Chrudim – Ulicí Na Ostrově projíždí jedno auto za druhým. Zdejší vozovka představuje nejvýznamnější přístupovou komunikaci pro obyvatele sídliště U Stadionu, avšak oblíbili si ji i ostatní řidiči. Třeba ti, kteří se chtějí vyhnout cestě po ještě vytíženějších komunikacích první třídy v ulicích Obce Ležáků a Dr. Milady Horákové.
Kladno - S napětím sledoval bývalý fotbalový brankář mládeže SK Kladno, Kolče, Libušína a Brandýsku Michal Duda páteční los čtvrtého předkola Ligy mistrů. V osudí měl dva kluby svého srdce a pochopitelně netoužil, aby stanuly proti sobě.
Jižní Morava /FOTOGALERIE/ – Ve vinici je takřka neviditelná, pro vinaře se krabička může stát velkou pomocí. Systém Chytrá vinice, za kterým stojí Radek Osička z Velkých Bílovic na Břeclavsku a Radovan Breuss z Prahy, snímá teploty, vlhkost a srážky v konkrétní vinici. „Jsou to tři věci, které potřebujeme do modelu, abychom mohli předpovídat vhodné podmínky pro šíření perenospory, padlí a botrytidy. To jsou nejčastější choroby hroznů,“ popsal speciální technologii Osička.
Kladno /FOTOGALERIE/ - Aeroklub Kladno uspořádal začátkem července pro své členy soustředění v Hořovicích. Nalétanými výkony si Kladeňáci vylepšili průběžné místo v žebříčku českých aeroklubů. Jenže s sebou nevzali Jana Kostku.
Havlíčkobrodsko – V době letních veder restaurace a bufety často výrazně mění jídelníček. O těžkou a tučnou stravu zákazníci většinou nestojí. Přednost mají spíš lehká jídla.
Praha – Krátkodobé omezení v cestování tramvajemi v oblasti Smíchova přinese noc na úterý. Kvůli údržbě trati bude po půlnoci krátkodobě přerušen provoz v části křižovatky Anděl. Omezení, které je plánováno od 0.25 do 3.25, má platit pouze pro směr jízdy od Bertramky k Arbesovu náměstí.
Boskovice – Promítání pod širým nebem. Dvě letní noci, celkem šest snímků. Filmový víkend Československé filmové databáze (ČSFD) se po pěti letech přestěhoval z Turnova na jižní Moravu. Od tohoto pátku do neděle si ho fanoušci vychutnají na Blanensku. A to v letním kině v Boskovicích.
Třeboň - O šesti srpnových večerech se na třeboňském Masarykově náměstí vystřídá hned dvanáct kapel napříč hudebními žánry. V pátek tady totiž začíná hudební festival Třeboňský rynek.
Praha - Na kandidátkách České pirátské strany pro podzimní sněmovní volby se ve třech krajích objeví zástupci strany Pět procent pro vzdělávání. Uskupení to dnes oznámila ČTK v tiskové zprávě. Spolupráce vychází hlavně ze shody obou subjektů nad tematikou lepších podmínek pro učitele, zajištění rozmanitého vzdělávacího systému a podpory výchovy ke kritickému myšlení a mediální gramotnosti.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Billy Talent odehráli ve smíchovském pivovaru svůj druhý letošní koncert v Česku. Vrátili se sem po roce, loni vystoupili v Tipsport areně v Praze. Stejně jako v Olomouci jim předskočili Britové Tigress. Na pražské zastávce pro českého hosta prostor nebyl.
Praha - Čtvrtý červencový týden je každoročně svátkem pro evropské karatisty, když se koná největší událost, European Gasshuku (v přeneseném slova smyslu – mistrovství Evropy). Každý rok se akce pořádá v jiném evropském státě a letos měla tu čest Česká republika. V Praze ji organizovala Česká asociace Okinawan Goju Ryu Karate-dó(ČAOGK) a jednalo se již o 31. ročník.
Praha – Na dlouhodobější změny ve veřejné dopravě se musí připravit pasažéři, kteří jsou v centru metropole zvyklí cestovat veřejnou dopravou. Od noci na středu až do první soboty v září nebudou jezdit tramvaje v úsecích Moráň–Otakarova a Albertov–Výtoň, a to v obou směrech. V dalších měsících pak mají následovat další omezení v úseku Albertov–Otakarova.
Břeclav /VIDEO/ – Opustit pohádkové téma? To ne. Pohádka to opět bude, tentokrát však pro dospělé. Tvůrce Cyril Podolský, který je podepsaný pod večerníčkem Krysáci, připravuje nový film – Heptyl. V komedii protkané písněmi se objeví Bolek Polívka, Jiří Pecha či Pavel Nový. Centrem pro natáčení se stala Břeclav a její okolí.
Břeclav /VIDEO/ – Opustit pohádkové téma? To ne. Pohádka to opět bude, tentokrát však pro dospělé. Tvůrce Cyril Podolský, který je podepsaný pod večerníčkem Krysáci, připravuje nový film – Hebtyl. V komedii protkané písněmi se objeví Bolek Polívka, Jiří Pecha či Pavel Nový. Centrem pro natáčení se stala Břeclav a její okolí.
Praha /ROZHOVOR/ - Šestnáct tisíc aplaudujících fanoušků na nohou. Tomáš Rosický jde na plac. Stejná scénka jako v nedělním utkání proti Bohemians. Sparťanský záložník rozhýbal proti Crveně Zvezdě hru, vymyslel několik gólovek, jeho spoluhráči však do černého nezamířili.
Přesně před rokem začalo platit pražské nařízení, které vyhnalo vozítka segway z širšího centra Prahy. Co se od té doby událo? Přineslo opatření více užitku, nebo škody?
Příbramsko - O víkendu 5. a 6. srpna se na Příbramsku hrají dva tradiční fotbalové turnaje a vrcholí přípravy týmů z vyšších soutěží. Už za týden totiž vstoupí do mistrovských soutěží.
Praha /INFOGRAFIKA, RASTR/ – Došlo v centru Prahy k masivnímu nárůstu odtahů aut? Kdepak, odpovídá městská policie.Třást peněženky strachy by se měly hlavně řidičům. To byl jeden z častých ohlasů na výzvu ředitele strážníků Prahy 1 Miroslava Stejskala, který podřízené nedávno vybídl k aktivnější práci včetně odhalování přestupků.
/VIDEO, SOUTĚŽ/ „Vím, že se FESTIVAL OKOŘ dělá s láskou. Proto ho mám tak rád. Kdybych mohl, hrál bych tady pořád,“ říká MIRO ŽBIRKA o blížícím se 17. ročníku festivalu. Spolu s ním na louce pod hradem Okoř vystoupí 19. srpna No Name, MIG 21, Václav Neckář, Marek Ztracený & Marta Jandová, Eddie Stoilow a Vypsaná fiXa. „Už je to čtrnáct let, co jsem tady hrál po dlouhé koncertní a festivalové pauze, takže tam bylo trochu nervozity, ale dnes už sem jezdím jako na chatu :-). Když se vysloví Okoř, vybaví se mi milá a velmi silná vzpomínka, ano, sem bych se chtěl stále vracet a hrát. Je to velmi úzce spjatý pocit s organizátorkou festivalu – Hankou Petřinovou – díky které, je Okoř takovou, jaká je. Jsem velice rád, že s ní mohu už tolik let spolupracovat. Víte, ono když se něco dělá s láskou, je to na tom hodně znát. A přesně takový je Festival Okoř – místo, kam se lidé rádi vracejí, protože jim je tady prostě dobře,“ popisuje festival Miro Žbirka.
Praha - Soud uznal majitelku growshopů Renatu Zoubelovou s konečnou platností vinnou z šíření toxikomanie. Rozhodl o tom Městský soud v Praze. Podnikatelka musí zaplatit 12 tisíc korun, jinak půjde na 120 dnů do vězení. Přijde také o majetek zabavený policií. Uvedl to zpravodajský web Českého rozhlasu iROZHLAS.cz. Kauza Zoubelové je jednou z mnoha, které odstartovaly na podzim 2013 po razii protidrogové policie proti growshopům.
Soud uznal majitelku growshopů Renatu Zoubelovou s konečnou platností vinnou z šíření toxikomanie. Rozhodl o tom Městský soud v Praze. Podnikatelka musí zaplatit 12 tisíc korun, jinak půjde na 120 dnů do vězení. Přijde také o majetek zabavený policií. Kauza Zoubelové je jednou z mnoha, které odstartovaly na podzim 2013 po razii protidrogové policie proti growshopům.
Praha – Lépe poručit ohni dokážou nyní pracovníci v malešické spalovně, která při likvidaci průběžně naváženého komunálního odpadu z metropole i okolí hlavního města vyrábí elektřinu a podle potřeby i teplo. Zatímco dříve bylo řešení efektivnosti spalování v kotlích dáno zkušenostmi konkrétních zaměstnanců a jejich odhadem, nyní Zařízení pro energetické využití odpadu (ZEVO) Pražských služeb dostalo nového pomocníka. Přímo pro potřeby provozu největší spalovny v České republice vyvinuli odborníci z Ústavu procesního inženýrství Vysokého učení technického v Brně řídicí počítačové programy.
Praha /ROZHOVOR/ - V osmnácti měl na svém kontě dvě medaile z juniorských šampionátů, kde hrál po boku současných hvězd Ryana McDonagha, Kevina Shattenkirka či Jamese Van Riemsdyka, a ve čtvrtém kole draftu si ho vybrala Atlanta.
Praha - Vnitroblok Vybíralova na Černém Mostě vybralo vedení Prahy ke svému pilotnímu projektu zaměřenému na revitalizaci jednoho ze sídlišť. Oživení prostředí pocítí téměř pět tisíc Pražanů.
Praha – Zásah pražských hasičů si v prvním pololetí vyžádalo 1028 požárů, celkem hasičské statistiky zaznamenaly od ledna do června 1052 požárů. Zemřelo při nich sedm lidí a zraněno bylo 63 osob (včetně osmi dětí do 15 let); hmotné škody byly vyčísleny na 66,6 milionu korun. Zachránit se na místě požáru podařilo hasičům 150 životů, evakuováno bylo 1045 lidí. Uchráněné hodnoty dosahují téměř 127 milionů korun.
Praha - Ondřej Černý, se narodil 23. 8. 1966 v Praze. V 80. letech byl představitelem disentu nově nastupující generace, byl organizátorem Nezávislého mírového sdružení. Organizoval jedinou povolenou demonstraci 10. prosince 1988 na Škroupově náměstí, pomáhal Václavu Havlovi a lidem kolem něj, aby se dostali během Palachova týdne k jeho pomníku. Po sametové revoluci se stal novinářem.
Praha /INFOGRAFIKA/ - Přesně před rokem začalo platit pražské nařízení, které vyhnalo vozítka segway z širšího centra Prahy. Co se od té doby událo? Přineslo opatření více užitku, nebo škody?
Blanensko, Vyškovsko /INFOGRAFIKA/ – Barboře Mocíkové se před pár měsíci narodila první dcera. O tom, kde bude rodit, měla prvorodička od počátku jasno. „Vím, že na vyškovskou porodnici jsou dobré ohlasy. Oproti brněnským tam není tolik lidí, více se věnují prvorodičkám, například pomůžou s rozkojením. Také je to blízko. Personál byl příjemný jak na porodním oddělení, tak na oddělení šestinedělí,“ hodnotila Mocíková.
Poznání Krnova a jeho okolí bylo cíkem zástupců turistických informačních center z partnerských měst. Na Krnovsko přijeli zástupci litevského Telšiai, francouzského Saint-Égrève a polského Mińsku Mazowieckého.
Mezinárodní pokus o revoluci ve Spartě dostal pořádnou ránu do vazu hned na začátku sezony. Parta z Letné totiž končí po porážce 0:1 na pohárové scéně už ve 3. předkole Evropské ligy. A nutno podotknout, že zaslouženě.
Praha – Marně vyhlížejí v kalendáři pondělní datum ti, kteří se od zahájení prací na počátku ledna těší na zprovoznění rekonstruované stanice žluté linky metra B Jinonice. Její dveře se pro cestující po rozsáhlé modernizaci neotevřou 7. srpna (jak se v zimě předběžně očekávalo, i když nejde o termín, který by někdo sliboval oficiálně). Bude to o dva týdny později.
Praha – Devět zákroků kvůli používání pyrotechniky během pochodu fanoušků, dvě zadržené osoby – a také jeden policista zraněný ve chvíli, kdy fandové za Čechovým mostem začali házet nejen petardy, ale i skleněné láhve. Taková byla již před čtvrtečním fotbalovým utkáním na Letné mezi domácím celkem AC Sparta Praha a srbským týmem Crvena Zvezda Bělehrad bilance dlouho připravovaného policejního opatření. Deníku to večer řekla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Pyrotechnika pak způsobila komplikace také v Letenském tunelu; bylo třeba odvětrávat dým ze zapálených světlic.
/FOTOGALERIE/ Devět zákroků kvůli používání pyrotechniky během pochodu fanoušků, dvě zadržené osoby a také jeden zraněný policista. Taková byla před čtvrtečním fotbalovým utkáním na Letné mezi domácím celkem AC Sparta Praha a srbským týmem Crvena Zvezda Bělehrad bilance dlouho připravovaného policejního opatření.
Střední Čechy – Neutěšený stav, kdy v dubnu obléhali středočeský krajský úřad na Smíchově žadatelé o kotlíkové dotace, z nichž někteří v mrazech „tábořili“ venku i dvě noci, zůstává ještě v paměti; opravdu šlo o scény budící pozornost. O to větší překvapení přinesly informace, že lidé z fronty čekající před podatelnou na hejtmanství mají smůlu: „předběhli“ je zájemci předkládající žádost prostřednictvím kurýra – byť původní informace uváděly, že takový postup nebude možný a žádat je třeba osobně na podatelně úřadu ve Zborovské ulici.
Střední Čechy – Peněžitý dar dosahující 187 500 korun chce Středočeský kraj věnovat Konfederaci politických vězňů ČR. Ve čtvrtek se na tom shodli radní s tím, že schválení příspěvku navrhnou zastupitelům.
Chrudim /Z REDAKČNÍ POŠTY/ – V pátek 11. srpna zveme od 19 hodin na Festival loutek ve filmu, který se uskuteční na terasách Muzea loutkářských kultur. K vidění budou snímky studentů i absolventů filmových škol v Praze, Písku, Jihlavě a Zlíně.
Pardubice – Devadesáté výročí. Tradiční Pardubická juniorka, tedy tenisové mistrovství České republiky v kategorii staršího dorostu, bude mít letos speciální náboj. Jubilejní devadesátý ročník začne na kurtech LTC již tuto sobotu. O vítězích ve dvouhrách se rozhodne příští pátek, kdy jsou na programu finálové zápasy.
Jihlava – Sofie, Lilian a Ella. To jsou jména trojčátek, o které se teď stará personál jihlavské nemocnice. Převezeny sem byly z Prahy, kde se v červenci narodily.
Pelhřimov – Do české knihy rekordů se ve čtvrtek 3. srpna zapsal dopis s nejdelší dobou doručení. Jedná se o psaní, které putovalo z ruského města Soči do Prahy celkem 28 let a 19 dní.
Praha - Radnice Prahy 5 zve všechny občany i ostatní zájemce na diskuzi ohledně budoucnosti parčíku u zastávky veřejné dopravy v ulici Hlubočepská. Setkání se koná ve středu 9. srpna od 17 do 19 hodin.
Praha - Došel jim kyslík. Tak by se dal shrnout případ hromadného úhynu ryb, který v tomto týdnu postihl rybník v Čimicích. Na případ začali nejdříve upozorňovat místní obyvatelé na sociálních sítích. „Právě jsem si všimla, že na Čimickém rybníku masivně umírají ryby a ostatní lapají po dechu. Kachny i lysky odletěly pryč. Je tam evidentně něco hodně špatně,“ popsala jako jedna z prvních Jana H. na Facebooku.
Ostrá – Předposlední přípravný zápas zvládli velice dobře. Měli hodně šancí a vsítili tři branky. Díky tomu fotbalisté Ostré vyhráli souboj dvou divizních celků nad Aritmou Praha. Oba týmy skončily v minulé sezoně na šestém místě, Ostrá ve skupině C, Aritma v áčku.