Praha - Širší vedení TOP 09, výkonný výbor, ve čtvrtek podpořil setrvání Miroslava Kalouska ve funkci předsedy strany. Výbor ve čtvrtek řešil neúspěch strany ve volbách. Kalousek na následné tiskové konferenci řekl, že na základě drtivě většinového názoru svých nejbližších kolegů z krajských výborů i celostátního výboru setrvává ve svém rozhodnutí zůstat v čele TOP 09 a vést ji do voleb do Poslanecké sněmovny.
Praha - Širší vedení TOP 09, výkonný výbor, ve čtvrtek podpořil setrvání Miroslava Kalouska ve funkci předsedy strany. Výbor ve čtvrtek řešil neúspěch strany ve volbách. Kalousek na následné tiskové konferenci řekl, že na základě drtivě většinového názoru svých nejbližších kolegů z krajských výborů i celostátního výboru setrvává ve svém rozhodnutí zůstat v čele TOP 09 a vést ji do voleb do Poslanecké sněmovny.
Praha - Schopnost Čechů splácet své závazky se dále mírně zlepšuje. Ke konci září mělo dluhy po splatnosti 7,67 % dospělých obyvatel země, což je nejméně od roku 2011. Před rokem to bylo 8,12 %. Nejhorší situace zůstává v Ústeckém kraji.
Praha - Pražští zastupitelé ve čtvrtek potvrdili souhlas rady s podmínkami, které si stanovila městská část Praha 10 v souvislosti s nákupem fotbalového stadionu Ďolíček. Memorandum, které obě strany podepíšou, počítá s vytvořením pracovní komise ze zástupců hlavního města a Prahy 10. Ta bude jednat o dalším rozvoji okolí stadionu, na němž hraje prvoligový klub Bohemians 1905.
Praha - Stávající první místopředseda prezidia Asociace českých stavebních spořitelen (AČSS) Jan Jeníček byl zvolen prezidentem Evropského sdružení stavebních spořitelen (EFBS). Ve funkci nahradil Herberta Pfeiffera, který byl prezidentem EFBS posledních téměř devět let. Doposud sdružení vedli vždy zástupci německy mluvících zemí. Dnes o tom informovala Asociace českých stavebních spořitelen.
Přerov – Senzační výsledek si na uvítanou pro domácí fanoušky přichystaly volejbalistky Přerova. Ve čtvrteční odvetě loňského čtvrtfinále přehrály favorizovaný Olymp Praha jasně 3:0 na sety. Premiéra na domácí palubovce tak vyšla skvěle, Zubřice jsou navíc po dvou kolech soutěže v čele extraligy.
Praha - Operátor O2 od listopadu zvýší rychlost pevného připojení k internetu přes telefonní linky xDSL až na dvojnásobných 80 Mbit/s. Ty budou dostupné pro zhruba 250 000 domácností. Službu firma nabídne v rámci nového tarifu Premium. Uvedli to dnes zástupci firmy.
Beer Ševa, Praha - Kouzlo provizorního trenéra fotbalistů Sparty Davida Holoubka nadále funguje. Pražané pod jeho vedení ještě neprohráli. Navíc si v Evropské lize po vítězství nad slavným Interem Milán (3:1) poradili 1:0 i s Hapoelem Beer Ševa, soupeři přichystal první porážku na novém stadionu Matěj Pulkrab. Letenskému klubu tak patří po třech kolech se šesti body první místo v tabulce skupiny K. Navíc se povzbudil před nedělním ligovým šlágrem s obhájcem titulu Plzní.
Vyžlovka - Vyžlovští bojují o obnovu školy v obci a doufají, že se jim podaří získat finanční injekci na rekonstrukci budovy. Vyžlovka patří do školského obvodu Kostelce nad Černými lesy na rozhraní Kolínska a Prahy-východ. Ani tam však není situace růžová. Černokostelecká škola má téměř plnou kapacitu a musí řešit její navýšení.
Praha - Kvůli letošní nízké valorizaci penzí hrozí, že jejich reálná kupní síla dále poklesne. Sociální postavení důchodců přitom klesá již třetím rokem, dnes to řekl předseda Rady seniorů ČR Zdeněk Pernes po setkání s prezidentem Milošem Zemanem.
Praha - Ceny nových osobních aut v Česku začaly v posledních dvou letech růst. Za roky 2014 a 2015 stouply o téměř 3 %, přesto jsou stále o 16 % nižší než před 6 lety. Vyplývá to z údajů Eurostatu.
Praha - Okolnosti incidentu mezi mládeží z 22. května, který skončil brutálním napadením dívky přímo u policejního prezidia v pražských Holešovicích, začal ve čtvrtek rozplétat Obvodní soud pro Prahu 7. Stanuli před ním tři mladíci ve věku od 20 do 22 let. Odmítají, že by zamýšleli loupit; chtěli prý jen zpět své peníze.
Praha - Prodejci drogistického zboží dm drogerie markt vzrostly v předchozím účetním období (říjen 2015 až září 2016) v ČR tržby o 8,8 % na 7,849 miliardy korun. Dnes to řekl jednatel společnosti Gerhard Fischer. Výsledek hospodaření firma nezveřejnila.
Praha - Správní rada Vojenské zdravotní pojišťovny (VoZP) se ve čtvrtek dohodla na vypsání konkurzu na nového ředitele, který by měl nahradit trestně stíhaného šéfa pojišťovny Karla Šteina. Informoval o tom mluvčí ministerstva zdravotnictví Ladislav Šticha. Ministerstvo má v radě své zástupce. Spor o to, kdo má vést pojišťovnu do výběru nového ředitele, ale rada nevyřešila.
Praha - Tenista Radek Štěpánek předčasně ukončil sezonu. Domluvil se na tom s profesorem Pavlem Kolářem, do jehož péče se nedávno svěřil kvůli zranění zad. Sedmatřicetiletý daviscupový reprezentant rozhodnutí označil za preventivní opatření, aby se mohl naplno vrhnout do přípravy na novou sezonu.
Hořovice – Dvě veřejná projednání v klubu Labe, řada protestů, petice a jedna anketa. To vše v předchozích týdnech a měsících provázelo projekt úpravy zeleně na hořovickém Západním sídlišti.
Praha - Stát se musí připravit na boj proti dezinformacím a hybridním hrozbám. Shodli se na tom na dnešní debatě na ministerstvu vnitra věnované dezinformačním nebezpečím ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) a předseda Vojenského výboru NATO Petr Pavel. Podle Chovance jsou dezinformační weby, které na českém území působí, úspěšné. Poznamenal, že Česko musí proti dezinformacím bojovat aktivně a vysvětlovat zavádějící informace. Boji s nimi se má věnovat nový útvar, který na začátku roku na ministerstvu vnitra vznikne.
Příbram - Empatie, pohodlí, péče, zájem, vysvětlení zdravotního stavu, komunikace s lékaři a sestrami. Nejen to opět po roce a půl vyhodnotila anketa Kvalita očima pacientů. Jak si stojí příbramská nemocnice? Průzkum ukázal posun dopředu. Jen ta komunikace s lékaři není nejlepší.
Praha - Měl upito a měl u sebe batoh s osobními věcmi a elektronikou bezmála za šedesát tisíc korun – a doma pak už batoh neměl, za to měl rozbitý obličej. To je vše, co kriminalisté II. obvodu pražské policie vědí o muži, který se v sobotu 8. října mezi čtvrtou a pátou ranní na Lužinách vracel v podnapilém stavu domů z oslavy – na to, co se mu cestou přihodilo, si vůbec nepamatuje.
Praha - Prezident Miloš Zeman se dnes na Pražském hradě setkal s bývalým rakouským prezidentem Heinzem Fischerem. Jednali mimo jiné o přípravách na nadcházející sté výročí vzniku Československa a Rakouska, sdělil Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. Fischer se do Česka vrátil po krátké době, naposledy navštívil Prahu v dubnu, když ještě zastával nejvyšší rakouskou ústavní funkci.
Praha - Zastrčí lyže, půjde do pokoje a zabalí si. Jede domů. Ale to není ten důvod, proč se Jaroslav Soukup na konci soustředění usměje. Čekají ho další týdny dřiny. Rozdíl? Na sněhu!
Lešany – Šok před nedávnem zažili obyvatelé Lešan a jejich sousedé z Kamenného Přívozu, obce v okrese Praha – západ.Mezi těmito sídly chce soukromá firma GET otevřít na státem chráněném ložiskovém území nový kamenolom. Jeho dobývací prostor má výměru bezmála 20 hektarů s pomyslným středem na kopci Holé vršky. Ty jsou vzdálené jen zhruba půlkilometr od prvních domků lešanské osady Nová Ves. Holé vršky by těžbou zcela zmizely a tím by se nenávratně změnil tamní krajinný ráz. Příprava lámání granodioritu a křemenného dioritu, tedy pověstné posázavské žuly, jíž se někdy přezdívá i modrák, i těžba samotná, by pak okolí dalších dvacet let zásobovaly hlukem, zvýšeným dopravním zatížením a samozřejmě také prachem.
Praha - Textař a skladatel Michal Horáček se rozhodl kandidovat na prezidenta. Dnes to napsal server Novinky.cz. Horáček podle něj pracuje na vzniku týmu pro sběr hlasů potřebných pro kandidaturu.
Olomoucko – Dva dealery z Olomoucka se podařilo lapit tento týden policistům. Jeden rozdával či prodával svým zákazníkům podle všeho mimo jiné pervitin nebo marihuanu. Žena vezla v autě desítky gramů sušiny konopí. Muži hrozí deset let, ženě rok.
Praha - Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové poskytne letos na pomoc a podporu seniorů 6 milionů korun. Částka je vyšší než v předchozích letech, kdy podpora každoročně přesahovala 4 miliony. Letos na jaře nadace přidělila neziskovým organizacím 2,8 milionu korun, nyní posílá pěti desítkám organizací další 3 miliony korun. Dnes to sdělila Naděžda Holíková z nadace. Pomoc seniorům je nedílnou součástí aktivit nadace od jejího založení, další kolo grantů vypíše na jaře.
Basilej, Praha - Přestože fotbalisté Basileje ve středu prohráli na stadionu Paris St. Germain jasně 0:3, tak podle reprezentačního brankáře Tomáše Vaclíka paradoxně podali nejlepší výkon v tomto ročníku Ligy mistrů a tak krutý výsledek si nezasloužili. Sedmadvacetiletý gólman věří, že švýcarský šampion dokáže za dva týdny PSG doma potrápit víc a bodovat.
Praha /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Dopraváky doprovázené dětmi mohli v uplynulých dnech potkávat motoristé v ulicích Prahy 4. Ve spolupráci s radnicí této městské části připravili policisté již čtvrtý ročník dopravně preventivní akce s názvem Smajlík, do níž se čtvrťáci z pěti základních škol zapojovali od počátku října.
Praha - Pražský magistrátní výbor pro legislativu doporučil městské radě prověřit, zda je možné nechat stíhat politiky kvůli kartě na MHD opencard. V tiskové zprávě o tom ve čtvrtek informoval zastupitel a předseda výboru Ondřej Mirovský (SZ/Trojkoalice). V prosinci skončí lhůta pro vymáhání škod. Usnesení výboru není pro radu závazné, má jen charakter doporučení. Rada podle dřívějších vyjádření tuto možnost prověřuje.
Praha - Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) dočasně zprostil výkonu funkce obviněnou pražskou státní zástupkyni Dagmar Máchovou, a to do pravomocného rozhodnutí v případu vynášení údajů z trestních řízení. Informaci Českého rozhlasu dnes potvrdila mluvčí ministerstva spravedlnosti Tereza Schejbalová.
Ústí n. L./ Egypt - Geodet a pedagog Vladimír Brůna z ústecké univerzity má za sebou už měsíc na archeologické expedici v Egyptě. S archeology z Českého egyptologického ústavu z Prahy pátrají po starobylých památkách v jižní části lokality Abúsír. Momentálně u tisíce let staré hrobky velitele armády, úředníka Kaapera.
Praha - O nadcházejícím víkendu bude omezený provoz v Letenském tunelu. Ve směru do centra se pojede jedním pruhem, objížďka ve směru z centra povede po nábřeží Kapitána Jaroše, ulicí Dukelských hrdinů a Veletržní ulicí. V tiskové zprávě o tom dnes informovala mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková.
Praha - Letošním vítězem soutěže nejrychleji rostoucích tuzemských firem "Štiky českého byznysu" se stal strojírenský podnik Benteler Maschinenbau. Titul Česká štika přiřkla porota jihomoravskému prodejci sportovního vybavení Aspire Sports. Dnes to dnes sdělil organizátor akce, společnost Coface Czech.
Praha - Stavební firmy v hlavním městě letos dokončí 6550 nových bytů, nejvíce od začátku realitní krize v roce 2009. V 1. pololetí jich dokončily 3350 ve 47 developerských projektech, ve druhé polovině roku by jich mělo být 3200. Vyplývá to ze studie poradenské společnosti JLL. Počet volných nových bytů však podle ní klesá.
Praha /VIDEO/ - Případem úmyslného poničení zaparkovaného auta se od minulého týdne zabývají policisté z Říčan na Praze-východ. Na červenou Škodu Superb prozatím neznámý muž zaměřil nežádoucí pozornost ve středu 14. října čtvrt hodiny před šestou večer, připomněl ve čtvrtek policista Zdeněk Chalupa.
Praha /ROZHOVOR/ - Dva případy, dva odlišné výsledky. Uspěl, když hájil Romana Kreuzigera. Neuspěl, když bojoval za Martinu Sáblíkovou. Jan Šťovíček, expert na sportovní právo, se do povědomí veřejnosti zapsal díky neúnavným bitvám s cyklistickými činovníky.
Písek, Bernartice – Jedna z nejpozoruhodnějších českých žen 20. století se jmenovala Vlasta Kálalová provdáná Di Lottiová. 26. října uplyne 120 let od jejího narození. Pocházela z Bernartic, její otec byl učitelem a proslul jako velký propagátor chovu králíků.
Moskva - Rusko udělá všechno pro to, aby zabránilo vydání údajného ruského hackera z České republiky do Spojených států. Uvedla to dnes mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová. Zatčení Jevgenije Nikulina v Praze podle ní svědčí o tom, že americké úřady pořádají globální štvanici na ruské občany.
Praha - Většina rektorů veřejných vysokých škol se 28. října stejně jako loni nezúčastní ceremoniálu předávání státních vyznamenání na Pražském hradě. Někteří se omluvili kvůli jiným povinnostem, některým vadí, že prezident Miloš Zeman nepozval všechny, část důvody své neúčasti nekomentovala, vyplývá z jejich vyjádření. Zeman na oslavy státního svátku podle dostupných informací znovu nepozval rektora Masarykovy univerzity Mikuláše Beka, s nímž měl v minulosti spory. Podle mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka Zeman zvažuje, že revoltující rektory už příští rok nepozve.
Rokycansko - Mezi Mýtem a Rokycany se jízda po dálnici zase trochu zkomplikovala. V úseku zhruba od 48. do 45. kilometru a 200 metrů ubyly v obou proudech, tedy ve směru na Prahu i Plzeň, rychlé pruhy. Z bezpečnostních důvodů jsou uza- vřené. V oblasti cekovského katastru je tedy třeba jezdit nejen pomaleji, ale i hodně opatrně. Na předělu tras se totiž pohybují dělníci.
Praha - Golfistka Klára Spilková nepojede bojovat v kvalifikaci o kartu na nejvyšší ženský okruh LPGA, ale zamíří na východ, aby uhájila příslušnost k Ladies European Tour (LET).
Chrudim – V sobotu se konal kolínské sokolovně přebor Čech pro žákyně všech oddílů ČOS ve sportovní gymnastice. Přijelo 95 žákyň, které si musely vybojovat postup na celostátní Mistrovství ČOS v Praze. Oddíl TJ Sokol Chrudim odjela reprezentovat dvě nejlepší děvčata.
Praha - Pomoc s konzervací památek a jejich uložením nebo školení odborníků nabízí české Národní muzeum Sýrii, kde kromě utrpení lidí válka přináší i ničení památek. Detaily pomoci dohodl s generálním ředitelem syrských památek a muzeí Mamúnem Abdulkarimem ředitel Národního muzea Michal Lukeš při své návštěvě Sýrie minulý týden. Ve čtvrtek o tom informovala Lucie Broncová z Národního muzea. Pomoc je součástí rozvojové a humanitární asistence v Sýrii, kterou česká vláda schválila letos v červnu.
Praha - Vydavatelství Burda prodalo online herní portál a magazín Hrej.cz společnosti Xzone, která provozuje stejnojmenný internetový obchod a síť prodejen se zaměřením na počítačové a konzolové hry. Cena transakce zveřejněna nebyla.
Praha - Pracovníci Finanční správy spolu s celníky zabavili ve středu v Praze daňovým dlužníkům peníze, auta a vybavení provozoven za více než sedm milionů korun. Akce nazvaná Petřín se zaměřila na podnikatele, kteří dlužili státu 21,7 milionu korun, a to zejména na dani z přidané hodnoty. Ve čtvrtek to sdělila mluvčí Generálního finančního ředitelství Petra Petlachová.
Praha /ROZHOVOR/ - Na nedávném Světovém poháru sice skončilo Finsko bez jediného bodu až za Českem (a pro mnohé to bylo možná vůbec největší překvapení turnaje), jinak se ale nenechme mýlit. Pokud jde o výchovu mladých talentů s potenciálem dobýt hokejový svět, jsou „Suomi" daleko jinde.
Východní Čechy/ Praha - „Je to nejen výrazná a moudrá osobnost, ale hlavně obyčejný, milý a vtipný člověk," shod-li se včera politici z Pardubického kraje.