Doposud největší zátěžovou zkouškou prošla Krajská nemocnice Liberec (KNL), kde kvůli žhářskému útoku aktivovali druhý stupeň traumatologického plánu. Tragická událost se odehrála v pondělí 29. ledna v noci v liberecké ulici 1. máje, když třiatřicetiletý muž vhodil zapálený kanystr do baru Black Panther (Černý panter) a následně utekl.
Možná to je pro někoho překvapením, ale veslaři mají šampionáty i v zimě. A o víkendu bude Praha dějištěm mistrovství světa a Evropy na trenažéru. Konkrétně v pátek a v sobotu bude v libeňské hale O2 universum veslovat na suchu v různých věkových kategoriích a několika disciplínách včetně paraveslování téměř 1800 závodníků. Rozděleno bude 450 medailových sad.
Víkendového reprezentačního turnaje v Plzni, kde se A mužstvo České republiky hokejbalistů utkalo se Slovenskem a Švýcarskem, se zúčastnil také jeden zástupce Keltů Beroun. Obránce Jiří Hrabar není v reprezentaci nováčkem, ale i tentokrát byl produktivní a zapsal při čtyřech výhrách tři asistence.
K protestům zemědělců se ve čtvrtek 22. února připojí i zemědělci v Karlovarském kraji. Ti se chystají se svými stroji vyrazit na Pomezí nad Ohří, což je jeden z nejvytíženějších hraničních přechodů s Německem.
Silničáři letos opravách Barrandovského mostu v Praze uzavřou od 11. března do konce oprav nájezdnou rampu ze Strakonické. Řidiči budou po mostě jezdit v obou směrech ve třech namísto čtyřech jízdních pruzích. Novinářům to dnes řekli náměstek primátora Zdeněk Hřib (Piráti) a dopravní inženýr Technické správy komunikací (TSK) Michal Peterka. Několikaletá oprava mostu má letos skončit, práce jsou naplánovány do konce letních prázdnin, uvedla už dříve TSK.
Kriminalisté pátrali po dvanáctileté dívce z Jesenice u Prahy. V pondělí 19. února měla opustit domov a zamířit do školy, tam ale nedorazila a domů se také nevrátila. Podle policie byla dívka ve špatném psychickém stavu a rodina se tak obávala o její zdraví a život. Ve středu byla nalezena v pořádku.
Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání družstva Svatopluk, podle vykonatelného rozsudku musí zaplatit konkurznímu správci H-Systemu Josefu Monsportovi zhruba 18,26 milionu korun s úroky. Jde o nájemné za domy v Horoměřicích u Prahy za léta 2016 až 2018. O rozhodnutí dnes informovala mluvčí soudu Gabriela Tomíčková. Družstvo Svatopluk zřejmě podá ústavní stížnost, s rozhodnutím soudu se neztotožňuje, řekl předseda družstva Martin Junek.
Energický hlas popové divy Zary Larssonové, kytarový nářez v podání Slashe nebo časem prověřené globální hity z úst nestárnoucího Bryana Adamse. Pro hudební fanoušky v České republice bude i rok 2024 plný zajímavých koncertů, které by si určitě neměli nechat ujít. Tady je výběr zahraničních interpretů, kteří letos navštíví Prahu či Brno. Chybět nebudou ani lamači dívčích srdcí Jonas Brothers nebo mladý fenomén z Austrálie Troye Sivan. Deník připravil přehled, kdy se koncerty v Česku uskuteční a kolik stojí lístky.
Fotbalisté Jíkve se po úspěšném podzimu připravují na jarní část sezony. Přestože plánované horské soustředění se neuskuteční, tým se nevzdává a zaměřuje se na fyzickou kondici a taktické prvky. V přípravných zápasech se utkají s týmy podobné úrovně a možná přivítají i novou posilu.
V 1. Centru zdravotně postižených JČ v Českých Budějovicích se intenzivně připravuje šestnáct veslařů (muži i ženy) na mezinárodní mistrovství republiky, mistrovství světa a Evropy v halovém veslování, které bude hostit v pátek a v sobotu pražská hala O2 universum.
Na Fiestě v Sezemicích se nebude jen sedět – můžete se nechat pozvat na výuku tance, stejně jako pozorovat celý čtyřhodinový program a vychutnávat si mexické jídlo.
Třeboňští taekwondisté, sourozenci Veronika a Jakub Rožboudovi, se zúčastnili v Praze Českého poháru v taekwon-do. Jakub navíc Světového poháru v kickboxu v Chorvatsku. Talentovaní sportovci vozí domů medaile. Podívejte se na video, jak se Jakubovi dařilo v Záhřebu.
Ing. Pavel Kyselák, člen Obce spisovatelů ČR, pochází z Moravy. Od roku 1981 žije v Praze. Své literární příspěvky otiskuje v místních i celostátních novinách a časopisech. Přispívá rovněž do Českého rozhlasu.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Přestože počátkem února Správa železnic jako investor modernizace železniční trati Kladno – Praha rozhodl o tom, že budovu hlavního nádraží v Kladně-Kročehlavech je nejrozumnější zbourat, řada Kladeňáků za její zachování i v těchto dnech stále bojuje. Na elektronické petici přibývají denně podpisy.
Společnost Pražské Benátky provozuje pravidelné vyhlídkové plavby v okolí Karlova mostu a na vodním kanále Čertovka. Návštěvníkům zpřístupňuje i unikátní podzemní přístaviště Judita pod Křížovnickým náměstím a stará se o chod Muzea Karlova mostu. Je také organizátorem obnovených Svatojánských slavností Navalis. Rovněž vybudovala a provozuje většinu pražských přívozů. Za tím vším stojí majitel Pražských Benátek, třiapadesátiletý Zdeněk Bergman.
Na mistrovství světa šokovaly seznačním osmým místem, kterým vyrovnaly historické maximum. Teď to potřebují zopakovat, zase zazářit. České házenkářky čeká perné jaro, ve kterém budou bojovat o Euro a vůbec poprvé o olympiádu.
Zrušená autobusová linka 165 zkomplikovala situaci především seniorům, kteří se teď hůře dostanou třeba k lékaři na polikliniku Modřany. Co si o zrušeném autobusu myslí radnice, proč k tomu došlo a jaká existují řešení, nastínil v rozhovoru s Deníkem starosta Prahy 12 Vojtěch Kos (ODS).
Silničáři začnou bourat nyní uzavřenou část pražského Libeňského mostu blíže k Palmovce na přelomu letošního dubna a května. Do konce února přeloží inženýrské sítě a rovněž začnou v této části odstraňovat tramvajové koleje. Na dnešním jednání výboru pro dopravu pražského magistrátu to řekl náměstek ředitele Technické správy komunikací (TSK) Jiří Hájek.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Strakonické basketbalové týmy měly napilno na mnoha frontách. Někde se slavila vítězství, jinde tak trochu panoval smutek. Projděme si aktuální výsledky.
Univerzita Pardubice udělí tento pátek čestné doktoráty hned dvěma osobnostem. Na návrh Vědecké rady Fakulty filozofické získá během slavnostního akademického obřadu v Aule Arnošta z Pardubic prestižní ocenění Doctor honoris causa (dr. h. c.) anglista a literární historik Bohuslav Mánek a expert na etické, náboženské a filozofické aspekty budhismu Jiří Holba.
Dva Chorvati, kteří vyloupili bankomat v Telči, čelili v úterý odvolacímu řízení u Krajského soudu v Brně. Po loňském odsouzení na dva a čtyři roky do vězení chtěli dosáhnout zmírnění trestů. Jeden z cizinců argumentoval i negativním vlivem vazby na jeho zdraví. Soudce mu poradil žádost o podmínečné propuštění.
Příslib řešení problému, který ho trápí, si z demonstrace zemědělců v Praze odvezl Karel Kvapulinský. Odmítá zabírání zemědělské půdy pro výstavbu průmyslových objektů a skladových hal, jestliže existuje dostatek brownfieldů – opuštěných areálů, kde se může stavět. Fajn; prý se to změní.
Zástupci českokrumlovského parlamentu dětí a mládeže zareagovali na pozvánku předsedy jihočeského parlamentu mládeže Adama Váchy a zúčastnili se zasedání v kruhovém sále v budově Jihočeského kraje v Českých Budějovicích.
Zadržený muž, který na sociálních sítích vyhrožoval tím, že se přidá k protestům zemědělců v Praze, vezme s sebou samopal a půjde s ním na Úřad vlády, bude z rozhodnutí soudu stíhán ve vazbě. Při domovní prohlídce u něj policisté našli funkční samopal s ostrou municí.
Rozblácené cesty, stromy bez listí jakoby kostlivé, opuštěné lavičky, liduprázdno. Mezi vším se prohání jen silný vítr. Zámecká budova je v neutěšeném stavu. Kde jsme? V Kunraticích, v místě, které kdysi svou nádherou uchvátilo Marii Terezii a o pár století později oslovilo také filmaře. Na výlet se tam vypravila paní Alena Hesounová z Pardubicka. Za zajímavý příspěvek děkujeme.
Interaktivní výstava Lovci znaků v Holešovické tržnici začíná již v úterý 20. února. Z návštěvníků se stanou lovci, kteří musí expozicí projít a plnit různé úkoly spojené nejen s historií a základy písma a typografie.
Hodně nepříjemné překvapení potkalo řidiče jedoucí po dálnici od Turnova na Prahu v neděli 18. února nad ránem. Z mlhy se proti nim totiž objevil opilý řidič jedoucí v protisměru. V opačném směru urazil poměrně velký kus cesty, zhruba od obce Březina ze směru od Prahy dojel v protisměru až do Turnova, a pak plynule pokračoval na Jičín, naštěstí už ve správném pruhu. Policisté ho zastavili až u obce Ktová.
Zbývá udělat poslední dva kroky. Futsalisté Absolutu Černý Dub porazili ve druhé lize Bohemians Praha 8:4 a dvě kola před koncem vedou tabulku s náskokem jednoho bodu před Kladnem. V pátek přivítají v českobudějovické Sportovní hale Wizards Praha (21).
Tak tohle tu ještě nebylo. Na horách je sněhu poskrovnu, ale v Praze se budou ve středu 21. února prohánět snowboardisté. Ne, nebojte se, nepřichází razantní změna počasí, ale Výstaviště v pražských Holešovicích se promění v pouliční snowpark.
Traktorový protivládní protest v Praze na začátku týdne nebyl nejšťastnějším krokem. Myslí si to agrární analytik Petr Havel. „Jeho pořadatelé podle všeho sledují spíš domácí politické cíle,“ říká v rozhovoru pro Deník. Čeští zemědělci byli podle něj vždy nejednotní. Velcí hráči mají jiné zájmy než střední podniky, samostatnou kategorií jsou sedláci v rodinných farmách. Expert také shrnuje, jaké ústupky zemědělcům v tomto období Evropská komise již učinila.
/FOTOGALERIE/ Pestrý inspirativní příběh píše ve svém životě jednadvacetiletý Jan Hrebík z Valtířova. Ze vsi na Ústecku se přes Prahu vydal do světa, konkrétně do irského Dublinu, kde už třetím rokem díky stipendiu studuje chemii. Momentálně navíc tráví jeden semestr v Singapuru. Slovní spojení “to nejde” u nadějného ústeckého rodáka nečekejte. Naopak. Jan Hrebík ukazuje, že i z běžné rodiny může vést cesta za veleúspěšným studiem.
Tragická událost se stala v pondělí 19. února ve večerních hodinách v Žitné ulici v centru Prahy, kdy mladý muž vlezl do kontejneru určeného na elektroodpad. Tam se ale zasekl a zemřel.
/FOTOGALERIE/ Začátkem února v Ostravě otevřel největší motýlí dům v Česku. Trvalá expozice v Dlouhé ulici vedle Masarykova náměstí v centru města nabízí prohlídku tropického pralesa skoro jako v Amazonii. Během prvních dvou týdnů od otevření Papilonie zde uměle vytvořený tropický prales přilákal tisíce návštěvníků.
Sobotní den patřil v areálu domažlického krytého bazénu tradičnímu, již 19. ročníku Malé ceny Chodska, v rámci něhož se v Domažlicích sešly téměř dvě stovky závodníků. Nejpočetnější zastoupení zde měli závodníci z Prahy, Plzně a Berouna, ale nechyběli ani zástupci agilního Plaveckého oddílu TJ Klatovy. A ti ve městě na řece Zubřině neztratili, naopak.
V pondělí ráno, v nedožitých 87 letech, dotlouklo srdce Jindřicha Starého, plukovníka ve výslužbě a bývalého velitele 22. výsadkového pluku v Prostějově. Poslední rozloučení s Jindřichem Starým se uskuteční v pátek 23. února v obřadní síni Městského hřbitova v Prostějově.
/VIDEO/ Nový rok nezačal zrovna šťastně pro řadu provozovatelů hotelů a penzionů v Mikulově. Jak Deník před pár dny informoval, zhruba patnáctka z nich je aktuálně ve městě pod Pálavou k prodeji či pronájmu.
Nový rok nezačal zrovna šťastně pro řadu provozovatelů hotelů a penzionů v Mikulově. Jak Deník před pár dny informoval, zhruba patnáctka z nich je aktuálně ve městě pod Pálavou k prodeji či pronájmu.
Největší světová automobilka Toyota se již dlouho zaměřuje na hybridní pohony. Stále také věří v budoucnost pohonu vozidel vodíkovými palivovými články. Naše recenze luxusního sedanu Mirai ukazuje kladné i záporné stránky již druhé generace tohoto modelu. Mirai ovšem budete obtížně tankovat, protože vodíkových čerpacích stanic je v České republice poskrovnu. Na druhou stránku umí Toyota Mirai potěšit jízdními vlastnostmi i rychlým doplňovámi pohonné látky v porovnání s čistými elektromobily.
/FOTOGALERIE/ První dva zápasy extraligy starších žákyň odehrály o víkendu sadské Vosy na své palubovce. V sobotu hostily favorita celé soutěže USK Praha. První poločas byl zcela v režii hostujícího družstva. Ve druhém poločase ale mladé sadské košíkářky zabraly, ovšem nakonec byly v dramatickém závěru šťastnější holky z USK. V neděli přijel další pražský tým. Vosy od začátku vedly a v těžkém zápase ovlivněném i těžkým sobotním mačem nakonec vyhrály o třináct bodů.
/ROZHOVOR/ Stanislav Přibyl se vrací po několikaletém působení v Praze na biskupství do Litoměřic. Zatímco v letech 2009-16 tam působil „jen“ jako generální vikář, nyní získal přímo funkci biskupa. Dvaapadesátiletý kněz pomyslné žezlo převezme po odcházejícím biskupovi Janu Baxantovi, a mezi současnými českými biskupy bude nejmladší.
Děčínská průmyslovka uspořádala ve dnech 14. a 15. února 2024 svůj tradiční již 21. seminář se železniční tématikou. Letošní seminář pod názvem „Nové prvky v železničním stavitelství“ se konal jako vždy pod záštitou generálního ředitele Správy železnic a byl připraven ve spolupráci s Oblastní komorou ČKAIT Ústí nad Labem, která akci zařadila do projektu celoživotního vzdělávání. Přednáškový sál – slavnostně upravená jídelna - byl zaplněn do posledního místa, semináře se zúčastnilo cca 260 účastníků.
Ještě před pár lety by je vůbec nenapadlo nechat mrkev na záhoně přes zimu. Ovšem změna je život. Ivan Haška a Jaroslava Ondráková sklízeli letos úrodu až v lednu. Svými obřími mrkvemi se pochlubili na sociální síti a sklidili zasloužené ovace.
Počet mladých lidí, kteří slyší od lékařů diagnózu diabetes 1. stupně, narůstá. Díky moderním technologiím se sportovcům a jejich lékařům daří dostat nemoc pod kontrolu. Asi nejpopulárnější sportovkyní v České republice je skeletonistka Anna Fernstädtová.
Nevládní nezisková organizace „Rytmus – od klienta k občanovi“ pomáhá nově lidem se zdravotním postižením ve Zlínském kraji nalézt uplatnění na trhu práce. V regionu už zahájila spolupráci s devíti službami chráněného bydlení či domovy pro osoby se zdravotním postižením.