Svědky vážné dopravní nehody na Vyškovsku požádali v uplynulých dnech o pomoc policisté. „Došlo k ní minulou sobotu kolem osmé hodiny ranní na 211,3. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. Žádáme všechny svědky, kteří místem kolem odstaveného vozidla projížděli, aby se se svým svědectvím obrátili na linku 158,“ informoval policejní mluvčí Pavel Šváb.
/Od zvláštního zpravodaje v Jižní Koreji/ Vydělávají na české koruny v průměru hodně přes padesát tisíc měsíčně, mohou si za to koupit víc než v Praze, mají luxusní auta, nejlepší mobily, značkové oblečení, ale přesto nejsou často šťastní. Pracují do úmoru, nepěstují žádné koníčky, mnozí nemají ani tři týdny dovolené a povýšení pro ně často znamená chodit do práce i v sobotu. Řeč je o Jihokorejcích, jejichž země udělala za poslední desetiletí obrovský ekonomický skok a dnes patří mezi dvacítku největších světových ekonomik a jedny z nejvyspělejších států světa.
Házení kamením, společenské odsouzení i strašidelné masky. Za volant ženy usedly prakticky ihned po vynalezení prvního automobilu, kvůli radosti z jízdy však překonávaly řadu překážek.
/HLASUJTE V ANKETĚ O NEJSYMPATIČTĚJŠÍ MIMINKO/ Představujeme vám další fotogalerii nově narozených miminek z Prahy a Středočeského kraje. Díky Deníku a rozvoji nových technologií a sociálních sítí se tak na fotku vašeho miminka snadno a rychle mohou podívat třeba i sestřenice či kamarádka z druhého konce světa a spolu s ní i na snímky dalších miminek narozených v daném regionu. A navíc pošlete-li nám fotografii vašeho miminka ke zveřejnění, získáte od nás unikátní dárek.
Společnost Eurovia CS podala nejvýhodnější nabídku pro stavbu nové mimoúrovňové křižovatky (MÚK) Kosmonosy. Ta je na hlavní trase pro zásobování Škody Auto po dálnici D10. O zakázku usiluje osm firem a sdružení.
Pracovat doma s počítačem, sledovat burzovní zprávy a vyrábět tabulky ji nebavilo. Aneta Macková ze Sadské na Nymbursku se po covidové pauze rozhodla radikálně změnit svůj život.
Byla to repríza loňského ročníku Chance ŽBL. Basketbalistky trutnovské Kary se v play out utkaly o konečné deváté místo se soupeřkami ze Strakonic. A znovu svůj vrchol sezony zvládly, opět rivala z jihu Čech porazily. Tím ale všechny shody končí. Loni totiž podkrkonošský celek otáčel vývoj série z 0:2 na 3:2, letos vyhrál hladce 3:0.
Podobným výsledkem jako ve středu skončilo páteční druhé utkání čtvrtfinálové série play off II. ligy mezi Vrchlabím a Letňany, tentokrát se z vítězství radoval tým z brány Krkonoš po vítězství 6:5.
Polská státní organizace Centralny Port Komunikacyjny (CPK) představila konečnou variantu budoucí vysokorychlostní tratě z Ostravy do Katovic a dál do Varšavy. Stalo se tak po zapracování více než 7 tisíc připomínek a téměř stovky jednání s místními úřady, samosprávami a občany. Podle CPK jde o variantu s nejmenším vlivem na životní prostředí. Přinese také návrat vlaků do města Jastrzębie-Zdrój. Nový úsek bude na rychlost 250 km/h. Zprávu uvedl server zdopravy.cz.
Autoklub v AČR Slaný pro letošní plochodrážní sezonu připravil pro příznivce levých zatáček tak jako v předchozích ročnících několik zajímavých akcí. Vrcholy budou extraligový závod družstev a hlavně finále mistrovství republiky dvojic pod záštitou slánského starosty Martina Hrabánka.
/FOTOGALERIE/ K celoročním přívozům P1 a P2 se od soboty 25. března připojí i sezónní, které budou v provozu až do 29. října. Po Vltavě budou moci lidé cestovat za běžnou jízdenku.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Největší jarní setkání sběratelů v pražském hotelu Olympik připadá na pátek 24. března a sobotu 25. března. Celkem se sejde přes osmdesát evropských prodejců včetně Německé pošty.
Češtinářka Daniela Krátká z České lesnické akademie v Trutnově získala v pátek titul Zlatý Ámos pro nejoblíbenějšího učitele v Česku. Zvítězila i u dětské poroty. Vítězku 30. ročníku soutěže v pražském hotelu Olšanka vyhlásili organizátoři soutěže. Korunu Krátké předal ministr školství Vladimír Balaš.
Ke srážce vlaku s osobou došlo ve vlakové stanici Horní Měcholupy krátce před 17 hodinou v pátek 24. března. Na místě zasahovala policie i záchranná služba.
Titul Zlatý Ámos pro nejoblíbenějšího učitele v Česku letos získala češtinářka Daniela Krátká z České lesnické akademie Trutnov. Vystřídala tak učitele matematiky Marka Valáška z Anglicko-českého gymnázia Amazon v Praze. Krátká zvítězila i u dětské poroty. Vítězku 30. ročníku soutěže v pátek 24. března v pražském hotelu Olšanka vyhlásili organizátoři soutěže. Korunu Krátké předal ministr školství Vladimír Balaš (STAN).
Každý rok se v České republice zlikvidují desítky milionů krabiček klasických i zahřívaných cigaret. Jedny končí v důsledku konce platnosti kolků, jiné zase kvůli jejich absenci při pašování. Panuje mýtus, že se cigarety pálí. To však není pravda, tabákové laskominy totiž končí v drtičce. Jako hnojivo je však použít nelze.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Metropoli dává pitnou vodu celkem 68 vodojemů. Pražské vodovody a kanalizace (PVK) chtějí veřejnosti přiblížit svou činnost pomocí virtuální reality. Videa představují cestu vody z řek a nádrží do pražských kohoutků. Její čistotu hlídají pstruzi.
/VIDEO/ Prostrčil ruku skrz sražené mříže zavřené restaurace v obchodním centru a ukradl iPod položený na prodejním pultu. Mladíkovi hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.
Na pondělí 27. března si naplánovaly odbory na německé železnici velkou stávku. Ta výrazně ovlivní i železniční přeshraniční dopravu na severu Čech, především na Děčínsku.
Hokejová Kometa se s pražskou Spartou ve čtvrtfinále extraligy nakonec neutkala, šlágr mezi brněnským a pražským klubem se ale přece jen uskuteční. Fustalisté Helasu v pátek od osmi hodin večer zahajují čtvrtfinálovou sérii první ligy hranou na tři výhry na palubovce Sparty a chtějí po letech postoupit do semifinále české nejvyšší soutěže.
/FOTOGALERIE/ Čekalo se pořádné drama, ale tentokrát se nekonalo. Lvi přehráli Orly 3:0 a ujali se vedení 2:1 ve čtvrtfinálové sérii volejbalové extraligy. „Jsme naprosto spokojení. Podali jsme kvalitní a soustředěný výkon,“ pochvaloval si blokař vítězů Martin Tibitanzl, jenž se poprvé v letošním play-off ocitl v základní sestavě Pražanů. „Děkuji za příležitost,“ usmál se 26letý hráč a rozhodně dodal: „Sérii chceme ukončit v neděli na Kladně.“
/KOOPERATIVA NBL, FOTOGALERIE/ Hradečtí basketbalisté prohráli doma s Olomouckem o deset bodů a jejich šance na přímou záchranu nejvyšší soutěže jsou už pouze v oblasti teorie. V klubu navíc skončil hvězdný Američan a to v ne úplně dobrém.
Problémy s webem řeší od ranních hodin Pražská integrovaná doprava. Podle zjištění to vypadá, že byly stránky napadeny s cílem je zpomalit nebo znepřístupnit službu. Nyní jsou internetové stránky znovu obnoveny a pod dohledem.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Co nejvíce pyrotechniky s sebou. S touto výzvou vyrazili v pátek 24. března po 15.00 polští fotbaloví fanoušci na pochod Prahou. Kromě toho, že se tak chtějí z Karlova mostu dostat ke stadionu ve vršovickém Edenu na zápas Česko-Polsko, plánují protestovat proti polskému fotbalovému svazu.
K potyčce mezi dvěma muži došlo v pátek 24. března v jednom z hotelových pokojů na Žižkově. Jeden z mužů utrpěl zranění v horní polovině těla a byl převezen do nemocnice. Tam ho zajistila policie, jelikož se ukázalo, že byl v celostátním pátrání. Utočník, který poškozeného napadl, z místa činu utekl.
Na novou denní vnitrostátní linku z Prahy přes Humpolec a Jihlavu do Třebíče vyjede od 6. dubna dopravce AUTO-BEY. Spoje zajistí autobusy Volvo a MAN, o novince informoval server Busportal.
Hlavní organizátor Vlastmil Šroubek očekává, že by měly padnout rekordy trati jak v kategorii mužů, tak žen. Ve startovní listině figurují mj. Petr Pechek nebo Radka Churaňová.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ V nenápadném žižkovském kostele na Náměstí Barikád zní intenzivní bouchání. Dělníci se snaží využít každou minut, aby rekonstrukci stihli do konce srpna – nejzazšího možného termínu, který určuje dotace. Kulturní život se na místo vrátí pravděpodobně v lednu.
Ve spolupráci souborů činohry a opery vznikla v plzeňském Divadle J. K. Tyla unikátní inscenace Radúz a Mahulena, která pojí slavné pohádkové drama českého spisovatele a dramatika Julia Zeyera s hudbou Josefa Suka.
Opatrovnice pečovatelského domu z Prahy 10 o sobě nedala dva týdny nikomu vědět. Jindy spolehlivá pracovnice nedorazila 2. března do práce a naposledy komunikovala skrze sms zprávy 9. března, od té doby se nikomu neozvala a v místě svého bydliště není k nalezení. Police po ní nyní zahájila pátrání.
Úžasnou přehlídku talentovaných dětí z dětských domovů z Plzeňského a Karlovarského kraje pořádal v pondělí 20. 3. 2023 náš Dětský domov Kašperské Hory. V místním kině se sešli zástupci z 10 dětských domovů a také z diagnostického ústavu v regionální soutěži „Nejmilejší koncert“. Děti se předvedly hned v několika různých uměleckých disciplínách.
Paráda. Stolní tenistky Klubu stolního tenisu Klatovy slaví kýženou záchranu v první lize žen. A nemusí o setrvání v soutěži bojovat ani ve zrádné baráži. Pomohla k tomu výhra 6:4 za zelenými stoly Slovanu KST Bohnice. Klatovská děvčata sice ve druhém zápase víkendu nestačila na pražskou Spartu (3:7), ale jelikož Bohnice prohrály s Kralovým Dvorem 1:9, musí do baráže právě Pražanky. Přímo sestupují Litoměřice, Stodůlky a Vyšší Brod. Soutěž vyhrála rezerva Vlašimi před Ústím nad Labem.
Je zajímavou postavou s poutavým životopisem. Nejaktuálněji do něj chorvatská basketbalistka Katarina Trehubová přidala brněnskou zastávku. Od začátku března totiž obléká královopolský dres, a pokud jí to zdravotní stav dovolí, bude společně se svými spoluhráčkami v sobotu odvracet první čtvrtfinálový mečbol hradeckého Sokola.
/FOTBAL/ O víkendu potěší své fanoušky domácími zápasy ve Fortuna divizi březovská Olympie, která využije fotbalový azyl v Sokolově a také Mariánské Lázně. Naopak důležitý výjezd mají před sebou fotbalisté chebské Hvězdy.
Jeden ze šestice finalistů ankety Zlatý Ámos dnes získá titul nejoblíbenějšího učitele. Do finále 30. ročníku soutěže postoupili dvě ženy a čtyři muži, kteří se o titul utkají v Praze za účasti veřejnosti a s podporou svých žáků. Soutěžit se v pátek 24. března bude také o titul Dětský Ámos a Ámos sympaťák, které vybírá dětská porota a lidé na webu ČT :D.
Téměř miliarda rozhodla. RegioJet odtajnil, kolik nabídl v tendru na provoz z Prahy do Brna přes Vysočinu. Cena je tak výrazně nižší, než nabízely České dráhy.
/VIDEO/ Žáci třetích ročníků obchodní akademie se v rámci studia předmětů Právo a Občanská nauka zúčastnili v pátek 17. března v prostorách Metropolitní univerzity Praha vzdělávacího programu zaměřeného na téma autorského práva a základních lidských práv.
V Praze se konala první soutěž v pódiových skladbách v letošním roce. Na startu byly všechny poděbradské fitness týmy. Nejmladší se skladbou Latino cvičí ve složení Anna Šreková, Sofie Novotná, Eliška Podhajská, Edita Prokšová, Nina Vlasáková, Olivia Sky Sarhan, Stella Marková a Lucie Továrková. Děvčata si při své premiéře vedla na výbornou, překvapením byly zlaté medaile v kategorii 8 - 10 let. „Velký dík patří trenérce tohoto týmu Natálii Kratochvílové,“ chválila kolegyni trenérka poděbradského oddílu aerobiku Monika Sobotková.
Pod taktovkou pořádající Vyšší policejní školy a Střední policejní školy MV Holešov proběhla druhá tradiční školní sportovní soutěž Zlínského kraje v roce 2023 - krajské kolo v silovém čtyřboji. V rozšířeném formátu se utkal rekordní počet 14 dívčích a 16 chlapeckých týmů z celé ČR, kdy došlo i ke srovnání škol resortu MŠMT a MV.
Zoolog, spisovatel, skaut a milovník přírody Miloslav Nevrlý rozšířil řady čestných občanů města pod Ještědem. Čestné občanství získal za přínos v oblasti přírodních věd, kultury a výchovy mládeže a ocenění převzal tento týden v obřadní síni liberecké radnice z rukou primátora Jaroslava Zámečníka.
Bor u Tachova, Horní Slavkov, Praha, Domažlice a další města byla zařazena do programu podle nejaktuálnějšího zájmu o environmentálně laděné inscenace, ve kterých psí detektiv Balynka s pomocí diváků odhalí, kdo dělá nepořádek na ulicích a v kouzelné zahradě a netřídí domácí odpad. V dramaturgickém plánu karlovarského hudebního divadla je pro letošní rok více jak 150 představení této inscenace v divadelních sálech celé republiky a zájem o další trvá.
Vyšší soutěže už začaly o něco dříve, o následujícím víkendu startují také krajská I. B třída a okresní soutěže. Fotbaloví příznivci tak už mají rozhodně z čeho vybírat. Kam se mohou za mistrovským fotbalem vypravit na Boleslavsku?
/FOTOGALERIE/ Deset ročníků a sedm výher Ondřeje Fejfara. Trail Praha, kopcovitá desítka na Petříně, mu zkrátka patří. I když teď běžel jen dva týdny po nepříjemné operaci… V probouzejícím se jaru si premiéru letošního Trail Running Cupu užilo v sobotu přes dvě stovky běžců.