Východní Čechy - Lidí, kteří úspěšně hubnou s Deníkem, stále přibývá a přibývají i ti, kteří se nebojí se svým příběhem o hubnutí pochlubit takto veřejně v novinách. Jinak na tom nejsou ani švagrové Irena a Marta Němečkovy z Jičína. Jejich výsledky jsou po krátké době tak skvělé, že by opravdu byla škoda si je nechat jen pro sebe.
Praha - I letošní prvňáčci dostanou bezpečnostní vesty, reflexní přívěsky a samolepky. Balíčky pro 1300 žáčků vyjdou Prahu podle zadávací dokumentace k zakázce nejvýše na 200 tisíc korun.
Žebrák – Další ročník silničního běhu Žebrácká 25 změnu traťových rekordů nepřinesl. Ty dvacet let staré drží Radek Cingálek a Alena Peterková. Přesto byla na trati k vidění spousta pěkných výkonů a hlavně nadšených běžců.
Beroun /ROZHOVOR/ - David Palivec stál u zrodu skupiny Metallica revival Beroun, která se za sedm let svého působení vypracovala na nejlepší a nejžádanější revival této americké legendy v České republice.
Praha - Vrchol sezony ženského softbalu je tady! Česká reprezentace ve středu odjela do nizozemského Haarlemu, dějiště v pořadí čtrnáctého softbalového světového šampionátu. Titul mistryň světa obhajují Japonky, český tým a další čtyři celky z Evropy budou bojovat o prolomení pravidla, že žádné družstvo ze starého kontinentu na této akci nezískalo ještě žádnou medaili. Ambice českého národního týmu jsou skromnější. Za cíl si dávají postup do play off, tedy umístění ve skupině nejhůře do čtvrtého místa.
Praha - Česká metropole jakožto město, kde se taxikáři turistům nezdráhají naúčtovat mnohem víc, než mají: s touto špatnou pověstí Praha bojuje už léta. Nejnověji proto vydala informační letáky.
Praha – Senátní výbor pro evropské záležitosti dnes doporučil Senátu, aby schválil irskou výjimku z lisabonské smlouvy. Sněmovna už ji schválila v červnu, Senát by ji měl projednávat koncem srpna. Výjimka zajistí Irsku možnost zachování neutrality či národní svrchovanost nad daněmi nebo interrupcemi.
Praha - Letošní sklizeň základních obilovin v Česku by podle druhého letošního odhadu provedeného k 15. červenci měla meziročně vzrůst o 3,4 procenta na 7,056 milionu tun. Úroda řepky by měla stoupnout o 0,6 procenta procenta na 1,452 milionu tun. Čísla dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Proti prvnímu odhadu zveřejněnému před měsícem je nová predikce výrazně optimističtější.
Praha - Téměř čtyřicet tisíc. Tolik Pražanů se v minulém roce léčilo s některým druhem rakoviny. Do této smutné statistiky se zařadila minulý květen i pětatřicetiletá Kristýna P. z Prahy 8, které její gynekolog nahmatal při pravidelné prohlídce bulku.
Praha - Čtyři nováčky zařadil trenér Vladimír Růžička do nominace na druhý přípravný kemp české hokejové reprezentace v nové sezoně, který se bude konat od 25. do 27. srpna v Rokycanech.
Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Ta zpráva zapůsobila jako blesk z čistého nebe. Ivo Valenta kandiduje do Senátu. Asi nejznámějšího podnikatele ze Slovácka jednání politiků užíralo tak dlouho, až se rozhodl sám vstoupit do politiky.
Praha – Ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO) v úterý u ministra financí Andreje Babiše vyjednala navýšení rozpočtu svého resortu o 1,5 miliardy korun. Rozpočet by tak měl činit stejně jako letos zhruba 22 miliard korun. Zatím to ale nestačí na zvýšení platů ozbrojených složek ministerstva o pět procent. S Babišem proto ještě bude jednat znovu. Válková to řekla po jednání novinářům.
Havlíčkův Brod – Po krátké letní přestávce pokračovaly mistrovské softbalové soutěže dalšími zápasy a jak muži, tak junioři vstoupili do podzimní části sezony výhrami.
Praha – Čeští exportéři počítají ztráty. Ty reálné, ke kterým už kvůli protiruským sankcím došlo, a hlavně ty, které teprve nastanou.Včera se na ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) sjelo přes 120 tuzemských firem, zástupci ministerstev průmyslu, financí i celníků jim vysvětlovali dopad sankcí.
Praha - Po úspěšném vystoupení na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava se do České republiky vrací se svým energickým projevem skandinávská rebelka, zpěvačka MØ společně se speciálním hostem, britským indie-rockovým objevem Glass Animals. Vystoupí 18. listopadu ve smíchovském Meet Factory.
Praha - Už za necelé dva týdny Volvo představí druhou generaci modelu XC90. Švédská automobilka o očekávané novince stihla prozradit řadu informací, její vzhled však zatím tají. Příliš toho nenapoví ani první zveřejněná fotografie. Je na ní totiž vidět jen kousek přední časti.
Krkonoše - Začátek roku nevypadal dobře, ve druhém čtvrtletí se však počet turistů v kraji i na horách zvedl. A to natolik, že proti loňskému půlroku jsou již čísla plusová.
Lysice – Vzácný pozlacený kočár putoval v pondělí z lysického zámku do Prahy. Od dvacátého srpna do devatenáctého října si ho prohlédnou návštěvníci výstavy věnované dopravním prostředkům osmnáctého až dvacátého století v Jízdárně Pražského hradu.
Praha – Přes tři čtvrtiny Češek a Čechů by uvítaly, kdyby se kompetence praktických lékařů rozšířily. Vyplývá to z průzkumu agentury INRES. Posílení role praktiků, hlavně v řízení léčby chronických onemocnění, doporučila Česku i studie OECD, řekl přednosta Ústavu všeobecného lékařství docent Bohumil Seifert.
Děčínsko /NAPSALI JSTE NÁM/ - Ihned po přečtení zprávy o rvačce v Děčíně, která byla podle mého zbytečně medializována, jsem si vzpomněl na léto 2011, kdy začaly u nás na Šluknovsku občanské nepokoje.
Východní Čechy – Lidí, kteří úspěšně hubnou s Deníkem, stále přibývá a přibývají i ti, kteří se nebojí se svým příběhem o hubnutí pochlubit takto veřejně v novinách. Jinak na tom nejsou ani švagrové Irena a Marta Němečkovy z Jičína. Jejich výsledky jsou po krátké době tak skvělé, že by opravdu byla škoda si je nechat jen pro sebe.
Jičín – Městské informační centrum zažívá každoroční vrchol sezóny. Jenom minulé pondělí sem přišlo tisíc dvě stě lidí. Naprostou většinu tvoří Češi a zajímá je obvykle vše, co souvisí s Rumcajsem.
Praha /INFOGRAFIKA/ – Maso nanejvýš dvakrát týdně. Na takový jídelníček si vzpomenou zřejmě jen naši prarodiče. Dnes průměrný Čech ročně zkonzumuje přes 77 kilogramů masa, což je více než dvojnásobek roční spotřeby v roce 1948. Jenže po mase touží i stovky milionů lidí v rozvojových zemích.
Praha - Potlouká se v oblasti Klánovického lesa a děsí lidi. Výletníky, stejně jako obyvatele Klánovic, ale také nedalekých Šestajovic, Újezdu nad Lesy či Úval. Kdo? Muž, který prý lidem při setkání nahání strach.
Praha – Průměrná rychlost mobilního internetu v červenci meziročně stoupla o 156 procent na 8,3 Mbit/s. Na první příčce se umístil Vodafone s 8,7 Mbit/s, následován těsně T-Mobilem s 8,4 Mbit/s a O2 se 7,8 Mbit/s. Vyplývá to z měření serveru DSL.cz.
Praha - Z ohrožení pod vlivem návykové látky se bude zpovídat před soudem cizinec, který v pondělí se svým mercedesem způsobil hned dvě nehody na Praze-západ. Měl totiž pořádně upito. Nejprve havaroval v obci Zvole, kde sjel z vozovky; na tu pak zase najel – a střetl se s projíždějícím osobním autem.
Londýn - Cena za poskytování sexuálních služeb v minulých osmi letech výrazně klesla. Zatímco v roce 2006 prostitutky za hodinu sexu žádaly od zákazníka v průměru 340 dolarů (7000 Kč), letos je to už jenom 260 dolarů (5400 Kč). Tématem se zabýval časopis The Economist, který srovnal situaci v 84 městech ve 12 zemích. Je mezi nimi i Praha a z přehledu vyplývá, že patří k těm levným.
Plzeň – Nejznámější kostel v Česku, katedrála svatého Víta v Praze, bude mít od října vyhřívané lavice. Sedáky s topnými textiliemi jsou v ČR novinkou, dosud byly kostely vytápěné teplou vodou, spirálami pod sedadly nebo panely v lavicích. Vyhřívané sedáky dodá plzeňská firma Applycon, která deset let vyvíjí a vyrábí inteligentní obleky vybavené elektronikou. Oznámili to spolumajitel firmy a Milan Baxa a plzeňský biskup František Radkovský.
Praha - Ředitelství silnic a dálnic v úterý zahájí opravu dálnice D8 u Prahy, práce se budou týkat pásu ve směru na Ústí nad Labem, a to úseků u pražských Letňan a na pátém kilometrem D8. Opravy budou rozděleny do tří etap a potrvají do října. Cena projektu je přes 88 milionů korun bez DPH. Novinářům sdělil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR Jan Rýdl.
Praha - Firma Inženýring dopravních staveb (IDS), která spravuje stavbu tunelu Blanka, v úterý u rozhodčího soudu zaplatila poplatek za zrychlené řízení. Arbitráž kvůli nezaplacený fakturám by měla skončit do dvou měsíců. Na dotaz novinářů to řekl mediální zástupce firmy Pavel Kočiš. IDS žaluje Prahu o 151,5 milionu korun.
Praha - Problematikou řidičů, kteří usedají za volant pod vlivem drog nebo navzdory zákazu řízení, se bude zabývat pracovní skupina resortů vnitra a spravedlnosti. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) chce, aby soudy těmto řidičům zabavovaly auta. Řekl to dnes novinářům.
Jižní Morava – Co dělat, kdyby na celé jižní Moravě přestala fungovat elektřina? Řešení a následky takzvaného blackoutu v úterý řešili zástupci jihomoravského integrovaného záchranného systému a kraje společně s pražským odborníkem.
Praha /VIDEO/ - Záznam bezpečnostních kamer zachycující krádež v prodejně sice místy připomíná spíše stínové divadlo, přesto ale policisté z pražského Proseku věří, že s pomocí svědků by nahrávka mohla pomoci objasnit vloupání do supermarketu ve Vysočanské ulici. K té došlo již v noci z 11. na 12. června, pachatele se však zatím najít nepodařilo.
Jižní Morava – O jubilejní padesátý ročník Velké ceny silničních motocyklů fanoušci v Brně nepřijdou. Peníze na zalistovací poplatek pro pořadatelskou agenturu Dorna dá v roce 2015 dohromady Jihomoravský kraj. Desítky milionů hodlá najít ve svých rozpočtových rezervách. Hejtman Michal Hašek se ve středu ráno dohodl s předsedkyní představenstva Automotodromu Brno Ivanou Ulmanovou.
Praha – Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) dojednat rozpočet na příští rok ve výši 10,74 miliardy korun, nemusí to však být konečné číslo. Jednání mezi Hermanem a ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) budou pokračovat v září. Cílem je rozpočet ve výši 11,2 miliardy korun, řekla dnes mluvčí ministerstva kultury (MK) Helena Markusová.
Borotínsko – Rodiny, které jsou zvyklé trávit nejen prázdninové dny aktivně a rády poznávají krásy Táborska, ať na kole či pěšky, by neměly vynechat Borotínsko.
Praha - Klopýtnutí favoritů z první ligy se nekonalo. Slovácko uspělo v Prostějově, Teplice zvládly test v Neratovicích a slavily i Baník a Příbram. Takové byly výsledky úterních zápasů 2. kola tuzemského poháru.
Praha - České filmové pohádky stále tvoří nepominutelnou součást nabídky kin. I když se z hlediska návštěvnosti legendární Pyšné princezně nevyrovnají, mají úspěch u diváků a proti běžné tvorbě i delší život; ještě dlouho po premiéře bodují na televizních obrazovkách. I na to vsadil například Zdeněk Troška, tvůrce šesti pohádek, z nichž se tři objevily i jako televizní seriál, či nejnověji Jan Svěrák. Jeho film Tři bratři bude 13. srpna uveden v pražské Lucerně a Světozoru, a vstoupí tak do distribuce.
Praha - Bude to pro ně boj o bytí a nebytí. A teď má Sparta další překážku. Tomáš Necid odchází z CSKA Moskva na roční hostování do nizozemského Zwolle, které je soupeřem letenského týmu ve 4. předkole Evropské ligy. Potvrdil to hráčův agent Jiří Müller s tím, že v zimě si ruský klub může čtyřiadvacetiletého fotbalistu stáhnout zpět.
V sobotu 16. srpna 2014 se při mistrovství České republiky ve stromolezení uskuteční cyklojízda po památných a významných stromech Prahy. Součástí projížďky budou i komentované prohlídky zajímavých dřevin na trase.
Praha – Zemědělci sklidili již téměř dvě třetiny ploch obilí. Průměrný hektarový výnos je zhruba o 14 procent vyšší, než byl ke srovnatelnému datu loni. Řepku mají pěstitelé sklizenu z 96 procent její letošní výměry s rekordním výnosem blížícím se čtyřem tunám na hektar, sdělilo ministerstvo zemědělství.
Praha – Problematiku takzvaných kvízomatů lze podle ministryně spravedlnosti Heleny Válkové (ANO) řešit podle současných zákonů a jejich provozovatele postihovat za neoprávněné provozování loterijních a jiných výherních zařízení. Válková to řekla novinářům po dnešním jednání s ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD) a ministrem financí Andrejem Babišem. Ministři se opírají o právní analýzy, které mají k dispozici.
Milovice - Hned dva prohřešky má na svém kontě devětadvacetiletý šofér z Prahy. Toho kontrolovala policejní hlídka v neděli před půl devátou večer a zjistila, že muž nejenže nemá co dělat za volantem, ale ani na území Nymburska.
Praha – Kompenzace pro české firmy, na které dopadají sankce, připadají v úvahu, až když se nepovede jim pomoci jiným způsobem. Po prvním zasedání vládní pracovní skupiny k sankcím to dnes novinářům řekl státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza. Primární je podle něj přesně zmapovat dopad evropských a ruských sankcí a hledat nové trhy. Skupina se znovu sejde příští pondělí, po vládních prázdninách se jejím materiálem bude zabývat vláda.
Praha - Po úspěšném vystoupení na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava se do České republiky vrací se svým energickým projevem skandinávská rebelka, zpěvačka MØ společně se speciálním hostem, britským indie-rockovým objevem Glass Animals. Vystoupí 18. listopadu ve smíchovském Meet Factory.