Volejbalistkám frýdecko-místeckého Sokolu domácím duelem s Olympem Praha skončila nadstavbová část. Tu v konkurenci nejlepších celků letošní extraligové soutěže zakončily sokolky na čtvrté příčce. Svěřenkyně trenérky Alexandry Dedkové se tak již mohou pilně připravovat na play-off boje.
Praha – Nový člen bankovní rady Jiří Rusnok dohlíží v České národní bance na činnost sekce licenčních a sankčních řízení a odboru ochrany spotřebitele. ČNB o tom informovala na internetu. Rozdělení kompetencí ve čtvrtek na prvním zasedání za účasti expremiéra Rusnoka schválila bankovní rada ČNB. Stejné portfolio měla Eva Zamrazilová, kterou Rusnok od 1. března v bankovní radě nahradil. Kompetence ostatních šesti členů bankovní rady zůstaly beze změny.
Praha - V Česku by měl vzniknout centrální registr účtů kvůli potírání daňové kriminality. Bude zřízen u České národní banky (ČNB). Novinářům to dnes řekl ministr financí Andrej Babiš (hnutí ANO) po jednání s šéfem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD). Registr bude upravený zákonem, který chce Babiš předložit vládě na nejbližším jednání. Na konkrétních případech by také měli pracovat specialisté v týmech podobných tzv. Kobře, která působí na Slovensku.
Praha - Nemocnice dostanou miliardu na kompenzaci zrušených poplatků v červenci a další miliardu v říjnu, řekl dnes novinářům po jednání grémia ČSSD ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. Upřesnil, že hospodaření státních nemocnic skončilo loni s miliardovou ztrátou, krajské nemocnice zaznamenaly ztrátu zhruba 1,6 miliardy. Od ledna neplatí pacienti za den pobytu v nemocnici, znamená to pro nemocnice další výpadek z příjmů kolem dvou miliard korun, právě na to půjde vládní kompenzace.
Praha /VIDEO/ - Zloděje žvýkaček hledají policisté z pražského Jarova. Dokonce se rozhodli požádat o pomoc po pátrání veřejnost; jakékoli informace lze policii předat prostřednictvím linky 158. Rozhodně to totiž není případ dítěte, které sáhlo po balíčku, za který pak „zapomnělo" zaplatit. Kdepak.
Volejbalový klub ŠSK Beskydy z Frýdku-Místku byl pořadatelem finálového klání kadetů v bojích o mistrovský titul České republiky pro letošní sezonu. Do Frýdku-Místku se tak sjela osmička nejlepších družstev z celé republiky, která se do finále nominovala z výsledků dlouhodobé soutěže.
Praha /ROZHOVOR/ - Jeho tým má před sebou zápas jara. „Bude to velké," říká Vítězslav Lavička, trenér fotbalové Sparty, před nedělním hitem s Plzní. Pokud Lavičkovi chlapci zvítězí, odskočí pronásledovateli ze západu na osm bodů a výrazně si přiblíží vysněný titul, na který čekají čtyři roky.
Plzeň – Po Praze a lotyšské Rize budou plzeňské nízkopodlažní tramvaje ForCity jezdit i v Číně. V červnu loňského roku podepsala Škoda Transportation kontrakt s čínskou firmou CSR Sifang Quingdao Co. Ltd. a Plzeňané tak Číňanům poskytli licenci k technologiím na výrobu těchto vozů.
Praha – Českému zemědělství se v loňském roce dařilo, zisk odvětví meziročně vzrostl o 300 milionů korun na 16,7 miliardy Kč. Jde o druhý nejlepší výsledek od roku 1998, odkdy se tento ukazatel sleduje. Údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Na růstu se podílela vyšší úroda hlavních rostlinných komodit, zvýšení cen mléka i nárůst dotací.
Nymburk – Košíkáři Nymburka prohráli ve středu utkání Eurocupu s Kazaní o třiatřicet bodů a na tuto vysokou porážku musí rychle zapomenout. Do konce týdne totiž sehrají ještě dva duely.
Lanškroun – Nestává se často, aby jedna z největších hvězd současné světové taneční scény a velmi oblíbená hvězda největších letních hudebních open air festivalů u nás, zavítala do České republiky na turné zahrnující větší množství měst a umožnila svým fanouškům užít si její vystoupení i jinde než v Praze či na velkém letním festivalu.
Praha - Téměř 150 vystavovatelů a více než 500 motocyklů třiceti nejpřednějších světových značek. Tak vypadá veletrh Motocykl 2014. Na holešovickém výstavišti začal ve čtvrtek a potrvá do neděle.
Kladno – Vstřelili jste někdy nějaký gól? Trhali jste sítě? Pak vězte, že jste se trefovali do práce Miroslavy Jupové z Kladna. Právě tahle dáma většinu sítí v našem okrese vlastníma rukama pletla. A teď se zastává fotbalistů SK Kladno, kterým zadarmo pomůže.
Benešovsko – Oslavy Mezinárodního dne žen jsou úměrné vzdálenosti od hlavního města. Čim blíž Praze, tím rychleji se ze společenského života vytratily, na malých vesnicích ale zažívají renesanci. Pořádají je zejména dobrovolní hasiči.
České Budějovice - Tři roky trvaly práce na modernizaci železniční tratě mezi českobudějovickým nádražím a Nemanicemi. Znamenaly třeba několikrát uzavření viaduktu v Rudolfovské třídě.
Praha - V nové kancelářské a obchodní budově Florentinum, kterou v Praze za 4,4 miliardy korun postavila investiční skupina Penta, se otevřela pasáž s obchody a restauracemi. Kromě květinářství, papírnictví a pobočky České pošty je součástí pasáže také fontána, která ukazuje reálný čas v podobě vodotrysku.
Kladno - Písničkář, spisovatel, fotograf, humorista a Kladeňák Josef fousekK slaví v těchto dnech pětasedmdesáté narozeniny. Ve čtvrtek mu u této příležitosti ve své kanceláři poblahopřál kladenský primátor Dan Jiránek.
Uherské Hradiště - Senátorka a její vztah k regionálním tradicím a tedy i tradičním řemeslům bude tématem online rozhovoru s Hanou Doupovcovou, který se uskuteční v pátek 14. března 2014 od 11.00-12.00 hodin.
Liberec - Nové městské centrum s obytnými domy, obchůdky i parkem. I tak by podle studentů liberecké architektury mohla vypadat ostuda města areál bývalé textilky.
V sobotu 1. března se uskutečnil v Domě dětí a mládeže Sluníčko v Týništi nad Orlicí první hlavní turnaj letošní série Dominion tour, který pod záštitou firmy Albi organizuje sdružení Duha – Děsír.
Praha - Dopadnout dva vykradače aut těsně poté, co uzmuli navigaci, se ve středu odpoledne podařilo policistům z pražského Smíchova. Mladíci si totiž k páchání trestní činnosti vybrali nesprávnou chvilku. Vlastně tu správnou; alespoň z pohledu policistů a vůbec všech, jimž zločinnost vadí.
Praha - Závěr základní části hokejové extraligy přinese pikantní souboj o účast v předkole play off. To zaručuje desátá příčka tabulky, o kterou se momentálně dělí pražská Slavia s Litvínovem. A právě tito dva soupeři se v pátek od 19 hodin utkají na ledě vysočanské O2 areny.
Praha /VIDEO/ - Policisté jsou na cestě, už sem jedou. To jsou slova, která mají schopnost odradit lupiče. Alespoň to platilo v případě pachatele ozbrojeného nožem s 15centimetrovou čepelí, který přepadl ženu z obsluhy benzinové pumpy v Argentinské ulici v pražských Holešovicích; nedaleko mostu Barikádníků.
Litoměřice – Na palubovkách favorizovaných soupeřů basketbalisté Slavoje Litoměřice U19 neuspěli. Podlehli v Pardubicích i Ostravě a v extraligové tabulce jim patří 10. příčka. Z různých důvodů měli tentokrát trenéři hostujícího týmu k k dispozici jen sedm hráčů.
Praha - Je to krajně nepopulární krok, k němuž nyní schází politická vůle. Ovšem po říjnových komunálních volbách může být všechno jinak. Prosadí dopravní podnik (DPP) už v příštím roce zvýšení cen jízdného až o deset procent? A jaké jsou k tomu důvody?
Okresní hospodářská komora Karviná svolala na úterý setkání místních podnikatelů s poslanci a senátory, na kterém by měli společně diskutovat o perspektivách kraje a nových možnostech podnikání v tomto regionu. Jak říká předseda představenstva HKK Jaroslav Dadok: „Tento region má nemocné srdce a to se samo nevyléčí."
Praha - „Před tolika lidmi jsme ještě nehráli," těšil se zpěvák a kytarista Juraj Benetin, když se svými dvěma spoluhráči tvořícími dohromady kapelu Korben Dallas, v úterý po deváté večer přišel na pódium zaplněného pražského Lucerna Music Baru.
Praha, Kyjev – Historie se s nimi nemazlila. Své si vytrpěli ve světových válkách i v období komunistické totality. Nyní se někteří potomci Čechů, kteří se v druhé polovině 19. století vydali z českých zemí za lepší obživou do Volyně na území dnešní Ukrajiny, chtějí vrátit zpět. Mají strach ze současné kritické a nestabilní situace a prosí o pomoc.
Praha - Ministr školství Marcel Chládek (ČSSD) dnes bude jednat s děkany pedagogických fakult a školskými odbory, jak naložit s učiteli bez potřebné kvalifikace. Těch je podle zjišťování ministerstva asi 17.000 z celkových 130.000. Část učitelů už ale studuje, či plánuje studium zahájit. Podle zákona by ale stejně ke konci roku muselo kvůli nedostatečné kvalifikaci odejít ze školství 7000 vyučujících. Nejhorší je situace v Karlovarském a Ústeckém kraji.
Severní Čechy, Praha - Státní veterinární správa vyzývá majitele psů, přivezených od neznámých majitelů nebo neznámého původu, v posledních zhruba šesti měsících ze zemí, kde se rozmáhá vzteklina, aby neprodleně kontaktovali nejbližší krajskou veterinární správu.
Praha /VIDEO/ - Zcela bezdůvodné útoky na ženy náhodně vybrané na ulicích po celém území hlavního města. To má podle policie na svědomí 39letý muž, kterého zadrželi kriminalisté I. obvodu pražské policie. Zatím vědí o čtyřech skutcích - předpokládají ale, že dotyčný může mít na svědomí více útoků.
Praha /TEST, FOTOGALERIE/ - Mazda3 je mezi vozy nižší střední třídy tak trochu zvláštním úkazem. Zatímco ostatní výrobci sahají po čím dál menších motorech a přeplňování, Japonci stále spoléhají na klasické atmosféry. A jako ideální pohonnou jednotku k nové "trojce" doporučují benzinový dvoulitr.
Praha, Opava – Na nadcházejícím halovém mistrovství světa v atletice, které od pátku do neděle hostí polské Sopoty, bude zřetelná také opavská stopa. Představí se zde totiž odchovanci Sokola Opava – tyčkař Jan Kudlička a mílař Jakub Holuša.
Praha – Každý druhý Čech žije v domácnosti, kde se setkávají dvě generace. Jde zejména o soužití rodičů a dětí. Třígenerační soužití je už téměř výjimečné, sdílí ho pouze čtyři procenta domácností. Naopak zcela samo žije 13 procent Čechů. Vyplývá to z výsledků průzkumu společnosti ppm factum.
Praha /POHLEDEM DENÍKU/ – Jako si malé dítě hraje s vláčkem nebo kostkami, tak si Miloš Zeman hraje s politikou. Přičemž i v nejútlejším věku může jít o vášeň, posedlost či nenávist – to pokud roběti oblíbeného kašpárka někdo odejme. Po desetiletém půstu bez přímých atributů moci (ty nepřímé mu po celou dobu pomáhal zajišťovat Miroslav Šlouf) se bývalý šéf vlády, ČSSD a SPOZ vrátil v plné síle. Opřít se mohl o 2,7 milionu hlasů svých voličů.
Praha - Praha udělila mimořádnou odměnu 94 tisíc korun končícímu řediteli Lesů hlavního města Martinu Kroutilovi. Příspěvková organizace v létě minulého roku přispěla k likvidaci povodňových škod, zdůvodnil rozhodnutí radních náměstek primátora Jiří Nouza (TOP 09).