Policisté i hasiči pátrají po pohřešovaném muži
Kolín – Ve večerních hodinách se bavil v kolínském baru Harley, potom měl odejít na diskotéku do Starokolínské ulice, kde chtěl zřejmě pokračovat v zábavě. Od té doby ho však nikdo neviděl.
Kolín – Ve večerních hodinách se bavil v kolínském baru Harley, potom měl odejít na diskotéku do Starokolínské ulice, kde chtěl zřejmě pokračovat v zábavě. Od té doby ho však nikdo neviděl.
Praha - Kvůli novému propadu vozovky ve Vysočanské ulici byla ve středu dopoledne přerušena autobusová doprava po Vysočanské estakádě. Mezi Prosekem a Vysočany proto linky MHD jezdí odklonem. Informoval o tom mluvčí pražského dopravního podniku Jiří Štábl. Podnik předpokládá, že uzavírka bude trvat přibližně dva dny.
Praha - Za krácení daní rozdaly pražské soudy trojici mužů tresty odnětí svobody od tří do šesti let, peněžité tresty a tresty zákazu činnosti. Taková je pravomocná tečka za kauzou fiktivních dodávek nářadí a projekčních služeb do USA, kterou členové pracovního týmu Daňová Kobra prošetřovali pod krycím názvem Giro. Jaroslav Ibehej z Národní centrály proti organizovanému zločinu připomněl, že detektivové získali z kriminálního prostředí informace naznačující, že nejméně v letech 2009 až 2012 stíhaná skupina prostřednictvím svých firem deklarovala dodávky do zámoří, načež si nechávala vracet daň z přidané hodnoty.
Praha - Rozpočet hlavního města pro letošní rok počítá s rezervou ve výši 1,3 miliardy korun. Ta je určená na investice v městských částech. V současné době vedení Prahy uvažuje nad tím, jak částku využít.
Broumovsko - Náročný přejezd Javořích hor čekal o víkendu na více než dvě desítky nadšenců, kteří se nenechali odradit náročnými podmínkami přibližně dvacet kilometrů dlouhého závodu Memoriál Emericha Ratha.
Praha - U nás je plno, zkuste to jinde. Už teď je řada základních škol plná a najít místo je pro rodiče obtížné. Zvláště, když chtějí svou ratolest umístit do školy, která není spádová. Do budoucna však Pražanům hrozí, že by se do škol nemusely vejít tisíce žáků.
Střední Čechy - Nezaměstnanost ve středních Čechách v lednu stoupla o desetinu procentního bodu na 4,4 procenta. Úřady práce v regionu koncem měsíce evidovaly 39.670 uchazečů o zaměstnání, o 704 více než v prosinci. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Úřad práce ČR. Důvodem zvýšení nezaměstnanosti je podle analytiků především útlum sezonních prací ve stavebnictví a zemědělství. V meziročním srovnání se počet nezaměstnaných ve středních Čechách snížil o 9549 lidí, tedy o 1,1 procentního bodu.
Praha - Pro děti třeba Ferda Mravenec a pro dospělé Rocky. Nových muzikálových titulů bude ale v Praze v následujících měsících k vidění daleko víc. Které to budou?
Praha /ROZHOVOR/ - Jaro 2006. Basketbalová trenérka Natália Hejková už věděla, že se její působení v Šoproni chýlí ke konci. Stála na benzinové pumpě, když zazvonil telefon. „Okamžitě přijeď do Moskvy," ozval se hlas majitele tamního Spartaku Šabtaje Kalmanoviče. „Chtěl dokonce, abych se vykašlala na play-off," vzpomíná s úsměvem na začátky tříletého ruského angažmá první žena lavičky USK.
Prahu - Hlavní město loni navštívilo 7,07 milionu turistů, o sedm procent více než v roce 2015. Naprostou většinu z nich tvořili tradičně cizinci, kterých do hlavního města zavítalo více než šest milionů. Zvýšil se také počet nocí, které turisté v ubytovacích zařízeních v metropoli strávili. Údaje v úterý zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
Praha - spolu s dopravním podnikem (DPP) nabídla developerům spolupráci na stavbě trasy metra D z Pankráce do Písnice. Z nich vybere partnera, s kterým vytvoří společný podnik. Partnera chce DPP najít do letošního 30. června. Novinářům to ve středu řekl generální ředitel DPP Martin Gillar. Společný podnik se soukromníky má pomoci při rozvoji okolí stanic i při výkupu problematických pozemků. Metro D má ulevit přetížené trase C a má spojit centrum se sídlišti na jihu města.
Praha - Australský muzikant a zpěvák Nick Cave, který má v Česku množství fanoušků, vystoupí 26. října v pražské O2 areně. S kapelou The Bad Seeds se v Česku zastaví při turné k novému albu Skeleton Tree. Předprodej vstupenek v síti Ticketportal bude zahájen 17. února, sdělila ve středu za pořadatele Alice Titzová. Nick Cave & The Bad Seeds v České republice naposledy hráli v listopadu 2013.
Zadov – Na standardních tratích zadovského lyžařského stadionu se v neděli konal v pořadí již 68. ročník tradiční Stašské 15, lyžařského závodu klasickou technikou.
Praha - Ve veterinární laboratoři v Praze-Holešovicích vybuchla v úterý pravděpodobně lahev s alkoholem, dvaačtyřicetiletá žena utrpěla poranění na obou rukách a na hrudníku. Záchranáři ji po ošetření na místě odvezli na oddělení plastické chirurgie vinohradské nemocnice. Informoval o tom mluvčí pražské záchranné služby Dominik Horn.
Přehled smutečních rozloučení v obřadních síních a kostelech v okrese.
Turnov - Ve městě by měla vzniknout ScioŠkola, která nabídne alternativu k běžným základním školám v regionu. Projekt společnosti Scio je založen na svobodném přístupu k učení, kde si děti postupně čím dál více určují, co a jak by se chtěly učit.
Praha - Nebývalá zima už přinesla množství komplikací. Další v pořadí jsou náklady na topení. Kolik si Pražané letos připlatí?
Karlovarsko, Plzeňsko - Podpora česko-německých dobrovolnických aktivit v regionu dostala zelenou. Na podzim loňského roku byl zahájen nový projekt na podporu přeshraniční spolupráce Přátelství bez hranic Freundschaften ohne Grenzen. Jeho cílem je interkulturní propojení české a německé mládeže, organizační a finanční podpora při realizaci dobrovolnických akcí a pomoc s navázáním nebo prohloubením partnerství s německými sousedy.
Praha - Děkan elektrotechnické fakulty ČVUT Pavel Ripka podal žalobu na rektora Petra Konvalinku, univerzitu a auditorskou společnost Ernst & Young. Nelíbí se mu to, že škola v roce 2014 prověřovala několik svých vrcholných zaměstnanců a jejich rodinných příslušníků kvůli případnému napojení na firmy, s nimiž je ČVUT v obchodním styku. Ripka to považuje za nezákonné, protože o kontrole nevěděl a nedal k ní souhlas. Děkan i auditoři pochybení odmítají, píšou středeční Lidové noviny (LN).
Praha - V českých hotelech, penzionech a kempech se loni ubytovalo více než 18,3 milionu hostů, což bylo o 6,9 procenta více než v roce 2015. Údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad.
Praha - Nezaměstnanost v Praze v lednu klesla na 3,3 procenta z prosincových 3,4 procenta. Bez práce je nyní v hlavním městě 30.128, což je o 51 lidí méně než minulý měsíc. Naopak nabídka volných pracovních míst stoupla o 877 na 21.931. Praha zůstala regionem s nejnižší nezaměstnaností. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Úřad práce ČR.
Praha - Měly být alternativou ke školce. Dětské skupiny v poslední době ale zažívají nebývalý boom. Jako první z městských částí je začala provozovat Praha 4. A chtějí se přidat i další.
Ve švédském Göteborgu to žije hokejem. Včera večer zde vrcholila Liga mistrů (Sparta prohrála finále v prodloužení), už zítra tam pro změnu odstartuje třetí díl Euro Hockey Tour. Česká reprezentace se ve čtvrtek utká s domácími Švédy, o víkendu budou následovat tradiční mače s Finskem a Ruskem. A cíl nároďáku? „Rádi bychom navázali na Karjalu," povídal po včerejším tréninku v Praze trenér Josef Jandač.
Praha - Nezaměstnanost v Česku v lednu vzrostla na 5,3 procenta z prosincových 5,2 procenta. Lidí bez práce přibylo zhruba o 8 000 na 389 416 uchazečů. Je to ale o téměř 78 000 nezaměstnaných méně než ve stejném měsíci loni a zároveň jde o nejnižší lednovou hodnotu od roku 2008. Oznámil to dnes Úřad práce ČR.
Praha - Obyvatelé pražského sídliště Písnice nevěří slibu nového majitele, že si budou moci koupit byty, ve kterých žijí. Ve středu přišli demonstrovat před úřad vlády. Tři desítky lidí s transparenty „Písnici obyvatelům, ne developerům" či "Politici nám byty prodali, co za to dostali?" oslovovali ministry, kteří se scházeli na schůzi kabinetu. Skandovali hanba vládě.
Praha - Před 25 lety, 8. února 1992, se v tehdejším Smetanově divadle (dnes Státní opera) konal první Ples v opeře v Praze. Středem pozornosti byla jeho patronka Ivana Trumpová, bývalá manželka nového amerického prezidenta Donalda Trumpa. Prvním, s kým se Trumpová objevila na tanečním parketu, byl šéf opery Smetanova divadla Karel Drgáč. Ples provázely i protesty anarchistů a příznivců Levé alternativy, kteří házeli na hosty plesu shnilé ovoce a používali slzotvorné prostředky. Několik osob bylo zadrženo.
Karlovy Vary - Dramatický pokles odbavených pasažérů zaznamenalo za loňský rok karlovarské letiště. Bylo jich celkem 23 235, což představovalo meziroční pokles o 41,5 procenta. Letos by ale mohlo dojít k pozitivnímu obratu i díky dvěma novým linkám, a to do německého Düsseldorfu a izraelského Tel Avivu.
Praha - Podle ústavního právníka Jana Kysely z Právnické fakulty Univerzity Karlovy by měli být policie a státní zástupci při rozhodování o trestním stíhání politických rozhodnutí obezřetní. „V jednání zastupitelů nemusí být žádný zlý úmysl, ale pouze mohou vzít jako bernou minci materiál, který nějaký úředník připravil. Stačí potom jejich hlasování k tomu, aby šli lidově řečeno sedět?" ptá se.
Praha /INFOGRAFIKA/ - V Praze 11 loni nepravomocně odsoudili politika za ČSSD a policie otevřela další spis na tamního exstarostu Dalibora Mlejnského. Na magistrátu si brousí zuby na Pavla Béma.
České Budějovice – Zatímco Dynamo v prvním ze dvou víkendových přípravných utkání s Viktorií Žižkov postavilo juniorku, Viktorka i proti budějovickým mladíkům měla v sestavě hráče z áčka.
Ústí nad Labem – Dlouhých třiadvacet let si museli ústečtí fanoušci počkat na to, až se do jejich města vrátí národní futsalový tým. Dočkali se! Ve čtvrtek od 19.00 je čeká velkolepý svátek! Hala Slunety na Klíši hostí přátelský zápas české reprezentace s Rumunskem.
Podbořany - Mladí navrhli novou naučnou stezku u Hluban. Vítězným návrhem bylo centrum vzdělávání.
Jižní Čechy – Od 1. března začnou autobusy RegioJet opět přepravovat cestující mezi Českým Krumlovem a Českými Budějovicemi. Nově pojedou dvakrát denně až do Lipna nad Vltavou. Deník o tom informovala Marcela Hamříková, obchodní ředitelka autobusové dopravy RegioJet.
Plzeň - Jan Silovský, který se chtěl přidat k Islámskému státu, ve středu stanul před Krajským soudem v Plzni.
Přibyslavsko – Uran v oblasti Brzkova se těžit prý nemá, nicméně přípravná řízení nikdo nezastavil. Ostražitost je namístě. To je podle právníka Luboše Klimenta závěr z jednání na Ministerstvu průmyslu a obchodu, kterého se zúčastnili starosta Přibyslavi Martin Kamarád a starosta Brzkova Aleš Bořil.
Jihlava – Na dráhu drogového dealera se vydal teprve dvaadvacetiletý Daniel Šimek z Telče na Jihlavsku.
Jihlava – Na dráhu drogového dealera se vydal teprve dvaadvacetiletý Daniel Šimek z Telče na Jihlavsku.
Brno /ROZHOVOR/ – Mluvilo se o něm jako o budoucnosti české výšky, jenže prognózy zatím nenaplnil. Brněnský skokan Martin Heindl několik let výkonnostně stagnoval, proto se v létě rozhodl zkusit štěstí u nového trenéra v Praze. V Dukle má nyní výborné podmínky, které chce zúročit a podívat se poprvé na vrcholnou seniorskou akci. „Jde o to, dostat ze sebe vše, co ve mně je. Fyzicky si myslím, že mám na víc než v současnosti předvádím," říká čtyřiadvacetiletý výškař, který se ve středu od šesti hodin večer představí při tradičním mítinku Brněnská laťka v nákupním centru Olympia v Modřicích.
Pardubice – Jenom plichta. Sedmým kolem pokračovaly soutěže družstev.
Nové Strašecí – V Novostrašeckém kulturním centru se představili Jiří Krampol, Luděk Sobota a další herci a zpěváci s pásmem písniček, povídek, scének a vyprávění a zavzpomínali na Miloslava Šimka. V zábavném pořadu ve stylu legendárních „Návštěvních dnů" Šimka a Grossmanna, se mimo již zmíněných herců představil imitátor Petr Jablonský a Adriana Sobotová a nejznámější písničky připomněli Viktor Sodoma, Jana Svobodová a Miluška Voborníková. Publikum po představení odměnilo účinkující velkým potleskem a v zákulisí si poté na své přišli i sběratelé podpisů.
Když Jindřich Trpišovský dostane otázku, jak se zkraje února má, odpoví: „Mám se turbulentně." Být trenérem fotbalového Liberce znamená začínat každý půlrok znovu.
Klatovy – Dalšími dvěma výhrami a především skalpem prvního týmu 2. ligy, skupiny A se mohou po víkendu pyšnit basketbalisté BK Klatovy.
Děčín – Až na osm let může skončit ve vězení podvodník, který dlouhé roky lákal ze své přítelkyně peníze. Policisté jej již obvinili a skončil ve vazbě.
Liberec - Sportovní střelecký klub Liberec (SSK) uspořádal 26. ročník Liberecké vzduchovkové ligy a také Grand Prix Liberec s Grand Prix Syner.
Praha /FOTOGALERIE/ - Hokejisté Sparty Praha na triumf v Lize mistrů nedosáhli. Ve finálovém duelu v Göteborgu nad domácí Frölundou dvakrát vedli, ale nakonec prohráli 3:4 v prodloužení. Po 87 odehraných sekundách v něm rozhodl útočník Niklas Lasu. Dva góly vítězů dal další forvard Casey Wellman. Nejužitečnějším hráčem soutěže byl vyhlášen kapitán vítězů Joel Lundqvist.
Praha - Modrý samet, Pasolini, Agnieszka Hollandová a Kristián pro dvě zahraniční filmařské legendy. To vše krom jiného uvidíme na 24. Febiofestu, který v Praze začne 23. března.
Praha, Olomouc – Ani set v dohrávce 16. kola extraligy na palubovce Olympu neztratily olomocké volejbalistky a pojistily si druhé místo.
Praha - Americká rozhlasová stanice Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL) v úterý v Praze zahájila čtyřiadvacetihodinové vysílání v ruštině, které má rusky mluvícím posluchačům nabídnout alternativu za ruská státem kontrolovaná média. Agentuře Reuters to řekl výkonný redaktor kanálu Kenan Aliyev.
Písek - Týden po plese začal v Bedřichově v Jizerských horách v penzionu Bílá vrána zimní dia tábor pro děti s cukrovkou, bezlepkovou dietou a kombinovaným postižením.
Pozemní personál berlínských letišť Tegel a Schönefeld bude ve středu stávkovat. Oznámil to dnes odborový svaz Verdi, podle kterého bude výstražná stávka trvat od 05:00 do 11:00 SEČ. Protestní akce by se mohla dotknout i letů z Prahy a do ní.