Zeman se v úterý zúčastní Bezpečnostní rady státu o migrační krizi
Praha – Prezident Miloš Zeman se v úterý zúčastní jednání Bezpečnostní rady státu. Hlavním tématem bude migrační krize, řekl hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Zasedání je svoláno na 19:00.
Praha – Prezident Miloš Zeman se v úterý zúčastní jednání Bezpečnostní rady státu. Hlavním tématem bude migrační krize, řekl hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Zasedání je svoláno na 19:00.
Praha - Fascinující mix jazzu, flamenka, popu, soulu i afrických rytmů zažijí návštěvníci slavnostního zahajovacího koncertu letos dvacetiletých Strun podzimu 5. října ve Státní opeře. Živelná mallorská zpěvačka Buika s naprosto specifickým hlasem v Praze odstartuje světové turné k novému CD Vivir sin miedo (Žít bez strachu), které oficiálně vyjde 16. října.
Praha – Ve věku 78 let zemřela 3. října po těžké nemoci scenáristka a režisérka dokumentárních filmů Dagmar Průchová. Oznámila to její rodina.
Praha 8 - Odpuštění a trpělivost. Takový je podle platinových svatebčanů recept na dlouholeté manželství. Na radnici pražské osmičky slavili vůbec první platinové výročí svatby svých obyvatel. Už 70 let spolu v manželském svazku žijí Elvír a Olga Täubelovi. „Manželé Täubelovi se brali v roce 1945 a zůstali spolu až do dnešních dnů, kdy si připomínají výročí platinové svatby," uvedl k významné události starosta městské části Praha 8 Roman Petrus.
Užijte si s regionálním Deníkem událost fotbalového podzimu s českou reprezentací a pivem Gambrinus.
Kynšperk - Spolupráce s čínským Xichengem by pro města znamenala zvýšení cestovního ruchu
Praha - Boxer Zdeněk Chládek bude jediným českým reprezentantem, který se představí na mistrovství světa v Dauhá. Účastník poslední olympiády v Londýně měl původně na vrcholné akci letošního roku chybět, ale nakonec jej Mezinárodní boxerská asociace (AIBA) zařadila mezi 28 účastníků v kategorii do 69 kg.
Praha - Náčelník vojenské kanceláře Hradu Rostislav Pilc odvolal k pondělnímu datu velitele Hradní stráže Radima Studeného. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček to uvedl na Twitteru. Prezident Miloš Zeman avizoval odchod Studeného kvůli vyvěšení červených trenýrek nad Hradem. Ve funkci skončil před dvěma týdny i šéf prezidentovy ochranky Petr Dongres.
Chomutov - Světově uznávaný trumpetista Laco Deczi přijede do Chomutova potěšit fanoušky řízného jazzu. Se svou kapelou zahraje v pátek 9. října v Kulisárně.
Písecko - Rekonstrukce omezí provoz na městském úřadě. V Dobevi budou slavit posvícení. Sladovna bude hostit výstavu Oldřicha Smutného.
Praha - Náčelník vojenské kanceláře Pražského hradu Rostislav Pilc odvolal k dnešnímu datu velitele Hradní stráže Radima Studeného. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček to uvedl na Twitteru. Prezident Miloš Zeman avizoval odchod Studeného kvůli vyvěšení červených trenýrek nad Hradem. Ve funkci skončil před dvěma týdny i šéf prezidentovy ochranky Petr Dongres. Ovčáček ČTK řekl, že do budoucna nelze v souvislosti s incidentem vyloučit i další personální změny.
Praha - Zavedení nových kontrolních pásek nebo kamer po metanolové aféře příliš nezlepšilo dohled nad lihem. Vyplývá to z výsledků prověrek celních úřadů, které dnes zveřejnil Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Zmíněná opatření podle úřadu nedokážou zabránit prodeji závadného či nezdaněného alkoholu. Stát také podle NKÚ vybral v posledních letech na dani z tabáku o 1,4 miliardy korun méně, než mohl. Mluvčí Generálního ředitelství cel Martina Kaňková sdělila, že celníci kvůli zjištěným nedostatkům přijali vnitřní opatření a navrhli změny legislativy.
Praha - Byla to trochu očekáváná zpráva. Kouč fotbalové reprezentace Pavel Vrba musel udělat změnu v nominaci na závěrečné zápasy kvalifikace mistrovství Evropy s Tureckem a Nizozemskem. Místo Maria Holka povolal Tomáše Kalase.
Praha /VIDEO/ - Vytrvalost, trpělivost a vlastně i píle, kterou osvědčil návštěvník bistra u ragbyového stadionu v Kovanecké ulici v pražských Vysočanech, rozhodně není chvályhodná, jak u těchto vlastností bývá obyčejně zvykem. Však ho také policisté nehledají proto, aby mu vyslovili uznání. Hledají pachatele vloupání. Pomoci jim mohou všímaví občané.
Louny – V dalším utkání divize B zajížděli hráči Loun na hřiště týmu Meteoru Praha, loňského účastníka ČFL. Po debaklu zůstávají na posledním místě tabulky.
Praha - Útočník Kehinde Fatai se do základní sestavy Sparty vrátil ve velkém stylu, když ve dvou zápasech nastřílel tři branky. Na gól ze čtvrtečního utkání Evropské ligy s APOEL Nikósie v neděli v 9. kole nejvyšší soutěže proti Slovácku navázal dvěma brankami a výrazně se podepsal pod vysokou výhru 4:0.
Náchod - Tu nej sestřičku zvolili v sobotu večer v Náchodě. A tentokrát nebyla jediná. Poprvé během sedmi let konání soutěže byly vyhlášeny hned tři nej sestřičky. Tou nej ze všech se ale nakonec stala Renata Grossová Klementová z Fakultní nemocnice v Brně.
Černá Řeka, Č. Budějovice – Jezdec Pony Expressu z Černé Řeky a jeho kolega z jižních Čech mohli za přestupek během jízdy draze zaplatit.
Bělá pod Bezdězem - Když se řekne Bělá pod Bezdězem, každému se hned vybaví závod papíren, který v minulosti zaměstnával stovky lidí z nejbližšího okolí. Jenže, poslední papírenský stroj se zastavil před sedmi lety, od té doby se zde papír pouze zpracovává.
Jižní Morava - Spory mezi církví a státem o majetek pokračují. Soud už vrátil na jižní Moravu obraz Madony z Veveří či babické korouhve. Řada farností však na verdikt stále čeká.
Praha - Nejen policisté, ale i zdravotničtí záchranáři a hasiči měli v pondělí ráno práci na 12. kilometru rychlostní silnice R10. Na příjezdu do metropole od Mladé Boleslavi tam havarovalo osobní auto. Dvacet minut před osmou ranní se převrátilo na střechu u obce Nový Vestec na Praze-východ. Po havárii zůstal neprůjezdný pravý jízdní pruh. Vytvořila se kolona spojená s půlhodinovým zdržením.
Porodní asistentky se nově vzdělávají na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy (1. LF UK), která tento bakalářský obor otevřela. Do prvního ročníku v těchto dnech nastoupilo 28 studentek. Zájemkyně o studium v Praze mohly dosud získat vysokoškolský titul v tomto oboru jen na jediné soukromé škole, uvedla dnes v tiskové zprávě tisková mluvčí 1. LF UK Marie Fialová.
Traduje se, že když někdy na přelomu 50. a 60. let odkryli dělníci v jedné pražské zahradě zpod nánosu listí a hlíny podivnou sochu se zvířecími rysy, úřady nevěděly, co s ní. Nabídly ji tedy zoologické zahradě. Jestli to opravdu přesně takhle proběhlo, dnes už nezjistíme, ale jádro historky je pravdivé.
Strakonice – Ve čtvrtém kole Bonver ŽBL se basketbalistky karlovarské Lokomotivy představily na palubovce U19 Chance ve Strakonicích. Nakonec si Karlovaračky odvezly vítězství v poměru 72:62.
Praha /FOTOGALERIE/ - Typografické básně Václava Havla, kterými komentoval dění kolem sebe, prozrazoval milostné zkušenosti a vyjadřoval filozofické názory i přátelská vyznání jiným literátům, vyšly v novém, originálním provedení. Kniha v netradiční grafické podobě je doprovozena litografiemi mladého úspěšného malíře Štefana Tótha.
Praha /FOTOGALERIE/ – Zvuky pracovních nástrojů, šum, hlasité povzbuzování i veliké soustředění. Tak vypadal netradiční den v areálu Střední odborné školy stavební a zahradnické na pražském Jarově. Na třicet týmů ze středních škol a učilišť se tu ve středu sjelo ke klání pod názvem Machři roku, které pořádá již sedmým rokem společnost Česká hlava: jejím cílem je podpora řemeslných oborů.
Praha - Po necelých třech letech zavírá pražskou pobočku rakouská privátní banka Meinl Bank. Odchází z Česka v době, kdy v Rakousku dva vysocí manažeři včetně šéfa banky Petera Weinzierla čelí podezření z falšování účetnictví. Banka vstoupila na český trh počátkem roku 2013 s cílem nabídnout své služby bohatým Čechům, Rusům a Ukrajincům.
Záchranářští psi jsou nepostradatelnými pomocníky při různých druzích katastrof. Málokdy si ale uvědomujeme, co stojí jejich výcvik, a že nejen lidští záchranáři, ale i ti zvířecí mají svá jména a příběhy. O své zážitky se s námi podělili spoluorganizátoři Search Patrol 2015 a členové Horské služby, kteří se svými psími hrdiny na našem území pravidelně zachraňují oběti zasypané lavinou. Jak se takový pes cvičí? V kolika letech je připravený do akce? Jaké jsou záchranářské disciplíny? Jak probíhá pátrání po tříletém dítěti? Přinášíme vám zajímavé informace ze světa záchranářských psů.
Praha /FOTOGALERIE/ - Dobrý tým třikrát za sebou neprohraje, takové pořekadlo slyšel ve Spartě před dvanácti lety hokejový obránce Jan Hanzlík. „Nám se to ale stalo. Počtvrté by to bylo nemilé," usmál se třiatřicetiletý bek, který nyní slavil právě proti pražskému celku v dresu Komety. Brňanům daroval v neděli výhru 5:3 v prestižním duelu osmého kola extraligy slovenský mladík Martin Réway.
Olomouc – Na první pohled obvyklá kavárna. Když se ale host rozhlédne, všimne si kočky na parapetu, na polici, pod stolem. Shodou okolností v centru Olomouce v jednom týdnu otevřely dvě kočičí kavárny, a to nedaleko od sebe.
Hradec Králové, Trutnov - Ženská basketbalová liga: Hradecký celek rozstřílel Ostravu, Trutnov uspěl na Valosunu.
Praha - První říjnové pondělí bude na poliklinice Agel v Italské ulici v Praze 2 patřit preventivní a dobročinné akci s názvem Den zdraví s Nadací Agel. Příchozí tak budou moci mezi 8. a 12. hodinou zdarma a bez objednání absolvovat vyšetření mateřských znamének, krevního tlaku anebo si nechat stanovit složení těla na přístroji InBody. Akci přijde podpořit také herečka a zpěvačka Kateřina Brožová.
Brno – Dětem v mateřské škole v Bellově ulici v brněnských Kohoutovicích už letos chladno nebude. Přes léto totiž dělníci budovu školky zateplili. Vedení městské části vypsalo letos v lednu na provedení této práce výběrové řízení. S nabídkou přišlo osm firem, některé z nich oslovilo přímo vedení městské části. Nad zakázkou se některých názorů vznáší stín korupce.
Praha /INFOGRAFIKA/ – Všichni to chceme, ale nevíme, jak toho dosáhnout. Řeč je o žádoucí proměně vztahu žactva k přírodovědným oborům a matematice. Především zástupci průmyslu léta naléhají na resort školství, aby „něco" udělal se (ne)zájmem mladých lidí o technické obory. Prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák dokonce tvrdí, že nedostatek takto zaměřených kádrů může ohrozit výkonnost české ekonomiky.
Praha – Někteří provozovatelé garáží především u obchodních center zbytečně zakazují vjezd autům na plynové pohony. Na setkání s novináři to dnes uvedl mluvčí Ústředního automotoklubu ČR (ÚAMK) Petr Vomáčka. Podle hasičů může však v garážích bez některých bezpečnostních prvků hrozit výbuch plynu.
Hulice – Moderní návštěvnické středisko s interaktivní expozicí na téma vody nazvané Vodní dům, které se nachází v těsné blízkosti vodní nádrže Želivka, by mělo zahájit svůj zkušební provoz pro objednané školní skupiny 1. listopadu letošního roku.
Squaw Valley (USA) – V americkém vysokohorském městečku Squaw Valley ve státě Kalifornia se o víkendu konalo Mistrovství světa Spartan Race 2015. Extrémního překážkového závodu se zúčastnil i pětadvacetiletý Kutnohorák Michal Pavlík startující za Wild Team.
Praha /INFOGRAFIKA/ – Trh práce v Česku neustále roste, potvrzuje to analýza Českého statistického úřadu za první dvě čtvrtletí letošního roku. Pozitivně se to projevuje snižováním nezaměstnanosti i neustálým růstem mezd. Hodinový výdělek se ale, s ohledem na obor, může lišit až o třetinu.
Praha - Útočník Kehinde Fatai se do základní sestavy Sparty vrátil ve velkém stylu, když ve dvou zápasech nastřílel tři branky. Na gól ze čtvrtečního utkání Evropské ligy s APOEL Nikósie v neděli v 9. kole nejvyšší soutěže proti Slovácku navázal dvěma brankami a výrazně se podepsal pod vysokou výhru 4:0.
Hradec Králové, Trutnov - Nejvyšší domácí soutěž basketbalistek Bonver ŽBL pokračovala o víkendu zápasy čtvrtého kola a Východočeškám se dařilo.
Praha /FOTOGALERIE/ - Fotbalová liga nabídla před reprezentační pauzou zbývající porci zápasů 9. kola. Nedělní program zahájilo malé pražské derby, Slavia v něm remizovala s Duklou 1:1, když jí bod zachránil kanonýr Milan Škoda. A nezaváhali ani tři favorité z čela tabulky. První místo udržela Sparta, která smetla Slovácko 4:0.
Praha - Na policejní služebně na Praze 3 přijali strážníci v sobotu ráno oznámení, že v ulici Jeseniova se pohybuje nahý muž. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka strážníků. Ta po příjezdu spatřila nahého muže, který postával na chodníku. Prokázat strážníkům totožnost muž nemohl, neměl u sebe žádný doklad. A tak se s policisty musel svézt na služebnu.
Praha – Německý diskont s oděvy KiK Textil letos očekává v Česku zhruba pětinový růst tržeb. Firma otevře pět nových prodejen, v příštím roce dalších deset, o spuštění vlastního e-shopu firma zatím neuvažuje, řekl jednatel společnosti KiK v ČR a na Slovensku František Wagner.
Chrudimsko - Na tomto místě jste si zvykli přečíst si výsledky minulého víkendu fotbalové omladiny.
Most – Jeho pronikavě modré oči upoutají každého. Mnoha ženám se z nich určitě takzvaně podlamují kolena. Mají ale smůlu. Šestadvacetiletého Ladislava Ágha z Mostu zajímají jen muži. Patří mezi homosexuály, kteří se svou orientací nijak netají, což dokázal i účastí v letošním ročníku tradiční soutěže Gayman Česka a Slovenska o nejsympatičtějšího gaye. Ve finále pořádně zabodoval. Byl druhý a získal i titul Gayman Sympatie, o kterém rozhodovali hosté slavnostního vyhlašování.
Bojkovice – Na 300 dětí a studentů z Bojkovic a okolí se zúčastnilo o prvním říjnovém dnu na letišti v Bojkovicích IV. ročníku drakiády pořádané Labradoří pac. Kromě pouštění draků a soutěží, se akce zúčastnili kynologové se psy z Bratislavské kynologické záchranárské brigády, kynologové z Prahy, kteří dětem ukázaly jak pracují pejsci při vyhledávání osob v sutinách, překonávání překážek, poslušnost.
Benešovsko - Pryč jsou doby, kdy bylo možné potkat na silnicích či v ulicích měst pouze bicykly takzvaně na lidský pohon. V současné době především ve městech nabírají na popularitě coby dopravní prostředek elektrokola. A to nejen v Praze, která je díky kopcům mezi evropskými metropolemi pro cyklisty náročná, ale i v těch menších. Výjimkou není ani Benešovsko.
Východní Čechy - Pardubický a Královéhradecký kraj se budou příští rok na veletrzích cestovního ruchu prezentovat společně pod značkou Východní Čechy. Jednotné budou i letní turistické noviny.
Praha - V neděli se losovaly hry Zlatých 11, Korunka, Šťastných deset a samozřejmě Sportka s Šancí.
Praha /FOTOGALERIE/ - Městská policie Praha nakoupí 40 osobních vozů, které budou zajišťovat linku tísňového volání 156, a 18 minibusů, které budou strážníci využívat mimo jiné na zajištění bezpečnostních opatření v rámci metropole. Vozy stály dohromady přibližně 21 milionů osm set tisíc korun.