů, co je nejvíce trápí, co je zajímá a co by mohlo být na jejich škole či v Praze lepší. V létě přinášíme reakce magistrátu k problémům tížícím studenty. Dnes se zaměříme na téma, proč upadá zájem o charitu.
Slaný - Zástupci města Slaný se nedávno sešli s organizátory integrace v rámci systému Pražské integrované dopravy (PID), výsledkem pak byl souhlas s integrací slánské městské hromadné dopravy do tohoto systému. K napojení Slánska do Pražské integrované dopravy by tak mělo dojít v prvním čtvrtletí následujícího roku.
Jižní Morava /ANKETA/ – Synovi Marty Pečeňové diagnostikovali Aspergerův syndrom. Na Zlínsku ani jižní Moravě však není dostatek odborníků, kteří by se mu věnovali. „Nakonec jsme šli k dětské klinické psycholožce v Praze. Jednou týdně jsme tak museli dojíždět,“ uvedla Pečeňová. Na pomoc klinického psychologa podobně jako ona na jižní Moravě čeká řada lidí a to i půl roku.
Plaňany – Sýpka Mírkovské tvrze zažila za téměř půl tisíciletí své historie doby rozkvětu i úpadku, ovšem časy, kdy jí hrozilo srovnání se zemí, nebyly, jak by se mohlo zdát, jen za dob středověkých válek.
Krušovice – Dlouho očekávaná dálnice D6, která by měla v budoucnu spojit Prahu, Karlovy Vary a Cheb už na Rakovnicku dostává své tvary. V současné době je dálnice D6 hotová mezi Prahou a Novým Strašecím a také mezi Karlovými Vary a Chebem. Hotový je i úsek mezi Lubencem a Bochovem. Na začátku letošního roku se začal stavět obchvat u Lubence a pracuje se také na trase Nové Strašecí – Krušovice.
Herec Robert Urban na sebe upozornil zejména rolí Freddyho v seriálu České televize První republika. Mnohé diváky jistě potěší, že se na obrazovky chystá její třetí řada.
Jana Sladká založila před 17 lety neziskovou organizaci Centrum Anabell, která úspěšně pomáhá lidem s poruchami příjmu potravy, kterými jsou především mentální anorexie a bulimie, a jejich blízkým. Jedná se o jedinou neziskovou organizací v ČR, která se této problematice věnuje komplexně, tedy i s přesahem k osvětové a vzdělávací činnosti.
V Česku přetrvává kvůli suchému počasí nebezpečí požárů. Vysoké riziko je zejména ve středních a severozápadních Čechách, výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se nově týká i Pardubického a Královéhradeckého kraje. Platí do odvolání a pravděpodobně se bude v následujících dnech rozšiřovat na další území. Výrazněji pršet by totiž mělo až v druhé půlce týdne. Do středy bude horko, od úterý budou teploty místy překračovat i 34 stupňů Celsia.
Olga Bastlová žije celý život v Táboře. Vystudovala zde gymnázium a následně v Praze ČVUT pozemní stavitelství na stavební fakultě. Má za sebou i dvouleté studium na oceňování nemovitostí a pedagogické minimum. Pracovala jako projektant a učila na průmyslové škole.
Marie Kinsky vystudovala tanec a historii na Sorbonně. Od druhé poloviny devadesátých let žije v ČR, střídavě v Praze a Žďáru nad Sázavou, kde se se svým manželem hrabětem Constantinem Kinským podílí na rekonstrukci a revitalizaci místního zámku, zejména po kulturní a duchovní stránce.
Jitka Brůnová-Lachman působila přes čtyřicet let jako olomoucká pedagožka na středních školách a své studenty motivovala nejen ke studiu matematiky a fyziky, ale také k umění, historii a k aktivnímu přístupu ke společnosti. Sama se přes třicet let podílela jako aktivní organizátorka na činnosti Jednoty matematiků a fyziků a v posledních dvaceti letech se začala věnovat výtvarné činnosti.
Kladno - Už šestý mistrovský titul a pátý v řadě vybojovala na mistrovství republiky diskařka AC Tepo Kladno Eliška Staňková. Na domácím stadionu ji stačil hod dlouhý 56,76 m, přičemž všech pět platných pokusů se víceméně vešlo do jednoho metru. Každý by stačil k obhajobě titulu.
/FOTOGALERIE/ Tradiční přehlídka originální tvorby designérů - tvůrců šperků, oblečení, kabelek, batohů, různých doplňků nebo třeba hráček - nehledí na kalendář. Uprostřed letních prázdnin se v centru Prahy konal Dyzajn market.
Karlovy Vary – Takzvaná kongresová turistika sice patří mezi důležitá odvětví cestovního ruchu a může do určité míry přispět k jeho rozvoji v rámci Karlovarského kraje, ale stavět se na ní nedá. Důležité jsou z hlediska ekonomického přínosu především dlouhodobé pobyty.
Historický úspěch české reprezentace… Kdyby to tak mohl být začátek zprávy ve sportovní rubrice. Ale tato informace oslavuje šikovné české vědce. Na jubilejním padesátém ročníku Mezinárodní chemické olympiády Česko obsadilo čtvrtou příčku v žebříčku národů.
Karlovarský kraj – Léto je v plném proudu a dobré počasí vodákům přeje. Jen kdyby té vody bylo více… V Mezi nejvyhledávanější řeky patří tradičně Ohře.
Pelhřimovsko – Mezi stovkou staveb nominovaných do ankety České a slovenské stavby století není žádná, která by se nacházela vysloveně na území okresu Pelhřimov.
Praha – Fotbalisté poděbradské Bohemie se chystají po dlouhé době na boje v nejvyšší krajské soutěži. V dalším přípravném střetnutí prohráli o jediný gól s účastníkem Pražského přeboru, týmem Kralovic. Dvakrát se střelecky prosadil Peterka, který se zotavil ze zranění kolena.
/FOTOGALERIE/ Ahoj, Lorde! Budeš nám chybět. Pražští policisté z Císařského ostrova z oddělení služební hipologie se v tomto týdnu rozloučili s dlouholetým čtyřnohým parťákem. Kůň narozený v roce 1996 po šestnácti letech ve službě nyní končí.
Zatímco v ženském tenise má Česko kde brát, na mužském poli není současná situace příliš veselá. Berdycha trápí zranění, Veselý a Pavlásek zústavají za očekáváním, Rosol se v Kristových letech snaží vydrápat zpět ze třetí stovky žebříčku. A budoucnost? Ani ta nevypadá příliš optimisticky. Pár talentů se přesto najde. Například devatenáctiletý Patrik Rikl.
V centru Prahy včera vyvrcholil druhý ročník triatlonového závodu FORD CHALLENGEPRAGUE. Unikátní akci ovládl mezi muži Španěl Javier Gómez a z žen byla nejrychlejší Belgičanka Katrien Verstuyftová.
Slaný /FOTOGALERIE/ - Řízné tóny dechovky se nesly v letním podvečeru ze slánského Masarykova náměstí. Pořádala se zde jedna z hudebních produkcí – Music On The Square – Hudba na náměstí, která v tomto roce má za sebou divácky úspěšnou třináctou sezonu.
Z Metropolitního plánu se stal dokument, k němuž si snad každý najde nějakou výhradu. Spousta věcí z něj rozpoutává vášnivá diskuze. Jeden sporný bod se týká rovněž zahrádkářských osad v Praze.
Karlovy Vary – Nepříjemný zážitek s podivným fotografem má za sebou žena, která se vydala s dětmi a psem na procházku do jinak příjemných lázeňských lesů.
Dnešní noc byla na některých místech v Česku tropická. Teplota vzduchu neklesla pod 20 stupňů Celsia na 13 místech v republice. Některé měřicí stanice zaznamenaly překonání nebo vyrovnání dosavadních rekordů. Nejtepleji bylo v Praze, kde Klementinum naměřilo ráno 21,6 stupně Celsia, maximum 22,5 stupně Celsia z roku 1911 ale překonáno nebylo. Vyplývá to z dnešních informací Českého hydrometeorologického ústavu.
/VIDEO/ Roj italských vos zaplavil v sobotu sluncem rozpálené ulice Prahy. Ale ne, o žádný hmyz se nejednalo. V hlavním městě se konal mezinárodní sraz legendárních skútrů Vespa, což znamená italsky vosa. Spanilou jízdu absolvovalo přes 300 naleštěných strojů.
Karviná – Stejně jako se na novou sezonu připravovali fotbalisté a realizační tým MFK Karviná, nezahálel v létě ani technický úsek. Jeho vedoucí, technický ředitel a bezpečnostní manažer MFK Karviná Marián Górniok, dal nahlédnout do zákulisí klubu i své profese.
Alena Čarvašová prožila dětství v malé jihočeské vesničce, vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze a dnes žije se svou rodinou v Boršově nad Vltavou.
Po "vítězném závodu" v centru Prahy ovládli cyklisté další "etapu" na území osmé městské části. Praha 8 dokončila vybudování nové bezmotorové komunikace Ďáblická – Žernosecká, která navázala na současnou síť cyklostezek.
Sokolov - Již 25 let funguje v sokolovské nemocnici transfuzní oddělení. Za tu dobu se zde vystřídaly tisíce dárců krve, nově se zde registrují i ti, kteří mají zájem darovat kostní dřeň.
Praha spustila kampaň pro řidiče automobilů a cyklisty. Chce díky ní připomenout účastníkům provozu jeho základní pravidla a zvýšit tak bezpečnost všech dotčených skupin.
Bezpečnější Žižkov? V městské části Praze 3 se pravidelně pohybuje okolo padesáti lidí bez domova. I z tohoto důvodu by mělo na podzim přibýt městských strážníků. Ředitel městské policie Eduard Šuster potvrdil, že Praha 3 by měla být nejspíše mezi prvními třemi městskými částmi, u kterých k navýšení strážníků dojde.
Severní Čechy /ANKETA/ – Učí, píše knihy, spolupracuje s Českou televizí a Českým rozhlasem. To vše a mnohem více stíhá „multifunkční“ Pavel Brycz, jemuž loni vyšla kniha Největší muž na světě.
Doprava na dvou hlavních železničních trasách z Čech na Moravu zaznamenala loni mimořádně velký růst. Může za to zlepšená nabídka železničních dopravců i časté kolony na D1.
Hudební sdružení Krnov, jehož součástí je Krnovský chrámový sbor, slaví letos 110. výročí své existence. Sdružení (tehdy Kirchenmusikverein) vzniklo v roce 1908 na půdě krnovského kostela sv. Martina. Tím začala nepřetržitá tradice pěstování duchovní hudby v Krnově. Jeho současným vedoucím je Václav Mička.
Roudnice nad Labem - Kamion, který se převrátil krátce po sedmé hodině večer na dálnic D8 ve směru z Prahy na Ústí nad Labem, komplikuje dopravu před sjezdem na Roudnici.
Kutná Hora - V září 2018 oslaví florbalový oddíl FBC Kutná Hora 15. výročí založení. Oslavy výročí proběhnou ve dnech 3. až 9. září v nové kutnohorské sportovní hale Klimeška. Bohatý týdenní program vyvrcholí v neděli, kdy historicky první soutěžní zápas na domácí půdě odehraje mužský A-tým a poté nastoupí hráči ACEMA Sparta Praha k superligovému utkání.
Dlouhých patnáct let se chystala záchrana Šlechtovy restaurace v pražské Stromovce. Práce na obnově započaly teprve začátkem června loňského roku. V létě roku příštího by měla být rekonstrukce objektu i jeho okolí dokončena.