Děčín, Jablonec nad Nisou - Již v pondělí 29. září zazáří Lucie s Petrem v kostele na Horním náměstí Jablonce, v úterý 30. září pak Bílá opět jen v doprovodu klavíru rozněžní publikum Městského divadla Děčín. Kdo zatouží mít tuto krásu i doma, může si pořídit album „Recitál", které letos vydal Supraphon.
Vlašim – Na atletickém stadionu Na Lukách pořádal Spartak Vlašim tradiční memoriály a víceboje. Na startu, kam se postavila většina domácích závodníků, bylo přes 60 atletů a konalo se přes 230 startů. Závody se uskutečnily za poměrně teplého počasí, s jednou drobnou dešťovou přeháňkou a s kvalitními výkony.
Kladno /ROZHOVOR/ - Jen žádné chmury, prosím. Překážkářka Zuzana Hejnová letos zvládla pouze dva závody a pak musela kvůli zánětu v patě předčasně ukončit sezonu. Ale nepoznali byste to na ní: usmívá se a těší se na to, co přijde.
Kladno - Na trati Praha - Kladno - Rakovník v úseku Kladno - Kamenné Žehrovice byl v sobotu dopoledne zcela zastaven provoz. V Kladně U Zvonečku totiž skočila pod vlak žena. Podle vyjádření Českých drah tudy vlaky nejely zhruba do 11.30 hodin. Informace Kladenskému deníku potvrdil mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek
Praha - Fanoušci, pozor! Český svaz házené (ČHF) už zahájil v síti Ticketstream předprodej vstupenek na kvalifikační duel mužské reprezentace o ME 2016 proti Makedonii, který se uskuteční 2. listopadu ve Zlíně.
Praha - Oslavy dne železnice nabídnou v sobotu Pražanům možnost vyzkoušet si jízdu historickými i moderními vlaky. Mezi hlavním nádražím a pražským Radotínem bude jezdit souprava Railjet, pro příznivce parních lokomotiv bude připravena čtveřice jízd po pražských nádražích.
Praha - Před 20 lety, 20. září 1994, zemřel po dlouhé a těžké nemoci populární český herec Petr Čepek. Jeho život vyhasl čtyři dny po jeho 54. narozeninách ve vrchlabské nemocnici.
Deep Creek Lake - Takový nezdar česká výprava nečekala. O medaile na mistrovství světa ve vodním slalomu v USA nebude překvapivě bojovat ani jeden kajakář.
Chrudim - V sobotu od tradičních 10:15 hodin čeká na fotbalisty místního MFK další perná šichta. V rámci 7. kola České fotbalové ligy (ale díky předehrávanému 17. už je to vlastně osmý zápas) totiž přivítají na svém domovském stadionu Za Vodojemem nevyzpytatelné Štěchovice.
Praha /ROZHOVOR/ – Andrej Babiš s sebou všude tahá dvě obrovské tašky, má v nich vládní materiály, dopisy od lidí, stranické podklady a různé žádosti. A občas lituje, že do politiky šel: „Jsem extrémně odpovědný a špatně snáším, když věci nestíhám." Ještě víc ho snad štve, že na něj bez servítků ve sněmovně a v médiích útočí Miroslav Kalousek.
Řím - Živelné a temperamentní, ale i noblesní a tajemné jsou filmové hrdinky v podání italské herečky Sophie Lorenové, která 20. září oslaví osmdesátiny. Ve stovce rolí, z nichž některé se řadí ke zlatému fondu světové kinematografie (mimo jiné Hausbót, Včera, dnes a zítra nebo Manželství po italsku), dokázala vyjádřit stejně dobře postavy tragické i komické.
Třešť – Medaili za významný přínos třešťskému sportu dostanou koncem října Marie Kopečná, Viktor Kopuletý a Vlastimil Zuda. Všichni tři jsou v důchodovém věku, ale sportu se všichni věnují dodnes.
Společnost Sneo, kterou vlastní Praha 6, chystá výstavbu dvou bytových domů v lokalitě Na Dračkách nedaleko Ořechovky. Projekt za zhruba 1,1 miliardy korun získal stavební povolení, zjistila ČTK z věstníku veřejných zakázek a ze zadávací dokumentace. Se záměrem nesouhlasí opozice. Na dnešním zastupitelstvu se jej neúspěšně pokusila zvrátit.
Domažlice – Minulé kolo České fotbalové ligy museli hráči Jiskry pro nepříjemnou virózu, která zasáhla polovinu kabiny, vynechat. O víkendu je však na programu 7. kolo a do něj už Chodové po odloženém zápase v Zápech nastoupí.
Příbramsko /ROZHOVOR/- Michal Viewegh si před několika dny zahrál fotbálek na hřišti TJ Tatranu Sedlčany v týmu spisovatelů a ilustrátorů proti čtenářům. Z deseti ročníků Fotbálku aneb Loučení s létem, které pořádají sedlčanské knihovnice, vynechal za celou dobu pětkrát. V prosinci 2012 našemu současnému nejznámějšímu spisovateli praskla aorta a lékaři ho půl hodiny oživovali. Zachránilo ho rychlé rozhodnutí lékaře o operaci.
Svitavy –„O tom, že přijede tenista Karel Nováček, jsem se dozvěděl až ve středu, ale byl jsem nadšený. Hrozně jsem se těšil, že si spolu zahrajeme," svěřil se třináctiletý Ladislav Vašák. Nejen tento mladý nadějný tenista měl příležitost setkat se s tenisovou legendou, zahrát si s ní a nasbírat cenné rady.
Praha - Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) varuje před podvodníky, kteří se klientům pojišťovny snaží prodat předražené zubní kartáčky. Pojišťovna však nemá s nabídkami nic společného. Sdělila to ČTK v tiskové zprávě.
Praha - Téměř třetina uživatelů využívá pro připojení k internetu mobilní telefon. Pomocí tabletu se jich na síť připojuje desetina. Vyplývá to z výzkumu agentury Mediaresearch u internetových uživatelů ve věku nad deset let. Naprostá většina, 99 procent, k připojení na web využívá počítač nebo notebook.
Praha /VIDEO/ - Dvakrát přišli krást do stejného domu – a v obou případech to bylo v té největší pohodě. Nemuseli se totiž dovnitř vloupat, ale stačilo si bez problémů odemknout. Jednoduše otočit klíčem. To zatím policisté z pražského Žižkova vědí o čtveřici zlodějů, kteří si opakovaně – vždy dva a dva – přišli pro kořist na stejnou adresu.
Příbramsko /ROZHOVOR/ - Michal Viewegh si před několika dny zahrál fotbálek na hřišti TJ Tatranu Sedlčany v týmu spisovatelů a ilustrátorů proti čtenářům. Z deseti ročníků Fotbálku aneb Loučení s létem, které pořádají sedlčanské knihovnice, vynechal za celou dobu pětkrát. V prosinci 2012 našemu současnému nejznámějšímu spisovateli praskla aorta a lékaři ho půl hodiny oživovali. Zachránilo ho rychlé rozhodnutí lékaře o operaci.
Hlučín /POZVÁNKA/ – Hodně naštvaný byl po minulém utkání s Břeclaví trenér třetiligového Hlučína Milan Valachovič. Slezané v duelu s jeho bývalými svěřenci pouze remizovali 2:2. Přitom měli jasně vyhrát.
Praha - V Praze 10 skončil v pátek ve 22:00 první den doplňovacích senátních voleb a místního referenda. Účast je zatím slabá, krátce před uzavřením volebních místností se pohybovala většinou do deseti procent, vyplynulo z ankety médií mezi členy několika volebních komisí.
Praha - Architekti vypracovali 40 návrhů, podle nichž by se mohlo v budoucnu proměnit Malostranské náměstí v Praze. Odborná porota v mezinárodní architektonické soutěži vybrala jako vítěznou studii, jejíž autoři sjednotili prostor náměstí, zredukovali počet parkovacích míst a přidali místa pro posezení i možné umístění sochařského díla a fontány.
Praha - Přímo při činu zadrželi v pátek pražští strážníci mladíka, který na Veleslavíně vypouštěl pneumatiky zaparkovaných aut. Do ulice Na Větrníku je vyslalo upozornění svědků - a opravdu: dotyčného hlídka načapala přímo u syčícího ventilku levého předního kola jednoho ze zaparkovaných aut.
Praha /FOTOGALERIE/ - Pražská záchranná služba v pátek zahájila sérii cvičení na několika místech v metropoli, jsou zaměřena na řešení komplikovaných úkolů. Pokračovat budou v sobotu, v neděli se vyhodnotí.
Hradec Králové - Z Hradce do Trutnova, ale pak také směrem na Choceň a do Týniště nad Orlicí. Tam všude během středečního dopoledne cestoval hradecký senior úctyhodného věku 97 let. Pátrací akce se kvůli němu rozjela po téměř celých východních Čechách.
Praha /VIDEO/ - Z Petrovic až téměř k Hostivařské přehradě se hnala hlídka pražské policie za ujíždějícím motorkářem. Toho ve čtvrtek dvacet minut po druhé odpoledne chtěli v Novopetrovické ulici zkontrolovat příslušníci pohotovostní motorizované jednotky poté, co si všimli, jak projíždí ulicemi vysokou rychlostí a agresivním stylem ohrožujícím ostatní účastníky silničního provozu.
Praha – Asociace pro elektronickou komerci (APEK) varuje spotřebitele před internetových obchodem ElektroZeSkladu.eu. Asociace na základě upozornění od nakupujících zjistila, že tento e-shop nepravdivě informuje zákazníky, sdělila asociace.
Praha – Vláda v pondělí projedná novelu občanského soudního řádu a exekučního řádu, která mimo jiné upravuje vymáhání dluhů v případech společného jmění manželů. Další navrhovanou novinkou je to, že úspěšný účastník civilního soudního řízení bude mít automaticky právo na přiznání náhrady hotových výdajů a ušlého výdělku, i když v řízení nebude zastoupen advokátem.
Klatovy – Ani hřiště v Klatovech na Rozvoji, o němž Vašo Patejdl prohlásil, že připomíná rýžové pole, neubralo nic na skvělém fotbalovém zážitku, který si nenechalo ujít na 300 diváků.
Brno – Zaměnitelné a bez jednoznačného sdělení jsou podle odborníků předvolební slogany brněnských politických stran. Lidé plakátům a billboardům věnují jen pár vteřin svého času a za tu dobu by měli získat jasnou představu, proč hlasovat zrovna pro konkrétní uskupení. Mnohým se stranám se však nedaří zanechat výraznější dojem.
Praha - Provoz mezi pražským Hlavním nádražím a Smíchovem na frekventované trati z Prahy do Berouna byl v pátek kolem páté odpoledne plně obnoven. Ve středu večer ho zastavila srážka rychlíku Českých drah (ČD) s pracovním strojem v Praze na Vyšehradě.
Praha 4 /ANKETA/ - Karty při posledních volbách do městského zastupitelstva ve čtvrté městské části rozdali voliči jasně. Vítězem se stala ODS, která vládla na čtyřce už od začátku 90. let. V závěsu za ní skončila TOP 09 a ČSSD. A do zastupitelstva usedli i čtyři „zelení" a poslední křeslo zbylo pro zástupce KSČM.
Hradec Králové /FOTO/ - Východočeská metropole by se dala mimo jiné charakterizovat i jako univerzitní baštu východních Čech. Univerzit tu totiž sídlí hned několik, své pobočky tu mají vysoké školy z Prahy nebo Brna.
Česká Lípa - Dorostenky atletického klubu AC Česká Lípa skončily na mistrovství Čech na nečekaném 3. místě a díky tomu postoupily na MČR, které se koná za necelé dva týdny v Praze.
Liberec - Basketbaloví Kondoři Liberec sice skončili v loňském ročníku na posledním místě, ale budou druhou nejvyšší soutěž hrát i nadále. ČBF totiž provedla úpravy v soutěžích a Liberec se dostal tím pádem do I. ligy Západ. V republice se tak hrají dvě skupiny I. ligy, vedle Západu, která je česká, je ještě Východ moravská.
Region - Houbařská sezona v ČR vrcholí. Houby rostou všude a nadprůměrně, řekl dnes předseda České mykologické společnosti Jaroslav Landa. V porovnání s předchozími týdny budou houbaři úspěšní už i ve středních Čechách a kolem Prahy, kde houby kvůli suchu zatím nebyly. Pokud vydrží počasí, situace by se neměla výrazně změnit ani v dalších dnech.
Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Hradecký fotbal se sbírá z nepříjemné porážky s Jihlavou. Kouč Luboš Prokopec ale nevyvolává paniku a říká, že na Spartě se dá uspět.
Praha – Většina Čechů správně vsadila před referendem o nezávislosti Skotska na zachování Velké Británie, a to i při poměrně nízkém kurzu. Vyplývá to z ankety mezi největšími tuzemskými sázkovými kancelářemi, u nichž lidé vsadili na výsledky referenda téměř milion korun.
Praha – Sněmovna téměř jednomyslně podpořila v prvním kole vládní novelu školského zákona. Hlasovala pro ni dnes také opozice. Cílem normy je mimo jiné individualizovat vzdělávání dětí se speciálními potřebami. Předloha má také zavést jednotné závěrečné zkoušky na učilištích a registr učitelů, k jehož cílům patří zajištění přípravy kvalifikovaných pedagogů pro chybějící obory, například matematiku a fyziku. Před dalším schvalováním normu projednají sněmovní výbory školský a sociální.
Třebestovice /FOTOGALERIE/ - Zvolíte-li cestu vlakem ze Sadské na Prahu nebo opačně, vystupte v Třebestovicích a dál pokračujte dalším spojem. To není upozornění od Českých drah, ale dobře míněné doporučení Nymburského deníku. Třebestovická vlaková zastávka totiž stojí za zastavení.
Praha - Americká jazz popová legenda Tony Bennett vystoupí v pražském Kongresovém centru již zítra. V sobotu 20. 9. 2014 od 20:00 hodin vystoupí sedmnáctinásobný držitel Grammy společně se svou kapelou, jejími členy jsou velmi zajímavá jména světového jazzu a swingu.
Železná – Policie pátrá po řidiči, který 15. září, pár minut po čtvrté hodině odpoledne, zavinil na silnici v obci Železná dopravní nehodu třiadvacetiletého motorkáře.