Odjezdová stání autobusů čekají změny
Mělník – V úterý po velikonočních svátcích se v souvislosti se zapojením Mělnicka do systému Pražské integrované dopravy mění odjezdová stání na mělnickém autobusovém nádraží.
Mělník – V úterý po velikonočních svátcích se v souvislosti se zapojením Mělnicka do systému Pražské integrované dopravy mění odjezdová stání na mělnickém autobusovém nádraží.
Třebíč /ROZHOVOR/ - Karlovo náměstí. Třebíčský evergreen, který vzbuzuje vášně mezi politiky i obyvateli už dlouhá léta. Většina Třebíčanů se shoduje, že by si centrum města důkladnou rekonstrukci zasloužilo. Myslí si to i Nikola Piálková a Soňa Formanová, dvě třebíčské studentky, jenž natočily dokument o náměstí nazvaný V sedum u Cyrila.
České Budějovice - Menší opotřebení dveřních mechanismů a také lepší tepelný komfort cestujícím by mohlo přinést samoobslužné otevírání vozů městské hromadné dopravy (MHD).
Teplice - Dvanáct open air koncertů čeká na turné 2015 slavnou teplickou rockovou kapelu.
Třebíč - Tři ročníky se podílela devatenáctiletá Nikola Piálková na organizaci festivalu Jeden svět v Třebíči. Uváděla projekce pro studenty, letos organizovala nejrůznější doprovodné akce, připravila dění v restauraci Trumpetka, zkrátka byla právoplatnou členkou týmu. To už nyní neplatí. S organizací třebíčského Jednoho světa skončila kvůli dokumentu.
Praha - Slalomářku Šárku Strachovou pobolívá tříslo, vynechá proto mistrovství České republiky příští týden ve Špindlerově mlýně. V těchto dnech hlavně regeneruje a rehabilituje, ale už má v hlavě, jak se připraví na příští dvě sezony, které chce ještě absolvovat. Ve třiceti letech však už definitivně nebude jezdit sjezdy, super-G a kombinace, obří slalom si ale nejspíš ještě někdy zkusí.
České Budějovice - Badmintonisté z Podkletí jsou počtvrté v řadě krajskými přeborníky a už myslí na baráž.
Klecany - Národnímu ústavu duševního zdraví v Klecanech u Prahy hrozí, že bude muset vrátit až miliardovou dotaci. Chybí v něm část vybavení, které bylo podmínkou jejího přidělení. Jde i o unikátní magnetickou rezonanci. Po auditu v příštím měsících by stát mohl dostat pokutu, nebo přijít o celou evropskou dotaci, řekl při dnešním oficiálním zahájení provozu ředitel Cyril Höschl. Podle něj stojí za vším byrokratické průtahy, ministerstvo zdravotnictví (MZ) to odmítlo.
Prachatice – Klub vojenských důchodců byl založen 26. března 1995 v zasedací místnosti Okresní vojenské správy v Prachaticích. (OVS již neexistuje, byla zrušena 31. prosince 2002, pozn. aut.). Znamená to tedy, že Klub vojenských důchodců v Prachaticích dnes slaví 20 let od svého založení. Vojenští důchodci i jejich sympatizanti si zaslouží poděkování za vedení Klubu ve městě. Proto jsme také vybrali střípky z historie Klubu.
Praha - Ten pohled skoro děsí. Když přijíždíte od Uhříněvsi do Benic, po levé straně míjíte zpustlé fotbalové hřiště. Vysoký plevel, rezavé branky… Tady že se má česká jednadvacítka chystat na domácí Euro? Kdepak, v Benicích Češi jen bydlí a na tréninky jezdí do Uhříněvsi nebo do Kunic. Oboje pár minut cesty. „Snad nám UEFA tahle místa povolí i pro Euro," říká tiskový mluvčí Jaroslav Kolář.
Praha – Bankovní rada České národní banky bude pokračovat v režimu devizových intervencí s cílem udržet kurz poblíž 27 Kč/EUR. Úrokové sazby rada nechala na historických minimech. Po dnešním zasedání rady o tom informoval mluvčí centrální banky Tomáš Zimmermann. Základní úroková sazba činí 0,05 procenta. Devizové intervence spustila ČNB v listopadu 2013.
České Budějovice - Pod pořadatelskou taktovkou Sokola Zbečník se odehrál další díl prestižního seriálu Poháru Českého nohejbalového svazu v kategorii trojic dorostu. „Byla to generálka na zápasy dorostenecké ligy," přibližuje předseda nohejbalového oddílu Dynamo Č. Budějovice Bronislav Pilbauer.
Jičín – V dubnu zastupitelé pravděpodobně schválí vyhlášku, která přinese další omezení hazardních podniků v Jičíně. Ačkoliv se nejedná o úplný zákaz, provozovatelé se zalekli a poslali vedení města dopis, ve kterém předkládají vlastní podněty.
Praha - Skvostná, hluboce lidská tragikomedie o lesku a bídě divadla od autora oscarového Pianisty Ronalda Harwooda. Řeč je o inscenaci jeho hry Garderobiér, kterou ve čtvrtek v 19 hodin uvede v premiéře pražské Divadlo Bez zábradlí. Vypráví o divadelním principálovi, hlavní herecké hvězdě, a jeho garderobiérovi, které spojila láska k divadlu.
Šlapanice - Vtisknout městu jednotný styl a hlídat jeho urbanistický rozvoj. O to se postará městský architekt, kterého hledají ve Šlapanicích. Pozici se rozhodlo zřídit nové vedení, které na radnici přišlo po podzimních volbách.
Praha - Ministr dopravy Dan Ťok (ANO) se obrátil na Radu Českého rozhlasu kvůli reportáži o údajné korupci ve stavební firmě Skanska. Má posoudit, zda reportáž byla vyvážená a objektivní. Napsal to dnes server idnes.cz. Podle informací rozhlasu bylo z české pobočky Skansky vyvedeno sto milionů korun v době, kdy ji vedl Ťok.
Teplice - Dvanáct open air koncertů čeká na turné 2015 slavnou teplickou rockovou kapelu.
Nominace slovenských hokejistů se pět týdnů před šampionátem v Praze a Ostravě postupně plní.
Praha - Bývalý úředník pražského magistrátu Jiří Chytil, který loni dostal 1,5roční podmínku v kauze opencard, podal dovolání k Nejvyššímu soudu (NS). Informoval o tom ve čtvrtek Nadační fond proti korupci, který Chytilovi dříve udělil cenu za odvahu, protože údajně pomohl při rozkrývání podezřelé zakázky. Policie ale Chytila obvinila.
Praha /INFOGRAFIKA, VIDEO/ - Už jen čtyři poslední rytíři se drží v sedle, už jen čtyři adepti zůstávají v honbě za hokejovým svatým grálem. Méně poeticky řečeno je tu semifinále play-off extraligy. Zatímco Třinec se Spartou své klání rozehrají o víkendu, už ve čtvrtek začíná série mezi Litvínovem s brněnskou Kometou. Startuje se na severu Čech, úvodní buly bude na stadionu Ivana Hlinky vhozeno dvacet minut po 18. hodině.
Praha – Mimořádná kontrola šesti kožešinových farem nepotvrdila porušování zákonů ze strany chovatelů. Informoval o tom dnes mluvčí Státní veterinární správy Petr Pejchal. Podnětem pro kontrolu byly podle něj videonahrávky, které v minulém týdnu publikovaly téměř všechny celoplošné televize. Ukazovaly údajné týrání zvířat na farmách.
Benešovsko /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Na hlavní silnici I/3 Praha - Tábor se ve středu uskutečnil zátah na řidiče překračující rychlost, předjíždějící v místech, kde je to zakázané i na ty, kteří zapomínali rozsvítit světla. Do dopravně bezpečnostní akce bylo nasazených sedm aut v civilním provedení s radary, vrtulník s kamerou a padesát policistů.
Praha, Žďár nad Sázavou - Už jich má devět. Ušatý pohár pro vítězku seriálu Světového poháru na dlouhých tratích se u Martiny Sáblíkové zabydlel. „Nuda to ale rozhodně není," směje se. „Mě to pořád docela baví." V neděli v německém Erfurtu stvrdila svou nadvládu vítězstvím na 3000 metrů, k tomu přidala triumf v závodě s hromadným startem.
Praha /ROZHOVOR/ - Dvacet zápasů neprohráli v extralize ragbisté Pragy. V úvodním jarním kole se sympaticky bojující Slavií se ale jejich série otřásala. Nejvíce po hodině hry, kdy se za stavu 22:22 dostal do brejku hostující Michal Jirman, který si ale v rozhodující chvíli ukopl míč. Jeho selhání Praga potrestala, ke svým druhým pětkovým běhům se odhodlali Petr Čížek a Tomáš Forst, kteří s pomocí následných kopů upravili na konečných 36:22.
Praha – Strana soukromníků chce zabránit zavedení registračních pokladen, které označila za příklad „likvidační regulokracie" současné vlády. Zástupci strany, která má na parlamentní úrovni zastoupení v osobě senátora Ivo Valenty, to dnes oznámili novinářům. Zamítnutí pokladen chtějí vyjednat i s dalšími zákonodárci. V případě schválení zákona chystají protestní akce.
Praha - Záložník Bořek Dočkal se ve Spartě stal spolehlivým střelcem pokutových kopů, které se mu daří dlouhodobě. Penaltu naposledy neproměnil před téměř sedmi lety paradoxně proti letenskému mužstvu. Šestadvacetiletý fotbalový reprezentant by se k případné penaltě postavil i v sobotním utkání evropské kvalifikace proti Lotyšsku.
Praha - Finalistky reality show Fit s Deníkem se snaží zhubnout už čtvrtý týden. Pod vedením kouče Václava Krejčíka si hlídají svůj jídelníček a snaží se zařadit do svého programu dostatek pohybu. Minulý týden si redaktorka Deníku zacvičila se středočeskou finalistkou Hanou Cihlářovou. Tento týden se zase vydala za pražskou finalistkou Kateřinou Čelakovskou.
Praha – Skvostná, hluboce lidská tragikomedie o lesku a bídě divadla od autora oscarového Pianisty Ronalda Harwooda. Řeč je o inscenaci jeho hry Garderobiér, kterou dnes uvádí v premiéře pražské Divadlo Bez zábradlí.
Praha – Bývalý úředník pražského magistrátu Jiří Chytil, který loni dostal 1,5roční podmínku v kauze opencard, podal dovolání k Nejvyššímu soudu (NS). Informoval o tom dnes Nadační fond proti korupci, který Chytilovi dříve udělil cenu za odvahu, protože údajně pomohl při rozkrývání podezřelé zakázky. Policie ale Chytila obvinila.
Praha - Národní technické muzeum v pražských Holešovicích přivítá už tento týden miliontého návštěvníka od doby svého znovuotevření v únoru 2011. Vedení muzea ho očekává pravděpodobně v pátek 27. března v dopoledních hodinách. Pro návštěvníka bude přichystaná speciální odměna.
Dobré - Extraligová soutěž stolních tenistek zakončila základní část soutěže. Před posledním dvoukolem už bylo jasné, že hráčky SK Dobré skončí šesté a čtvrtfinále play off si zahrají s třetím Frýdlantem nad Ostravicí. Přesto utkání ve Vlašimi i v Praze měla svůj význam obě družstva hrála o jedno sestupové místo. Doberské „fialky" ovšem na nic nedbaly a hrály pouze za sebe. Výsledkem bylo, že obě utkání skončila stejně remízou 5:5.
Praha - Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze uspořádala čtvrtý ročník Dne vědy, letos s podtitulem Poznávání bez hranic. V hlavní sekci Vidí věci jinak vystoupili přední odborníci. Etablující se badatelé své projekty představili v sekci Mladá věda. Na výstavě Fonetické bádání o řeči včera a dnes byly k vidění historické fonetické přístroje.
Kolín/ Havířov – V městské sportovní hale Slavia v Havířově se konal letošní první turnaj extraligy a národní ligy poomsae, Havířovský pohár 2015, kterého se zúčastnila i početná výprava z Kolína.
Praha – Veřejné instituce v Česku od začátku roku do konce února vypsaly 410 tendrů na stavební práce za 17,9 miliardy korun, jejich hodnota byla o 14,1 procenta meziročně vyšší. Vyplývá to z analýzy společnosti CEEC Research, kterou má ČTK k dispozici. Stavební firmy získaly během dvou měsíců práci za 9,8 miliardy korun.
Rychnov nad Kněžnou - Notář a také starosta. To byl František Bek, výročí jeho smrti si připomeneme již v sobotu. Uplyne od ní 125 let. František Bek se narodil na Štědrý den roku 1817 v Rychnově nad Kněžnou. Po absolvování vysokoškolských studií na právnické fakultě v Praze byl v roce 1850 jmenován aktuárem (kdysi nižší správní úředník v soudnictví) v Rychnově nad Kněžnou.
Brno /ROZHOVOR/ - Už jen dva dny zbývají do udílení divadelních Cen Thálie, které v sobotu večer hostí Národní divadlo. Z brněnských scén letos do Prahy zamíří Michal Isteník a Zdena Herfortová, oba z Městského divadla Brno. Zdena Herfortová už Thálii získala v roce 1995 a nyní je nominovaná znovu, tentokrát za ztvárnění černošské šarlatánky Ody Mae v muzikálu Duch.
Nymbursko - Basketbalové soutěže jdou do finiše.
Mladoboleslavsko - Druhá tragická nehoda v krátkém čase zastavila ranní provoz na rychlostní silnici R10 ve směru z Prahy na Turnov. Na úrovní Bezděčína na 39. kilometru došlo k čelní srážce osobního a nákladního vozidla, při střetu byla vážně zraněna třiatřicetiletá řidička osobního auta Renault Clio.
Karlín /VIZUALIZACE/ - Tento týden začala revitalizace Karlínského náměstí v Praze 8, které potrvá do konce srpna. Obyvatelé se můžou těšit hlavně na to, že náměstí můžou využít při volnočasových aktivitách. Obnova vychází z parkové úpravy náměstí, která je koncipovaná ve stylu anglického krajinářského parku z let 1862. Protože je Karlínské náměstí vysoce frekventovaným místem, bude při revitalizaci brán zřetel i na bezpečnost.
Mělník – Stovka účastníků, na čtyři desítky zápasů. Sobotní juniorská liga mládeže a první liga mužů v olympijském boxu, kterou v Tyršově domě spolupořádají oba mělnické oddíly SK Box a SK Boxing, slibuje velký boxerský maraton a svátek.
Praha - Händel, Schweitzer, špion, homosexuální literát i zloduch. Tím vším byl nizozemský herec a režisér Jeroen Krabbé, který díky své jazykové výbavě také překládá divadelní hry. Na Febiofestu uvedl svou novinku Albert Schweitzer, zúčastnil se workshopu se studenty na FAMU a stihl i kulinářský večer v dočasné filmové restauraci na Barrandově.
Teplicko - Majitel korejské společnosti Dohkwang Trading Corporation ve středu se svým spolupracovníkem navštívil akciovou společnost Český porcelán v Dubí. Společně s generálním ředitelem Vladimírem Feixem a obchodním ředitelem Martinem Balázšem si prohlédli vzorkovnu. Jde v současné době o nejvýznamnějšího obchodního partnera, se kterým v Soulu při pobytu podnikatelské delegace, jež doprovázela na cestě do Jižní Koreje předsedu vlády Bohuslava Sobotku, dubská porcelánka podepsala smlouvu na dodávku porcelánu za 5 milionů dolarů v průběhu pěti let.
Dobrovice - Ochránci přírody chtějí nedaleko turistické stezky obnovit kříž dobrovického kata, shánějí proto fotografii i peníze
Praha – Nejprodávanější benzin Natural 95 zdražil o deset haléřů na průměrných 31,52 koruny za litr. Litr nafty stál ve středu 31,51 Kč, což je o šest haléřů víc než o týden dříve. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny sleduje. Podle analytičky společnosti Colosseum Evy Mahdalové by se mělo zdražování pohonných hmot u českých pump v následujících dnech zastavit.
Brno - Vědecká, charitativní nebo umělecká činnost jsou hlavní kategorie pro nominované do soutěže Žena regionu. Obyvatelé Jihomoravského kraje si za letošní vítězku zvolili šestatřicetiletou Andreu Kulovou z Brna. Pro své přátele a jejich těžce postiženého osmiletého syna Matěje založila nadaci. „Sháníme peníze a připravujeme charitativní akce," sdělila Kulová.
Ústí nad Labem - Šikovné dívky s hřebeny, nůžkami a dalším náčiním si v úterý 23. března daly dostaveníčko v Císařském sále muzea.
Praha - Ceny pohonných hmot v Praze v uplynulém týdnu opět stouply a usadily se nad 32 korunami za litr. Cenový růst ale dále zpomalil. Benzin Natural 95 zdražil v průměru o devět haléřů na 32,06 koruny za litr. Nafta ve středu v metropoli průměrně stála 32,09 koruny a na litru za předchozí týden podražila o šest haléřů. Vyplývá to z informací společnosti CCS, která ceny sleduje.
Praha – Host Febiofestu herec a režisér Jeroen Krabbé se bavil na kulinářském večeru, i když se organizátorům poněkud vymkl.
Východní Čechy - S blížícím se konvojem americké armády přes Česko se šikují jeho odpůrci i příznivci a začínají padat trestní oznámení. Především na státovkách, kudy dragounská jízda pojede, se očekávají provokace a blokády. To se týká hlavně Náchoda, přes který vede jedna ze tří větví konvoje.
Praha - Žatečtí G-Titáni nastoupili do C.M.T.A. ligy. Dva zvítězili, jeden těsně podlehl soupeři.