Varšava - Český cyklista Petr Vakoč vyhrál druhou etapu závodu Kolem Polska a dostal se do čela průběžného pořadí. Dvaadvacetiletý jezdec belgického týmu Omega Pharma-Quick Step v pondělí zvítězil s náskokem 21 sekund.
Prostějov - V současné době je již rozhodnuto, v jaké situaci a za jakých podmínek bude boxerský tým BC DTJ Prostějov obhajovat v posledních dvou letech dosažený titul mistrů České republiky. Z našeho rozhovoru s trenérem prostějovských Býků, Petrem Novotným, vyplynula celá řada zajímavostí, které předkládáme našim čtenářům s předstihem.
Praha /FOTOGALERIE/ - Mohlo zabránit tragédii použití babyboxu, schránky určené k odkládání nechtěných miminek? To je jedna z otázek, na něž nyní hledají odpovědi pražští kriminalisté v souvislosti s pondělním děsivým nálezem ze Strašnic.
Praha, Olomouc - První zápas ve fotbalovém podpalubí se nevydařil. Cesta zpátky na výsluní bude trnitá. Sigma však ani přes úvodní nezdar nic nevzdává. To jsou tři hlavní vzkazy ze zápasu na Žižkově.
Praha – Generální ředitelství státní služby je podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) nezbytnou součástí funkčního služebního zákona. Řekl to dnes novinářům po schůzce s místopředsedou TOP 09 Miroslavem Kalouskem, který je naopak proti vzniku tohoto úřadu. I proto je otázkou, jakou šanci na úspěch mají nadcházející jednání mezi vládou a opozicí o služebním zákonu. Sobotka by chtěl mít o dalším postupu jasno v pátek.
Brno - Tři nevyhovující džemy a jedna povidla zjistila při kontrole Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Laboratorním rozborem prokázala nižší obsah ovoce, přítomnost ovoce, které nebylo na etiketě či nižší obsah ovocných i dodaných cukrů, než je uvedeno na obale, informoval v tiskové zprávě mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. S obchodníky, kteří závadné šarže prodávali, zahájí SZPI správní řízení o uložení sankce.
Praha – Zpěvačka Eva Pilarová se podle svých slov snažila „taktně přejít" už své sedmdesátiny a slavit na pódiu nebo v soukromí se nechystá ani své 75. narozeniny, které připadnou na 9. srpna. Nepřipravuje hostinu, přestože je proslulou kuchařkou a autorkou knih o vaření, „Narozeninové menu jsem už připravila ve formě boďáku pro kapelu, v den narozenin totiž zpívám na Mezinárodních jazzových dnech v Dubé – Nedamově," řekla brněnská rodačka, která se v roce 1960 stala členkou divadla Semafor, kde vystupovala mimo jiné s dvojicí Jiří Suchý a Jiří Šlitr.
Praha /FOTOGALERIE/ - Jedny z nejvýznamnějších archeologických nálezů z území České republiky, které jsou dlouhodobě uloženy v několika muzeích, uvidí lidé najednou v Praze.
Praha - Šéf hnutí Úsvit Tomio Okamura by měl kvůli svým kontroverzním výrokům o táboře v Letech rezignovat na všechny politické funkce. Je o tom přesvědčen ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier (ČSSD). Podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) používá Okamura jazyk protektorátní propagandy z před roku 1945. Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek považuje slova předsedy Úsvitu za „hanebnost na úrovni zločinu".
Praha - V souvislosti se zakázkou na nákup gama nože přijali exředitel Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý a jeho někdejší náměstek Michal Toběrný podle policie úplatek 5,7 milionu korun. Výši údajného úplatku, kvůli němuž byli oba muži obviněni, dnes na svém webu uvedlo Vrchní státní zastupitelství v Praze.
Praha – Z rušeného druhého důchodového pilíře by střadatelé měli dostat zpět aspoň takovou částku, jakou do něj vložili. Pokud by vyplácená suma měla být kvůli slabým výnosům nižší než vklad, měl by lidem rozdíl dorovnat stát. Vyplývá to z analýzy, kterou si nechala od experta na ústavní právo vypracovat důchodová komise. Podle dokumentu by měl stát počítat i s případnou úplnou náhradou výdajů za zavedení a zrušení systému pro penzijní společnosti. Ve druhém pilíři by nemělo být možné spořit od začátku roku 2016, své peníze by měli lidé dostat zpět do konce roku 2016.
Teplice – Poprvé v historii letních turnajů Balticflora Open Cup pořádající Teplice vyhrály pohár pro vítěze. Poprvé také dokázaly porazit ruský velkoklub MFK Ťumeň.
Praha - Od srpna si cestující Českých aerolinií mohou vybrat konkrétní sedadlo nebo dokoupit v ekonomické třídě jídlo, které dopravce servíruje cestujícím v byznys třídě. V tiskové zprávě to dnes oznámily ČSA. Placená rezervace konkrétního sedadla není v letectví žádnou novinkou, řada dopravců tuto službu dlouhodobě nabízí. ČSA rovněž upravily ceny zavazadel překračujících váhový limit nebo poplatky za přepravu živých zvířat.
Plzeň – První utkání v rámci letní přípravy mají za sebou házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň. Na půdě Erlangenu, nováčka první německé bundesligy, prohrál v pátek úřadující český mistr 23:27 (11:12).
Bořetice /ROZHOVOR/ - Starosta Bořetic Václav Surman v rozhovoru popisuje výjimečnost hodů, náročnost závodu Spartan race a plány na nejbližší dobu. V obci mimo jiné dojde k vysázení asi dvou set stromů. „Uděláme ji zase o něco přátelštější," říká Surman.
Praha – Volby do Poslanecké sněmovny by nyní vyhrálo hnutí ANO se ziskem 22,4 procenta hlasů. Druhá ČSSD zaostává téměř o tři procentní body. Do Sněmovny by se dostalo šest stran, Úsvit by již neuspěl. Oproti výsledkům předčasných voleb z loňského podzimu by si kromě hnutí ANO polepšili ještě komunisté. Vyplývá to z aktuálního průzkumu ppm factum.
Praha – Katolická církev má v investičním fondu, který spravuje ČSOB, první stamiliony korun. Katolický fond bude spravovat část peněz z restitucí. Vstoupily do něj všechny římskokatolické diecéze v ČR, i když účast v něm byla dobrovolná. Informovala mluvčí ČSOB Pavla Hávová.
Praha /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Modernizovaná Toyota Yaris dorazila na český trh. Zájemci mohou volit mezi benzinovou, naftovou i hybridní variantou, v nabídce jsou dva typy karoserie. Zajímavostí je přepracovaný základní tříválec, který umí přepínat mezi dvěma spalovacími cykly.
Praha – Za prací vyjíždělo v roce 2013 mimo kraj svého bydliště téměř 300.000 osob, tedy asi šest procent všech pracujících s trvalým bydlištěm v ČR. Počet dojíždějících přitom stále roste, většina lidé míří za prací do Prahy. Vyplývá to z výsledků výběrového šetření pracovních sil, které dnes představil Český statistický úřad (ČSÚ).
Praha - Až tříletý trest hrozí v případě odsouzení 34leté ženě, která se ve čtvrtek pokusila odnést z nemocnice v pražském Motole cizí miminko. V pondělí to uvedla Jana Rösslerová z ředitelství pražské policie.
Praha – Protikorupční policie obvinila pět lidí v souvislosti se schválením úvěru od České exportní banky na obchodní projekt v Číně. Česku údajně způsobili škodu ve výši 221 milionů korun. Na svém webu to dnes uvedlo Vrchní státní zastupitelství v Praze.
Jižní Čechy - Většina dětí ví o zvířatech víceméně vše základní. Téměř každé z nich umí bez zaváhání správně odpovědět na otázku Jak dělá to či ono zvířátko? Ty pokročilejší ho dokáží i vykreslit a existuje pravděpodobnost, že budou vědět, kde tahle zvířata běžně bydlí. Ale už jste se někdy zkusili zeptat dítěte, jak to či ono zvíře vlastně spí?
Loket (Benešovsko) - Dálnice D1 mezi Loktem na Benešovsku a Hořicemi na Pelhřimovsku je v obou směrech zúžená do jednoho pruhu. V úseku tak bude zásadně omezena kapacita průjezdu v důsledku snížené rychlosti a vyšší náročnosti na řazení vozidel, na místě se tak mohou vytvořit kolony. Řekl to mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl. Situaci na místě sleduje dopravní policie, zatím nenastaly vážnější komplikace. Ve dvou zúžených pruzích v obou směrech budou řidiči zase jezdit od pátečního poledne.
Praha - Ve druhém mistrovském utkání fotbalové extraligy dorostu U19 sice Liberec prohrál na Spartě, ale jeho výkon byl podstatně lepší než v úvodním kole s Jihlavou.
Praha - Česká dálková plavkyně Silvie Rybářová prokázala před blížícím se mistrovství Evropy v Berlíně skvělou formu. V závodu světové Grand Prix na kanadském jezeře Memprémagog dokázala o víkendu vyhrát závod na 34 kilometrů a připsala si druhé vítězství v tomto seriálu v kariéře.
Praha – Cestovní kanceláře a agentury se během druhého čtvrtletí vůči zákazníkům dopouštěly provinění častěji než ve čtvrtletí prvním. Z 71 kontrol, jež u nich provedla Česká obchodní inspekce, zjistili inspektoři porušení povinností stanovených právními předpisy v 27 případech, to je v 38 procentech. V prvním čtvrtletí to bylo 26 procent. Cestovní kanceláře například uváděly ceny zájezdů jen v eurech a naopak neuváděly do potvrzení o zájezdu všechny náležitosti a nedostatečně či klamavě informovaly o právech spotřebitelů. ČOI to dnes uvedla v tiskové zprávě.
… říká v rozhovoru Petr Holubec tiskový mluvčí společnosti Pražská energetika. Téma otázek a odpovědí se tentokrát nevěnovalo cenám za elektřinu, nabídkám produktů a služeb a spolehlivosti dodávky elektřiny, ale oblasti sociální odpovědnosti velkých firem.
Praha - Dva roky a den zbývají do zahájení letních olympijských her v Riu de Janeiro. V některých sportech se už od května bojuje o kvalifikační body, v dalších se začne soutěžit o účastnické kvóty do konce roku.
Praha - Prezident Miloš Zeman podporuje, aby se nepřerušovaly obchodní vztahy s Ruskem. Podle svého mluvčího Jiřího Ovčáčka Zeman oceňuje úsilí premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) v této záležitosti. Ovčáček to řekl na dnešní tiskové konferenci.
Praha /FOTOGALERIE/ - 2222 kilometrů, 111 hodin, 4 dny, 4 noci. Jízda takřka nonstop. Takový byl plán tří desítek týmů. Cyklistický maraton Opel Handy skončil.
Praha – Prezident Miloš Zeman je od dnešního dne na dovolené. Týdenní volno stráví na zámku v Lánech. Na tiskové konferenci to řekl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.
Praha – Jako v časové smyčce si museli připadat rodiče dětí školou povinných. Mnozí z nich si pamatují dobu, kdy nebylo snadné dostat se na vysněnou střední školu zakončenou maturitní zkouškou. Na přijímačky se museli žáci devátých tříd připravovat velmi poctivě a testy z matematiky a českého jazyka bývaly poměrně obtížné.
Praha - Beze změny. Světovému tenisu nadále kraluje Srb Novak Djokovič pronásledován Rafaelem Nadalem a Rogerem Federerem. Ženám vládne Serena Williamsová z USA. Své pozice si udržely i obě české jedničky. Tomáš Berdych je pátý, Petra Kvitová čtvrtá.
Praha /FOTOGALERIE/ – Tak o čem je ta Národní fotbalová liga? „O bojovnosti," vyhrkl bez přemýšlení po utkání na Viktorii Žižkov trenér loni ještě ligové Olomouce Leoš Kalvoda. „Zápas moc fotbalovosti nepobral. Byl to spíše boj, ve kterém vyhrál ten, který dal do hry více srdce," potvrdil jeho slova lodivod vítězné Viktorie Jindřich Trpišovský.
Kunín - Na sto čtyřicet nablýskaných automobilů a motorek v sobotu 2. srpna kompletně obsadilo zámeckou zahradu v Kuníně. Stroje nejrůznějších značek dorazily do Kunína na sraz historických vozidel a motocyklů.
Praha- Fotbalový tým Baníku Ostrava má po úvodních dvou zápasech v hlavním městě (Dukla 0:0, Slavia 1:3) na kontě bod, což není vyloženě propadák. Daleko horší je skutečnost, že se slezský celek herně zatím spíše hledá.
Praha - Jako kluk jsem se východoněmeckou Prakticou s vypůjčeným prastarým teleobjektivem pokoušel fotografovat zvířata. Mým snad nejcennějším úlovkem se stal ledňáček, kterého jsem si vyčíhal v hustém porostu na vpusti rybníka.
Praha – Když naši sportovci získají zlatou medaili, jsou toho plné noviny a všichni jsme patřičně pyšní. Dobré jméno České republice ale zdaleka nedělají jen tenisté, biatlonisté, eventuálně úspěšní exportéři. O naší zemi teď bylo hodně slyšet v Hanoji i Kapském Městě. Mohou za to mladí lidé, kteří z Vietnamu a Jihoafrické republiky přivezli cenné kovy v oborech nadmíru exaktních, chemii a matematice.
Praha /FOTOGALERIE/ - Na docenta Bernáta, kterého v primáckém seriálu Cesty domů hraje Alois Švehlík, se v předchozí sérii štěstí zrovna neusmívalo. Snad se teď jeho karta obrátí k lepšímu. Nejenže se vrací, ale hned v prvním dílu nové řady seriálu ho čeká šťastná událost. Bude se ženit s dávnou láskou Blankou Lipovou (Jana Janěková). A protože paní doktorka, toho času primářka kardiochirurgie, je stejně paličatá a svérázná osobnost jako pan docent, jejich manželství určitě nebude nuda. Svatba se natáčela na zahradě vily, kterou momentálně v seriálu docent obývá.
Praha - Míra nezaměstnanosti v ČR na úrovni sedmi procent byla v roce 2013 po Nizozemsku, Německu a Rakousku čtvrtá nejnižší v EU, kde v průměru činila 11 procent. Vyplývá to z výběrového šetření pracovních sil, které dnes novinářům představil Český statistický úřad. Nejvyšší nezaměstnanost mají Řecko (27 procent) a Španělsko (25 procent).
Praha - Další dvě zlaté medaile do letošní sbírky přidal kanoista Martin Fuksa. Po pátečním vítězství na kilometru vyhrál na mistrovství republiky s přehledem i sobotní pětistovku, která mu zapadala do tréninkového plánu.
Chrudim - Fotbalistům MFK se generálka na nadcházející ročník České fotbalové ligy příliš nepovedla. Dokázali sice porazit divizního soupeře, ale až brankou deset minut před koncem, a herně jej příliš nepřehrávali. Do soboty, kdy od 10:15 hodin hostí Meteor Praha, toho musí ještě dost vypilovat.
Praha – Hladina většiny rozvodněných toků by měla v následujících hodinách klesat, uvedl dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Varuje však před bouřkami ve východní polovině území, které hrozí během celého dneška až do úterních 03:00. Mohlo by v nich napadnout místy až 40 milimetrů srážek, což by mohlo přinést lokální problémy na menších tocích. Jejich hladina by mohla dosáhnout i na stupně povodňové aktivity, uvedli meteorologové.
České Budějovice – Trenér Josef Jandač (45) let zanechal v českobudějovickém hokeji hodně výraznou stopu. Ve čtyřech odkoučovaných sezonách stihl postup do nejvyšší soutěže a následně se třikrát podíval se svými svěřenci do extraligového semifinále.