
Neveklov získá přímé spojení s Prahou
Benešovsko – Od dubna se pražská integrovaná doprava protáhne až do obcí v severní části Benešovska. Podle starosty Neveklova Jana Slabého přímé spojení města a okolních obcí s Prahou bude určitě přínosem.
Benešovsko – Od dubna se pražská integrovaná doprava protáhne až do obcí v severní části Benešovska. Podle starosty Neveklova Jana Slabého přímé spojení města a okolních obcí s Prahou bude určitě přínosem.
Strakonicko – Pozvánka na víkend 11. – 12. února.
Praha - Z fasády budovy Národní technické knihovny, která stojí v pražských Dejvicích, se uvolnily dva skleněné pláty. Znalci zjišťují, proč se desky uvolňují, uvedl server Aktuálně.cz. Kontrola fasády může trvat i několik měsíců, podle mluvčího knihovny Pavla Hortiga to provoz knihovny nikterak neovlivní.
Praha – Všímaví lidé naštěstí včas zasáhli, když si všimli kočárku v rukou muže, který rozhodně pro miminko nepředstavoval ochranu. Spíš ohrožení. Byl totiž opilý tak, že nebyl schopen chůze. Ve čtvrtek odpoledne proto svědek do Prosecké ulice přivolal městskou polici. „Viděl jsem, jak upadl – a málem při tom převrhl i kočárek, upřesnil, když hlídka z Prahy 9 dorazila na místo. S tím, že kolemjdoucí pár muži pomohl vstát – a tahle dvojice pak dotyčného odvedla do nedalekého vnitrobloku. I s kočárkem.
Martina Ptáčková se na své soupeřky nedívá
Olomoucký hejtman Oto Košta z hnutí ANO se s pokusem o odvolání nesmířil. Důvody, které mu vedení olomouckého ANO oznámilo, považuje za zástupné. Podle něj jde hlavně o mocenské ambice, přičemž nevylučuje i něco dalšího. Uvedl to v online rozhovoru se čtenáři Deníku.
Praha - Kontrolám České obchodní inspekce (ČOI) loni u benzinových stanic nevyhovělo 1,1 procenta odebraných vzorků pohonných hmot. Z 2 549 vzorků odebraných za celý rok neodpovídalo stanoveným jakostním požadavkům 28. Celkem loni ČOI zakázala prodej téměř 140 000 litrů pohonných hmot v celkové hodnotě více než 3,7 milionu korun.
Praha /FOTOGALERIE/ - Do kostela svatého Havla v Praze 1 dorazil nový zvon Václav, který byl odlit v Innsbrucku. V kostele bude vystaven do 5. března, kdy bude vysvěcen. V pátek to řekl jeden z organizátorů veřejné sbírky na výrobu zvonu Ondřej Boháč. Náklady na odlití a instalaci jsou odhadovány na zhruba 800 tisíc korun. Zvon zaplní místo po chybějícím zvonu a zároveň připomene památku prezidenta Václava Havla. Sbírku pořádala Nadace Charty 77, která zvon daruje farnosti.
Sokolov - Zimní přípravné zápasy fotbalistů druholigového Baníku Sokolov se pomalu přehoupnou do své druhé poloviny.
České divadlo se vrací do Muzea umění v Columbusu v americkém státě Ohio. Výstava nazvaná Shakespeare in Prague uvádí scénografické návrhy, fotografie, kostýmy a makety vztahující se k významným českým inscenacím her Williama Shakespeara od počátku 20. století po současnost. Připravili ji pracovníci Národního muzea a Institutu umění - Divadelního ústavu (IDU) v Praze, oznámila v pátek mluvčí IDU Judita Hoffmanová.
Dobré - Hráčka SK Dobré podala na mistrovství Evropy do 21 let v Soči vynikající výkon.
Skuteč – Pouhý měsíc dělí pořadatele festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč od zahájení 14. ročníku. Program je řadu měsíců nasmlouvaný, propagační materiály vydané, vstupenky v prodeji již od prosince. Co v tomto období ještě pořadatelé řeší?
Praha - Na mýtném se v lednu vybralo téměř 787 milionů korun, což je meziročně více než osmiprocentní růst a nejlepší lednový výsledek za deset let fungování mýta. Důvodem vyššího výběru je růst intenzity kamionové dopravy a zprovoznění poslední chybějící části dálnice D8 do Německa, která se otevřela 17. prosince 2016.
Střední Čechy – Voda z jihu by mohla pomoci hasit žízeň středních Čech. Naznačuje to odborná studie, kterou si nechalo vypracovat středočeské hejtmanství po zkušenostech z předloňského léta. Extrémní sucho si tehdy nejen vyžádalo omezující nařízení, ale někteří uživatelé studen se přímo ocitli na suchu. Právě to je v oblasti kolem Prahy ještě palčivější problém, než jinde v republice. „Ve středních Čechách je k veřejným vodovodům připojeno 83,7 procenta obyvatel – což je po Plzeňském kraji nejméně v celé ČR," uvedla v pátek Helena Frintová z krajského úřadu.
Praha /FOTOGALERIE/ - Nechvalně známý lobbista Ivo Rittig si ve čtvrtek mohl alespoň pro jednou oddechnout. Pražský městský soud ho zprostil obžaloby z tunelování petrochemické firmy Oleo Chemical. Vinnými soud naopak uznal bývalé majitele firmy Michala Urbánka a Kamila Jirounka, šéfa výroby Radomíra Kučeru a Rittigova obchodního partnera Petera Kmetě. Verdikt není pravomocný, na místě se proti němu odvolal státní zástupce i Kmeť. Další obžalovaní si ponechali lhůtu na rozmyšlenou.
Liberec - Podmínky k lyžování v Libereckém kraji jsou stále výborné. Na sjezdovkách leží od 40 do 150 centimetrů zmrzlého sněhu, dostatek je ho v horách i pro běžkaře.
Praha - Hustopečská firma Agrotec ze svěřenských fondů ministra financí a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše spáchala trestný čin, z něhož byla obviněna v případě manipulace se zakázkami České pošty. Její stíhání soud zastavil, protože vynaložila veškeré možné úsilí, aby protiprávnímu jednání zabránila. Na dotaz to uvedl dozorující státní zástupce Zdeněk Matula z pražského vrchního státního zastupitelství. Podle něj tento postup soudu umožnila novela zákona o trestní odpovědnosti právnických osob, která vstoupila v platnost loni v prosinci. Žalobce proti rozhodnutí podal stížnost.
Hranice – Překvapení si přichystal neznámý pachatel pro čtyřicetiletého muže, který nechal na parkovišti u marketu zaparkovaný svůj automobil. Muž auto uzamkl a šel si nakoupit, na zadním sedadle přitom nechal dvě krabice s kartóny cigaret různých značek.
Praha - Kontroly hasičů v rámci státního požárního dozoru loni ukázaly nedostatky u téměř tří čtvrtin prověřovaných objektů. V památkových budovách chyběly preventivní požární prohlídky, v restauracích byly špatně přístupné hlavní vypínače elektřiny a uzávěry plynu. Ve skladech hasiči často našli nedostatky v provozuschopnosti elektrické požární signalizace. Vyplývá to z informací, které v pátek Hasičský záchranný sbor ČR zveřejnil na svém webu.
Praha - Bezmála půlhodinovému zdržení se ve čtvrteční ranní špičce nevyhnuli řidiči mířící do Prahy od severu po dálnici D8. Před šestou hodinou zkomplikovala průjezd nehoda tří osobních aut na sjezdu z dálnice – v Cínovecké ulici. Naštěstí se obešla bez zranění. Téměř až do osmé však zůstával neprůjezdný pravý jízdní pruh, což vyvolalo kolony.
Praha - Meziroční inflace v lednu zrychlila růst na 2,2 procenta z prosincových dvou procent. Cenová hladina se zvýšila především u pohonných hmot a potravin. Proti prosinci vzrostly spotřebitelské ceny o 0,8 procenta.
Tachov - Už tradičně při podzimní Zahrádkářské výstavě ovoce, zeleniny, kaktusů a bonsají vyhlašuje tachovské sdružení zahrádkářů výtvarnou soutěž pro školy. V letošním roce se uskutečnil už dvacátý čtvrtý ročník a téma bylo Zelenina plná vitamínů.
České Budějovice - Volejbalisté EGE ČB zvládli v sérii play off s Brnem B obě domácí utkání (dvakrát 3:0) a mají mečbol. Pokud v pátek porazí soupeře do třetice, budou v semifinále!
Praha - Moneta Money Bank loni vykázala neauditovaný čistý zisk 4,05 miliardy korun, o rok dřív měla upravený čistý zisk 4,51 miliardy korun. Provozní výnosy se snížily na loňských 11,1 miliardy korun z 12,1 miliardy v roce 2015. Moneta Money Bank patří do skupiny Moneta, která do loňského května působila pod názvem GE Money.
Praha - Internetová služba World Wide Web vznikla původně jako prostředek ke sdílení vědeckých informací. Poté co se v 90. letech internet více rozšířil mimo akademickou sféru, dokázal web zásadně změnit způsob, jakým pracují a baví se stamiliony lidí po celém světě. Internetová přípojka dnes patří k takřka samozřejmému vybavení českých firem i domácností, k oficiálnímu napojení první československé instituce, pražského ČVUT, došlo 13. února 1992.
Chrášťany - Krátce před šestou hodinou večer skončila cesta třiadvacetiletého muže dopravní nehodou.
Praha /ROZHOVOR/ - Tomu se říká zápřah. „Ráno vstanu a jdu se psy, nasnídám se a spěchám učit do školy, naobědvám se, běžím se psy, navečeřím se a mám lakrosový trénink. Znovu se najím a naposledy zapřáhnu psy. Pak jdu spát," popisuje s úsměvem svůj denní režim členka stříbrné štafety z nedávno skončeného mistrovství světa v mushingu Michaela Srchová.
Benešov – Osobní vlaky z Benešova linky S9 dojíždí v pátek 10. února na pražské hlavní nádraží z Hostivaře odklonem přes Malešice a Libeň. Tak, jako ve čtvrtek.
Praha /INFOGRAFIKA/ - Oslavíte se slůnětem Zitou jeho narozeniny v Zoo Praha nebo se s dětmi vydáte na výstavu k filmu Anděl páně 2? Tento víkend je plný nejrůznějších akcí a určitě si vyberete.
Praha, Frýdlantsko – Jednání pracovní skupiny na vládní úrovni ohledně ztráty vody na Frýdlantsku, Chrastavsku a Hrádecku kvůli rozšiřování dolu Turów dopadlo podle ministra životního prostředí Richarda Brabce uspokojivě.
Aš - Na první celostátní badmintonový turnaj jednotlivců Grand Prix A kategorie mladšího žactva do 13 let v této sezoně se kvalifikoval z českokrumlovského regionu jen Robin Tancer.
Praha /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Stovky opuštěných budov chátrají v Praze. Některé už čtvrt století. Podle náměstkyně pražské primátorky Petry Kolínské (Zelení) je to třeba změnit. Proto nabízí neobvyklé řešení.
Praha - V patnácti začínala jako vokalistka v košické kapele IMT Smile, poté působila dvanáct let v prešovské skupině Peha a nakonec u ní zvítězila sólová dráha. V letošním roce slaví slovenská zpěvačka a skladatelka Katarína Knechtová dvacet let na hudební scéně. K jubileu nadělí sobě a svým českým příznivcům jedinečný koncert – uskuteční se 23. února v pražské Hybernii.
Prostějov – Překvapením letošní ankety Sportovec Olomouckého kraje se stal Libor Jiroušek. Absolutní mistr světa v akrobatickém parašutismu, totiž v anketě skončil třetí a předběhl i takové velikány jako Tomáše Berdycha nebo gólmana Branislava Kondráda.
Praha /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ - Kóma, záchvěv života a pak zase smrtelná ztuhlost. Popis dnešních pražských squatů. Po vyklizení nájemníků policií dále chátrají a i přes sliby je jejich vlastníci neopravují.
Praha - Lidé by už po večerech v ulicích neměli spatřit číšníky, jak strkají krabice či lahve od alkoholu do popelnic na tříděný odpad. Vyhláška, která platí od Nového roku, by také měla zamezit přeplněným kontejnerům a rozfoukaným odpadků, které se do nich nevejdou. Nově už totiž žádní pražští podnikatelé nesmí používat veřejné barevné popelnice.
Praha - Vysočanská estakáda se propadá kvůli rekonstrukci léta opuštěné vily. Alespoň to se v poslední době šíří mezi místními obyvateli.Vila stojí přímo u silnice a noví majitelé ji přebudovávají na hotel. Ten má mít i třípodlažní garáž. Stavba je od léta zastavená. Přímou souvislost Tomáš Holečekz odboru dopravy a životního prostředí Prahy 9 odmítá.
Praha - Na ministerstvu průmyslu dnes skončí konzultace se zájemci o stavbu nového jaderného bloku v Česku. Schůzky se konaly od 26. ledna a každému ze šesti zájemců byly věnovány dva dny.
Občané hlásí mrtvé ptáky. Strážníci kvůli telefonátům chodí i budit labutě.
Most /FOTO/ - Schodišťová sedačka pomůže starším a méně pohyblivým klientům do klubovny. Stála skoro čtvrt milionu korun.
Brno – Dlouhá léta se piplají s dětmi a občas se jim podaří vychovat velký talent. V nejlepších letech jim však zmizí do Prahy za lepšími podmínkami. S tímto faktem se musejí vyrovnat atletičtí trenéři nejen z jižní Moravy.
Lubenec – Na obchvat čeká obec na Podbořansku desítky let. Dočká se konečně? Hustá doprava obec velmi zatěžuje, uleví se i řidičům při cestách do Prahy. Stavba další části dálnice D6 je nyní opět blíž, projekt už získal důležitý dokument.
Regulační plán by měl být kompletní do poloviny roku 2019 a jeho návrh se bude projednávat za účasti veřejnosti.
Strakonice – Ředitel pivovaru Marek Pohanka (snímek) přišel do Strakonic před osmi lety jako šéf obchodu a marketingu. Po odvolání Jaroslava Tůmy v únoru 2015 se přihlásil do výběrového řízení a v květnu se stal ředitelem pivovaru.
Praha - Objevem roku se při čtvrtečním udílení hudebních cen Vinyla stalo synth-popové trio Orient. Pořadatelé cen při vyhlašování v Lucerna Music Baru uvedli, že žádný jiný projekt, který by promlouval k posluchačům napříč žánry a scénami, v tuzemsku minulý rok nevznikl. Za Desku roku kritici zvolili nahrávku These Semi Feelings, They Are Everywhere producenta Dné. Počinem roku je brněnský festival Itch My Hahaha.
Praha - Hromadná nehoda nejméně šesti aut uzavřela v Praze dálnici D1 na úrovni obchodního centra Chodov ve směru do metropole. Auta se srazila krátce po osmé hodině večer, příjezd do Prahy jedním jízdním pruhem byl uvolněn ve 22.00. Podle prvotních informací si nehoda vyžádala jedno lehké zranění, řekla novinářům policejní mluvčí Vendula Marečková.
Praha /FOTOGALERIE/ - Legenda českého Punku Petr Hošek, z kapely Plexis, oslavil své 50.narozeniny v Lucerna Music Baru. Na oslavu pozval sguadru svých nejlepších kamarádů jako,Visací zámek,E!E,S.P.S.,Slaves Of Stadium Rock nebo Konfront.
Soběslav – Sportovní hala TJ Spartak v Soběslavi hostila premiérový ročník turnaje žen v sálové kopané „O pohár okresního předsedy 2017".
Zlín – Hned je o trochu veseleji. Volejbalisté Zlína zvládli svou roli a v 18. kole extraligy přejeli poslední Ústí nad Labem 3:0. „Byli jsme lepší. Soupeři jsme nic nedovolili," těšilo hrajícího asistenta trenéra Přemysla Obdržálka.
Východní Čechy - Policie ČR žádá občany, aby veškeré informace k hledanému Romanu Svobodovi sdělili Službě kriminální policie a vyšetřování Územního odboru PČR v Jičíně, tel. 974533101, případně na linku 158.