Praha - Česká republika by podle vicepremiéra Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL) mohla přijímat přes tisíc uprchlíků ročně. Musí jít ale o lidi, které si vybere a kteří se budou chtít integrovat, řekl dnes na tiskové konferenci ve Sněmovně. K migraci se vyjádřily i další sněmovní strany. Odmítají povinné kvóty Evropské unie, zpřísnění kontrol na hranicích Česka požaduje Úsvit.
Praha - Nové hnutí Tomio Okamury Svoboda a přímá demokracie (SPD) získalo registraci od ministerstva vnitra a zahájilo nábor členů. Ve Sněmovně to dnes oznámil Okamura, podle něhož má nový subjekt už tisíce zájemců o členství. V září chystá programovou konferenci, na níž si zvolí i své předsednictvo. Cílem SPD je mimo jiné vypsání referenda o vystoupení České republiky z Evropské unie.
Praha - Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) chce stavebním firmám dávat bonusy za to, že zvládnou práce na silnicích před termínem. Důvodem jsou četné uzavírky na silnicích, které souvisejí s větším množstvím peněz určených na jejich opravy, a potíže, které to způsobuje motoristům. Zároveň úřad zvažuje kvůli posledním mírným zimám zkrátit zimní technologickou přestávku, během níž se práce na silnicích přerušují. Během letoška chce úřad opravit 80 kilometrů dálnic a dalších 640 kilometrů rychlostních silnic a silnic první třídy.
Praha - Ten pohled je vážně zvláštní. Pokud v aktuálním žebříčku ATP hledáte jméno Rafael Nadal, najdete ho až u kolonky pro desáté místo. Ano, jiní tenisté by to asi brali, ale u španělské superhvězdy to působí dost nezvykle. Tak "dole" byl naposledy v dubnu 2005 coby vyjukaný devatenáctiletý mladík.
Praha /FOTOGALERIE/ - Kresby slavného Káji Saudka výhradně s erotickou tematikou vystavuje Galerie Art Salon v Tančícím domě. Výstava se jmenuje 18+, podle pořadatelů některé z kreseb nebyly nikdy vystaveny. Výstava potrvá až do poloviny září a zahrnuje téměř 300 děl. Pořadatelé jí také připomínají letošní 80. narozeniny Káji Saudka.
Praha - Britský obchodní řetězec Iceland, který se specializuje na mražené zboží, bude v tuzemsku pokračovat v expanzi. Společnost dnes otevřela v pražském OC Luka svou čtvrtou prodejnu v ČR. Další tři obchody chce Iceland otevřít v příštím roce. V rozhovoru s ČTK to řekl generální ředitel řetězce v ČR John Mackie.
Kouřim/Praha – Do 15. ročníku finále celostátní soutěže Miss Aerobik ČR 2015 se po předcházejícím postupovém a semifinálovém kole probojovala i jedenáctiletá Tereza Strejčková z Kouřimi. Se soupeřkami se utkala v kategorii Miss Kadet.
Praha - Poslanecký klub opozičního hnutí Úsvit je kvůli imigrační krizi v EU pro posílení kontrol na českých hranicích. Na nadcházející schůzi Sněmovny bude chtít po vládě vysvětlení, jak hodlá na příliv nelegálních uprchlíků reagovat. Opoziční TOP 09 naopak zvyšování kontrol na hranicích i jejich uzavírání odmítá, neboť by to podle ní přineslo obrovské hospodářské škody. Chce místo toho v EU iniciovat přidání peněz na boj s migrací.
Praha - Nedovolená výroba a držení omamných a psychotropních látek a jedů a ohrožování výchovy mládeže. To jsou trestné činy, pro které by si 65letá žena, po níž pátrá pražská policie, měla odpykávat šestiletý trest. Za mřížemi ale nepobývá - do věznice totiž nenastoupila. Právě proto na ni Obvodní soud pro Prahu 1 vydal příkaz k zatčení.
Praha - Nedělní krupobití, které zasáhlo přibližně 70.000 hektarů zemědělské půdy, způsobilo škody přibližně za 300 milionů korun. Dnes to řekl ředitel obchodu a likvidace Agra pojišťovny Marek Bizoň. Podobná bouře udeřila podle něj i před dvěma lety.
Praha - Jak bojovat s korupcí? Hokejový svaz to zkouší po internetu. Funkcionáři - v reakci na kauzu dosavadního reprezentačního trenéra Vladimíra Růžičky z dob jeho působení ve Slavii - zřídili speciální protikorupční e-mailovou adresu. Na hotline@czehockey.cz je možné zasílat podněty týkající se podezření z případného korupčního jednání v ledním hokeji.
Praha - Centrum Prahy už po dvanácté spojí hudba. Organizátoři festivalu se každoročně snaží, aby se srdce města stalo jedním obrovským hudebním ostrovem: zřízení Festivalové zastávky, zóna pro pěší, festival na zatím vůbec největší ploše. Zároveň objížďky a uzavírky, které mají být nastaveny tak, aby co nejméně omezovaly obyvatele, kteří městem pouze projíždí.
Praha /VIDEO/ - Jedna domácí blogerka, tápající literát Paul Coelho, pár mstitelů a jeden ochránce. A Vincent, svérázný chlapík ze světa hollywoodských hvězd. To jsou hrdinové z premiérových titulů, jež uvidíme od čtvrtka v kinech.
Brno - S obhájkyněmi prvenství ze ZVVZ USK Praha budou hrát příští ročník Evropské ligy opět i basketbalistky IMOSu Brno. Vítězky soutěže z roku 2006 se do elitní klubové soutěže přihlásily i přes nepovedenou sezonu, v níž v domácí lize skončily až šesté a na evropské scéně nevyhrály ani jeden zápas.
Praha - Šéfka Světové zdravotnické organizace (WHO) Margaret Chanová dnes vyzvala ministry zdravotnictví, včetně Svatopluka Němečka (ČSSD), aby omezili plýtvání. Mohou podle ní ušetřit až 30 procent nákladů, a navíc se pak nemusí handrkovat s ministry financí o navýšení rozpočtu. Chanová to řekla dnes v Praze při zahájení summitu ministrů zdravotnictví zemí střední a východní Evropy a Číny.
Praha - Doslova za poklad označují experti soubor fotografií různých autorů zachycujících spisovatele Karla Čapka v jednotlivých etapách jeho života, který nyní v Čapkově vile na pražských Vinohradech objevili odborníci. Ti v domě, který předloni koupila radnice Prahy 10, dokončují soupis vybavení.
Praha - Zavedení elektronické evidence tržeb v Chorvatsku vedlo k růstu přiznávaných příjmů podnikatelů a živnostníků až o více než dvojnásobek. Na dnešní konferenci k elektronické evidenci to uvedl chorvatský ministr financí Boris Lalovac. Následně to mělo podle něj také pozitivní vliv na daňové příjmy. Ministr se tak snažil vyvrátit informace, že v Chorvatsku po zavedení elektronické evidence klesl výběr daní. Nepřesné je podle něj také tvrzení, že v zemi po zavedení evidence ukončilo činnost 50.000 podnikatelů. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) usiluje o zavedení podobné evidence tržeb v Česku.
Praha - Nečekané komplikace postihly v úterý půl druhé hodiny před polednem řidiče jedoucí po Pražském okruhu. Jihozápadní část dálničního obchvatu Prahy musela být uzavřena obousměrně kvůli poruše kamerového systému, na jehož záběrech je složitá technologie regulující provoz v Lochkovském tunelu závislá, a řízení dopravy se ujali policisté.
Praha - Není to tak dlouho, co Slavia měnila trenéry jako na běžícím páse. Tento trend pokračuje. Klub z Edenu má pozvednout Dušan Uhrin mladší, jenž střídá Miroslava Beránka. Rošádu už jako hotovou věc potvrdilo i vedení vršovického klubu. A to není všechno - klub bude mít i nového ředitele, i když zřejmě ne Ivana Horníka.
Praha - Více než polovina podnikatelů a firem má k připravované elektronické evidenci tržeb i jakýmkoliv regulacím nedůvěru. Naopak jako potřebný označila projekt pětina dotázaných. Vyplývá to z průzkumu Hospodářské komory pro dnešní konferenci o elektronické evidenci tržeb. Do průzkumu se zapojilo 1100 firem a živnostníků ze všech krajů ČR.
Praha - Není to tak dlouho, co Slavia měnila trenéry jako na běžícím páse. Tento trend pokračuje. Klub z Edenu má pozvednout Dušan Uhrin mladší, jenž střídá Miroslava Beránka. Rošádu už jako hotovou věc potvrdilo i vedení vršovického klubu. A to není všechno - klub bude mít i nového ředitele, i když zřejmě ne Ivana Horníka.
Praha - Minulý týden u něj cestou z Basileje zabrzdil jeho bývalý spoluhráč Tomáš Vaclík: „Nazdar Brábo, přivezl jsem ti pár plenek. Mám pocit, že se ti budou hodit."
Praha - Větší využití tradiční čínské medicíny pro české pacienty a kvalitní české léky a lázeňská léčba pro čínské pacienty, to jsou jedny z nejviditelnějších projevů prohlubující se spolupráce Česka a Číny ve zdravotnictví. O konkrétních projektech jednají dnes na vůbec prvním zdravotnickém summitu v Praze zástupci Číny s ministry zdravotnictví 16 zemí střední a východní Evropy. Podepsali deklaraci o spolupráci ve zdravotnictví mezi Čínou a střední a východní Evropou.
Praha - V tunelovém komplexu Blanka se v létě uskuteční koncert vážné hudby. Ve vjezdu do tunelu na Letné zahraje 20. srpna Pražská komorní filharmonie. Vstupné bude zdarma. Očekává se účast 5000 až 10 tisíc lidí. Řekl to autor nápadu, pražský kavárník a iniciátor Pián na ulici Ondřej Kobza.
Praha - Český finanční sektor posílil již tak vysokou odolnost vůči možným nepříznivým šokům. Oživení poptávky po úvěrech, pokles úrokových sazeb z úvěrů a uvolňování úvěrových standardů ale představují potenciální zdroje rizik pro finanční stabilitu v budoucnosti. Vyplývá to ze Zprávy o finanční stabilitě 2014/2015, kterou dnes zveřejnila Česká národní banka.
Kolín – Druhé a zároveň poslední kolo Česká spořitelna atletické extraligy hostil kladenský stadión na Sletišti. Zatímco kolínské ženy věděly, že po páté příčce v prvním dějství by je jen velmi nešťastná souhra okolností mohla připravit o postup do zářijového mistrovství České republiky, šance mužů na udržení v extralize byla po osmé příčce už jen teoretická.
Praha - Osmašedesátiletá paní Věra žije se synem a jeho rodinou. Dům po smrti manžela věnovala synovi, který jí slíbil, že se o ni postará. Jenomže všechno je jinak. Syn o matku nijak nepečuje a snacha jí navíc zakazuje pohyb po společné zahradě. K tomu ještě musí platit větší část poplatků za energie. Výjimkou nejsou ani výčitky a sprosté nadávky, které paní Věra musí snášet. Přestože má v domě zajištěné právo na dožití, v takových podmínkách se jí žije těžce.
Praha - Ceny průmyslových výrobců v České republice se v květnu opět snížily, meziroční pokles však zpomalil na 2,1 procenta z 2,6 procenta v dubnu. Ceny v zemědělství zrychlily pokles na 12,1 procenta, ve stavebnictví a službách ceny vzrostly. Informoval o tom dnes Český statistický úřad.
Chomutov - Sehnat peníze zvenčí, zlepšit pověst podniku a začlenit firmu do integrované dopravy v kraji. To jsou první velké úkoly, které čekají na třiačtyřicetiletého Petra Maxu z Chlumce. Ten se stal novým ředitelem Dopravního podniku měst Chomutova a Jirkova.
Vlašim – Vlašimští ochranáři se rozhodli přispět k záchraně kriticky ohroženého sysla obecného a připravují prostory pro chov této zemní veverky s možností ji v budoucnu vypouštět do volné přírody.
Praha - Unikátní 3D modely reaktorů používaných na českých a slovenských jaderných elektrárnách byly poprvé k vidění na pondělní vernisáži výstavy k 60. výročí mírového využívání jádra v Československu, která se uskutečnila v atriu Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze.
/ROZHOVOR/ Říká v rozhovoru pro Deník Martin Ráž, jednatel společnosti RPG Byty. Přestože není původem z Ostravy, dnes na ni nedá dopustit a její přednosti prezentuje i v zahraničí.
Salo /FOTOGALERIE/ – Na Mistrovství světa v klasickém silovém trojboji konaném 5. až 14. června ve finském Salo reprezentovali Českou republiku v kategorii Masters 1 nad 40 let Tomáš Tauer a Karel Rada z Fitness Clubu Staňkov.
Plzeň - Obránce plzeňských indiánů Vojtěch Mozík odchází do NHL. Příští sezonu odehraje za tým New Jersey Devils, se kterým podepsal smlouvu na dva roky.
Praha - Developeři průmyslových budov si stěžují na přehnanou byrokracii, nekvalitní legislativu a její časté změny. Neúměrně dlouhé jsou i lhůty pro rozhodování o schvalování jednotlivých projektů. Vyplývá to z nejnovější Studie developerských společností Q2/2015 společností CEEC Research a KPMG Česká republika, kterou oficiálně představí v úterý.
Velké Meziříčí - Elektrickou tříkolku, která pomůže lidem upoutaným na invalidní vozík pohybovat se nejen po veřejných komunikacích, ale i v přírodě, navrhl a uvádí na trh velkomeziříčský motocyklový závodník a konstruktér Ivo Kaštan. Jezdec vozítko po názvem rid-e, které je vlastně invalidní vozík zkombinovaný s motocyklem, ovládá rukama pomocí řídítek, na nichž jsou umístěny veškeré ovládací prvky.
Sezemice - Je přesně poledne a sezemickou návsí se nese zvuk Bartoloměje, zvonu, který pochází z roku 1683. Už to samotné je vzácné. Zvon totiž obec používá jen při zvláštních příležitostech. A tou rozhodně ta sobotní byla. Sezemice totiž oslavily 900 let od první písemné zmínky a 130 let od založení místního sboru dobrovolných hasičů.
Praha - Letenské sady v Praze lákaly v neděli odpoledne rodiny s dětmi. Uskutečnil se tam festival Kašpárkohraní, který nabídl divadla, hudbu, klauniády, žongléry a různorodou zábavu pro děti. Hlavní hvězdou letošního festivalu byl zpěvák a herec Tomáš Klus.
Opava - V pondělí večer na nádraží Opava východ proběhla velká oslava. Křtil se zde totiž nový vlak s názvem InterCity Opava, kterým se ze slezské metropole do Prahy dostanete bez tradičního přestupu na ostravském Svinově.
Praha - Nové instalace stálých expozic, které by měly být atraktivnější pro návštěvníky a měly by poskytovat větší komfort než dosud, jsou prioritami Národní galerie (NG) v Praze pro několik příštích let. Vedle změn v expozicích by měly vzniknout odpočinkové zóny, kavárny či galerijní obchody.
Písek - Všude jinde by po jarní části letěl. Možná už v jejím průběhu. Písek v první polovině sezony šel od porážky k porážce. Vedení fotbalového klubu od Otavy však zachovalo chladnou hlavu. Hlavnímu trenérovi Ondřeji Prášilovi prostě věřilo. A on zase věřil svému týmu. O záchraně týmu byl bytostně přesvědčen.
Finský developer YIT postaví v pražské ulici Pod Kavalírkou na rozhraní Košíř a Smíchova čtyři nízkoenergetické sedmipodlažní domy s 98 byty. Přípravné práce firma už zahájila, dokončit stavbu chce v září 2017. Čtvrtina bytů je pro konkrétního investora, uvedla společnost v tiskové zprávě. Jeho jméno ani výši investice však neuvedla.
Praha - Byla herečkou křehkých a milých milovnic i naivek a mladých oslnivých dívek, z nichž se později přehrála do postav charakterních zralých žen. Eva Jakoubková, jejíž život se uzavřel před deseti lety, 16. června 2005, pro tyto postavy využívala svůj přirozený půvab, velké oči a inteligenci. Diváci ji znali z filmů Tisícročná včela a Helimadoe, z televizních seriálů Inženýrská odyssea či Synové a dcery Jakuba skláře.